II r - .- itó .*x". 5.,T^ ?.4vV, 14. KORTWEG SMS-avond krijgt vervolg SCHIEDAM ■gaV Lekker spelen en leren m Slippartij door diepe plas De Wissel zoekt meer vrijwilligers Informatieavond woningen 55- plussers Informatiemarkt op diabetesdag PlanJa.nl moet dé uitgaansgelegenheid worden INGEZONDEN BRIEF Het Nieuwe Stadsblad aan de ketting Kennismaken tijdens sfeervol diner HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 46 - 1441 Een nieuw schoolplein moet meteen goed worden uitgeprobeerd. Daar kregen de kinderen van de st. Willibrordusschool zaterdag uit gebreid gelegenheid toe. Op deze dag vond de officiële opening van het vernieuwde schoolgebouw en het schoolplein plaats. Een jaar hebben de leerlingen op de nieuwbouw moeten wachten en dat was even behelpen. De bovenbouw verhuisde tijdelijk naar nood- lokalen aan de Maasboulevard. De overige leerlingen konden tussen de reken- en taallessen door volgen hoe de bouw verliep. De uitbrei ding was nodig om de 25 jaar oude houten bijgebouwen te vervangen door stenen lokalen. Leerlingen, leraren en leraressen zijn blij met de nieuwbouw. De school heeft nu een open en licht karakter gekregen met ruime hallen waar de kinderen ook kunnen werken. Voor het schoolplein vond de school verschillende sponsoren, waar door het oude, kindonvriendelijke plein kon worden omgetoverd in een ruime speelplaats. Ook na schooltijd kunnen buurtkinderen hier terecht. Het plein is zo ingericht dat iedereen tussen de drie en twaalf jaar hier veilig kan spelen. S&SjgX- ifZi ^4 ■PPL'RM SCHIEDAM -Stichting Sprint Schiedam, een stichting die de integratie van allochtonen in de Schiedamse samenleving wil bevorderen, grijpt de vorige week gestarte ramadan aan om een leuke activiteit te organise ren. Op woensdag 20 november organiseert de stichting een iftar programma (diner programma) waarbij aanwezigen op een sfeervolle manier kennis kunnen maken met elkaar. Vanaf 16.30 uur is iedereen welkom in het gebouw van het Kluphuis Oost waar om 17.00 uur het diner wordt opgediend. Dit is in ver band met de ramadan iets vroe ger dan de meeste mensen ge wend zijn. Na een korte presen tatie van Stichting Sprint Schie dam en een toespraak van een gastspreker, zal de avond wor den afgesloten met een bezoek aan de stichtingsruimte. Ieder een die zin heeft in deze onge dwongen kennismaking kan contact opnemen met Umit Ar- dic, voorzitter Stichting Sprint Schiedam, telefoon 2435129 of 06-24 8888 66. Er is een be perkt aantal plaatsen beschik baar. SCHIEDAM -Een diepe plas op de A20 bij de afslag Schiedam heeft vrijdag tot een gevaarlijke situatie geleid. Een 23-jarige Schiedammer raakte in een slip toen hij door de plas reed. Hier door verloor hij de macht over het stuur en botste tegen de be tonnen vangrail. Zijn auto kwam in de berm tot stilstand. Door de klap liep een 18-jarige inzittende borstletsel op. Zij is voor onderzoek naar het zieken huis gebracht. De auto, waar de twee in reden, is zwaar beschadigd. SCHIEDAM - De Wissel heeft nog maar net haar deuren geo pend in de voormalige winkel van Van Tienen, maar diverse Schiedammers hebben al een be zoek gebracht aan het inloop huis. Op het moment is De Wis sel elke dinsdag en vrijdag geo pend van 14.00 tot 16.00 uur. Om die openingstijden te kunnen uitbreiden, zoekt het inloophuis meer vrijwilligers. Iedereen die een luisterend oor wil bieden als gastvrouw of gastheer is wel kom. Alle vrijwilligers krijgen een training en worden goed be geleid. Wie zich wil aanmelden of meer informatie wil, kan zich wenden tot de coördinator mevrouw Kraan, telefoon 2734863, of tot de voorzitter