Met andere ogen Ouderenwerk geeft yogales Het beste ei komt niet uit een legbatterij Franceguide najaar/winter Openbaar Debat: Irak aanvallen? Bergschenhoek, Den Haag en Rotterdam zondag 20 oktober open! i (mmnnumnTi Baar is de Klant pas Koning! Dieven breken in door te 'flipperen' Beschermde salamander in ven bij bedrijventerrein GEVRAAGD: 010 4343553 Zekerheid en kwaliteit sinds 1960 ~"sm De allermooiste keukens, badkamers en tegels 5 Jaar garantie Levenslange service r Erkend C Gratis levering door Nederland KfUKfNS/BMKMHS/TMS Stadhouderslaan afgesloten mm €3.641,- 2.640r Vraag het nieuwe Wooning in Beeld magazine aan via www.wooning.org Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2 (Industrieterrein'Weg en Land') telefoon 010-524 23 00. Breda: Grenssteen 7-9 (Steenakker, naast NAC-stadion) telefoon 076-542 54 42. Den Haag: Van der Kunstraat 27 en 77 (Den Haag MegaStores) telefoon 070-402 32 84. Rotterdam: Olympiaweg 44a (Naast de Kuip) telefoon 010-47919 44. Vlaardingen (alleenkeukens): Gerard Burgerlaan 4 (Woonboulevard Hoogstad) telefoon 010-460 06 70. DONDERDAG 17 OKTOBER 2002 NS2-9 SCHIEDAM - De Stadhouderslaan zal vanaf aan staande maandag tot januari 2003 afgesloten zijn voor door gaand verkeer. Ook zullen er tij delijk parkeerplaatsen vervallen in deze straat. Dit is het gevolg van de werkzaamheden die ONS maandag start. Het bedrijf zal onderhoudswerkzaamheden aan gasleiding en riolering verrich ten in de Stadhouderslaan, tus sen Westerkade en Willem de Zwijgerlaan. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden tot medio janu ari 2003 duren. SCHIEDAM - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een woning aan de Burgemeester van Haarenlaan en een woning aan de Beierlandsestraat. In beide gevallen konden de dieven binnen komen door te 'flipperen'. Voor deze techniek steken ze een scherp voorwerp tussen de deur en de deurpost zodat het slot openschiet als deze niet extra op slot zit. Nadat de dieven met gemak binnen waren gekomen, doorzochten ze de woningen op kostbaarhe den. De buit aan de Burgemeester van Haarenlaan bestond uit een portemonnee met daarin een identiteitskaart, een bankpas en een rijbewijs. Ook uit de andere woning werden diverse goederen meegenomen. SCHIEDAM - Dertig verschillende foto's op afficheformaat zullen vanaf dit weekend verspreid door de binnenstad te zien zijn. Voor de kunstmanifestatie 'Met Andere Ogen' werd Schiedammers gevraagd foto's te maken van hun stad. Niet zomaar foto 's, maar moderne versies van archief materiaal uit de jaren vijftig en zestig. De deelnemers bekeken op een exposi tie in de Artoteek foto's uit het gemeen telijk archief om vervolgens dezelfde foto's in deze tijd te maken Dit leverde uiteindelijk 900 beelden op, waaronder ook foto's van drie professionele foto grafen. Dertig foto's zijn straks in de binnenstad te zien. Het beeldmateriaal krijgt ook een plekje in het gemeente lijk archief. Wethouder Swart zal zaterdag een over zicht van de affiches openen in de Nieuwe Passage. SCHIEDAM - Naast gymnastiek, koersbal, stijldansen, volksdansen, country dan sen en t'ai chi heeft de Stichting Ouderenwerk NWN nu ook yoga opgenomen in het programma van activiteiten voor 55-plussers. Bij yoga worden ontspannings- en ademhalingsoefeningen gedaan, zonder dat er moeilijke lichaamsbewegingen aan te pas komen. De oefeningen kunnen een posi tieve invloed hebben op klachten als slapeloosheid, vermoeidheid of een stijve nek. De yogalessen worden op woensdag van 11.45 tot 12.45 uur gegeven in diensten centrum Oost. De kosten zijn 7,50 euro per maand, met Rotterdampas 4,90 euro. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij dienstencentrum Oost, telefoon 473 14 96. Lekker bij het ontbijt, zo'n gekookt of gebakken eitje. Maar: bij het leven van de kip die dat eitje gelegd heeft staan we soms niet stil. Toch kunnen we bij het kopen van eieren rekening houden met het welzijn van kippen, door te kiezen voor een ei met een keurmerk. Keurmerken zeggen iets over de leefkwaliteit van kippen. De hoeveelheid ruimte die de dieren hebben, of ze naar buiten kunnen en het voer dat ze te eten krijgen. Kortom, een keurmerk garandeert dat een kip op zijn minst een redelijk leven heeft. Pas op voor merknamen als 'viergranen-ei', 'maïs-ei' en 'boeren-adel-ei', dit zijn geen wettelijk beschermde keurmerken en ze betekenen niet dat de kip ook goed behandeld is. 