j IN KRANT Op 'de zilveren slangendans over de zuilen van beton' is het goed toeven ons KOM WERKEN BIJ DE LEUKSTE GARAGE VAN NEDERLAND! Taakstraf voor afsteken strijkers Je snoep of je leven Hond overlijdt aan steekwon den Regionale politici bezorgd over bezuinigingen openbaar vervoer Uitspraak burgemeester Scheeres wekt woede in Spijkenisser gemeenteraad Treinreizigers maken kennis met tourniquets Omwonenden bijgepraat over nieuwbouw Vlietland Ziekenhuis Wegener huls-aan-huLskranten «SS! Ruim dertig boetes bij tramcontrole PAUL BERG b Schadelijk voor ons imago EA.van «tier KOOIJ Sfr® wmm WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 45 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 KMK OP Of RVBRIEKSPAGWA'S TOTALE OPLAGE: VNS1 El Furkan weer onderwerp gesprek in politiek Klant betaalt twee keer zoveel voor vastrecht ONS Kunstenaars in opstand tegen kunstbeleid SCHIEDAM - Vier jeugdige Schiedammers en een Vlaardinger zijn er dit jaar wel erg vroeg bij. De jongens werden zondag door de politie gesnapt toen zij op het Land van Ris strijkers afstoken. Bij huiszoeking in de woning van een van de jongens, werden nog een paar dozen met vuurwerk aan getroffen, die de politie meteen in beslag nam. De jongens, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, zijn door de politie ver wezen naar Bureau-HALT waar ze een taakstraf zullen krijgen. SCHIEDAM - Veiligheid in het openbaar vervoer is de laatste tijd een veelbesproken onderwerp. Ruim een week geleden presen teerde de gemeente het plan om de veiligheid op de nieuwe metro stations te vergroten en dit week end ging op station Schiedam Centrum een proef met speciale toegangspoortjes voor de perrons van start. De politie en de RET droegen vorige week donderdag ook een steentje bij met tramcon troles. Tussen half zes 's ochtends en twee uur 's middags maakte de politie 33 processen-verbaal op voor zwartrijden en het niet kun nen legitimeren. Een bekeuring werd uitgeschreven voor openlijk drankgebruik. 0426.9414 1.00 korting OPTICIEN Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: "Voor al onze oogmetingen geldt de Optimaal Zicht Garantie." KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Kilo's snoep maakten de kinderen in de binnenstad dit weekend buit. Ter gelegenheid van Halloween gingen ze langs de deuren om daar met de vrien delijke bedreiging 'Je snoep of je le ven!' de bewoners om iets lekkers te vragen. Bewoners Vereniging Schiedam Cen trum organiseerde het feest voor de kinderen. Iedereen die mee wilde doen, moest verkleed naar de grote kastanjeboom op het pleintje bij de Nieuwe Buurt komen. De meeste kinderen hadden hun meest griezelige kleding uit de kast gehaald om als heks, spook of ander eng figuur te verschijnen, want griezelen hoort nu eenmaal bij het uit Amerika overge waaide feest. Veel van de buurtbewoners hadden duidelijk al rekening gehouden met het bezoek van de verkleedde kinde ren. De schaaltjes met snoep stonden in de meeste gevallen al klaar achter de deur, zodat de kinderen snel een lekkere traktatie in ontvangst konden nemen. Aan het eind van de avond, vertrokken de kinderen weer met goed gevulde zakken naar huis. SCHIEDAM - Een nog onbe kende man heeft in de nacht van zondag op maandag een hond neergestoken. Door de steekwond in de borststreek verloor het dier zoveel bloed dat de dierarts hem moest laten inslapen. De bazen van de hond, een echtpaar uit de Min. Donkerstraat, gaven aan dat zij hun honden expres laat uitlaten, zodat de dieren onaangelijnd over het gras veld bij hun woning kunnen rennen. Dat was zondag net na mid dernacht ook het geval. Een van de onaangelijnde honden blafte naar een voorbijganger die zijn mes trok en de hond neerstak. Vervolgens vluchtte de man weg richting de Burgemeester van Haarenlaan. De recherche stelde een onderzoek in naar de ernstige dierenmishandeling. door ROB KOKKELINK REGIO - Een project uit het boekje, de Beneluxlijn. Op tijd klaar en ook nog eens keurig binnen het bud get. Waar vind je dat tegen woordig nog, verzuchtte de missionair verkeersminister De Boer zaterdag bij de of ficiële opening. Twee metro- treinen reden die dag - met ruim zeven minuten vertra ging - van station Tussen water in Hoogvliet naar Schiedam Centrum, waar hoogwaardigheidsbekleders het nieuwe metrospoor offi cieel openden door de tour niquets te passeren. Dit on der toeziend oog van tal van bewoners en zangeres Frederique Spigt, die een muzikaal hulde bracht aan de lijn. Niet dat het feestje zonder wanklank verliep. Nog voordat de eerste 'ech