Vraagbaak over arbeidsomstandigheden Acht flexwerkers naar Secretaresse Academie V rsussGn Flexwerkers kunnen klagen Samenwerking RTV Rijnmond en journalistieke opleidingen city service -Timing uitzendteam LIFTOFF A -ït randstad Bel ©010 -414 64 44 www.axs.nl de persoonlijke schakel INTERGOM ZOEKT DIENSTVERLENERS ACT BESTEVAER Ro-Ro sjorders www.axs.nl de persoonlijke schakel tempo-team 28CT-6 Wie informatie zoekt over arbeidsomstandigheden kan sinds kort terecht op de nieuwe internetsite van de Arbeidsinspectie. De site bevat ook wetten, regels en andere informatie op het gebied van onder meer werktijden, cao-bepalingen en arbeidsverhoudingen. Het adres is www.arbeidsin- spectie.nl. Werkgevers en werknemers kun nen cao's raadplegen en arbeids voorwaarden inzien. Ook staan de verplichtingen en rechten op een rij op het gebied van arbeids omstandigheden. Er is uitgebreid aandacht voor de rol van de ar- bodiensten en de bedrijfshulp verlening. Verder zijn op de site de plichten van werkgevers ver meld op het gebied van bijvoor beeld het voorkomen van werk druk en stress. Een lijst van veelgestelde vragen met antwoorden kan de bezoeker van de website op weg helpen. Deze gaan bijvoorbeeld over de maximum toegestane lengte van ladders, de subsidieregeling Far- bo en de Arbeidstijdenwet. Bo vendien is informatie te vinden over de risico-inventarisatie en - evaluatie, waarover elk bedrijf met personeel moet beschikken. Hierin zijn de risico's van het werk voor de medewerkers in kaart gebracht. Ook de inspectieplannen van de Arbeidsinspectie zijn beschik baar. Daarnaast zijn de verslagen van eerdere inspecties in te zien. Ook is er een lijst beschikbaar met de boetes die de Arbeidsin spectie bij controles kan opleg gen. De nieuwe website van de Ar beidsinspectie op internet bevat verder links naar de sites van Ne derlandse en buitenlandse orga nisaties op het gebied van veilig heid, arbeidsomstandigheden, arbeidsvoorwaarden en gezond heid. Regelmatige bezoekers worden van vernieuwingen op de hoogte gehouden via de rubriek 'Nieuw op deze site'. De nieuwe website is bedoeld voor werkgevers en werknemers en hun organisaties. Daarnaast vormen zelfstandigen, arbo-pro- fessionals en overheidsorganisa ties de doelgroep. De Arbeidsinspectie is een on derdeel van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. Voor de vijfde achtereenvolgende keer is dit jaar de Randstad Se cretaresse Academie in Rotterdam van start gegaan. Acht gemoti veerde flexwerkers begonnen medio oktober met de eerste leer gang. Na een half jaar hebben zij het diploma van 'junior secreta resse' op zak. 'Als jij op zoek bent naar uitdaging en ontwikkeling, maar ook de zekerheid wilt van een vast inkomen, dan is Randstad Secretarieel precies wat je zoekt', aldus intercedente Marielle de Bakker. 'Randstad Secretarieel biedt je de mogelijkheid om verder te groet en in het secretaressevak. Zo is het mogelijk om via de Randstad Secretaresse Academie interessante leergangen te volgen die je pri ma kunt combineren met je werk. En daar starten deze nieuwe Rot terdamse leerlingen mee. De eerste week van de opleiding krijgen de leerlingen een opleiding waarin ze de basisvaardigheden van se cretaresse leren. Na deze intensieve cursus gaan ze meteen fulltime werken als juni or secretaresse bij verschillende bedrijven. Gedurende een half jaar krijg je nog één avond in de week ver volgcursussen.' Tempo-Team heeft sinds kort een klachtenrege ling voor flexwerkers. De regeling is op initia tief van de ondernemingsraad (OR) tot stand ge komen. Uit een inventarisatie bleek namelijk dat flexwerkers behoefte hebben aan een onaf hankelijke klachtencommissie. Tot voor kort werden klachten 'overgelaten' aan het onderlin ge verkeer tussen flexwerkers en intercedenten. Jaarlijks zal Tempo-Team een inventarisatie ge ven van welke problemen er in het jaar speel den. De klachtenregeling is ontworpen voor die situ aties waarin het niet mogelijk blijkt voor een flexwerker om met de contactpersoon van Tem po-Team tot een oplossing te komen. In zo'n ge val kan de flexwerker een klachtenformulier bij de vestigingen ophalen of deze downloaden van de internetsite. Na het invullen van dit formulier bespreekt hij de klacht met de vestigingsma nager. Indien de partijen er binnen veertien da gen niet uitkomen, kan hij het formulier door sturen naar de klachtencommissie. Binnen zes weken na ontvangst krijgen betrokken partijen uitsluitsel van de commissie. Mocht de klacht dan nog niet naar tevredenheid zijn