Gemeente Schiedam Schoonmaakestafette in Nieuwland slaat aan! Binnenstad www.schiedam.nl wè Projectcommissie Binnenstad vergadert Onderbreking kabelradio, -televisie, internet in binnenstad Gemeentelijk Informatie Punt Alle, informatie, op, één, locatie, MËË Informatie Gemeente Schiedam WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 WEEK/TITEL/PAG De schoonmaakestafette in de wijk Nieuwland die op 1 oktober jongstleden gestart is, werpt inmiddels de nodige vruchten af: teruggehaalde winkelwagens, controle op het aanbieden van huisvuil, reparaties aan verlichting en bestrating, schoonmakén van ruiten en muren, enzo voorts. Naast deze opknapactiviteiten staan nog in de planning een buurtcon- tactmiddag op 23 oktober, een schoon maakestafette door scholieren op 28 oktober en een afsluiting op 30 oktober. Winkelwagens en aanbieden van huisvuil Woonplus poetst en repareert Op dinsdag 29 oktober a.s. vergadert de projectcommissie Binnenstad in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De vergadering begint om 20.00 uur. Voorzitter is het raadslid mevr. A. Meijer. WET MILIEUBEHEER KAPVERGUNNINGEN Algemene-gemeentelijke informatie Folders Inzagegemeentelijke- stukken Woonkeazekrant, Banenkrant, Stadsblad BOUWPLAN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN op internet: j||fl^ PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 43, WOENSDAG 23 OKTOBER, 2002 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen - Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (0J0) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Tot nu toe zijn er 12 winkelwagens aangetroffen, welke vervolgens door de desbetreffende supermark ten zijn opgehaald. Om ervoor te zorgen dat het huisvuil op de juiste wijze wordt aangeboden, zijn inmiddels door het wijkteam Nieuwland vier acties gehouden. Hierbij zijn in totaal 266 zakken huisvuil en verschillende hoopjes grof vuil aangetroffen. Op de eerste twee dagen van de actie zijn de overtreders alleen gewaarschuwd en nog niet bekeurd. Hierna zijn er 34 bekeuringen voor huisvuil en 12 voor andere overtredingen uitgeschreven. Politie, wijkser- viceteams en reinigingsinspecteurs werkten bij de controle nauw samen. Via een zogenaamde 'complexschouw' werden de geconstateerde gebreken zoveel mogelijk aangepakt. Zo is bij het winkelcentrum op het Wibautplein de graffiti verwijderd, zijn de muren opnieuw geverfd en hangen 'er nieuwe lampenkappen voor meer en betere verlichting. In de omgeving van de Kuyperlaan zijn ramen van portieken gezeemd en is groenaanslag ver wijderd van betonranden. In de Johan de Wittsingel is de bestrating aangepakt. De bewoners van Nieuwland reageren nu al enthou siast en geven aan het jammer te vinden dat de actie slechts een maand duurt. Zij hopen dat het project wordt voortgezet of herhaald. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: 8. Stimuleringsverordening Life-style gebied. De gemeenteraad van Schiedam heeft op 10 december 2001 ingestemd met het Plan van Aanpak "De omloop binnenste buiten gekeerd" van Adviesbureau Seinpost. Een uitvoeringsactie van dit plan van aanpak is een regeling voor verplaatsing c.q. stimulering van vestiging van bedrijven, vervat in een stimuleringsverordening Life-style gebied. Aan de commissie wordt voorgesteld de raad te adviseren in te stemmen met dit voorstel. 9. Actieve graffiti bestrijding. Dit agendapunt is eerder door de bewonersvereniging Schiedam-Centrum.in een briefd.d. 8 mei jl. aangeleverd t.b.v. de groslijst van de commissie. De bewonersverenigiug heeft dit verzoek als volgt toegelicht. In enkele complexen van Woonplus is men begonnen met verwijderen van graffiti en aanbrengen van speciale coating. Dit zou uitgebreid moeten worden naar o.a. particulier eigendom. Signalering door wijkserviceteams. Dit onderwerp is van de groslijst afgehaald om in deze vergadering als apart agen dapunt in een reguliere vergadering te behandelen. Alle stukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u ook vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet b.v. bij het verslag en de voortgangslijst. Er is ook een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, tel. 2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Milieudienst Rijnrn BESCHIKKING Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 28 september 2001 een melding van het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer ontvangen van Dutch Bicycle Group. De inrichting is gelegen aan de Adriaen Banckertstraat 7 te Schiedam en maakt deel uit van een gezoneerd gebied. Om deze reden krijgen meldings- plichtige bedrijven nadere eisen opgelegd met betrekking tot geluid. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 23 oktober 2002 tot en met 3 december 2002 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DG MR (telefoonnummer (010) 2468 402). Bezwaar Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen de beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: de naam van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; tie grond van het bezwaar; de ondertekening. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het "Secretariaat Commissie voor Bezwaar- en Beroepschriften", Afdeling Kabinet, communicatie en juridische zaken, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaarter mijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inlichtingen Voor informatie over beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van dc ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 414491 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 14 sequoia's, staande op het volkstuinencomplex Thurlede, in verband met overlast en noodzakelijke dunning van het bomenbestand. 