meneer Krijger, te lefoon 4731059. Beiden zijn be reikbaar tussen 19.00 en 20.00 uur. SCHIEDAM - Schiedam moet meer woningen hebben voor 55- plussers of liever gezegd voor senioren van wie de kinderen zijn 'uitgevolgen', dat is de me ning stichting SIR-55. SIR-55 begon haar activiteiten 15 jaar geleden in het zuiden van het land, maar heeft inmiddels lan delijk succes met het realiseren van patiobungalows en apparte menten. De stichting wil nu ook kijken of er in Schiedam mogelijkheden zijn voor en behoefte is aan het bouwen van koopbungalows. Daarom houdt de stichting op 27 november om 20.00 uur een in formatiebijeenkomst in het Pro veniershuis. Belangstellenden kunnen zich opgeven via postbus 545, 5600 AM Eindhoven, 040-2423223 of info@sir-55.nl Wie van tevoren meer informatie wil, kan terecht op www.sir- 55.nl. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Mensen die op zoek zijn naar stoelen, bankjes en kasten die in het gewone woonboulevard-cir cuit niet zijn te vinden, ont dekken in de Artoteek aan de 's-Gravelandseweg tal van ontwerpen die een ka mer iets bijzonders geven. Soms bruikbaar als echt meubelstuk, maar vaak ook alleen als kunstzinnig ob ject. Op de Dag van de Kunstuitleen, 2 november, werd de tentoonstel ling Kunst Wonen geopend door kunsthistoricus Timo de Rijk. De (verkoop-) expositie is een vervolg op de landelijke ma nifestatie van de Federatie Kun stuitleen en is opgedeeld in twee thema's die in verschillende ruimten op 's Gravelandseweg 806 en 802 te zien zijn. Het gaat daarbij om meubels die zijn ont worpen vanuit de eigen functie en vervolgens een object zijn ge worden en voorts om kasten, bankjes en stoelen waaraan iets is toegevoegd, bijvoorbeeld een beschildering. Blikvanger in de Schiedamse kunstuitleen is een ruimtelijke object van Anja Krause. Een van sisalvezel gehaakte fauteuil waaraan een rond kleed vastzit van eenzelfde materiaal, kleur en techniek. De Artoteek is enige tijd ook al in het bezit van een gehaakte schemerlamp en stoel van Krause. In dezelfde ruimte staat een am bachtelijk gemaakte blank hou- door LARA VAN DEN BERG VLAARDINGEN/SCHIE- DAM - Voor de Vlaardin- gers Jacquelien en Arne van der Zande is het een droom die uit gaan komen. Beiden zeggen hun werkzaamhe den in Schiedam op om op 3 december te vertrekken ten opbergkast van Michel Snoep, waarin als kluisjes ogen de laden zijn verwerkt. De kast kan tevens als installatie worden gezien door de voorwerpen die Snoep toevoegde aan het ont werp. Maar het meubel is zo apart en functioneel, dat de Oos tenrijks aandoende portretten, gesteente en weegschaal met daarin twee kompasjes die de kunstenaar boven de kast plaats te/ophing, nauwelijks opvallen. Peter Hellemons is de ontwerper van twee keukentafels waarvan een volgepakt staat met servies goed en de ander bij nader inzien naar het Franse ski-gebied La Plange. Niet voor een wintersportvakantie maar om vijf maanden lang kei hard te werken in hun eigen après-skibar, PlanJa.nl. Als het aan Jacquelien en Arne ligt wordt het dé uitgaans gelegenheid van La Plange. De Vlaardingers springen niet zomaar in het diepe. Ze zijn al jaren echte skifanaten en ze heb ben allebei de nodige horeca er- blijkt te zijn opgebouwd uit wit kaarsvet. Waarschijnlijk niet be doeld voor een hete pan met aardappels. Meer bruikbaar is de salontafel van Albert Verkade waarvan het glazenblad wordt gesteund door houten 'opgegra ven' attributen die verwijzen naar de Oudheid. Door het tafel blad heen openbaart zich een kleine archeologische opgraving. De smalle van wol geknoopte vloerkleedjes met geometrische