I IN KRANT Kinderboerderij wil van slechte naam af as m PvdA bezorgd over niet sportende kinderen vj intratuin VJ 3' 49 Wegener huls-aan-hulskranten -*r waem mm Den Haag wil snel A4 Onderbrekingen radio en televisie Sloophamer voor Groenoord Voorlopig nog verkeersoverlast Van Beinumlaan SOB roept RET en Connexxion op veranderde buslijnen te heroverwegen Knikkerversiering verwijderd vjk. nu Woonplus Nieuws PAUL BERG 9<3at stopen en Vernieuwen WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 48 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP 0RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE NS1 Hondenleed begint vaak bij de baas Bewoners Kethel verenigd Sinterklaas weer terug in Schiedam SCHIEDAM - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft vorige week in een overleg met de provincie Zuid-Holland, de stadsregio Rotterdam en het ge west Haaglanden besproken wel ke projecten later kunnen wor den uitgevoerd zodat de A4 snel ler aangelegd kan worden. Wet houder Schoenmakers van Ver keer noemt het een verontrusten de ontwikkeling dat de landelij ke politiek vaart gaat zetten ach ter de aanleg van de snelweg tus sen Delft en Schiedam. SCHIEDAM - Morgen start ONS CAI met kwaliteits- en on- derhoudsmetingen aan de ont vangstations aan de Van Heek straat en het Van Beethoven- plein. Voor iedere meting wordt telkens een radio en/of tv signaal voor korte tijd onderbroken. De werkzaamheden vinden plaats op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur en zullen tot en met vrijdag 6 december duren. Lees het .2 IE w ui elders in 3 deze uitgave! Ineke Tennissen over... service en garantie: De vernieuwing van Groe noord is een spectaculair en zo'n project open je dan ook op een spectaculaire manier. Onder luid tromgeroffel nam wethouder Habermehl samen met buurtbewoners een symbolische sloop hamer in de hand om donderdag, met een grote knal, oogverblindend vuurwerk en een enorme lading confetti het officiële startschot van vernieuwing van Groe noord te geven. Aansluitend presenteer den architecten en stedenbouwkundigen hun ontwerpen voor de drie nieuwbouw projecten. De feestelijkheden vonden plaats bij één van de panden aan de Laan van Bol'Es in Groenoord-Zuid, de locatie waar de eer ste nieuwbouwprojecten van de grond zullen komen. Met de echte sloop zal naar verwachting nog eind van dit jaar worden begonnen. Op de derde pagina van deze krant is meer te lezen over de plannen. a 1 1 «wil 5 lÉMfei Ipi' m~,. 1 M IHk m s Afj WÊ I1p JÉ* w jÊÉtiL Ifclilll ar SCHIEDAM - De verkeerspro blemen in de Eduard van Bei numlaan zijn voorlopig nog niet de wereld uit. Oorzaak van de problemen, is de drukte die ont staat rond de scholen in deze straat. Zowel El Furkan als De Regenboog zijn gevestigd in deze straat. Tijdens een bewo nersavond over de problemen bij El Furkan, die vorige maand in de Blauwe Brug gehouden werd, klaagden bewoners ook over de verkeersproblemen die ontstaan voor en na schooltijd. De aanwezige wethouder van Verkeer, Theo Schoenmakers, zegde toe hierover op korte ter mijn plannen te maken. CDA- raadslid Ruseler-van Bers stelde hier vorige maand vragen over aan het college. Uit het antwoord blijkt dat b&w nog in overleg is met de omwonenden om zo plan nen te maken. Wanneer het college met concre te plannen naar buiten komt om de verkeersoverlast aan te pak ken, is nog niet duidelijk. SCHIEDAM - De invoering van de nieuwe dienstrege ling van de RET en busver voerder Connexxion, zorgt voor veel verwarring, zo merkte ook de Samenwer kende Ouderenbonden Schiedam (SOB). De bond krijgt steeds meer klachten binnen van ouderen en ge handicapten die aangewe zen zijn op het openbaar vervoer en doet daarom, net als de gemeente eerder deed, een beroep op de re gio, de RET en Connexxion om de dienstregeling te ver beteren en eventueel onder zoek te doen naar alle gedu peerde reizigers. Op 4 november werden tegelij kertijd verschillende veranderin gen doorgevoerd in het openbaar vervoer. De RET en Connexxion presenteerden een nieuw lijnen- T- net waarbij routes veranderden en lijnen kwamen te vervallen. Daar voor in de plaats werd Schiedam wel aangesloten op het metronet door de verlenging van de Calandlijn. Dit maakte het er echter niet beter op. De metro heeft te maken met kinderziek tes, waarvoor de RET vorige week nog in een advertentie in de dagbladen haar excuses aan bood. De klachten die de SOB bereiken gaan vooral over de bussen. Het vervangen van RET- lijn 52 door Connexxionlijn 125 is volgens de gebruikers