Nieuws van de Hargahoeve Vernieuwd camerasysteem voor RET Nadruk op historische sfeer bij inrichting Dam en Korenbeurs i Asbest snel opgeruimd Huisartsen zien geen kwaad in verandering verzekering Kinderen in Oost hoeven zich niet meer te vervelen i raam SCHIEDAM CDA vraagt wethouder naar plannen Van Beinumlaan Dieven maken drie radio's buit Inbrekers maken musicalkaarten buit Ook RET voert nieuw pakket maatregelen in voor extra veilighied op metrostations Autoservice Eigenraam Controle aanbieden huisvuil HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 31 OKTOBER 2002 44 - 1510 SCHIEDAM - De Schiedamse fractie van het CDA heeft wet houder Schoenmakers van Ruimtelijke Ordening en Verkeer vragen gesteld over zijn belofte om de verkeersafwikkeling in de Eduard van Beinumlaan te ver beteren. Tijdens een bewonersavond in de Blauwe Brug, waarbij gesproken werd over de problemen rondom pl Furkan, spraken de bewoners pok hun bezorgdheid uit over de gevaarlijke verkeerssituaties die ontstaan op de Eduard van Bei- jnumlaan. De drukte rond de school zou zowel voor de bewo ners als de leerlingen gevaar op leveren. Wethouder Schoenma kers gaf toen al aan dat hij op korte termijn plannen zou maken om de verkeersafwikkeling in de Eduard van Beinumlaan te ver beteren. Het CDA wil nu van de wethou der weten wanneer de plannen 'worden opgelost, omdat de raad hier na de belofte van de wethou der niets meer over gehoord heeft. SCHIEDAM - Drie auto's, ge parkeerd aan de Hogenbanweg, op de Vlaardingerdijk en op het Boerhaaveplein, zijn dinsdag opengebroken door autodieven. De inbrekers waren duidelijk uit op de autoradio's, want die wis ten ze uit alledrie de voertuigen te ontvreemden. Daarnaast pak ten ze alles mee, wat er in de au to's aanwezig was. Zo verdwe nen er ook een badmintonracket en een zonnebril. SCHIEDAM - Een leuk avondje in het theater kunnen een 18-jari- jge vrouw en een 21-jarige man uit Schiedam wel vergeten. Bij een inbraak in hun huis in de Burgemeester van Haarenlaan werden de musicalkaartjes die zij in huis hadden meegenomen. Dinsdagmiddag merkte het stel dat onbekenden hun huis waren binnengekomen door met een koevoet de deurpost te forceren. Naast de musicalkaartjes namen de inbrekers ook een fototoestel en geld mee. Diezelfde dag werd er eveneens ingebroken in een huis aan de Van Heuven Goed hartstraat. Toen de 21-jarige be woner weg was, forceerden on bekenden de voordeur en door zochten het hele huis. Vervol gens namen ze twee telefoons mee en diverse sieraden. Het Nieuwe Stadsblad (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Breezer en ZeusZij zitten in de dieren opvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'von delingen' zelf aan het woord: Slank gebouwd 'Hallo, ik ben Breezer. Zo heb ben ze mij genoemd in de Harga hoeve. Ik ben op 28 oktober ge vonden in de Strijensestraat. Ik liep er al een maand rond. Ik ben niet gechipt en ik had geen band je om. Daar ik zelf niet kan ver tellen waar ik thuishoor, sta ik nu in de krant. Ik ben een schildpadpoes van ongeveer drie jaar oud en ik ben vrij slank gebouwd. Als u weet waar ik thuishoor, wilt u dat dan doorgeven aan het asiel op het onderstaande telefoonnummer? Goddelijk gedrag 'Ik ben Zeus en ik ben een maine coone van vier jaar oud. Ik ben naar de Hargahoeve terugge bracht, omdat ik me misdroeg bij de mensen die mij liefdevol in huis namen. Deze mensen had den een andere kat en daar was ik niet van gediend. Ik liet mijn naam gelden. Zeus is een god en zo gedroeg ik mij dan ook. Ik hou ervan om op tijd mijn eten te krijgen en kan verder niet met honden en bij kleine kinderen worden geplaatst.' Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tus sen 11-12 uur en tussen 13.30 - 16 uur. Zaterdag van 11 - 15 uur. Voor info over de dieren: tel. 4714151 en internetsite www.hargahoeve.nl. ROTTERDAM - Veiliger kan het bijna niet, zou je denken. Nadat de gemeente vorige week een uitgebreid plan presenteerde waarmee de overlast op en rond de nieuwe metrostations langs de Beneluxlijn tot het mini mum beperkt moet worden, heeft nu ook vervoersbedrijf RET een pakket van maat regelen genomen. Eén daar van is een vernieuwing van het camerasysteem op metrostations. Het systeem werd vorige week officieel in gebruik genomen. Om het veiligheidsgevoel van de reiziger te verbeteren, plaatste de RET negen jaar geleden al de eerste camera's op de metrosta tions, evenals een noodintercom- systeem. Door RET-medewer- kers werd vanuit verschillende centrales de situatie ter plaatse bekeken. In de afgelopen jaren werd het systeem continue gemoderni seerd, zodat er momenteel op de Centrale Verkeersleiding (CVL) van de RET een grote centrale is ingericht waar veertig monitoren staan. De monitoren worden 24 uur per dag bekeken. Het sys teem in inmiddels uitgebreid tot ruim duizend camera's met haar scherpe kleurenbeelden die tot in detail kunnen inzoomen. De beelden op de tv's verspringen steeds van locatie naar locatie en worden, in verband met de wet op de Privacy, 7 x 24 uur be waard. Ook zijn op sommige lo caties 'noodzuilen' met zowel een SOS-knop als een brandmel der geplaatst. 's nachts Ook 's nachts blijven de camera's draaien. RET's hoofd Sociale Veiligheid De Vos legt uit waar om. "Hoewel de metro's 's nachts niet rijden, is het belangrijk de stations de observeren. Al meer dere malen lieten mensen zich met opzet insluiten om vervol gens een verkooppunt open te breken of om graffiti in de tun nelbuizen te spuiten. We kunnen nu snel inspelen op zo'n situatie. Bij incidenten, ongevallen of vandalisme zijn RET medewer kers snel ter plaatse en waar schuwen we de juiste instanties", aldus De Vos. "We werken in diensten van acht uur per dienst. Vier medewerkers per dienst, 24 uur per dag", zegt Henk van den Berg, een van de ze 'toezichthouders' bij de CVL. "In een dienst van acht uur krijg je wel een geregelde pauze, want anders zit je te lang achter de tien monitoren. In geval van ca lamiteiten op een van jouw mo nitoren, worden de beelden van de overige monitoren direct overgeschakeld naar een collega. Uiteraard hebben we wel eerst een opleiding moeten volgen om de beelden op de juiste manier te kunnen interpreteren." Chipkaart Het systeem is uniek voor Ne derland, maar krijgt wel navol ging. Want ook de Nederlandse Spoorwegen gaan over tot pre ventieve maatregelen in de strijd tegen onveiligheid, zwartrijden en agressie. Belangrijkste pre ventieve maatregelen zijn de in voering van de Chipkaart OV en de afsluiting van treinstations. Ook het cameratoezicht op trein stations wordt de komende jaren met ruim 3000 camera's fors uit gebreid. Demissionair minister De Boer van Verkeer en Waters taat heeft inmiddels een 'Aan valsplan Sociale Veiligheid' naar de Tweede Kamer gestuurd, waarin ruim 20 extra maatrege len zijn opgenomen om veilig heid in het openbaar vervoer te verbeteren. Voor de invoering van dit plan stelt het ministerie vanaf 2003 jaarlijks 34 miljoen euro beschikbaar. SCHIEDAM - Terwijl de facelift van de Broersvest zijn voltooiing nadert, is het binnenkort de beurt aan een van de fraaiste plekjes van historisch Schiedam: de Dam en de omgeving van de Korenbeurs. Wie alles wil weten over de plannen voor dit gebied kan van daag, donderdag 31 okto ber, tussen 17.00 en 19.00 uur terecht op de inloopbij eenkomst in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De plannen voor de Dam en om geving zijn onderdeel van de aanpak van de totale Schiedamse