te' metrotrein op het traject heeft gereden, uitte de Rot terdamse wethouder Hul man, binnen de Stadsregio verantwoordelijk voor ver voer, zijn zorg over de aan gekondigde bezuinigingen op het openbaar vervoer. Die zouden wel eens van in vloed kunnen zijn op de frequentie van het metro- vervoer. De opening was een feestje voor omwonenden en 'hotemetoten', die in groten getale zonder blik ken of blozen toegaven voor het eerst openbaar vervoerd te wor den. De rit van Hoogvliet naar Schiedam heeft hen waarschijn lijk niet bekeerd, want ze zaten als sardines in het metroblik. Een ar chitect: 'Het is leuk om het nu eens vanuit de metro te zien, maar maandag stap ik weer lekker in de auto.' De gewone stervelingen hadden overigens alle ruimte in de metro voor het 'gewone volk'. Burgemeester Scheeres probeerde de Beneluxlijn persoonlijk uit Die bewoners - velen zijn betrok ken geweest bij de planvorming - waren eensgezind in hun oordeel over de verlengde Calandlijn. De irritatie over trillingen en herrie, het verdriet over een verzakte boerderij in Pernis en ander onge mak hebben plaatsgemaakt voor tevredenheid. Tevredenheid, die alleen nog een beetje wordt ge temperd door het uitgeklede bus vervoer tengevolge van de nieuwe lijn. Zo vond de voorzitter van de Wijkraad Pernis het spijtig dat er 's avonds minder bussen naar Rot terdam-Zuid rijden. Maar wat heb je op dat uur eigenlijk op Zuid te zoeken?, vroeg dagpresentator Wilfried de Jong zich af. Graffiti Het is al vaak gezegd, de Bene luxlijn onderscheidt zich door zijn architectuur. Voor elk station werd een andere architect opgetrom meld, waardoor de bouwwerken elk een eigen karakter hebben. Onder de mensen-die-het-weten- kunnen bleek Tussenwater zater dag de onbetwiste favoriet. De 'kathedraal in het water' is maje stueus, maar toch overzichtelijk. Strak, maar niet saai. De publieks lieveling was station Troelstralaan met zijn bakstenen vloer. 'Ro mantisch', 'intiem', 'een beetje Oudhollands, klonk het. En tussen de stations is die 'zilveren slan gendans' over 'zuilen van beton' (Spigt) een opwindend land schapselement, helaas ontsierd door veel, heel veel, graffiti. Wie tussen Schiedam en Hoog vliet reist heeft, althans boven gronds, een aangenaam uitzicht. Smaakmakendste ingrediënten zijn onbestemd groen, verankerde schepen, complexe chemische in stallaties, een oneindig asfaltpret- park en een weidse blik op het dorp Pernis, dat nu pas echt bij Rotterdam hoort. Hoogtepunt voor de fijnproever: na station Pernis is, komend uit de west, links volop havenactiviteit te be speuren, terwijl aan de andere kant het kerkhof - door de fraaie, deels transparante geluidswand maar net zichtbaar - er vredig bij ligt. Ondergronds, tussen Pernis, waar de metro de Beneluxtunnel in raast, en Schiedam Centrum rest de reiziger slechts graffiti en een fluorescerende band, die in geval van nood de uitgang wijst. Sleutelwoord bij de nieuwe metro lijn is - hoe kan het ook anders - veiligheid. De stations zijn voor zien van toegangspoortjes en er is werkelijk geen vierkante centime ter waar de reiziger zich niet be spied weet door het oog van de ca mera. Nieuw is dat die mechani sche ogen kunnen inzoomen en richten. De mensen achter de schermen kunnen bij wijze van spreken zien wat ik in mijn broek zak heb, grapte RET-baas Clay- den. Voorts staan op elk station tal van SOS-palen. 'Misbruik wordt gestraft', staat prominent op dit populaire speeltje voor opgescho ten jongelui. Of Opstelten, Rotter dams biirgervader en voorzitter van de Stadsregio, dat kan garan deren? 'Nee, maar we gaan er te genaan.' En burgemeester Scheeres van Schiedam is niet bang dat zijn stad wordt overspoeld door getei sem uit Rotterdam. 'Schiedam is een veilige stad - hoongelach van de aanwezige stadgenoten (R.K.) - en dat zal zo blijven.' Theater Tja, en waar regionale politici sa menkomen met hun Haagse geld schieters, is er natuurlijk het tradi tionele stukje theater. 