IKEA Delft is n dcicp a.s. open! Belastingverlaging bij C&A Ac TAX FREE KOOPAVOND IN DEZE KRANT Voor 2000 euro feesten in Schiedam Schat Producties wekt Schiedamse historie weer tot leven KOOPHUIS ujegEner huls-aan-huiskranten Inspraakavond kinderboerderij Kampioenengala Eigen stek voor Tornado's 936.605 kassakorting In 2002 veertien schietincidenten 'Waar we tien jaar voor hebben geknokt, veegje niet met een pennenstreek van tafel' Gevraagd woningen Rijnmond "I® wonine-taxaties De beste taxaties! SCHIEDAM - Waarom is er zoveel onrust in de wijk rond kinderboerderijtje de Gorzen? Bewoners Vereniging Schie- dam-Zuid wil hier het ant woord graag op weten en houdt daarom vanavond een in spraakavond over de kleine kin derboerderij. Wijkbewoners zijn uitgenodigd om in het be lang van mens en dier te vertel len wat de belangrijkste reden is voor de onrust rond het boer derijtje. Samen met de aanwe zigen wil de bewonersvereni ging hier een oplossing voor vinden. Iedereen die wil mee praten over kinderboerderijtje de Gorzen, kan vanavond om 20.00 uur terecht in het pand Leliestraat 10. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Het college deelt niet de bezorgdheid met de Schiedamse CDA-fractie rond het aantal schietinciden ten in de stad. Het CDA stel de het college hierover in ok tober vragen, omdat zij het idee hadden dat ze iedere keer als ze LookTV-text bekeken, lazen dat er weer een schiet partij had plaatsgevonden. Uit cijfers van de Regiopoli tie in Schiedam blijkt dat er dit jaar tot nu toe 14 schietin cidenten geweest zijn. Het gaat hierbij om gebeurtenis sen waarbij een vuurwapen gebruikt is. Dit houdt niet in dat er daadwerkelijk gescho ten is. In acht van de veertien gevallen was het vuurwapen daadwerkelijk op een persoon gericht. In Schiedam bestaat geen duidelijk beleid tegen vuur wapenbezit. Justitie en de re giopolitie treden waar moge- Huk op tegen dit strafbare feit, maar het is geen speer punt. Woensdagavond, 27 november van 18.00 tot 21.00 uur. C&A neemt de totale BTW voor z'n rekening. Bespaar 15.97 BTW op al uw aankopen!* SCHIEDAM - Sporthal Groe- noord wordt op vrijdag 29 no vember weer omgebouwd tot theater, waarin -gelardeerd met muziek en artiesten- de kam pioenen van het afgelopen jaar gehuldigd worden. Tegelijk wordt bekend gemaakt wie er sportman- of vrouw van het jaar wordt en wie talent van het jaar, welke ploeg zich de sportploeg van Schiedam mag noemen, wie vrijwilliger van het jaar is en welke vereniging de sportivi- teitsprijs krijgt. De lijst met kampioenen: de bil jarters Theo Knook, Jan 't Hart, Danielle van Zunderen, Chris Voets, Leo Lemmen en Hans Bernard, triatlete Margriet Uil, snelwandelaar Richard Leijen- aar, de judoka's Dogan Tekin, Kees Waals, Jeffrey Koekebak- ker en Denise Jongekrijg, de ka- rateka's Bert en Marjolein van Tilborg, Victor en Tony Teixeira, de schutters Van Loopik en Gutt, bokser Stephan van Veen en De- nis Engin, de biljartteams BI/driebanden, C2/libre, C3/H- bre, C4/libre en C5/libre, de pe- tanque-vereniging L'Esprit, Sport Instituut Schiedam (Nun- chaku-do), drie teams van Bow ling Musis Sacrum, Excelsior'20 (voetbal), de biljartvereniging De Viermolens, Hermes DVS (cricket/dames), de tafeltennis vereniging Brandersstad en Ten nisclub Spieringshoek. Voor de kwalificatie 'Talent van het Jaar' zijn maar liefst elf kan didaten. Veertien personen of groepen dingen naar de titel 'Vrijwilliger van het jaar'. SCHIEDAM - Terugdraai en van het nachtelijk vlieg verbod op Rotterdam Air- port is 'niet bespreekbaar', meent Gemeente Belangen- raadslid Joop Gouweleeuw. Tijdens de bespreking van de begroting, vorige week donderdag, sprak de fractie haar ongenoegen uit over het voornemen van de ge meente Rotterdam en de vliegvelddirectie om de vlie guren te verruimen. 