motieven zijn ontworpen door Hennie van Leeuwen, die vooral bekendheid geniet met zijn aqua rellen van onder meer bomen en varing. Jacquelien leidt al enkele jaren de barcommissie van de Schiedamse hockeyclub Asvion en Arne heeft al ongeveer twin tig jaar zijn eigen drive-in show. Verder heeft Arne afgelopen winter in een discotheek in de Franse Alpen 'proef gedraaid' om te kijken of dit is wat ze wil den en om de ervaring op te doen in de toeristenbranche. Het idee voor de naam PlanJA.nl bestaat al een paar jaar. "Wij hadden jaren geleden al zoiets bloemen. Oudheid en mystiek gaan hand in hand in de Arto teek. Want Hanneke Piederiet bedacht 'stoelen die naar de he mel reiken'. Afgebeeld op trans parante stof hangen twee langge rekte stoelen als gordijnen voor de hoge ramen van de uitleen. Het fors uitgevallen oranjekleu rig meubel van Mare Ruygrok (in het bezit van de uitleen en normaal in gebruik als leestafel) lijkt door de nieuwe opstelling een andere dimensie te hebben gekregen. Wellicht wordt dit ef fect benadrukt door het moder ne kaststel, twee grote keramieke van als het er ooit van komt dan noemen we het zo," zegt Arne. "De naam slaat op ons plan om dit te gaan doen en de J en de A komen van de eerste letters van onze naam. JA klinkt ook heel krachtig. Het .nl idee is vooral om aan te geven dat we Neder lands zijn, en het is ook gelijk onze website." PlanJA.nl blijft het hele seizoen geopend totdat de liften sluiten op 27 april. Heimwee Voor het avontuur hebben ze al lebei hun baan opgezegd. "Ik ben niet bang om werkloos te blijven als we terugkomen. Als je echt wilt is er altijd wel iets te vinden," aldus Jacquelien. "Ik heb nu een veelzijdige baan dus ik kan veel kanten op en we heb ben ook de drive-in show nog." Ook angst om heimwee te krij gen hebben ze absoluut niet. "In deze tijd heb je zoveel manieren om contact met iemand te onder houden. We kunnen veel bellen en e-mailen. Bovendien, zo ver zijn de Franse Alpen nou ook weer niet dus familie en vrienden kunnen heel goed langskomen," vindt Jacquelien. "Het is ook 'maar' voor vijf maanden, het is niet voor altijd." Gedurende het seizoen is de bar elke dag geopend. Dat wordt flink aanpakken voor de Neder landers. Jacquelien en Arne vin den dat absoluut geen probleem, "Hier heb je naast je werk nog al lerlei andere dingen om te doen; je hobby's en sporten bijvoor beeld. Dat zorgt ervoor dat je vazen van Ben Oostrum, dat er op staat. Tweezitsbankje Ook de inrichting op nummer 802 van de Artoteek staat in het teken van Kunst Wonen. Twee houten kasten, respectievelijk van Frits Kloppers en Jacques Tange beschilderd met motieven maken duidelijk wie van beide kunstenaar daarvoor verantwoor delijk is. Het vloerkleed met tul pen is eveneens ontworpen door Jacques Tange. Het fleurig ogen de tweezitsbankje en de open haard aan de muur zijn vervaar digd door Sage (Saskia van Her wijnen en Gerrit van Schuppen). Ook is in deze bijzondere huis kamer een bijdrage te zien van Bonnie Onderwaater en van Mi ke Redman (tafel en stoel van grammafoonplaten). Yvon Koopman maakte een tafeltje met daarop een verlicht huisje. Genoeg te zien en te koop dus in de Schiedamse kunstuitleen om het eigen interieur een meer indi viduele uitstraling te geven. Wie ideeën wil opdoen heeft daar voor tot en met 14 december de tijd. In december organiseert de Arto teek in samenwerking met de Rotterdamse Galerie VIVID een verkooptentoonstelling van bij zonder design en sieraden. Openingstijden: woensdag tot en met vrijdag 13.30 - 17.30 uur. Zaterdag 11.00 - 17.00 uur. Eer ste zondag van de maand 13.00 - 17.00 