'Ook andere grote projecten moeten nu star ten', sprak Opstelten. Hij doelde op RandstadRail; de railverbin ding tussen Rotterdam en Den Haag, die door het demissionaire kabinet in de ijskast is gezet. Ken nelijk had hij de minister van te voren keurig ingelicht over deze 'spontane' steek onder water, want al in de uitgetypte versie van De Boers' speech - lang van tevo ren beschikbaar voor de pers - ging hij in op deze oproep. Be staande infrastructuur verbeteren met slimme maatregelen die snel vruchten afwerpen en even wach ten met peperdure projecten, is het devies van De Boer. Natuurlijk zijn er destijds bestuurlijke afspra ken gemaakt, 'maar dat was in een tijd waarin er veel geld was'. Maar laten we het vandaag toch vooral gezellig houden, besloot De Boer zijn toespraak. De forens is in veel gevallen eerder op zijn werk en de verstokte automobilist heeft er weer een reden bij om de file te verruilen voor het openbaar vervoer. SPIJKENISSE - Bij de VVD in de Spijkenisser gemeenteraad is een uitspraak van burgemeester Scheeres danig in het verkeerde keelgat geschoten. Volgens de WD zou de burgemeester in een interview met het Rotterdams Dagblad gezegd hebben dat hij het 'prachtig' vindt dat de metro zijn kant op komt, maar dat de keerzijde is dat er 'massa's tuig uit Spijkeniss per metro de Schie- damse binnenstad onveilig komen maken'. 'Ongenuanceerd', noemt VVD- fractieleider Peter Belinfante de uitspraken. In schriftelijke vragen aan het dagelijks bestuur van Spij- Stook Verstandig! kenisse stelt hij dat zo'n uitlating het imago van zijn gemeente schaadt. Bovendien is hetgeen de burgemeester zegt 'beledigend' voor de inwoners, aldus Belinfan te. Hij wil daarom dat het Spijke nisser college een weerwoord geeft aan burgemeester Scheeres. Bovendien moet rectificatie van 1 diens uitspraken worden geëist, zo stelt de liberaal. Hij vindt dat Scheeres hoognodig eens uitgenodigd moet worden 'om eens kennis te maken met on ze mooie gemeente en haar inwo ners om met eigen ogen te kunnen ervaren welk 'tuig' in Spijkenisse woont'. Overigens wil Belinfante nog wel weten hoe het college 'ongewenste elementen' vanuit Schiedam uit Spijkenisse wil we ren, 'de metro rijdt volgens ons namelijk twee kanten op'. Scheeres wil geen reactie geven op de uitspraken van de VVD- ffactieleider om de simpele reden dat hij deze uitspraken niet heeft gedaan. Onder de kop 'Schiedam bang voor 'metrotuig' uit Spijke nisse' verscheen vrijdag op de Botlek-pagina van het Rotterdams Dagblad een artikel waarin Scheeres aangeeft dat er 'ook mensen, die we liever niet op be zoek hebben, zullen komen.' Hij noemt hierin echter niet specifiek bezoekers uit Spijkenisse. SCHIEDAM - In de schaduw van de feestelijke opening van de Beneluxlijn, presenteerden de Nederlandse Spoorwegen zaterdag een proefopstelling van toegangspoortjes op station Schiedam Cen trum. De zogenoemde tourniquets worden volgend jaar op alle sta tions tussen Rotterdam en Hoek van Holland geplaatst. De toegangspoortjes staan nog tot en met 15 november op het sta tion. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur leg gen medewerkers van de spoorwegen uit hoe de poortjes werken. Het plaatsen van tourniquets is tevens het startsein voor de chip kaart, waarmee met alle vormen van openbaar vervoer gereisd kan worden. Naast de toegangspoortjes moet het reizen met de trein veiliger worden door meer conducteurs, extra cameratoezicht en verbeterde ondersteuning van de spoorwegpolitie. SCHIEDAM - Het was de laatste tijd zeker in het politiek het gesprek van de dag: de nieuwbouw van het Vlietland Ziekenhuis. In juli keur de de Raad van State het bestemmingsplan van de nieuwbouw van het ziekenhuis definitief goed voor de locatie Schiedam-Nieuwland. On danks bezwaar op de locatie vanuit de landelijke politiek, zullen de bouwactiviteiten binnen afzienbare tijd beginnen. Donderdagavond zal er daarom in de aula van Scholengemeenschap Spieringshoek een informatiebijeenkomst plaatsvinden waarbij omwo nenden worden bijgepraat over de voortgang van de bouwactiviteiten. De avond, die start om 20.00 uur, is ook bedoeld om omwonenden de kans te geven om hun mening te geven over de planning en voortgang van het bouwproces, zodat zij hiervan zo min mogelijk overlast zullen ondervinden. Tijdens de bijeenkomst wil het ziekenhuis tot afspraken komen met omwonenden over een te vormen permanente overlegtafel. Een over leggroep met daarin vertegenwoordigers van de omwonenden, omrin gende bedrijven en instellingen, gemeente Schiedam en het Vlietland Ziekenhuis. Word wegenwacht bij de ANWB. Kijk op anwb.nl of bel 070-3147444 ANWB NS1 Het Nieuwe Stadsblad WMÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ WÊKÊËÊHÊIKÊÊIÈM MMHBMHnOMHMI L Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid ■BH Pizza van de week: "VEGGI" (tomaat, kaas, ui, paprika, champignons, olijven, extra kaas) Geldig l/m 12-11-2002 DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Feta: RICHARD MOGE VEEN Foto: AAD VD DRIFT Kijk voor de stooktabel elders in deze krant SCHIEDAM - 's-Gravelondsoweg 383 Tel. 010 - 46210 33

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1