Iedere haard en kachel heeft eigen karakter en voorwaarden m ffl ffl 1 KOOPHUIS 1 COURTAGEkoop WONEN IN EEN RIJKSMONUMENT Huiselijke warmte met sfeervolle uitstraling 0 njBiEïn c:> o m UNIEKE KANS LANGE NIEUWSTRAAT 119-121 SCHIEDAM WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 NS1-14 De tijd van 'behaag lijk binnen' breekt aan. Met alle aantrek kelijke dingen van dien. Zoals gezamen lijk rond een sfeervol le kachel of haard. Want met dansende vlammen is het letter lijk genieten van hui selijke warmte. Een haard of kachel is soms net een mens. En niet alleen voor wat betreft de uitstraling van warmte. Maar al te vaak wordt een haard puur op z'n uiterlijk beoordeeld en gekozen. Een onver standige aanpak want, heel zwart-wit gezegd is het uiterlijk pas het laatste beslissingsaspect. Praktische zaken spelen een minstens zo belang rijke rol om zo optimaal mogelijk van haard of kachel te kunnen genie ten. Gun daarom de tijd om terdege te oriënteren en vakkundige voorlichting te krijgen. Daarmee kan veel ongemak worden voorkomen, zoals te veel of te weinig trek, een te ruime of te geringe capa citeit, onnodig bree- werk, de koop van een kachel die onmogelijk te plaatsen blijkt en ga zo maar door. Ieder type haard of kachel heeft z'n eigen eigenschappen en voorwaarden. Inderdaad, soms net een mens! Bij sfeerverwarming, zoals we haarden en kachels die niet zijn bedoeld als hoofdverwar ming veelal samenvatten, is de energiebron in feite de belangrijkste keuze: hout, gas of elektrisch. Hout is natuurlijk de oer vorm van vuur, met alle sfeerassociaties van dien. Knapperend, geurend vuur met een altijd boei end vlammenspel waar we ons behaaglijk rond nestelen. Hout stoken is natuurlijk arbeidsinten siever dan een gasvuur of een elektrische haard. En niet iedereen heeft de mogelijkheid voor de opslag van een voorraadje houtblokken. Maar eerlijk is eerlijk, hout heeft een ongekende charme. Maar ook de moderne gashaarden hebben tegen woordig zo'n levendig vuurbeeld, dat ze nauwe lijks nog van een 'echt' houtvuur zijn te onder scheiden. Het enige dat ontbreekt is het geknap- per en de geur. Bovendien heeft men met één druk op de knop van de afstandbediening de haard brandend en op temperatuur ingesteld. Sterk in opkomst zijn ook de elektrische haarden. Voorzien van een bedrieg lijk natuurgetrouw vlam menspel en met als groot voordeel dat er geen schoorsteen of rookka naal nodig is. De aanwe zigheid van een stopcon tact volstaat. Houtgestookte haarden en kachels zijn nog steed erg in trek als de sfeerma ker bij uitstek. Ze zijn er zowel in open uitvoering als in afsluitbare of geslo ten vorm. Recent onderzoek heeft opnieuw aangetoond dat houtgestookte haarden en kachels, dankzij de steed betere apparatuur en natuurlijk op voorwaarde dat er droog en schoon hout wordt gebruikt, veel minder schadelijk voor het milieu zijn dan in het verleden wel werd aange nomen. Naast een goede schoorsteen en een juiste capaciteit van de haard of kachel is vooral droog hout belangrijk voor een volledige verbranding met een aantrekkelijk en milieuvriendelijk vuur. Dat betekent dat het hout minstens twee jaar, liefst gekloofd, op een droge, winderige plek moet heb ben gelegen. Hoe een goed brandend vuur her kend kan worden? Aan kleurloze of witte rook uit de schoorsteen. Een tradi tioneel 'goed' teken. Wanneer er tot slot voor een goede beluchting wordt gezorgd, weet men zeker dat niet alleen de rook uit de schoorsteen, maar ook de schoorsteen mantel spierwit blijft. Dat is zeker niet het geval bij de zogenoemde gel haarden, die