'Waar we tien jaar voor hebben geknokt, veeg je niet met een pennenstreek van tafel', meent het raadslid. De fractie sprak haar eigen wethouder Haber- mehl daarom aan op het pro bleem. Hij gaf aan geen aanlei ding te zien om het huidige regi me voor nachtvluchten terug te draaien. Maandag is de wethouder uitge nodigd voor een bijeenkomst met de gemeente Rotterdam en de directie van de luchthaven. Tijdens deze bijeenkomst zullen deze partijen hun plannen uitleg gen. Sinds 1 november vorig jaar is vliegverkeer op Rotterdam Air- port alleen nog maar toegestaan Rotterdam Airport tussen 7.00 en 22.30 uur, een en kele uitzondering daargelaten. Rotterdam Airport streeft nu naar een uur extra vliegtijd per dag. Dit willen ze bereiken door stille vliegtuigen al om 6.30 uur te laten vliegen en 's avonds een half uur langer, tot 23.00 uur. Met dit uurtje zou de luchthaven een stuk meer flexibiliteit heb ben. Tijdens de presentatie van het nieuwe collegeprogramma van de gemeente Rotterdam, bleek dat deze hier ook wel iets in ziet. Ruimere openingstijden zouden op economische gronden nood zakelijk zijn. De gemeente Rot terdam en de vliegvelddirectie zijn inmiddels met staatssecreta ris Schulz van Haegen van Ver keer en Waterstaat in overleg over de plannen. Binnen de Schiedam politiek is wisselend gereageerd op de plannen van Rotterdam Airport voor verruiming van de vliegu ren. Gemeente Belangen was uit gesproken tegenstander van het voornemen, terwijl Leefbaar Schiedam het nut van de verrui ming wel inziet gekeken naar de positieve gevolgen voor de eco nomische. Gemeente Belangen-wethouder Habermehl is tegenstander van de plannen van de luchthaven. 'We hebben dit nachtregime nog niet zo lang, maar het is een dui delijke verbetering. Het aantal klachten is over geluidsoverlast is duidelijk afgenomen', zegt de wethouder. De luchthaven wil nu twee keer een half uur langer vliegen. Het lijkt weinig, maar de wethouder is bang dat dat steeds meer wordt. De omliggende gemeen tes, die verenigd zijn in een com missie die de ontwikkeling rond de luchthaven begeleid, komen binnenkort samen om te verga deren. Zij zullen Rotterdam Air- port laten weten niet blij te zijn met de geplande verruiming van de vliegtijden. Hoewel de fractie van Gemeente Belangen tegen de verruiming van de vliegtijden is, vindt deze het niet nodig een pot met 45 duizend euro apart te zetten voor verzet hiertegen, zoals de in de begroting staat. De motie die Gemeente Belangen hier donder dag tegen indiende tijdens de be grotingsbesprekingen, werd al leen gesteund door de VVD- fractie en werd daarom niet aan genomen. In de regio staat Ge meente Belangen niet alleen in haar protest tegen de plannen van de vliegvelddirectie en de gemeente Rotterdam. De fractie van de PvdA in Vlaardingen is ook verontrust over het voorne men om het nachtelijk vliegver bod aan te passen. Vlaardingen ligt regelmatig in de aanvlieg route. Verruiming van de vlieg tijden kan tot verstoring van de nachtrust leiden, meent het Vlaardingse PvdA-fractielid J. van Leeuwen. 'Bent u met ons van mening dat nachtvluchten ook boven Vlaardingen de rust en het veiligheidsgevoel van Vlaardingers kunnen aantasten en daardoor niet aanvaardbaar is', zo vragen de sociaaldemo craten aan het college van Vlaar dingen. Of het Vlaardingse col lege al stappen heeft genomen richting het gemeentebestuur van de Maasstad ter voorkoming van de opheffing van nachtelijk vliegverbod, moet blijken als b&w de vragen van de PvdA- fractie beantwoordt. Werkzaamheden op Bijdorplo catie Benali opent literair seizoen Bachpleiners tegen komst woongroep SCHIEDAM - 'Werf een vriend voor de Stad'. Met deze slogan riep de VW Schiedammers en ook Vlaardingers op om vrienden, familie en kennissen te wijzen op de mooie kanten van hun stad, want wie is er een betere ambassadeur van een stad dan de inwo ners zelf?, dacht de organisatie. Voor de ambassadeurscampagne liet de WV speciale kaarten ont werpen met de tekst 'Breng eens een bezoek aan Schiedam of Vlaardingen'. Deze kaarten konden Schiedammers versturen naar kennissen of familie buiten de stad. Alle 'ambassadeurs' maakten hiermee kans op een geldprijs van 2000 euro. Zaterdag werden de winnaars getrokken uit alle deelnemers. Meneer van der Klaauw was de gelukkige winnaar. Hij verstuurde in totaal vijf kaarten en won daarmee de geldprijs. Van het geld mag de Schiedammer een leuk feestje organiseren met vrienden en familie. Het feest moet natuurlijk