behandeld, dan is nog de mogelijkheid om naar de commis sie van de branchevereniging ABU te gaan. De klachtencommissie bestaat uit een Business Unit Directeur (uit een andere BU dan waar de flexwerker werkzaam is), een OR-lid en een medewerker van de afdeling Juridische Zaken. Zo denkt Tempo-Team de onafhankelijkheid op timaal te waarborgen. RTV Rijnmond en de journalistieke opleidingen van de Erasmus Universiteit en de Hogeschool voor Management en Communicatie gaan nauw samenwerken. In het nieuwe pand van RTV Rijnmond, gelegen in het Lloydkwartier en waarschijnlijk eind 2004 bewoond door de re gionale radio- en televisiezender, zullen deze journalistieke opleidingen komen inwonen. Door dit samenwonen beogen de nieuwe part ners een intensieve samenwerking te bewerkstel ligen. De Erasmus Universiteit is momenteel actief met een postdoctorale opleiding Journalistiek en vanaf volgend jaar ook met een opleiding tot Mediamaster. Door laatstgenoemde opleiding zal het onderwijs ook meer en meer betrekking hebben op journalistiek in de audiovisuele secto ren. De Hogeschool voor Management en Com municatie is sinds september dit jaar actief met de HBO-opleiding Journalistiek. Ook deze op leiding zal (praktijk)onderwijs in de audiovisu ele sectoren bevatten. personele dienstverlening bv UITZENDBUREAU Slepersvest 5-7 3011 MK Rotterdam Tel.: 010 - 4046181/4334296 Fax: 010 - 4048207 Uitzendbureau Geen uitzendkrachten maar dienstverleners. Is met spoed op zoek naar Schoonmaakmedewerkers m/v Bel G10 - 432 2000. Schiedamse Vest 99 Rotterdam-Centrum Op zoek naar een nieuwe uitdaging? Meent 8a Rotterdam 010-4123511 www.timing.nl DDD Personeel Intercedente (m/v) Bel 010-243 08 98 www.dddpersoneel.nl Beveiligingsmedewerkers m/v website: www.liftoff.nl it's more than work only Intercedent Uitzendburo zoekt met spoed expeditiepersoneel. Liefst eigen vervoer. Bel voor info tussen 10.00-14.00 010-4951686. (ElECTttON) ELECTRON (Rijndelta) B.V. Elektromonteurs m/v 0181-60 23 33 engineers en constructors bv Als je toch genoeg gèld hebt... Ga dan lekker naar een ander uitzendbureau! Tènce Uitzendbureau Dat wérkt wel even anders/ United Parcel Service Nederland B.V. W E R K N T 2002 KERSTKAARTEN VOOR JOU!!!!! transportdiensten Spuiboulevard 292-296 331 I GR Dordrecht Telefoon (078) 649 20 35 Telefax (078) 613 77 46 rso M WERK TIJDELIJK TIJDELIJK Bel voor een baan: (010) 497 0111 Intergom Barendrecht (078) 651 30 83 Intergom Dordrecht (010) 298 12 98 Intergom Schiedam U I www.excellent_uzb Tegenover het oogziekenhuis en arbeidsbureau ACT Werving Selectie B.V. Blaak 31 3011 CA Rotterdam Tel.: 010 -412 63 67 Fax: OIO - 412 81 65 Fulltime, omgeving 010 Min. MBO-niveau Bel of schrijf: DDD Personeel B.V. t.a.v. de heer L. Fraza Schiekade 133-31 3033 BL ROTTERDAM B.V. UITZENDBUREAU OP ZOEK NAAR TIJDELIJK WERK OF EEN VASTE BAAN?? Wij hebben vele leuke vacatures, o.a.: Administratief en boekhoudkundig Secretarieel en telefoniste receptioniste Technisch en schoonmaak Zee- en binnenvaart en nog veel meer parttime en fulltime functies Interesse? Kijk op www.bestevaer.com of neem contact op met: 010-4132323, Pannekoekstraat 41a, rotterdam@bestevaer.com Voor diverse objecten in Regio Rotterdam zijn wij op zoek naar Ben je in bezit van een ABM-diploma en rijbewijs B? Vind je het geen probleem om op onregelmatige tijden te werken? Bel dan snel voor een afspraak: Creyf's Interim 010-4090950 O Creyf's Logistics is een gespecialiseerde organisatie die zich bezighoudt met het uitzenden, werven, selecteren en opleiden van kandidaten in de logistieke sector. Creyf's Logistics kent een landelijke dekking en maakt deel uit van de Solvus Resource Group, specialist in flexibele human resources oplossingen binnen Europa. Als u meer informatie over Creyf's Logistics wil, kunt u contact opnemen met onze vestiging in Rotterdam, telefoonnummer 010-2708070 of stuur een e-mail naar rotterdam@crevfslogistics.nl V— gevestigd aan de Ohmweg 14 te Spijkenisse Stuur uw schriftelijke sollicitatie naar: ELECTRON (Rijndelta) B.V. T.a.v. de heer A. L. van Toledo Postbus 832, 3200 AT Spijkenisse Voor meer informatie over de functie is de heer Van Toledo bereikbaar onder tel.nr.: U*zendi&9Se'ectie \MerV,nherin9e0 tache Voor de regio's - Groot Rotterdam e.o. - Groot Den Haag e.o. Telefoon: 010-414.02.82 070-392.23.34 www.hls.nl Postbus 8128, 1005 AC AMSTERDAM e-mail: ger6jew@europe.ups.com Bel naar onze vestiging 010-41 16666 2098655 paola.ketting@tempo-team.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 9