vanwege de prijs en eenvoud op dit moment in trek zijn. De gevolgen van het gebruik van gel als brandstof zijn vaak desastreus voor gor dijnen en plafond! De moderne gashaard is qua vuurbeeld haast niet meer van z'n houtgesto- kte evenknie te onder scheiden. De vlammen flakkeren net zo lustig en bedrieglijk echt lijkende dennenappels en hout blokken creëren de juiste entourage. Vooral in des ignuitvoeringen is er een keur aan modellen waar zeker de 'droomhaard' bij te vinden is. Het grote voordeel van een gas haard is de constante warmte en het gebruiks gemak. Geen gesjouw met hout, geen as en geen rommel. Ook gashaarden kennen open en gesloten syste men. Dat heeft echter niets te maken met afslüitbare of gesloten toestellen, maar met het systeem. Een open systeem haalt de voor de verbranding noodzake lijke lucht uit de kamer en vraagt dus om een ade quate beluchting. Een gesloten systeem daaren tegen haalt de lucht recht streeks van buiten. Gashaarden kunnen los staan maar even zo goed in een bestaande of nieu we schouw worden inge past. In vrijwel iedere omstandigheid en op wil lekeurig welke plaats kunnen gashaarden wor den geïnstalleerd. Comfort en sfeer in een perfecte combinatie. Vroeger vooral in trek bij ouderen in flats, nu echter overal gesignaleerd: de elektrische haard. Veilig - ook wanneer men vergeet de kachel uit te zetten - en vooral eenvoudig te installeren. Voorzien van een fraaie schouw, waardoor het levendige vlammenspel nog beter tot zijn recht komt, straal de elektrische haard niet alleen warmte uit, maar geeft deze ook daadwer kelijk af. Daardoor is hij ook als bijverwarming geschikt. Ideaal dus voor de kille herfstdagen die ons binnenkort weer te wachten staan. Vergeten is het schrale weer buiten. Met een goed boek en een glas wijn behaaglijk bij de eigen haard. Want die is en blijft toch goud waard. H e t Sfeerverwarmingsgilde (SVG) is een landelijke organisatie waarbij bijna honderd specialisten op het gebied van sfeerver warming zijn aangeslo ten. Zij zijn graag van dienst bij vragen over of het kiezen van de juiste, veilige en betrouwbare sfeerverwarming. Hun adressen zijn te vinden op het internet (www.sfeer- verwarming.nl) of in de Gouden Gids. In dit karakteristieke Rijksmonument iijn recentelijk 5 moderne 2-kamerappartementen gerealiseerd met uitzicht op de Plantage. De appartementen zijn opgezet met ruime badkamer en keuken en zijn voorzien van nieuwe cv-installaties, elektra en intercom. Afwerking kan naar individuele wensen worden aangepast. Alle appartementen hebben een ruime berging. Thans zijn te koop de nummers 119c, 119d en 119f. De prijzen bedragen respectievelijk 128.000,00 k.k.150.000,00 k.k. en 150.000,00 k.k. Oplevering: direct Voor vragen en/of bezichtiging kunt U contact met ons kantoor opnemen. VLG Vastgoed B.V. Hoogstad 751 Vlaardingen 010-4359347 Makelaardij Schiedam Q? /k( Maeslanden Makelaars Info - Koemarkt 4-3111 JH Schiedam B.H. Gretelaan 393 Schiedam Fraai gelegen 4-kamer "Talud" woning aan het water in een rusti- ge wijk van Schiedam maar toch op korte afstand van het centrum. ^Vraagprijs 279.000,= k.k. Aleidastraat 87b Schiedam Leuke 3-kamerstarterwoning om op te knappen, op de begane grond met een ruime achtertuin en op loopafstand van winkels, scho len en openbaar vervoer. Vraagprijs 82.000,= k.k. Willem de Zwijgerlaan 47 Vlaardingen In "Goudkust". 843 m2 e.g. Grote hoekvilla. Riante living, aangeb. eetkkn. m. inb.app. Immense tuin m. vijverpartij, bijkkn./garage. 