november 2002 FEESTELIJKE START VERNIEUWING GROENOORD wmmks r™¥7 és*#! mmm m 5 OPPLUSSEN GROENOORD-MIDDEN VOLTOOID m Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad 1 VRIJWILLIGERS IN HET ZONNETJE GEZET OPSTEKER DANKZIJ AUTOMATISCHE INCASSO SCHUTTERSVELD KRIJGT CENTRALE SATELLIETSCHOTEL INTERNETCAFÉ IN OOST BEZOEK OOK EENS ONZE WEBSITE =L 1/1 O O t V""v/ - -* I WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 NS1-19 mQ CP r U HI •3 Groenoord-Zuid -4491555 Peter Warmerdam Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 gaat slopen er» Vernieuwen 4 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3ioo AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045260. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt i.v.m. de feestdagen reeds op woensdag 18 december 2002. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m donderdag van 10.00-10.30 uur en 15.00-15.30 uur en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Frans Meijninger Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel, 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 c N CC Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik CC Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Een medewerker van Woonplus houdt elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. hu Wijkpost Slachthuisbuurt Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442. WoonplusNieuws Nieuwe geluiden in een groene wijk Deze maand is WO Groenoord, het samenwerkingsverband van Gemeente Schiedam en Woonplus, officieel van start gegaan. Op donderdag 21 november vond een feestelijke bijeenkomst plaats voor alle wijkbewoners, die zagen hoe de officiële handeling werd ver richt door wethouder Henk Jan Habermehl, Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus, en Frank de Reede, directeur van Wo Groenoord. Samen met enkele bewoners hanteerden zij symbolisch de sloophamer in Groenoord-Zuid, de locatie waar de eerste nieuwbouw projecten van de grond zullen komen. Met de echte sloop zal naar verwacht ing nog eind van dit jaar of anders begin volgend jaar worden begonnen. Nieuwbouw Groenoord-Zuid Tijdens de bijeenkomst werden tevens de namen onthuld van de eerste drie projecten die WO Groenoord gaat realiseren. In de wijk draagt een groot aantal straten de naam van een componist. Het is logisch dat ook WO Groenoord voor de benaming van de nieuwbouw projecten op zoek ging naar namen waar muziek in zit. Het Ensemble (33 patiowoningen aan de Laan van Bol'Es), Het Klavier (14 woon/werkwoningen aan de Obrechtstraat) en De Contrabas (winkelcen trum met 9 stadswoningen en 48 huurapparte- menten met parkeergarage in een woontoren) zorgen voor nieuw geluid in de wijk. Belangstelling? Als u belangstelling heeft voor een koopwoning in Groenoord-Zuid kunt u het beste een e-mail zenden aan info@wogroenoord.nl. Als u interesse heeft in één van de huurwoningen in De Contrabas zult u nog even geduld moeten hebben. Zodra de woningen gereed zijn, worden ze aangeboden via o.a. de woonkrant. In het kader van Nieuwland aan Zet organiseerde Woonplus op woensdag 20 november een zeer geslaagde vrijwilligersavond. Het doel van deze avond, die plaatsvond in wijkcentrum Dr. Wibautplein, was om alle vrijwilligers in Nieuwland eens in het zonnetje te zetten vanwege het vele werk, dat zij vaak al jaren belangeloos verrichten. Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus, sprak de aanwezigen bemoedigend toe en deelde ook een presentje uit aan de vrijwilligers, die tijdens de avond ook kennis maakten met collega-vrijwilligers en zo hun ideeën en ervaringen onderling uitwisselden. Radha Buldeo Rai, wijkcoördinator Nieuwland, bracht tussen de bedrijven door ook nog even de projecten van Nieuwland aan Zet onder de aandacht. Aan de vooravond van de dure decembermaand is het een mooie opsteker om zomaar een maand huur terug te krijgen. Het overkwam mevrouw Tanriverdi uit de Loeffstraat. Maandelijks maken we één van onze huurders, die betaalt via automatische incasso, gelukkig met de teruggave van één maand huur. Ook u kunt zo'n financiële meevaller tegemoet zien. Als u nog niet betaalt via automatische incas so, haal dan een machtigingskaart