geen vooruitgang. De frequentie van de nieuwe lijn is lager en 's Avonds rijden de bussen zelfs niet meer. Op zaterdag is de rij- frequentie nog lager en op zon dag rijden er gewoon geen bus sen. Hierdoor duurt een ritje naar de BK-laan op zaterdag veel lan ger dan voorheen en op zondag een bezoek brengen aan het Vlietlandziekenhuis is helemaal uitgesloten voor busgebruikers. Zo zijn er ook problemen met lijn 54. Bewoners van De Gorzen gebruikten deze lijn regelmatig voor een ritje naar het hoofd postkantoor. De rit, die altijd 5 minuten duurde, kost een bus passagier nu een half uur. De nieuwe route van deze lijn, lever de veel klachten op. De bus rijdt via bedrijventerrein Nieuw Mat- henesse naar het centraal station, waar buspassagiers weer moeten overstappen. De rit door het be drijventerrein is volgens velen overbodig en het overstappen kan erg onhandig zijn voor oude ren en gehandicapten die wat minder mobiel zijn. Deze ongemakken leveren, sa men met de tariefsverhoging die er straks komt door de nieuwe zone-indeling, een stroom van klachten op. Klachten die de ge meente ook onderkent. Het col lege van b&w en de raad schre ven eerder deze maand een brief aan de gemeente Rotterdam met het verzoek de onlogische zone indeling te herzien. In januari zal hierover worden gesproken met de gemeente Rotterdam. SCHIEDAM - Er heerst nog altijd een zekere onrust rond het Kinderboerderij tje 'De Gorzen' aan de Jachhavenlaan. Het huidige bestuur, leden van de Bewo nersvereniging Schiedam- Zuid, die de organisatie van de kinderboerderij zo'n an derhalf jaar geleden over nam na een onthutsend ont- uchtschandaal, kampt nog altijd met de negatieve ge volgen van het voormalige wanbeheer en zit dientenge volge opgezadeld met een enorme schuldenlast. De kas blijkt niet of nauwelijks toereikend voor adequaat onder houd van de gebouwen, de aan schaf van voldoende voeding en de kosten voor de veearts. Toch probeert het bestuur, gesteund door een (te) kleine groep vrij willigers, met veel inventiviteit de kinderboerderij draaiende te houden. Om te weten te komen wat er momenteel werkelijk speelt onder de wijkbewoners, of beter: wat de belangrijkste reden is voor de huidige onrust rond het boerderijtje, organiseerde het bestuur vorige week donderdag een inspraakavond. Leden en buurtbewoners konden hier hun zegje doen 'in het belang van mens en dier'. Veel gehoorde klachten waren stank- en ge luidsoverlast, vanwege het ge- kraai van een groot aantal hanen, die de boerderij zouden bevol ken. 'Die hanen, maar ook wel eens andere beesten, worden bij ons in onbewaakte ogenblikken over het hek neergegooid,' aldus een vrijwilliger. 'Die doe je toch niet weer terug? We zoeken steeds diervriendelijke oplossingen. Ook voor die hanen zijn die al gevonden.' Agressief De loslopende ganzen zouden volgens iemand ook veel te agressief zijn tegen bezoekers om nog maar te zwijgen over de verwaarlozing op en rond het erf; onhygiënische wantoestanden zouden aan de orde van de dag zijn. Vrijwilligers willen hier wel iets aan doen, maar zien zich re gelmatig gehinderd in hun po gingen. Een paar vrijwilligers die de schuren wilden opknap pen, constateerden dat hun ge reedschap 's nachts werd gesto len. Andere initiatieven voor ver betering werden vanwege geld gebrek de grond in geboord. Emotioneel volgden de reacties elkaar op in de halfgevulde zaal in het wijkgebouw aan de Lelie straat. 'Waarom mogen onze kinderen er dan niet meer in? Het is toch een kinderboerderij?' was een van de opmerkingen. Het bestuur hield zich dapper staande. 'Het gaat in dit geval al leen om de kantoorruimte,' luid de het antwoord. 'De aanleiding was dat spelende kinderen hier van de zomer muizen hebben doodgeslagen en ratten vrijgela ten.' Na drie kwartier neemt een jon ge vrouw de microfoon om ie dereen tot de orde te roepen: 'We te 1 t JL zijn hier naartoe gelokt om iets te zeggen over het welzijn voor mens en dier, maar ik heb nu nog steeds niets gehoord over het welzijn van het dier. Komen die eigenlijk nog wel aan de orde hier?' Verontwaardigde reacties volgden. Natuurlijk ging het om de dieren. Daarom waren er im mers die klachten over de aange koekte stront, het overal rotten de, beschimmelde hooi, de gam mele schuren en de ontbrekende buitenbeschutting. Marijke van Impelen, buurtagent in Schiedam-Zuid, nam de klachten van de buurtbewoners serieus en gaf deze door aan de dierenbescherming. Na een on derzoek door de landelijke in spectiedienst bleek echter dat er geen onaangename stank