5 slpk., luxe badk. Riante zolderverd. Vraagprijs 775.000,= k.k. Vrijblijvende aanbieding. Nachtegaallaan 24 Rozenburg Fijne grote eengezinswoning met g welliefst 5 slaapkamers en fijne tuin met stenen berging gelegen in een geheel vernieuwde straat. ^Vraagprijs 157.500,= k.k. Muskuskruid 9 Vlaardingen Fraai, rustig en kindvriendelijk gelegen ruime hoekeengezinswo- ning op geheel eigen grond (244 m2), h.h. kozijnen met dubbel glas. ^Vraagprijs 260.000,= k.k /bportlaan 286 Vlaardingen Heerlijk wonen in een prima 3- kamerappartement met prachtig uitzicht gelegen op de 6e verdie ping met geheel c.v. en nieuwe meterkast. Vraagprijs 110.000,= k.k. Asterstraat 24 Vlaardingen Sfeervol gelegen 5-kamereenge- zinswoning met zonnige tuin, gro tendeels is v.v. dubbel glas, nieuwe dakbedekking en goten. Vraagprijs 220.000,= k.k. Rembrandstraat 35 Vlaardingen Leuke 3-kamerbenedenwoning met openslaande deuren naar ach tertuin v.v. berging en achteruit gang nabij het sfeervolle centrum van Vlaardingen. ^Vraagprijs 107.000,= k.k. Heemraadstraat 1 Vlaardingen Rustig gelegen 3-kamerbovenwo- ning en toch in het centrum van Vlaardingen welke geheel is gere noveerd met nieuwe leidingen, dakbedekking, enz. Wonen vanaf 400,= netto (hyp) p/mnd. Van der Waalsstraat 10 Vlaardingen Perfect gelegen, op de rand van de Westwijk, goed onderhouden 3- kamerappartement op de 4e ver dieping met berging in de onder bouw. Vraagprijs 102.000,= k.k. Gerberastraat 5 Heenweg Goed onderhouden 5-kamereenge- zinswoning in rustige straat in het landelijke Heenweg. De gehele woning is v.v. h.h. kozijnen en dub bel glas. Vraagprijs 215.000,= k.k. Bod gevraagd I Maria Rutgersstraat 18 Maassluis Aan het waterpark "Midden Delftland" gelegen prachtige en in optimale staat verkerende ruime twee-onder-een kapvilla met grote achtertuin, 5 kmrs., 2 badkmrs. Koopsom 615.000,= k.k. Kerklaan 69 De Lier Fantastisch centraal gelegen 4- (eventueel 5-)kamer bungalow, mooi op een hoek gesitueerd met prachtige tuin en met mooi uitzicht vanuit de erker. Koopsom 585.000,= k.k. Wegedoorn 18 Maassluis In het prachtige "Doorne-park" gelegen geschakelde 6-kamervilla met zolder, riant van afmeting en modern van architectuur met inpandige garage en extra grote tuin. Koopsom 423.500,= k.k. Maria Rutgersstraat 44 Maassluis Een zeer royale 2-onder-1 kapvilla, prachtig van architectuur, perfect gelegen met riante zonnige tuin, inpandige garage, dubbele kan toorkamer etc. Vraagprijs 695.000,= k.k. Hoeker 22 Maassluis Een bijzondere 6 kmr.split-level vil la, royaal van afmeting en verras send van indeling, inclusief grote inpandige garage (23 m2) en gezel lige achtertuin. Indicatieprijs 362.000,= k.k. Stadsmolen 10 Maassluis Uniek groot praktijk/kantoren- pand met inpandig appartement. Totale inhoud betreft 900 m3 en heeft vele mogelijkheden, zelfs voor bewoning van 3 gezinnen. Vraagprijs 450.000,= k.k. Elzendal 3 Maassluis Fraaie tussenwoning v.v. geheel dubbel glas, grotendeels h.h. kozij nen en eventueel met garage. Vraagprijs 240.000,= k.k. Vraagprijs garage v €15.000,= k.k. Stellingmolen 80 Maassluis Perfect gelegen hoekwoning in een van de meest gewilde wijk van Maassluis met een zonnige tuin met ruime vergrote berging/garage v.v. krachtstroom. Vraagprijs 225.000,= k.k. Aloordvliet 149 Maassluis Ca. 360 m2 opslag/hobby/atelier ruimte, in pakhuis gelegen, ver deeld over de 1e en 2e verd. Eventueel gebruik te maken van een transportlift. Eigen ingang is te creëren. Huurprijs 953,= per maand Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 IMoeslandérV HYPOTH EEK ADVIESCENTRUM

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 14