Arif Sag Sporten voor de conditie en voor de Ooievaar Gemeente heeft met Schieveste een letterlijk Land van Belofte voor ogen GroenLinks vindt toon ziekenhuisdebat kinderachtig, maar zoekt dialoog Hoog bezoek in Schiedam Schiedams boekt succes op showconcours 1 Drukkerij al 70 jaar binnen familie SCHIEDAM LnJUfdiL: Schiedam boos over herindeling zones Jongeren maken kennis met chronisch zieken We proudly present Extra controle op fietsverlichting Meezingen met de mannen van Orpheus éP Regen aan bekeuringen bij grote controle Gerardo Nunez Het Nieuwe Stadsblad •C HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 7 NOVEMBER 2002 45 - 1510 SCHIEDAM - Zowel het college van b&w als de partijen uit de raad hebben in een brief aan de gemeente Rotterdam te kennen gegeven dat zij zich niet kunnen vinden in de herindeling van de zones voor het openbaar vervoer in de regio. Volgens het voorstel zouden reizigers uit Schiedam en ook reizigers uit Vlaardingen be duidend meer gaan betalen voor een ritje met het openbaar ver voer door een ongunstige inde ling van de zones. Een rit van Schiedam Noord naar het centrum zou volgens de nieu we indeling ineens een strip ex tra kosten en daar komt waar schijnlijk nog een prijsstijging van de strippenkaarten bovenop. Juist in Schiedam slaat dit aan, meent b&w, omdat veel mensen met een laag inkomen aangewe zen zijn op het openbaar vervoer. De gemeente stelt de Stadsregio Rotterdam daarom voor om de herindeling van de tariefzones van het openbaar vervoer in de regio te heroverwegen. SCHIEDAM -Havo-leerlingen uit de vierde klas van Scholenge meenschap Spieringshoek ma ken vandaag kennis met chro nisch zieken in het kader van de Week van de Chronisch Zieken. Medewerkers van het Vlietland Ziekenhuis en de Zorgcombina- tie Nieuwe Maas, locatie Zonne huis, laten de scholieren zien wat het betekent om chronisch ziek te zijn. De leerlingen krijgen praktische opdrachten die zij ter plekke moeten uit voeren. Het doel is om jongeren enerzijds be wust te maken van wat het bete kent om chronisch ziek te zijn en anderzijds wat het werken in de zorg inhoudt. Tijdens de Week van de Chro nisch Zieken laten tientallen or ganisaties en instellingen zien wat zij betekenen of kunnen be tekenen voor mensen met een chronische aandoening. zaterdag 16 november 2002 Grote Zaal de Doelen 20.15u. de doelen (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Zwemvereniging De Ooievaars kan binnenkort een bedrag van ongeveer 150 euro in ontvangst nemen van sport- en re- creatiebad Groenoord. Het geld werd zaterdag bij elkaar gesport door de 35 deelnemers van de Aquasport-triatlon. Omdat het aantal deel nemers aan het evenement een beetje tegenviel deden ook enkele sponsoren een duit in het zakje. Met de Aquasport-triathlon heeft Schiedam een klein primeur in Ne derland. Het is de eerste triatlon waarbij de deelnemers in plaats van zwemmen, fietsen en hardlopen, meedoen met aquarobics, aquajog- ging en Aqua-fit, een muziek-zwemcombinatie. Het zwembad werd in drie vakken verdeeld waarin de deelnemers zich 50 minuten bezig hielden met een onderdeel. De triatlon moet een terugkerend evenement worden dat voortaan ie dere eerste zaterdag van november gehouden gaat worden. Vorig jaar was de triatlon nog een groot succes met 70 deelnemers. Dit jaar viel het aantal inschrijvingen tegen. Slechts 35 mensen meldden zich aan voor het sportieve evenement. Organisator Arjan van Oostenbrugge denkt te weten hoe dat komt. 'De deelnemers vonden het vorig jaar iets te tam. Ze hadden een zwaardere triatlon verwacht. Daar hebben we dit jaar verandering in gebracht.'. Naast de 35 deelnemers waren er ook vier wedstrijdzwemmers van de Ooievaar aanwezig. Om te laten zien waar zij zich normaal mee bezig houden, zwommen ze tijdens de triatlon samen 12 kilometer. SCHIEDAM - Het moet een soort Land van Belofte worden, maar dan in de let terlijk betekenis van het woord. Schieveste, het nu nog ongebruikte terrein tussen het spoor en de A20, moet vanaf 2005 uitgroeien tot een vitaal nieuw stads deel waar werk recreatie en wonen moeten samengaan. 