uur. De meubels in de Artoteek zijn soms bedoeld als echt meubel stuk, maar vaak ook alleen als kunstzinnig object zo'n druk leven krijgt. Daar zijn we maar met een ding bezig: de zaak. Dat werkt op een bepaalde manier rustgevend. Je ritme ver andert ook in die tijd." Mont Blanc De vijf maanden met uitzicht op de Mont Blanc, die het echtpaar voor de boeg heeft zullen jaar lijks herhaald worden. "Wij heb ben de bar gekocht dus wij gaan hier een succes van maken en dat elk jaar herhalen. Het is niet zo dat wij dit zomaar voor een paar maandjes gaan uitproberen, om dat we het wel grappig vonden. Dit is een droom die wij gaan waarmaken!" SCHIEDAM - Morgen is het Werelddiabetesdag en om die re den organiseert het Vlietland Ziekenhuis op die dag een infor matiemarkt in de centrale hal, lo catie Schiedam. Bij zeventien verschillende stands kunnen be zoekers informatie krijgen over diabetes', beter bekend als sui kerziekte. De informatiemarkt start om 12.00 uur en duurt tot 15.00 uur en is bestemd voor pa tiënten, medewerkers en overige belangstellenden. Tevens is er gelegenheid tot het bedanken van mevrouw L. Papendrecht, die na een langdurig dienstver band afscheid neemt van het Vlietland Ziekenhuis. Jacquelien en Arne van der Zande gaan in La Plange hun droom waar maken. SCHIEDAM Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92 voorganger is Ds. L. van Reijendam-Beek. Zaterdag is er een inloopcon cert in de Grote Kerk om 15 uur met gemengd koor The Green Forest Selection o.l.v. Hans Schoenmakers en begeleid door Ank Geul, toegang vrij. Zondag is er in de Liduinaka- pel (Frankeland) eucharistievie ring om 9.15 uur, voorganger is pater L.v.d. Velden met mede werking van de heer Sjef Enge- ring en het Liduinakoor. Morgen is er bij Harmonia in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165 een bloemenseance onder leiding van Martin Reul, aanvang 19.45 uur, kosten 5 eu ro. Zondag 17 november zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek BK- laan/Warande) diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sorge. Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatie- kerk,Mgr. Nolenslaan 99, eu charistieviering met Pater Leo de Jong O.P. Samenzangmet de Cantorij o.l.v. Wim van der Steen. Zaterdag 17.00 uur vie ring metmuzikale begeleiding door Jurriaan Govaart. Weekend programma van ZOS-radio 91.5 fm Vrij dag van 20.00 uur tot 22.00 uur ZOS voor het weekend" een program ma met muziek wetenswaardig heden en tips voor het week- end.Zaterdag: "ZOS op zater dag" van 10.00 uur - 13.00 uur de ochtendeditie met daarin o.a.: het weerbericht recepten nieuws en interviews, 13.00 uur - 15.00 uur ZOS-Magazine met daarin o.a. 'De andere kant van' en 'De mens achter.gesprekken met bekende en minder bekende Schiedammers, 15.00 uur - 17.00 uur Schiedams Palet met daarin o.a.Van huis uit wandelen door Schiedam en verenigings- nieuws, 19.00 uur tot 20.00 uur No Frontiers een programma met Folk muziek. SCHIEDAM - Iedereen die de eerste bijeenkomst van de jeugdkerk Save my Soul (SMS) heeft gemist, krijgt zondag 17 november een tweede kans. Tijdens de SMS-avond komen jongeren uit Schiedam, Vlaardingen en de rest van de regio op een leuke manier in contact met elkaar én met God. Via de SMS-diensten wil de organisatie laten zien wat het christelijke geloof in deze tijd kan betekenen. De vorige avond, die drie weken geleden plaatsvond in de Rank, werd goed bezocht. De tientallen bezoekers werden getrakteerd op een af wisselende avond vol swingende muziek, verzorgd door de band A-li- fe, een stukje toneel, een beetje humor en een natuurlijk een bood schap. Het woord jeugdkerk geeft al aan dat deze avond speciaal voor en door jongeren georganiseerd wordt. Iedereen tussen de 16 en de 25 jaar of iedereen die geïnteresseerd is en een leuke invulling van de zondagavond zoekt, is welkom om te praten over geloven. Bezoekers hoeven zelf niet te geloven, maar kunnen op deze avond wel terecht met hun vragen. Om 19.30 uur gaat de avond van start in zalencentrum De Rank aan de Schiedamseweg 122, maar om 19.00 uur staan de deuren al open. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden terecht op www.save- mysoul.nl. Een nieuwe site waar nu in ieder geval al praktische infor matie te vinden is, zoals een routebeschrijving. Met andere vragen, suggesties of ideeën kan iedereen terecht bij Wendy van der Hoek, 2624678 of Siska de Reus, 2340812 Ook de datum van de derde SMS-dienst is al bekend. Deze zal plaats vinden op 15 december. Het is de bedoeling van de organisatie om el ke derde zondag van de maand een bijeenkomst voor en door jonge ren uit de regio te houden. De eerste SMS-dienst leverde veel positieve reacties op INGEZONDEN BRIEF Bij Decokay van Loenen op de Dam staat een rekje met Stadsbladen buiten naast de winkeldeur. 'Afhaaldepot', heet dat met een mooi woord. De bedoeling hiervan is dat wanneer iemand het gratis huis- aan-huisblad niet in de bus heeft gekregen, deze kan afhalen bij zo'n depot. Maar wat gebeurt er sinds een paar weken op de Dam? Er is iemand die zo verliefd is op het Nieuwe Stadsblad dat hij of zij de gehele sta pel van 50 stuks in 1 keer meeneemt. Dat is natuurlijk niet de bedoe ling. Daarom een oproep aan de 'dader; dit niet meer te doen. In het uiterste geval neemt Van Loenen maatregelen en legt het Stadsblad aan de ketting. Piet Jongepier L Het Kees zetten een chaoti sche, neurotische en psychoti sche Rock Roll show in Podi um Cafe De Graauwe Hengst op 14 november vanaf 22.00 uur, in het voorprogramma van Het Kees Inexperience, een jonge Schiedamse band, ze spelen o.a. nummers van Tom Petty, Neil Young en Herman Brood.Super jam, 15 november 21.00 uur, een nieuw initiatief met Martijn, Barto en Leon, muzikanten kun nen nu een keer per maand met o.a. gitaar, trommel, bas, harp, de sprong naar het podium wa gen. 16 November is er weer een wereldmuziekavond met de reg gae formatie The Masters met een combinatie van de diverse stylen reggaemuziek, de 7 koppi ge band bestaat uit bas, drums, gitaar, keys, percussie, blazers en zang. STICHTING WELZIJN Op zondag 17 november is er in het Wijkcentrum Dreesplein rommelmarkt, van 10.00 - 15.00 uur, tafels huren 6,00 eu- ro+ borg 2 euro, entree is 0,50 euro, kinderen tot 12 jaar en on der begeleiding hebben gratis toegang, kinderwagens het wijk centrum niet in i.v.m brandvei ligheidsvoorschriften. Voor info: tel. nr. 473 86 71 of het Wijkcen trum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. REGIO Zondag is er een herfstwande- ling in recreatiegebied Delftse Hout, Bieslandse Bos en Dobbe- plas, start van 11 tot 15 uur van af Natuur en Milieucentrum De Papaver, Korflaan 8 in de Delftse Hout, keuze uit 5 (met opdrach ten voor kinderen) en 10 km of een natuurexcursie aanvang 14 uur, kosten 1 euro voor kinderen 0,50 euro. Voor info: H. Hart- mann 2981060. Foto: WFBCAROL1EN VD BERG Liefhebbers van bijzonder meubilair komen aan hun trekken in Artoteek ,c..- Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Foto: ED DEWAERHEIJT fftanJSA.nl foto: ED DEWAERHEIJT Vlaardingers gaan vij f maanden après-skiën in Franse La Plange Foto: WFB/RICHARD HOGEVEEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13