Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Mercedes-Benz C-klasse: nieuw gezicht en krachtige V12 V 'Japanse auto rijdt zorgelozer' 5 Run op zuinige auto's ,1 Opgeleukte topcoupé nu bij de dealer Autobranche aanjager elektronicamarkt Eénvijfde Nederlandse huishoudens bezit meer auto's Mist trekt op boven vrachtautomarkt Sky Radio met drie Suzuki's door Nederland WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 NS1-13 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 rubriek over mensen in de autobranche Tot en met 22 november trok de Sky Ra dio Luistercontroledienst door het land. In drie opvallende Suzuki's controleerden zij of autorijdend Nederland heeft afgestemd op het radiostation. Iedereen die Sky Ra dio had aanstaan, ontving een leuke atten tie en dong mee naar de superprijs: een Suzuki Grand Vitara 2.0 in aantrekkelijke FreeStyle-uitvoering. 'Hofleverancier' van de auto's is de Nederlandse Suzuki- importeur B.V. Nimag. 'Het is een ge waagde actie,' vertelde Caroline van den Berge, account manager communicatie promotie van Sky Radio, vooraf. Zij stond aan de wieg van het originele initiatief en legde ook de contacten met B.V Nimag. Vanaf 4 november was de Sky Radio Luistercontroledienst tijdens de ochtend en avondspits te vinden bij de BP-tanksta- tions, bij vestigingen van Burger King en langs drukke uitvalswegen in de randstad. Automobilisten werden willekeurig 'aan gehouden' door de Luisterdienst om te controleren of ze op dat moment de auto radio hebben afgestemd op Sky Radio. Als dat zo was, dan werd een leuk pakket - met onder meer een krant en een mues- lireep - aangeboden. Mercedes-Benz geeft zijn CL-klasse een nieuw gezicht, interieurwijzigin gen en volop hightech. De herziene, elegante en dynamische topcoupé uit het programma van het-merk-met- de-ster staat sinds kort bij de dealers. Hoewel de cosmetische ver anderingen ingetogen van aard zijn, heeft de nieuwe CL-klasse enkele opvallende kenmerken: de vierogige koplampen in moderne helder-glas- optiek plus de krachtiger voorbum per. Tevens zijn de buitenspiegelhuizen gemo dificeerd en voorzien van oriëntatieverlich ting. Deze wordt automatisch ingeschakeld bij het openen van het portier of bij het op afstand bedienen van de centrale deurver grendeling. Deze verlichting van de directe portieromgeving draagt bij aan de veilig heid en het comfort bij het in- en uitstap pen. De briljante achterverlichting en her ziene achterlichten ten slotte versterken het elegante karakter van de coupé. Met een nieuw ontwikkelde twaalfcilinder biturbomotor stoot de CL-klasse door naar de prestatiecategorie van pur sang sportwa gens. De V12-motor van de CL 600 levert 368 kW en bereikt met één bar turbodruk bij 1800 t/min al het maximale koppel van liefst 800 Nm. Hiermee overtreft deze mo derne 5,5-liter krachtbron de huidige Mer cedes VI2 qua vermogen met zo'n 36 pro cent en qua trekkracht zelfs met 51 pro cent. De geweldige spierkracht katapulteert de CL 600 in slechts 4,8 seconden van 0- 100 km/h. Zijn voorloper maakte al indruk S NU 5912 met een sprint van 6,1 seconden. De top snelheid is overigens elektronisch begrensd op 250 km/h. Tot de opmerkelijke techni sche snuljes behoren naast de biturbocom- pressor onder meer een speciaal lage-tem- peratuurcircuit met twee vloeistofgekoelde intercoolers, driekleppentechniek en dub bele wisselstroomontsteking met perma nente vonksterkte-meting, voor een opti male ontsteking. Dankzij de moderne mo tortechniek en het efficiënte emissiesys teem met twee katalysatoren voldoet de nieuwe Mercedes-twaalfcilinder nu reeds aan de strenge EU 4-emissienorm van 2005. Het brandstofverbruik van de CL 600 bedraagt gemiddeld 14,7 liter per 100 km (ECE-rijcyclus), oftewel 1 op 6,8. De high-performance CL 55 AMG coupé is vanaf het inmiddels begonnen modeljaar 2003 uitgerust met de door Mercedes- AMG