A I Binnenstad I Herdruk Schiedamboek vervalt niet in de herhaling f Gemeente Schiedam Pianiste Marietta Petlcova in Westvest-serie Commissie Grondgebied vergadert Parkeren wordt anders vanaf 1 januari 2003 U kunt met beukenhof afspraken maken voor later Beukenhof Perspectief Schiedam Bibliotheektarieven in het nieuwe jaar O Korting op tweede druk Schiedamboek NS1-7 Stadswinkelgesloten op donderdagavond 5 december Regelmatig schrijft PS over een budgetonderwerp. Deze maand gaat het over: De Euro Schuldhulpverlening ENTE SCHIEDAM, WEEK 48, WOENSDAG 25 NOVEMBER, 2 teberichten /.Y/:\ Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 uw op gen dit iing van de ;r en wet- lenen van bbenden, 1 spoed :1 geschorst cht aan de il, 3007 aarschrift is iserf 1 M. Siljee. de heer gezet. ng van kwa- :reefd naar ren van de orgesteld op formatie ng- 2003 meente /ernieuwin- :he van de augustus voor de )rojecten in •eft de projec- 01, leningen lene ïgeschikte jk rijding en iri 2002 en subsidiebeleid winkel. /erslag en de orde ein van de dserf 1 ïrd. i van het presentatie. Groteste- 2 brieven t bezoek aan ibedoelde winkel. •erslag en i de orde ein van de De pianiste Marietta Petkova treedt op vrijdag 29 november op in de con certserie 2002 - 2003 van de Stichting Westvest 90. Het concert wordt ge geven in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB aan de Westvest tegenover de molen 'De Walvisch'. De pianiste Marietta Petkova wordt gezien als een zeldzame meesteres aan het klavier, die in staat is om de toehoor ders in de kern van de ziel te raken. Spirituele diepgang, virtuositeit en veelzij digheid zijn bij haar samengesmolten tot waarachtig kunstenaarschap, dat door pers en publiek met open armen wordt ontvan gen. Marietta Petkova concerteert inmiddels in heel Europa, in Noord- Amerika en in Japan, voornamelijk met soiorecitals, maar ook in kamermuziekver- band en als soliste bij gerenommeerde orkesten. Marietta Petkova maakte reeds verschillen de CD's. Onlangs verscheen een CD met de complete preludes van Rachmaninoff. Het programma dat Marietta Petkova heeft samengesteld, omspant een breed tijdvak. De sonate van Mozart waarmee zij het programma opent, werd in 1784 in Wenen gecomponeerd en de sonate van Bartok in 1926. Van Brahms staan de Klavierstücke opus 118 op het pro gramma, zes stemmingsstukken die hij in 1893 schreef. Marietta Petkova besluit haar recital met Vallée d'Obermann uit Années de Pèlerinage (Première année), een verza meling werken die Liszt componeerde tussen de jaren 1848 en 1853. Toegangsprijzen Vrijdagavond: losse kaarten: 12,00; 10,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar met begeleiding: 3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten en een consumptie. Kaartverkoop VW Schiedam, tel. (010) 473 30 00 en VW Viaardingen, tel. (010)434 66 66 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht, en reservering via Internet: ww.westvest90.nl Op dinsdag 3 december 2002 vergadert de Commissie Grondgebied in de Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam. De vergadering start om 20.00 uur en op de agenda staan onder andere de volgende agendapunten: Ingekomen stukken Op de lijst van ingekomen stukken staan ondermeer brieven aan de gemeenteraad van de heer Gelton betreffende de verkeerssituatie op het Bachplein, van de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid betreffende de verkeerssituatie in de Den Bommelsestraat en van de Stichting tot behoud van het nog in gebruik zijnde "Holy" ziekenhuis complex betreffen de de ziekenhuislocatie. Prestatieafspraken Het gaat hier om afspraken, die de gemeente maakt met Woonplus over het volkshuis vestingsbeleid in het