op ons kantoor en vul deze zo snel mogelijk in. Misschien bent u volgende maand de gelukkige die wordt uitgenodigd om de cheque in ontvangst te nemen. Bewoners willen af van schotels op gevels en balkons Uit een onlangs gehouden enquête door Woonplus blijkt dat de meeste bewoners van het Schuttersveld in Nieuwland voor stander zijn van het plaatsen van een Gemeenschappelijke Satelliet Ontvangst (GSO) Installatie. Mede naar aanleiding van deze uitslag hebben Woonplus, gemeente Schiedam en ONS Groep het voornemen om op deze locatie - bij wijze van experiment - geza menlijk een centrale satellietschotel te plaatsen. Naar verwachting zal dit medio december 2002 plaatsvinden. Bij het project Buurtplus Schuttersveld - een integrale aanpak van woning, algemene ruimten en woonomgeving - hebben bewoners de wens geuit om iets te doen aan het ontsierende straatbeeld dat ontstaat door de vele individuele schotelantennes op gevels, balkons en galerijen. Dit vormde voor Woonplus, gemeente Schiedam en ONS Groep aanleiding om nader te onder zoeken of het plaatsen van een gemeenschap pelijke satellietschotel aan het Schuttersveld een goed en praktisch haalbaar alternatief was. De uitslag van de enquête heeft aangetoond dat ook de bewoners af willen van de schotels. Met een GSO-installatie kunnen ongeveer 200 zen ders worden ontvangen waardoor individuele schotels niet meer nodig zijn. Overgangsregeling Tot het moment van de ingebruikneming van de centrale satellietschotel zal een over gangsregeling gelden. Deze regeling houdt in dat individuele schotels tijdelijk aan het balkonhek mogen worden bevestigd met speciaal rubber dat gratis is af te halen bij de complexbeheerders van Woonplus. Zodra de centrale satellietschotel aangesloten is, verleent Woonplus geen toestem ming meer voor het in het zicht ophangen van schotels. De centrale satellietschotel, waarmee reeds positieve ervaringen zijn opgedaan in o.a. Maassluis en Amsterdam, zal in Schiedam uit sluitend in combinatie met een abonnement van ONS groep werken. De verhoging van de ser vicekosten voor deze centrale satellietschotel zal €5 per maand bedragen. Dat bedrag dekt lang niet de investeringskosten, maar omdat het een experiment is en de kosten door de Gemeente Schiedam, ONS Groep en Woonplus gezamenlijk worden gedragen, kan de verhoging zo laag zijn. fc .'«Si Op woensdag 13 november vond de feestelijke oplevering plaats van het Opplussen in Groenoord-Midden. Bij het 'opgepluste' flatgebouw aan het Henriëtte Bosmansplein verrichtten de heren Bröckling en Verver, beiden lid van het planteam, de officiële handel ing. Bij het project zijn vier flats aan de Mozartlaan, Vivaldilaan, Cornelia van Zantenplein en Henriëtte Bosmansplein zodanig aangepast dat ouderen en mensen die minder goed ter been zijn er zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Zo zijn onder meer de entree vergroot, de galerijvloeren opgehoogd en de liften voorzien van automatische schuifdeuren. Op woensdag 30 oktober verrichtte mevrouw Blok, bewoonster van Marconihove, de officiële opening van het internetcafé voor senioren in Schiedam-Oost. Ouderen uit deze wijk kunnen zich dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur uitleven achter de PC. De computerruimte is gevestigd in Marconihove aan de Kepplerstraat. Voor meer informatie kunnen 55-plussers uit Schiedam-Oost bellen met Jaap Jumelet van Woonplus, telefoon 010-20 45 177. WfW.. Surf naar www.woonplus.nl Behalve via het Woonplus Nieuws en via de kabelkrant van LOOK TV informeren we u ook via onze website. Naast algemene bedrijfsinformatie kunt u op onze site zien wat u moet doen als u een woning zoekt en wat voor u als huurder van belang kan zijn. Verder vindt u op onze site infor matie over de Woonplus projecten, die in ontwik keling en in uitvoering zijn, diverse tips om het wonen te veraangenamen en de rubriek met meest gestelde vragen en antwoorden. Daarnaast bevat onze site een aparte nieuws rubriek die regelmatig wordt ververst met actuele informatie, vaak ook met wijkgebonden nieuws. U kunt onze site bezichtigen door te surfen naar www.woonplus.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 19