nieuw ontwikkelde V8-compressor- motor met 5,5 liter inhoud. Ook deze levert 368 kW, terwijl het maximum koppel van af 2.750 t/min precies 700 Nm bedraagt. Vanuit stilstand accelereert deze tweedeurs coupé in 4,8 seconden naar 100 km/h. De CL 55 AMG is voorzien van een vijftraps automatische transmissie met uit de auto sport afkomstige tiptoetsbediening aan het stuur. De CL 500 blijft in het programma met de 225 kW sterke V8-motor. Alle motorvarianten in de CL-klasse wor den standaard gecombineerd met het zeer innovatieve, actieve veer- en dempingssys teem. Dit unieke veersysteem van Merce des-Benz, het zogeheten 'Active Body Control' (ABC), past in fracties van secon den de vering en demping aan de actuele rijomstandigheden aan. Hierdoor worden carrosseriebewegingen bij het wegrijden, in bochten en onder het remmen, tot een minimum beperkt. Voor de CL-klasse mo deljaar 2003 hebben de ingenieurs uit Sindelfingen dit actieve systeem uitgebreid met een ftinctie die steeds het actuele to taalgewicht van de auto betrekt in de crite ria voor het 'ABC'. Zo werkt het actieve veer- en dempingssysteem nu nog optima ler onafhankelijk van de belasting en neemt de rijdynamiek nog verder toe. Een tweetraps voorpassagiers-airbag, win dow- en sidebags, gordelspanners en gor- delkrachtbegrenzers, plus een herken ningscontact voor kinderzitjes; al deze vei ligheidsmaatregelen waren al in de CL- klasse geïntegreerd bij zijn introductie in de herfst van 1999. Voor het modeljaar 2003 wordt dit veiligheidspakket verder aangevuld. Zo zijn er 'up-front-sensoren' voorin de carrosserie opgenomen, die vroegtijdig de ernst van de aanrijding her kennen en zodoende bepalen met welke kracht de voorpassagiers-airbag wordt ge activeerd. Bovendien kunnen door toepas sing van deze sensoren de gordelspanners nog eerder worden geactiveerd. Nieuw is ook de registratie van het gewicht van de voorpassagier, met behulp van een speciale folie in de stoelzitting. Deze ge wichtsbepaling is, naast de herkenning van de ernst van de aanrijding, een nieuwe pa rameter in de activeringskracht van de tweetraps voorpassagiers-airbag. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 De onvolprezen Consumenten bond, onze vaderlandse waak hond over alle consumentenbe-, langen, onderzoekt periodiek welke auto het betrouwbaarst is. In de novembereditie van de Consumentengids werden de uit komsten van dit onderzoek gepu bliceerd. Onder de kop 'Japanse auto rijdt zorgelozer' kwam de Mazda 626 1.8 en 2.0, vanwege de combina tie van lage kosten en hoge be trouwbaarheid, als winnaar in het middenklassensegment uit de bus. Ook de Mazda 323 neemt in zijn klasse een toppositie in. Ruim 6.000 Nederlandse auto mobilisten houden de Consu mentenbond ten behoeve van dit onderzoek gedetailleerd op de hoogte van het wel en wee van hun auto. Bij de bedrijfszeker heid van personenauto's met een leeftijd tot drie jaar worden drie criteria gehanteerd. Dit zijn ten eerste; het gemiddeld aantal ke ren dat een bepaald merk en type auto - tussen de reguliere onder houdsbeurten door - voor een re paratie naar de garage moet. Ten tweede: het gemiddeld aantal ke ren pech onderweg en ten derde: het gemiddelde van het totaal aantal mankementen per jaar. Als vanouds scoren ook dit jaar de Japanse auto's weer hoog in dit onderzoek van de Consumenten bond. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in ons land bijna 410.000 nieuwe personenauto's geregistreerd. Dit is een teruggang met zeven procent vergeleken met de eerste drie kwartalen van 2001In de Mer ken Top-Vijf strijden Opel en Renault om de hegemonie met een klein onderling verschil van een paar honderd auto's. Peugeot, Ford en Volkswagen staan op de plaatsen drie, vier en vijf. Uit de registratie- cijfers valt af te lezen dat de populariteit van zuinige auto's onder de autokopers sterk groeiende is. Het marktaandeel van modellen uit de allerzuinigste categorie is sinds begin dit jaar verdrievoudigd van 0,44 tot 1,33 procent. Helaas wil het demissionaire kabinet Balkenende hieraan een eind maken, want de stimuleringspremie van duizend euro voor auto's die voorzien zijn van een 'A-label', staat ter discussie. Daarom gaat de RAI Vereniging (de club waarin de vaderlandse importeurs/fabrikan ten van auto's en motorfietsen samenwerken) zich, samen met andere organisaties uit de autobranche en milieuorganisaties, sterk maken om deze regeling overeind te houden. Nadat de luchtbel waarop de telecom-sec tor dreef, twee jaar geleden uiteen spatte, is de markt voor elektronische componenten, na in 2000 tot recordhoogte te zijn geste gen, op een lager niveau terechtgekomen. Toch bleef de neergaande trend beperkt. Dit is vooral te danken aan de brede toe passing van elektronica in automobielen, zoals boordcomputer, navigatiesystemen en talrijke sensoren. Afhankelijk van het type voertuig vertegenwoordigen elektro nische systemen tegenwoordig een kwart tot eenderde van de waarde van een auto. De omzet van elektronische componenten in de Eurozone beliep vorig jaar ruim 60 miljard euro. Dit komt neer op ruim een vijfde van de wereldmarkt. Overigens zijn binnen de EU slechts vijf lidstaten verant woordelijk voor 80 procent van de ver koop, productie en import van elektronica. Hiertoe behoort, naast Frankrijk, Duits land, Italië en Groot-Brittannië, opmerke lijk genoeg ook Nederland. In driekwart van alle Nederlandse huishou dens is tegenwoordig op zijn minste één auto aanwezig. Steeds vaker is dat er echter meer dan één. De nieuwste cijfers van het CBS geven aan dat het aantal gezinnen dat over twee over meer auto's beschikt sinds 1985 is verdubbeld tot bijna 20 procent nu. Grotere huishoudens bezitten zelfs in ruim éénderde van de gevallen meer dan één au to. De autodichtheid hangt sterk af van de mate van verstedelijking. In de weinig ste delijke gebieden bezit meer dan een kwart van de huishoudens twee of meer auto's. In de sterk stedelijke gebieden is dat bij één op twaalf huishoudens het geval. De verkoop van nieuwe vrachtwagens in Europa is in de eerste helft van dit jaar met ruim 14 procent gedaald tot bijna 151.000 voertuigen. Geen enkel Euroland ontkwam aan de neergaande cyclus. Nadat de afgelo penjaren keer op keer verkooprecords wer den verpulverd, leken de hoogtijdagen voorbij en leek een recessie op de loer te liggen. Uitgaande van de resultaten in de individuele lidstaten lijkt deze conclusie op het eerste gezicht gerechtvaardigd. Ver koopdalingen tussen de tien en twintig pro cent zijn namelijk eerder regel dan uitzon dering. Toch lijkt de ergste nevel inmiddels opgetrokken. Als de eerste signalen niet bedriegen, is de bodem inmiddels wel be reikt. Duitsland, goed voor een kwart van het totale Europese verkoopvolume, zag de afzet in de maand juli al met zes procent groeien. Ook Groot-Brittannië en Spanje presteren boven gemiddeld, hoewel ook daar de verkoopcijfers nog achterblijven bij de verkoopresultaten van vorig jaar. Het milieu-instituut OKO-TREND stelt lijkste auto's. Daarbij staat vooral het advies aan auto's voorop. De drieliter Lupo kon dit jaar ntet [uime voorspa de toppo*i»« v«^.8en. Oob inde,fse.opent.ee iaren „ts.de Lupo deeedesee.de posttte «e vel veten. Hiermee word. eens te meer bevestigd boe polo 1.4 FS1 en de Golf 1.6 FSI, het feit dat Volkswa- spectieve ij groot de waardering is vo gen «en auto me, een brands,ofve.br»,b van heeft genomen. Uit in totaal 1.160 autos jaar door de kritische onderzoekers van he, milieu- instituut uit Wuppertal werden beoordeeld, wisten drie Volkswagen-modellen een notering 10 te behalen. Daarbij gaat de Lupo 3L TD1 (zie afbeelding) aan Lop. met op plaatsen 4 en 5 re- Nieuwe NbStadsblad .fjMgitaf

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13