algemeen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 5 november jl. het besluit genomen in te stemmen met het afsluiten van de raamovereen komst prestatieafspraken 2002+ tussen de gemeente Schiedam en Stichting Woonplus Schiedam. De raamovereenkomst heeft de volgende inhoud: afspraken over reeds geëva lueerde thema's uit de huidige prestatieafspraken en aanverwante onderwerpen betreffende de volkshuisvesting, en het benoemen van onderwerpen die nader zullen worden uitge werkt met daarbij behorende procedureafspraken. Betrokkenheid raad en raadscommissie bij RO-procedures Met name bij bestemmingsplanprocedures en bij artikel 19-procedures (voor bouwplan nen), en misschien ook voor andere RO-procedures, is het onduidelijk wanneer de raad en de raadscommissie aan zet zijn. De commissie wordt over dit onderwerp geïnformeerd door de verantwoordelijk portefeuillehouder. Vragen van de leden van de gemeenteraad mevrouw A. Valk en de heer Vroom en de antwoorden van het college van Burgemeester en wethouders d.d. 5 juni 2002 onderwerp: vertraging aanleg Benelux-metrolijn. (VR67/2002) In de commissie wordt gediscussieerd over de regiefunctie van de gemeente omtrent infra structuur en bouwwerken in het algemeen. Proveniershuis In de vergadering van de gemeenteraad d.d. 4 november jl. heeft mevr. Beverloo gebruik gemaakt van het spreekrecht voor aanwezigen op grond van artikel 17 van het reglement van orde. Aan mevr. Beverloo is in de raadsvergadering van 4 november jl. toegezegd, dat een mogelijke bestemmingswijziging van het proveniershuis in de volgende vergadering van de Commissie Grondgebied wederom aan de orde komt. Milieu-beleidsplan 2002-2006 Het concept-milieubeleidsplan 2002-2006 heeft ter inzage gelegen van 25 september tot en met 22 oktober jl. en is eerder besproken in de commissievergadering van 17 oktober jl. Alle reacties zijn verwerkt in een commentaarnota. Het advies van de commissie wordt gevraagd over het vaststellen van het milieubeleidsplan 2002-2006. Wijziging bepalingen Woningwet Op 1 januari 2003 treedt de wijziging van de Woningwet in werking. Met de inwerkingtreding van de gewijzigde Woningwet treedt tevens een wijziging van het Bouwbesluit in werking. Het is dan ook gewenst dat de huidige bouwverordening moet worden aangepast. Het advies van de commissie wordt gevraagd de 8e wijziging van de bouwverordening vast te stellen en een spoedprocedure te voeren op basis van het gestelde in artikel 25 Tijdelijke Referendumwet en de verordening op de welstands- en monumentencommissie (137- 1995) in te trekken. Verordening verbetering woningvoorraad en monumenten In de vergadering van de Commissie Grondgebied d.d. 21 mei jl. heeft de commissie inge stemd met de nota "Integraal beheer van de particuliere vooroorlogse woningvoorraad". Onderdeel van de nota was de concept-verordening "Subsidieverordening particuliere woningen en monumenten". De commentaren door de leden van de Commissie Grondgebied op dit concept in de vergadering van 21 mei jl. zijn verwerkt .in de verordening. Het advies van de commissie wordt gevraagd in te stemmen met de definitieve versie van de Verordening "Verbetering particuliere woningvoorraad en monumenten 2002" en een spoedprocedure te voeren op basis van het gestelde in artikel 25 van de Tijdelijke Referendumwet en de bestaande verordeningen (48-1994 en 52-2000) in te trekken. Vaststellen Commentaarnota 30 km/u-gebieden Groenoord De commentaarnota is tot stand gekomen naar aanleiding van de inspraakreacties die zijn ingediend. Het advies van de commissie wordt gevraagd over deze commentaarnota. Na vaststelling door de gemeenteraad in de vergadering van 16 december a.s. kan