1 populier, staande op de hoek van de kruising Kerklaan/Meeuwensingel, in verband met overlast. 1 esdoorn, staande ter hoogte van Faassenplein 144, in verband met overlast. 1 lijsterbes, staande ter hoogte van Molenlaan 85, in verband met overlast. 2 witte abelen, staande aan het Bospad te hoogte van "De Boshoek", in verband met nood zakelijke dunning van het bomenbestand. 1 populier, staande op de kruising E. van Beinumlaan/Landreplein, in verband met over last. 1 acacia, staande aan de Sportlaan 2, in verband met wortelopdruk en concurrentie. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken ver gunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rot terdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81 Om het CAI-net voor te bereiden op de komst van glasvezel moeten in een aantal CAI-wijken van Schiedam enkele oude CAI kasten worden vervangen en wordt er bij nieuwere kasten een extra kast bijgeplaatst. Op woensdag 30 oktober zullen tussen 08.00 en 14.30 uur de levering van signalen van kabelradio-, televisie'en internet in de binnenstad van Schiedam worden onderbroken. CAI-wijk centrum wordt begrensd door: Koemarkt, Broersvest, Stadserf, Noordvestsingel, Korte- en Lange Haven. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000, www.onsgroep.nl Gemeentelijk Informatie Punt Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Telefoon: 2465304 E-mail adres: info@schiedam.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur donderdag 08.00 - 20.00 uur De medewerkers Xaudrtv Thape eet Yvonne Woudenberg staan ts tjraag te moord. Binnenplanse vrijstelling Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Groenelaan t..h.v. uitbreiding Albert Hein, plaatsen van een Afval Apart punt. Het bouwplan moet daarom worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verle nen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 24 oktober t/m 7 november 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wónen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 7 oktober 2002 t/m 16 oktober 2002: bouwaanvragen/meldingen: 's-Gravelandseweg (Slavenburg) H. Nefkens Architectenbureau B.V. Danfoss b.v. Admiraal Lucashof 3 Galileistraat 10,16,18,27,31, 33,35 en 37 Horvathweg (RET) Horvathweg (Connexxion) Lange Haven 41 Lange Haven 113 Sint Liduinastraat 25 Thorholm 9 bedrijfspand bouwen reclame-zuil bouwen C. Spek Bouw en Aann.bedrijf bv woningen vergroten (gewijzigd) RET personeelswachtruimte plaatsen Connexxion personeelswachtruimte plaatsen A. van Gelderen Beheer B.V. bedrijfspand woning vergroten/verbouwen C.P.M. Alberts ROC Zadkine Fac. Bedrijf K. van den Broek achtergevel tuinmuur aanpassen hekwerk plaatsen kozijn in kopgevel plaatsen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Laan van Bol'Es e.o. WOGroenoord bv Verleende beschikkingen: bouwvergunnihgen/meldingen verleend 16 oktober 2002 Burg.Honn.Gretehof 3 Karei Doormanweg 62-92 Lange Haven 65 Nieuwe Damlaan 648-760/ Mgr.Nolenslaan 806-840 en Dr. Kuyperlaan 16-50 Sint Liduinastraat 37 Vlaardingerdijk 89 verleend" 23 oktober 2002 Kerklaan 33 R. de Jager Korteweg Bouw B.V. Rijksgebouwendienst garageboxen/appartementen en trafohuisje slopen woning vergroten en dakkapel plaatsen traforuimte plaatsen overkapping van lichthof Woonplus Schiedam R. Degrassi S. Post Facilitair St. Gezondheidszorg kantoorgebouw verbouwen 2 woonblokken verbouwen ingangpartijen vergroten garages bouwen gevel wijzigen dakkapel plaatsen sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 14 oktober 2002 C. van Zantenplein 40 K. Oranje verleend 16 oktober 2002 Westpolderstraat 11 S. Verkade Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: geweigerd 16 oktober 2002 Stadhouderslaan 15-A R. Baron asbest verwijderen asbest verwijderen woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer king van het besluit niet schorst, kan de belanghebbend^indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 28 oktober 2002 Adm. Trompstraat 3 t/m 13 IDD b.v. De Velden 71 F. van Bourgondiestraat Horvathweg Horvathweg Schiedamseweg 174 Stadhouderslaan 119 C.W.G. Griep Houdijk Architecten b.v. RET Connexxion P. Lanser G.W. Bannenberg bedrijfspand bouwen (gewijzigd) woning vergroten woning vergroten personeelswachtruimte plaatsen (tijdelijk) personeelswachtruimte plaatsen (tijdelijk) woning vergroten clubhuis bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. (ARTIKEL 17 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "Metro" is gevraagd voor het plaatsen van een tijdelijke personeelsruimte t.b.v. Connexxion voor de termijn van ca. 1/2 jaar aan de Horvathweg tegenover Dr. Zamenhofstraat. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkingen kenbaar te maken. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 24 oktober t/m 7 november 2002 ter inzage bij de balie Bouwen. Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om een tijdelijke vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanbepalingen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indie nen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2