is waargenomen, maar de gebrui kelijke geur van hooi en dieren die bij een boerderij hoort. De 'aangekoekte strontresten' zou den opgedroogde modder zijn. De beesten bevonden zich welis waar niet in een luxe behuizing, maar er was volgens het rapport ook geen sprake van verwaarlo zing of slecht onderdak. Ook aan passende winterbeschutting ont brak het niet. De voorzitter stelt na het horen van de vele voor- en tegenargu menten nog maar eens de vraag wie er eigenlijk nog wel voor een toekomst van de kinderboerderij is. Ondanks de haat-liefde ver houding die deze avond tot ui ting kwam, blijkt iedereen voor het behoud van de kinderboerde rij te zijn, maar er blijft discussie over punten als het teveel aan dieren en het tekort aan financië le middelen. Toezeggingen over geld van de afdeling Welzijn van de gemeen te, zijn nog steeds niet waarge maakt. Via donateurs-aktie onder de buurtbewoners van 12,50 euro per jaar en bingo-avonden moet de toekomst van de kinderboer derij veiligstellen. 'En we moeten meer vrijwilli gers zien te vinden om het werk op de kinderboerderij naar beho ren in te kunnen vullen,' aldus de voorzitter, die na de lange verhit te discussieavond rond midder nacht voorstelt om op drie de cember een evoluerend vervolg gesprek te hebben met alle be trokkenen. Dan moet er een ge heel nieuw beleid uitgestippeld worden. Volgens de dierenbescherming is er niks mis met kinderboerderij tje de Gorzen. De omwonenden denken daar anders over KRANT NIET ONTVANGEN? Stook Verstandig! SCHIEDAM - Het zag er leuk uit, maar echt praktisch waren de knikkers niet, die de plateaus van de pilaren van het nieuwe stads kantoor opfleurden. Voorbijgangers wisten de knikkers los te peu teren, waardoor alleen de hars, waarmee de knikkers vastgeplakt waren, overbleef. De puntige randen hiervan waren scherp, zodat de gemeente besloot de knikkers en de hars van alle plateaus te ver wijderen. De gemeente overweegt nu de plateaus te versieren met mozaïek steentjes. Dit voorstel wordt nu voorgelegd aan de architect. Het is de bedoeling dat er begin volgend jaar een nieuwe versiering gere aliseerd wordt op de alternatieve bankjes. SCHIEDAM - De PvdA maakt zich zorgen om het grote aantal kin deren en jongeren in Schiedam dat helemaal niets aan sport doen. On danks inspanningen van de verschillende sportverenigingen en het aanstellen van vakleerkrachten voor de gymlessen op de basisschool, waar Schiedam al aan begon voor dit wettelijk verplicht werd, zijn er nog steeds veel kinderen die niet sporten. PvdA-raadsleden Dinge- nouts en De Haan - Klaassen stelden hierover vragen aan het college van b&w. Sport heeft volgens de raadsleden een grote maatschappe lijke betekenis. Het is goed voor de ontplooiing van mensen, voor so ciale contacten en voor de gezondheid van mensen. De PvdA vraagt het college daarom of zij van plan is iets te doen om zowel sportuit val als bewegingsarmoe bij kinderen en jongeren terug te dringen. Daarbij vraagt de partij zich af of het college in deze eventuele plan nen een betere benutting van de accommodaties bij sportverenigingen in relatie met breedtesport, sportstimulering en naschoolse kinderop vang verwerkt. Ook vakleerkrachten krijgen extra aandacht in de vra gen van de PvdA. Zo wil de partij weten welke initiatieven of welke maatregelen het college neemt om schoolbesturen te bewegen va kleerkrachten aan te stellen nu de leerkrachten van het basisonderwijs niet langer bevoegd zijn bewegingsonderwijs te geven. Ook willen zij weten welke maatregelen het college neemt om het bewegingsonder wijs in het voortgezet onderwijs te bevorderen. HET GROENE WARENHUIS 11 Vogelvoederpakket van Vitakraft, 12-delig. Van 5,99 NS1 V Nieuwe HikStadsblad ■HHMIUMUK Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid i/S m3 O O OPTICIEN DAT IS DUIDELIJK. "Het bijstellen en schoonmaken van uw bril is altijd gratis, ook als u de bril niet bij ons gekocht heeft." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Fate JAN VAK DER PLOEG pi'fy '£\A'-T,ó 'If/ Stroom van klachten over nieuwe dienstregeling blijft aanhouden De verandering van het lijnennet door de RET en Connexxion heeft het openbaar vervoer niet verbeterd Foto: ED DEWAERHEIJT Fottj: i: ED DEWAERHEIJT Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Foto: ED DEWAERHEIJT a o ■si Zondag 1 december geopend www.intratuin.nl Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. illiwillllllllll 'll III'WI 'II lilllP'ii'i'HHflM

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1