'We proudly present', meldde de gemeente dinsdag tijdens de of ficiële presentatie van het mas- terplan Schieveste. Na Brainpark I, II en III, het Rivium en de Kop van Zuid is het smalle terrein van 16 hectare het volgende goed be reikbare gebied dat beschikbaar is om bebouwd te worden. Rotterdam wordt meerdere ma len aangehaald als vergelijking en is tevens partner in het pro ject, zo maakte burgemeester Scheeres dinsdag bekend. In het voorjaar van 2003 moet hierover een overeenkomst gesloten zijn. Rotterdam, die eigenaar is van een kwart van het gebied, waar nu volkstuinen op liggen, wil sa men met Schiedam Schieveste gaan ontwikkelen in plaats van alleen participeren in het project. De eerste serieuze belangstellen den hebben zich al gemeld. Vlak naast de Schie moet in 2005 een vier sterren hotel verrijzen met 200 kamers. Een exploitant van megabioscopen toonde interesse om een bioscoop te plaatsen met 2000 stoelen verdeeld over 12 Het stationsplein moet volgens het masterplan Schieveste in de toekomst een plek worden waar het prettig vertoeven is zalen en het Albedacollege wil een opleidingscentrum gaan ves tigen op Schieveste waar in ieder geval een horecaopleiding moet komen. De naam Schieveste is een beet je ongelukkig gekozen, vindt ste denbouwkundige Van Hengel, die zich bezighield met de ont wikkeling van het gebied. Het roept namelijk de suggestie op van een gesloten vesting die ver dedigd moet worden en dat is al lerminst het idee achter het nieu we stadsdeel. Het enige wat bij Schieveste nog aan een vesting doet denken is de glazen 'ves tingmuur' die enerzijds het ge luid van de A20 moet tegenhou den en anderzijds Schieveste een open karakter geeft. De (file)rij- ders op de A20 hebben nu iets prettigs om naar te kijken. Ook 's avonds als de wanden verlicht zijn. Hoge kantoorgebouwen zullen aan de kant van het spoor en aan de kant van de A20 ook nog eens geluid tegenhouden zodat er middenin het langgerekte gebied een ruimte ontstaat waar het prettig vertoeven is in de vorm van recreatie, entertainment en ook wonen. Aan die prettige sfeer wordt op verschillende ma nieren gewerkt. Bewoners uit Schiedam-Oost hadden wat in spraak en een sociaal supervisor hield zich bezig met het sociale klimaat in het toekomstige stads deel. maar uiteindelijk maken de mensen de stad, werd herhaalde lijk benadrukt. Het eerste project dat wordt aan gepakt, ligt nog niet tussen het spoor en de snelweg, namelijk het zuidelijk stationsgebied. Nu de bussen naar de Horvathweg zijn verhuisd, kan het stations plein weer een verblijfsplek wor den. Dit plan sluit aan bij het plan van aanpak om de stations veiliger te maken. Met de komst van horeca moet het gebied weer een prettig klimaat krijgen, maar ook de gepensioneerden op het bankje moeten terugkeren voor de sociale controle. Hoe het Schieveste-gebied er uit eindelijk uit moet gaan zien is al sinds half oktober te zien in de Stadswinkel aan het Stadserf. Tot 14 november kunnen bezoekers hier nog een kijkje nemen en eventueel op- of aanmerkingen maken. Naar verwachting stelt de gemeenteraad begin volgend jaar het definitieve masterplan Schieveste vast met daarin de opmerkingen van bewoners en de aanwezigen tijdens de presen tatie opgenomen. Als alles mee zit, gaat de eerste paal eind 2004 de grond in. door WIM SCHELBERG SCHIEDAM - Wethouder Ton de Swart (VVD) noem de het wapperen met nog geen drie A4-tjes door Hen- nie Hagen (GroenLinks) nep. Hagen op haar beurt vond zijn toon kinderach tig. Dat alles in een discus sie die zich ontspon naar aanleiding van de vragen van enkele raadsleden tij dens het vragenuurtje in de raadsvergadering van maandag. Reden voor de vragen van