binnenstad. Eerder zijn de Hoog straat en het Broersveld van nieuwe bestrating en straatmeu- bilair voorzien. De eerste aanzet tot de herinrich ting dateren al uit 1997. Centraal staat het versterken van de oude sfeer van de grootste historische stadskern van het Rijnmond-ge bied. Geen ordinaire stoeptegels dus, maar rode gebakken klin kers en grijze, natuurstenen kei tjes. Volgens deze filosofie wordt ook de Dam - de huidige bestrating is een merkwaardige collage van talloze verschillende stenen - ingericht. Aan de voorzijde van de Koren beurs wordt de ruimte tot aan het water meer als één geheel ge zien. Door de herbestrating wordt de onderste traptrede van het bordes van de Korenbeurs weer zichtbaar. Trottoirbanden en paaltjes verdwijnen, zodat de ruimte groter lijkt en minder rommelig is. Voor de Korenbeurs wordt een veld aangebracht van Belgisch hardsteen, passend bij het voorname karakter van het gebouw. Met de werkzaamheden aan de Dam wordt dit stukje Schiedam voetgangersgebied. Daartoe wordt een verzinkbare paal in de weg geplaatst. Tijdens de ven stertijden is de Dam vrij toegan kelijk voor laad- en losverkeer. Voor bewoners en winkeliers wordt een ontheffingsbeleid uit gewerkt. Tenslotte wordt het kruispunt met de Vlaardingerstraat aange pakt. Hier komt een verkeersvei lige oversteek naar het parkeer terrein aan de Zijlstraat. De complete stukken voor de in richting van de Dam en de om geving van de Korenbeurs liggen ter inzage in de Stadswinkel. Tij dens de inloopbijeenkomst zijn ambtenaren aanwezig om toe lichting te geven op de plannen en eventueel commentaar te in ventariseren. Als het kan worden de plannen aangepast, belooft de gemeente. Naar verwachting wordt in het voorjaar van 2003 begonnen met de werkzaamheden. SCHIEDAM - Aan de Muiderslotstraat zijn als gevolg van de storm stukken asbest op de openbare weg terechtgekomen. De asbest zat in de gevelplaten van een flatgebouw. Een gedeelte van de openbare weg werd afgesloten, terwijl een gespecialiseerd bedrijf direct begon met de verwijdering van de platen. In de loop van maandag waren de werkzaamheden afgerond en werd de weg weer vrijgegeven. Schiedammers van harte welkom bij presentatie masterplan Schieveste 5 november 2002 Schieveste, een nieuw stadsdeel SCHIEDAM - Slechts vier procent van de patiënten van huisartsengroep De Gorzen-Nieuwland-NieuwlandWest moet op zoek naar een nieuwe ziekenfondsverzekering. Dit meldt de huisartsengroep als reactie op het artikel dat vo rige week in deze krant verscheen. Hierin werd vermeldt dat de patiënten van de huisartsengroep voortaan nog maar bij vier aangewezen verzekeraars verzekerd mogen zijn. De huisartsen hopen met deze maatregel minder tijd kwijt te zijn met onderhandelen over de behandelingen die de verzekeraar vergoedt. De patiënten konden kiezen uit drie mogelijkheden. Veranderen van ziekenfonds -met keus uit vier ziekenfondsen-, veranderen van huis arts of niets doen en daardoor automatisch als particulier patiënt ge registreerd worden. De huisartsengroep spreekt de voorkeur uit dat patiënten overstappen naar het DSW, maar benadrukt dat dit geen dwingend advies is. Ook benadrukken ze dar er geen afspraken gemaakt zijn met DSW over het aannemen van nieuwe verzekerden. 'Zij hebben slechts medege deeld dat patiënten in principe altijd geaccepteerd worden voor de aanvullende verzekering, zodra ze een halfjaar verzekerd zijn', meldt Ineke Vink, coördinator van de huisartsengroep. 