'Gewone' eieren zonder keurmerk en volière-eieren komen uit leg batterijen. De kippen leven dicht op elkaar in veel te kleine kooien bij kunstlicht en hebben gekapte snavels. Scharrelkippen, vrije-uitloop kippen en 'gras'-kippen hebben het iets beter. Scharrelkippen kunnen vrij lopen, maar blijven binnen in schuren. De 'gras'-kippen hebben het meeste ruimte, kunnen buiten komen en krij gen groenvoer te eten. EKO- of biologische eieren zijn het meest diervriendelijk. Ze komen van kippen die buiten komen en daar volop de ruimte hebben. De dieren kunnen een stofbad nemen en er zijn er zitstokken en legnesten. Ze krijgen granen en groenvoer te eten, gro tendeels biologisch. De verpakking in de winkel is herkenbaar aan het EKO-keur- merk. Meer informatie over keurmerken van eieren, hoe ze er uit zien en wat ze precies betekenen, staat op de website www.pz.nl/AKB/Keurmerkenrapport/KMeieren.html. Groen? Doen! wil graag reacties van lezers. Mail naar vmdrotterdam@bbwt.demon.nl, of schrijf naar Milieudefensie Rotterdam, Statenweg 154-B, 3039 JN Rotterdam. Vragen over andere milieuonderwerpen? Milieu Centraal: 0900-1719. De zomervakantie is voorbij. Dit houdt niet in dat niet nog veel mensen de komende maanden op zoek gaan naar een kort of langer verblijf tijdens de herfst- en wintermaanden. Frankrijk is daarvoor het land bij uitstek. Om deze mensen te helpen leuke ideeUn op te doen voor een tripje dichtbij huis of een vakantie naar een exotische bestem ming heeft Maison de la France besloten dit jaar een speciale najaar/winter editie van de gids Franceguide uit te geven. Naast wintersportinformatie vindt de lezer ook leuke tips voor een stedenbezoek, romanti sche kasteelovernachtingen, gastronomi sche routes door Frankrijk, golfvakanties of bijvoorbeeld een verblijf in een kuur oord. Maar ook een reis naar de Overzeese gebieden van Frankrijk komt aan bod. De gids is gratis aan te vragen bij: Maison de la France Prinsengracht 670 1017 KX Amsterdam Telefoon: 0900 11 22 33 2 (C 0.50 per min.) Fax 020 620 33 39 E-mailinformatie@fransverkeersbu- reau.nl Slechts een kleine bijdrage in porto- en handlingkosten wordt gevraagd. WATERWEG-NOORD - In een van de vennetjes naast het bedrijventerrein Nieuwe Waterweg bij Maassluis is de kleine watersalamander aangetroffen. Een in het kader van de Flora- en Faunawet beschermde diersoort. Eind augustus werd door de politie een onderzoek ingesteld na berichten van een inwo ner dat hij de bedreigde kamsalamander in het ven had aange troffen. Met hulp van deze man is in september een tweetal salamanders gevangen en gefotografeerd. Een deskundige heeft deze salamanders herkend als de kleine watersalamander. Weliswaar wordt deze sSlamandersoort niet net als de kamsa lamander in zijn voortbestaan bedreigd, maar er moeten wel wettelijke maatregelen worden getroffen om de diertjes te beschermen. Om de rust in het leefgebied van de salamanders te waarborgen, worden er borden geplaatst in het buitendijks gelegen ven waarin de salamanders zijn aangetroffen. Deze locatie langs de Nieuwe Waterweg wordt veelvuldig gebruikt als honden uitlaatplaats. Met het plaatsen van de borden is het nu verboden honden uit te laten in de onmiddellijke omgeving van het ven, waarin de viervoeters ook niet meer mogen zwem men. SCHIEDAM - Als het aan de Amerikaanse president Bush ligt, stuurt hij liever gisteren dan vandaag zijn militairen naar Irak om daar het regime van Sadam Hoessein omver te wer pen. Een groot deel van de wereld is echter tegen de aanval len. De SP-fractie in Schiedam wil het onderwerp aansnijden tijdens een openbaar debat. Volgende week dinsdag zal SP-Tweede-Kamerlid Harry van Bommel in discussie gaan met Irakdeskundige Robert Soeterik van Middle East Research Associates. Vragen die centraal staan zijn: Wat zijn de argumenten voor en tegen een aanval op Irak? Gaat het om massavernietigingswapens, Saddam Hoessein, mensen-rechten of olie of iets anders? Het debat vindt plaats in theater de Teerstoof waar de deuren om 19.30 open gaan. De toegang bedraagt slechts één euro. Er zijn maximaal honderd plaatsen beschikbaar. Iedereen die zeker wil zijn van een plekje kan deze reserveren op de web site van de fractie, schiedam.sp.nl/irak. Verkoopmedewerker m/v Fulltime Keijzer bv is een gespecialiseerde gereedschappengroothandel met balieverkoop. Voor alle voorkomende werkzaam heden zoeken wij een collega. Ben je tussen de 17 en 26 jaar en heb je een technische opleiding (en rijbewijs), informeer even: Vragen naar dhr. J. Keijzer. WoonmaticDaytona - glaskasten; - combimagnetron; - gaskookplaat; - rvs afzuigkap met achterwand; - koelkast; - spoelbak met eenhendelmengkraan en verlichting. Modern hoekbad -ligbad van 90x160 cm; - voorzien van whirlpool; <t wastafel; - wanddoset; - spiegelkast; - leverbaar in wit of pergamon. Exclusief tegels mÊm ,o WoonmaticAjuga jreerde schouw; - gaskookplaat; - rvs oven; - ronde spoelbak en mengkraan; - vaatwasser; - koelkast. Prachtige badkamer -ligbad van 75x170 cm; - voorzien van whirlpool; - gestyleerde wastafel metsifonkap; - wanddoset; - leverbaar in wit of pergamon. Exclusief tegels Erkend CBW-lid Gratis parkeren GETROMMELD MARMER: De trend van dit moment Deze prachtige vloertegel van getrommeld marmer is verkrijgbaar in verschillende kleuren en diverse formaten. Hiermee kunt u dus elke denkbare combinatie maken. Zo ziet u maar weer, ook voor de mooiste vloer- en wand- tegels bent u bij Wooning aan het juiste adres. Al meer dan 40 jaar een begrip! I i'.J 32 E I

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 9