CDA en GemeenteBelangen was on der andere de berichtgeving dat het Schiedamse streekziekenhuis nu ook binnen de CDA-fractie in de Tweede Kamer stof heeft doen opwaaien. GemeenteBelangen drong aan op een door alle frac ties op te pakken informatiecam pagne in de richting van de Tweede Kamer, zodat 'Den Haag' weet hoe de vork nu wer kelijk in de steel zit. Voor GroenLinks speelde vooral de reactie van wethouder Henk- Jan Habermehl tijdens de afgelo pen commissievergadering een rol. Habermehl sprak op dat mo ment na een felle aanval van Ha gen over 'krokodillentranen' bij GroenLinks. Hagen verweet Ha bermehl dat het college selectief te werk is gegaan met het presen teren van gegevens, met name waar het de (toekomstige) toe gangsmogelijkheden tot het zie kenhuis via de dam in de Polder vaart betreft. De informatie waar Hagen op doelde, zou allang be kend zijn geweest. Wethouder Habermehl en collega De Swart achtten de kritiek dan ook niet terecht. In de zitting van maan dag kwam Hagen opnieuw met vragen. Dit keer betrof het voor al de manier van beantwoorden door beide wethouders; het on derliggend onderwerp - het ver keer op het dammetje - bleef het zelfde. Habermehl, zo stelde ze, had haar verweten dat ze de fei telijke informatie niet zou ken nen. Hagen kwam dus met ko pieën uit raadsbesluiten en rap porten uit het verleden, waarmee ze alsnog haar gelijk probeerde aan te tonen. Want nog steeds is de ruime formulering waar het het toegangsverkeer tot het zie kenhuis over de Poldervaartdam betreft, een doorn in het oog. Daarnaast wees Hagen op het la te moment waarop - zowel door het college als in de duimdikke studies die naar de locatie en de verkeersafwikkeling zijn gedaan - ineens de hoge aantallen ver keersbeweging opdoemen. Op de ene plek is bovendien sprake van nog geen 1600 verkeersbewegin gen; elders zijn het er al 1700. Hagen bleef dus bij haar mening: 'Het college heeft ons niet volle dig en niet volledig juist geïnfor meerd'. Dus wilde ze in de vol gende commissievergadering een constructief gesprek over het onderwerp. Uit de context Wethouder Ton de Swart meldde niets te kunnen met de opmer kingen van Hagen. De Swart: 'Ik leg dit terzijde; dit is nep. Het is wat kort door de bocht om met twee-en-een-half A4tje je gelijk proberen te krijgen'. Volgens De Swart was het gemakkelijk om woorden uit de context te halen en daar vervolgens mee te scher men. 'Er is voldoende over dit onderwerp nagedacht en gespro ken', aldus De Swart. In ieder geval komt er een onder zoek naar het aantal verkeersbe wegingen op het moment dat daar daadwerkelijk sprake van is. Bovendien is De Swart niet van mening dat er sprake is van een troebel beeld. 'De Raad van Sta te heeft heldere uitspraken ge daan. Ik heb dus geen behoefte SCHIEDAM - Demissionair minister de Boer van Verkeer was zater dag even in Schiedam voor de opening van de Beneluxtunnel. Drij vend boven de tunnel opende hij deze, een halfjaar later dan gepland. Het gezelschap stapte op de Maasboulevard aan boord van een schip dat hen naar de openingsplek bracht. Het was de bedoeling dat duikers naar de boot zouden zwemmen om de minister een videoband te overhandigen. De stroom was echter te sterk, waardoor de duikers met een bootje bij de minister moesten ko men. Hierna vertrok om het gezelschap om ook de opening van de Bene- luxlijn bij te wonen. aan een nieuwe discussie in de commissie'. Bovendien passen de genomen besluiten in de ka ders die door de raad gesteld zijn. De Swart: 'En daar houdt het college zich aan'. Ook dat kon Hagen niet overtui gen. Bovendien leek het er even op, of GroenLinks helemaal geen ziekenhuis op de betreffen de locatie wil hebben. Hagen: 'Ik vind die toon kinderachtig. Dat is jammer. Er zijn een hoop nieu we punten en die mogen best be sproken worden. Ik keur de hou ding van de wethouder af'. Ze bleef bij het ingenomen stand punt: voor