plaatsvinden in Schiedam. DONDERDAG 21 NOVEMBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 47 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM anderd door de plaatsing van het indrukwekkende 'Mammoet' complex, daar moet een typisch Schiedamse historie tot leven worden gewekt. Terwijl grote tankers in een waas van mistige dampen voorbij glijden, kan evengoed de geschiedenis van vandaag, maar ook de toekomst of het verleden zijn, maar waar steevast Schiedam de hoofdrol zal krijgen. Of, met de woorden van de negentiende eeuwse dich ter Jan Prins te besluiten: 'Wij kwamen, met den vloed, de Botlek uitgevaren, de volte in van de Maas, Met torens in de lucht, en geel beschenen gevels, mastvlaggen, kronkelend en ven steren in vlam, lag Vlaardingen, en ver, nog ver der dan Schiedam, Lag somberte van rook en van rossige nevels TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM - Zoek een historische locatie uit in een van de mooiste plekken van Schiedam, de lange Haven, de nieuwe Haven, of een van de mooie historische gebouwen in de binnenstad, vervolgens een goede tekst schrijver die je de opdracht geeft een historisch geënt theaterstuk te schrijven en zie hier de succesformule, die recent tenminste één binnen- en twee buiten theaterstukken voor en door Schiedammers heeft opgeleverd: 'Breken' en 'Peer Gynt' (1998) en 'KOLK!' (2001). Stichting Schat producties heeft nu weer een nieuw spektakel stuk in ontwikkeling. Veel Schiedamse amateurspelers hebben elkaar gevonden in de 'Schat'- cast crew, maar nog veel meer Schiedammers hebben de theaterspektakels bezocht en wachten nu op het volgende stuk. Al blijft tekstschrijver/re gisseur Winfred van Buren hier over nog heel geheimzinnig doen, het décor is wel al bekend: het voormalige terrein van Wil- ton-Feyenoord. In 2004 moet het stuk klaar zijn. Een dergelijk niet-commercieel Tijdens de presentatie van Schat Producties in de Bolder kreeg wethouder Schoen makers het speciale evaluatierapport van 'KOLK' uitgereikt product op een hoog niveau ('Dat zijn we aan ons Schiedam se publiek verplicht') kost echter veel geld en hoewel de gemeente Schiedam voor de komende tijd bezuinigingen in het vooruitzicht biedt, lijkt een openlucht- pu- bliekspektakel door 'Schat' nog altijd goed realiseerbaar. Mede dankzij enige sponsoren van betekenis zullen de Schie dammers ook in 2004 weer kun nen worden verrast met een her kenbaar stuk Schiedamse histo rie, dat dan precies op de juiste locatie voor hun ogen voltrekt. Skyline Maandag lichtte Stichting Schat Producties een tipje van de sluier over de nieuwste buitenproductie 2004. Met de Maas als een voortdu rend veranderend décor, op de grens van Vlaardingen en Schie dam, onderaan de voet van het voormalige Wilton-Feyenoord- complex, waar Schiedams sky line sinds kort voorgoed is ver- Net als vele anderen, was ook wethouder Lepidis deze week geveld door griep. Hierdoor moest zij maandag verstek laten gaan bij de opening van de nieuwe locatie van Kinderopvang Honki Ponk. Gelukkig voor Monica Lelieveld. Als winnaar van de naamprijs- vraag mocht zij de wethouder ver vangen en de openingshandeling verrichten. Monica bedacht de naam 'De Tor nado's' voor de 8+ groep, waar zij zelf ook deel van uitmaakt. Sa men met haar groepsgenoten, zal zij voortaan na school te vinden zijn in het nieuwe onderkomen aan het Bachplein. Tijdens de zomervakantie werd het voormalige kleuterspeellokaal op deze locatie geschikt gemaakt voor De Tornado's, De kinderen verruilen nu hun tijdelijke onder komen in het voormalige bejaar dentehuis aan het Hargplein voor eigen, stek. Foto: SJOERD VAN LUIJN MAW.LAAM ÏAXATLE tXltXMXtt» RIJAiMÖ»D UftRVT {010 409 01 44 Li h.jt MAKELAARDIJ SCHIEDAM Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Gemeente Belangen vraagt wethouder om duidelijkheid over vliegveld Foto: LEUNIS VERLINDE *Niet geldig in combinatie met andere acties IKEA Delft openingstijden Olof Palmestraat 1 maandag t/m vrijdag 10-21 u 2616 LN Delft zaterdag 9-18u Tel 0900-2354532 zondag 10-17u Nieuwe Stadsblad Foto: HANS KEIJZER HANS KHJ/.F.R

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1