'Het Platform (Regionaal Patiënten Consumenten Platform Rijn mond, red.) stelt dat wij patiënten hun keuzevrijheid ontnemen en daarbij op kosten jagen. Naar onze mening is dat niet het geval. Wij vragen patiënten uitsluitend voor het 'verplichte ziekenfondsdeel' over te stappen naar één van de genoemde verzekeringen. De kosten en het pakket daarvan worden landelijk bepaald en zijn bij ieder zie kenfonds hetzelfde. Alleen het aanvullende pakket kan qua prijs en in houd wisselen per verzekering. Voor deze aanvullende verzekering kunnen patiënten gewoon bij hun huidige verzekering blijven', is het verdere commentaar van de huisartsengroep. Hiermee wil de huisartsengroep nog eens benadrukken dat patiënten niet op kosten gejaagd worden en dat er geen afspraken gemaakt zijn met DSW dat patiënten zich bij hen moeten gaan verzekeren. SCHIEDAM - De opening van een spelletjes-uitleen is een echt kin derfeest, dus nodigde Kluphuis Oost gisteren twee clowns uit om de feestelijke opening van de Speel O Theek in Schiedam Oost bij te wo nen. Vanaf nu kunnen kinderen in Oost zo vaak als ze willen speelgoed le nen bij de Speel O Theek. Bij de spelletjescentrale is altijd wel iets te vinden wat de kinderen thuis niet hebben en als het speelgoedje gaat vervelen, breng je het weer terug. Voor 10 euro per kalenderjaar kun je bij de Speel O Theek aan de Boerhaavelaan spelletjes lenen, waarvoor je dan 0,50 euro betaalt. Om iedereen de kans te geven om iets leuks uit te kiezen, mag ieder kind maximaal drie dingen lenen. Maar de Speel O Theek verhuurt nog meer. Prinsessenjurken, clowns pakken, tijgerpakken en nog veel meer verkleedkleren kun je voor 5 euro per dag huren. Dat is handig, zeker voor de kinderen die Hallo- ween vieren. Wegener huis-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto's: ED DEWAERHEIJT Ook de RET doet er alles aan om de metrostations zo veilig mogelijk te maken Foto: HANS KEIJZER De Dam krijgt volgend voorjaar samen met de Korenbeurs een facelift Het gemeentebestuur van Schiedam nodigt u, bewoners en ondernemers, van harte uit voor de presentatie van het masterplan Schieveste op dinsdag 5 november van 20.00 tot 22.00 uur in het Fortis Theater aan de Schie, Stadserf 1 in Schiedam. U kunt zich aanmelden bij het projectbureau Schieveste via telefoon (010) 246 55 43, per fax (010) 246 54 33 of per mail info@schiedam.nl. Zie ook www.schiedam.nl voor het programma en het aanmeldformulier. De uitnodiging is ook verkrijgbaar in de Stadswinkel. Een terrein dat erom vraagt te worden ontwikkeld: dat is Schieveste nu. Een vitaal nieuw stadsdeel met kantoren en andere bedrijvigheid, aantrekkelijke woningen en een scala aan ontmoetings- en ontspanningsgelegenheden op en rond de Schie. Kortom, een centrum vol stadse gemakken: dat is Schieveste straks. Een belangrijke schakel tussen nu en straks is het masterplan Schieveste. Het biedt de kaart van Schieveste. De kaart van het bestaande, goeddeels braakliggende gebied met zijn grote potenties. De kaart van de toekomstige 'open vesting' die met haar ontsluitings- en verblijfswereld deze potenties uitbuit en de omgeving nieuwe stimulansen biedt. En de kaart, door de tijd heen, van de weg tussen potenties, kansen en het realiseren van kansen. Het maken van het masterplan is een proces geweest waaraan veel partijen hebben hijgedragen: bewoners en bedrijfsleven van Schiedam, bestuurders en medewerkers van de gemeenten Schiedam en Rotterdam, onderzoeks- en adviesbureaus, marktpartijen en mogelijke eindgebruikers en tal van anderen. Foto: ED DEWAERHEIJT Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk '"STVlKll* Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de Leef baarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorge schreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maat regelen worden genomen. Een daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. NV IRAD0 Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep f

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3