GroenLinks is de for mulering betreffende het verkeer dat gebruik kan maken van de weg over de Poldervaartdam te ruim. In ieder geval legden Ha gen en De Swart hun mondelin ge aanvaring met elkaar ter zit ting bij. REGIO - De tijd van de donkere dagen is weer aangebroken. Re den voor de politie Waterweg om fietsers streng te controleren op goed werkende verlichting. Veel fietsers zijn als het om verlich ting gaat nogal nonchalant, weet de politie. Toch is het gevaarlijk om zonder licht te rijden. Auto mobilisten schrikken van het plotseling opdoemen van een donkere vlek. Er is vaak geen tijd meer om tijdig te remmen. Fietsers zonder licht riskeren een boete die tussen de 28 en 57 eu ro ligt. SCHIEDAM - Tussen de vele drumbands en majorettegroepen uit het hele land, die dit weekend meededen aan het jaarlijks mars- en show concours in evenementenhal Margriet, waren ook twee Schiedamse verenigingen te vinden. De Jeugdrijnmondband en de drumfanfare en de twirlteams 'The Yellow Rainbows' van de christelijke muziekver eniging Harpe Davids vertegenwoordigden de gaststad en lieten daar mee zien dat de verenigingen goed kunnen meedraaien op landelijk niveau. De drumfanfare van Harpe Davids wist in de eerste divisie met ruim tachtig punten de eerste prijs binnen te halen. The Yellow Rainbows behaalden 84 punten wat hoed was voor een eerste prijs in de jeugd- divisie. Tevens was dit het geval voor het team twirlteam in de derde divisie. Het small-team kreeg wel een beoordeling, maar deed niet mee voor de punten. De Rijnmondband gaf als afsluiting van de dag nog een spetterend gastoptreden weg. 51 a Jp*- cüïr'. - I i SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor "Orpheus" or ganiseert zaterdag 16 november een Meezingconcert. Voor mannen met interesse voor de koorzang is dit een uitermate goede gelegenheid eens kennis te maken met dit koor. Dirigent Pim Overduin is op deze middag bereid nadere informatie verschaffen. Wie niet wil zingen, maar alleen lekker wil luisteren, is ook welkom. Het concert wordt gehouden in de Oud-katholieke Kerk aan de Dam 30 en begint om 15.00 uur. - - BuPGewetsTe? Schee® Mier ssrtS XöX<&jes opSeNELuxtijM l'. SCHIEDAM- Bij een grote verkeerscontrole heeft de politie dinsdag in totaal 25 bekeuringen uitgeschreven. Bij de controle op de kruising van de 's-Gravenlandseweg met de Van Doornestraat werden in totaal 500 automobilisten en 15 scooters gecontroleerd. Agenten schreven 16 processen-verbaal uit voor het niet dragen van de autogordel. Drie bestuurders gingen op de bon voor te hard rijden, een verlopen APK en voor niet werkende achteruitrij lichten. De laatste zes bekeuringen werden uitgeschreven wegens technische gebreken aan bromfietsen. ROTTERDAM - Burgemeester Scheeres kwam vrijdag persoonlijk een toast uitbrengen op het jarige Magneet. Als extraatje had hij nog een oude prent voor het van oorsprong Schiedamse bedrijf. Magneet staat nu bekend als drukkerij, maar begon 70 jaar geleden als advertentiebedrijf. Stichter Jan Levens kreeg al snel de vraag of hij ook drukwerk kon verzorgen, zodat Magneet uitgroeide tot boek drukkerij en uitgeverij. Vrijdag vierde het bedrijf feest. Ten eerste na tuurlijk vanwege de zeventigste verjaardag van de drukkerij, maar daarnaast waren er nog twee redenen. De huidige directeur John Le vens, nam vrijdag afscheid en gaf het bedrijf alweer over aan de der de generatie Levens. Mathieu en Yvonne Levens zullen vanaf nu het erfgoed van hun opa gaan runnen. Turkse baglamavirtuoos ontmoet ver maarde flamencogitarist. €20 red €18 010 2171717 www.dedoelen.nl congresgebouw Rottordim Wegener huts-aaohulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten Wést b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto: HANS KEIJZER "it 1 SS [-* Foto: AAD VD DRIFT Foto; RICHARD HOGEVEEN i N, w O O Foto: HANS KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3