L Gemeente Schiedam Osiris Trio en Mariana Izman in Westvest-concertserie Binnenstad L Noodreparatie Koemarktbrug Bereikbaarheid apothekers Geslaagde vaccinatiecampagne meningokokken C da's goed gedaan! Voorlichtingsbijeenkomst over 'Angst' in de bibliotheek WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002 NS1-2 Op vrijdag 8 november 2002 speelt het Osiris Trio in de con certserie 2002 - 2003 van Stichting Westvest 90. Het is het tweede concert van de vrijdag avondserie dat wordt gehouden in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofs-gemeenschap NPB aan de Westvest tegeno ver de molen 'De Walvisch' De zondag daarop, 10 november, geeft de pianiste Mariana Izman er een pianorecital. De Koemarktbrug verkeert in zodanig slechte conditie, dat - als geen actie wordt ondernomen - hij de winter niet haalt. Vandaar dat is besloten tot een noodreparatie. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN De directie en medewerkers van GGD Nieuwe Waterweg Noord kijken terug op een geslaagde vaccinatiecampagne tegen meningokokken C. In de regio Nieuwe Waterweg Noord is 95% van de kinderen na vaccinatie beschermd tegen de menin- gokok C-bacterie. openbare bibliotheek Iedereen is wel eens bang. Gelukkig maar, want angst waarschuwt mensen voor naderend gevaar. Veel mensen zijn echter bang zonder dat de omstandigheden daar aanleiding toe geven. Zij durven bijna niet meer de straat op, vermijden feestjes of drukke gelegenheden of maken zich ernstig zorgen om dingen die horen bij het dagelijks leven. Wanneer de angst iemands leven gaat bepa len, wordt gesproken van angstklachten of een angststoornis. WET GELUIDHINDER BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 VERORDENING SUBSIDIERING PREVENTIEMAATREGELEN VEILIG WONEN KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 45, WOENSDAG 06 NOVEMBER, 2 G emeent eb er icht en Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Het Osiris Trio bestaande uit Ellen Corver, piano; Peter Brunt, viool en Larissa Groeneveld, cello erd opgericht in 1988 en kreeg reeds verschillende prijzen toegekend. Naast de vele concerten in Nederland trad het trio al in veel Euro pese landen en in Zuid-Afrika op. In IJsland concerteerden zij in het kader van het Koninklijk bezoek aan dit land. Uitgeno digd door Het Concertgebouw namen zij deel aan de serie Ringo Stars. Deze concertserie bracht het trio naar grote con certzalen in Keulen, Londen, Wenen, Stockholm Chicago en de Carnegie Hall in New York. Het repertoire van het Osiris Trio reikt van Haydn tot en met hedendaagse composities, waarvan sommigen speciaal voor het trio zijn geschreven. Er verscheen een aantal cd's met werken van onder andere Bee thoven, Dvorak en Ives. Naast het bekende Erzherzogtrio van Beethoven staan op het programma werken van Hum- mei en Ries, componisten die beide een band hadden met Beethoven. Hummel was bevriend met hem en Ries was niet alleen leerling, maar functioneerde hij daarnaast ook als secretaris en kopiist. Bovendien werkte hij mee aan een van de eerste belangrijke biografieën van Van Beethoven. Op de zondag daarop volgend, 10 november, geeft de pianiste Mariana Izman er een pianorecital. Zij is winnares van de 3e prijs van het Young Pianist Foundation Nationaal Pianoconcours dat najaar 2001 in Amsterdam gehouden werd. Onderdeel van deze prijs is een optreden in de Westvest concertserie. Mariana Izman speelt die middag werken van Beethoven (sonate), Brahms en Chopin (Preludes), Mariana Izman won al veel prijzen op belangrijke concoursen. Zij is afkomstig uit Moldavië, maar woont en studeert al enige tijd in Nederland. Het zondagmiddagconcert (zonder pauze) begint om 16.00 uur. Vanaf 15.30 uur is men welkom voor koffie of thee (bij de toegangsprijs inbegrepen). Toegangspr ijzen Vrijdagavond: losse kaarten: 12,00; 10,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar met begeleiding €3,50 Zondagmiddag: losse kaarten: €6,00; €5,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar met begeleiding €2,50 Prijzen inclusief reserveringskosten en een consumptie. Kaartverkoop WV Schiedam tel. (010) 473 30 00 en VW Vlaardingen tel. (010)434 66 66 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht, en reservering via Internet: ww.westvest90.nl. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in week 46 van maandag 6.00 uur tot vrijdag 6.00 uur. Autoverkeer kan dan de brug in beide richtingen niet gebruiken en zal worden omgeleid middels borden. Datzelfde geldt voor het openbaar vervoer. Voor voetgangers en fietsers blijft de Koemarktbrug wel begaanbaar. Voor uitvoering in week 46 is gekozen omdat in diezelfde periode de Koemarkt toch is afgesloten vanwege asfalteringswerkzaamheden. De reparatie wordt uitgevoerd door aannemersbedrijf Hofman - Sliedrecht. De ÓNS voert de directie over de werkzaamheden in opdracht van de gemeente. Het is de bedoeling om in met 2003 de Koemarktbrug volledig te herstellen. De werkzaamheden zullen dan aanzienlijk langer gaan duren. De Vlaardingse wethouder Roijers heeft onlangs overleg gevoerd met een aantal apothekers in de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis over de bereikbaarheid van apotheken in de avond, nacht en in het weekend. Afgesproken is dat de regeling voor bereikbaarheid extra onder de aandacht zal worden gebracht. Deze regeling is: Voor spoedeisende gevallen kan men tijdens de sluitingsuren (avond, nacht en weekend) via de huisarts de noodzakelijke medicijnen thuis bezorgd krijgen. Tevens is gedurende de avond, nacht en het weekend een centraal telefoonnummer beschikbaar voor vragen aan de apotheek: (010) 470 26 45. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: Het realiseren van een replica van een traditioneel Schiedamse stellingmolen aan de Hoofdstraat (naast nummer 8). Dit bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling. Wij zijn voornemens hieraan medewerking te verlenen, op grond van artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Informatie omtrent de vrijstelling ligt gedurende 4 weken, met ingang van 7 november 2002 tot en met 4 december 2002, ter inzage bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stads- w inkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van burge meester en wethouders, t.a.v. het hoofd Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. LORENTZLAAN 1 Door de burgemeester van Schiedam is een tijdelijke vergunning verleend voor het exploiteren van een restaurant waar alcohol geschonken wordt, gevestigd in het pand Lorentzlaan 1. Het gaat om een exploitatievergunning zoals wordt bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam. Een afschrift van de vergunning ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag avond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, gerekend vanaf de datum van bekendmaking, 6 november 2002, kunt u tegen het verlenen van de exploitatievergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de exploitatiever gunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de burgemeester van Schiedam Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft de exploitatievergunning geldig. Als u vindt dat de verleende exploitatie vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft bij deze grootschalige campagne ondersteuning gehad van verschillende organisaties. De samenwerking met de gemeenten, Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord, de regionale Entadministratie, politie, veiligheidsassistenten en EHBO heeft tot een zeer succesvolle vaccinatiecampagne geleid. Inhaalcampagne GGD Nieuwe Waterweg Noord organiseert voor de kinderen tussen 1 en 18 jaar (gebo ren tussen 1 juni 1983 en 1 juni 2001) die nog niet gevaccineerd zijn tegen meningokok ken C alsnog twee mogelijkheden voor een gratis prik. De inhaalspreekuren zijn: woensdagmiddag 6 november, tussen 13.30 en 15.30 uur in het gebouw van de GGD aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen woensdagmiddag 13 november, tussen 13.30 en 15.30 uur in het gebouw van de GGD aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen Vaccinatie is alleen mogelijk na een telefonische afspraak! Hiervoor kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met GGD Nieuwe Waterweg Noord via het nummer (010) 248 20 20. Neem de oude oproep of een geldig legitimatie'bewijs mee. Na 13 november worden geen vaccinaties tegen meningokokken C meer gegeven! CCD vaccinatiecasnpagm meningokokken C De GGD vaccinatiecampagne meningokokken C wordt uitgevoerd door GGD Nederland, in opdracht van het ministerie van VWS en in samenwerking met VNG, LVE, IVT, SVM en RIVM. SCHIEDAM Voor mensen met angstklachten en mensen die iemand in hun omgeving kennen met angst klachten, organiseert de Openbare Bibliotheek Schiedam in samenwerking met de Riagg een voorlichtingsbijeenkomst. Deze vindt plaats op donderdag 7 november 2002 in Bibliotheek Stadserf. Aan het woord komen een psycholoog, een preventiewerker en een ervaringsdeskun dige. Ook is er ruimschoots de gelegenheid tot het stellen van vragen. Toejfang is vrij. Bibliotheek Stadserf is te vinden aan het Stadserf 1 in Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere waarden vast te stellen als bedoeld in artikel 82A van de Wet Geluidhinder, in verband met de bouw van 33 woningen aan de Laan van Bol'es in Groenoord-Zuid te Schiedam. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde zoals aangegeven in de Wet Geluidhinder, door geluidbelasting van de omliggende wegen wordt overschreden. Het verzoek betreft 33 woningen binnen dit bouwplan. Het verzoek ligt van 6 november 2002 tot en met 20 november 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op 13 november 2002 van 10.00 tot 11.00 uur wordt een openbare zitting gehouden in kamer 12.01 op de twaalfde etage van het Stadskantoor waarbij een ieder de gelegenheid krijgt om opmerkingen te maken over het ontwerp verzoek. Indien u gebruik wilt maken van de openbare zitting wordt u verzocht dit te melden bij mw. A. Nix, tel.: (010) 246 5440. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Rectificatie n.a.v. publicatie van 30 oktober 2002: TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN (ARTIKEL 17 WRO) het plaatsen van een tijdelijke personeelswachtruimte t.b.v. de RET voor de termijn van ca. een half jaar aan de Horvathweg nabij de brug over de Schie. Ingekomen aanvragen van 18 oktober 2002 t/m 24 oktober 2002: bouwaanvragen/meldingen: hoek Burg. Honnerlage Grete- laan en Jan van Zutphenstraat Prins Bernhardlaan 70 Stockholm 6 Heijmans IBC Servicebouw Rotterdam M.C. Mentink R.F. Gillet Sveaparken deelplan Sveaborg O.C.S. Beheer B.V. woning verbouwen woning vergroten dakkapel bouwen (herziene aanvraag) wijzigen dakkapellen, aan brengen steigers e.d. (herzie ne aanvraag) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk ver zoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 11 november 2002 's-Gravelandseweg Ambachtweg 55 Hoofdstraat naast nr. 8 Kamilleveld 21 Laan van Bol'es 3 Sint Liduinastraat 25 Thorholm 9 Tornefors 5 Tuinlaan 64 H. Nefkens Architectenbureau bedrijfsgebouw bouwen W.P.J. Jongste berging plaatsen Nolet Vastgoed b.v. molen bouwen H.R. Hummelen dakterras vergroten CWI zuil bouwen ROC Zadkine hekwerk plaatsen (achterzijde) K. van den Broek kozijn in kopgevel plaatsen J.F. Sam-Sin gevel verbouwen HaPe B.V. gevel en interieur wijzigen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- donderdag- en vrijdagoachtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. LID Z WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: een wijziging in het gebruik van opstallen in de bebouwde kom voor de locatie Jacob van Lennepstraat 11a Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikma king van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te lenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe gedurende vier weken vanaf 7 november 20002 t/m 5 december 2002 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. O Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 04-11-2002 de Verordening subsidiëring preventiemaatregelen veilig wonen heeft vastgesteld. Deze Verordening bevat bepalingen omtrent het verkrijgen van subsidie voor het aan (laten) brengen van inbraakwerende materialen volgens de eisen gesteld in het politiekeurmerk veilig wonen. De Verordening treedt behoudens een referendum in werking op 1 januari 2003 en ligt tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel. Indienen verzoek tot het houden van een referendum Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij, gelet op de Tijdelijke referendumwet, de Verordening subsidiëring preventiemaatregelen veilig wonen referendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schie dam kan over vorengenoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden inge diend binnen 3 weken na bekendmaking dat het besluit referendabel is bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. f i ƒ- V 0 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 15 populieren, staande terrein De Brauwweg 5, in verband met de situering 1 meidoorn, staande ter hoogte van St. Liduinastraat 25, in verband met overlast en te plaatsen hekwerk 2 wilgen, staande in de Warmoezenierstraat 36, in verband met beoogde bouwplannen Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken ver gunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wéthouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rot terdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2