tot uitvoering van de 30 km/u-maatregelen in Groenoord worden overgegaan. Diegenen, die van de inspraak gebruik hebben gemaakt hebben een brief ontvangen, dat ze hun ingediende reactie in deze commissievergadering nog nader kunnen toelichten. Regionale aangelegenheden Als onderdeel van dit agendapunt wordt het Voorontwerp Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2002-2020 stadsregio Rotterdam geagendeerd. In verband met Sinterklaasavond 5 december zijn de balies in de Stadswinkel en het Woon Informatie Centrum (WIC) op donderdagavond gesloten. U kunt op 5 december terecht bij de balies in de Stadswinkel van 08.00 - 17.00 uur en bij het WIC van 11.00- 17.00 uur. Vanaf 1 januari 2003 f hanteert de Openbare Bibliotheek Schiedam vö de volgende tarieven: Abonnementen per jaar 0 t/m 15 jaar 16 en 17 jaar gratis €11,50 Vanaf 18 jaar: Klein abonnement Basisabonnement Plusabonnement Instellingenabonnement Leeskringabonnement €11,50 €20,50 €29,50 €34,- €34,- Korting op vertoon van Rotterdam Pas, CJP of Pas 65 4,50 Leengeld per week CD-rom's informatieve video's DVD informatief/jeugd DVD Audio CD's gratis gratis gratis 2,10 1,45 Overige tarieven Boete per week Voor een boek, video, CD-rom, Informatieve of jeugd DVD Duplicaatpas Reserveren boek IBL reservering IFL reservering 0,40 2,40 0,50 2,40 0,50 Een overzicht van deze nieuwe tarie ven is verkrijgbaar in elke vestiging van de Schiedamse bibliotheek: Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 Bibliotheek Noord, Bachplein 589 Bibliotheek Zuid, Leliestraat 10 Bibliotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 163 Met ingang van 1 januari 2003 start de gemeente Schiedam met de uitvoering van een nieuw parkeerbeleid. Dit bete kent dat het betaald parkeergebied flink wordt uitgebreid. Niet alleen in het cen trum maar ook in grote delen van Oost, Nieuwland-Oost, rond de Plantage en aan de Nieuwe Haven gaat parkeren geld kosten. Het betaald parkeren in deze gebieden geldt voor bezoekers op de volgende tij den: van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur en op donderdagavond tot 21 00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het parkeertarief bedraagt 0,80 per uur of 9,- voor een hele dagkaart. Bij vrijwel alle parkeerautomaten kan alleen worden betaald met chipknip. Uitzondering daarop vormt een aantal betaalautomaten in het centrum waar ook met muntgeld kan worden betaald. Bezoekers van de binnenstad kunnen hun auto parkeren in straten die bestemd zijn voor betaald parkeren voor bezoekers of gemengd parkeren. Voor het parkeren kunt u uiteraard ook terecht in één van de parkeergarages. De inwoners van de gebieden waar het betaald parkeren wordt ingevoerd, ontvan gen van de gemeente een informatiepakket. Hierin staat aangegeven hoe ze voor 1 ja nuari 2003 een parkeervergunning kunnen aanvragen bij de gemeente en informatie over consequenties van de nieuwe parkeer regels. Belangstellenden kunnen dit infor matiepakket ophalen bij het gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Voor meer informatie kunt u op werkdagen (niet op woensdag) contact opnemen met Marcel Koertshuis van de afdeling ROW, telefoon: (010) 246 56 42. Budgetadvisering Het verhaal: "Het komt allemaal door de euro, alles is zo duur geworden!". Merel de Vries kijkt hulpzoekend naar haar man Theo. "Het is toch zo?" Theo knikt instem mend. Merel en Theo zitten bij hun budget consulent. Onlangs hebben zij zich bij Perspectief Schiedam gemeld omdat zij schulden hebben die ze niet meer kunnen aflossen. In het eerste gesprek is over de schulden gesproken. In dit tweede gesprek praten ze erover hoe ze met hun geld omgaan. "Vroeger ging het allemaal beter", zegt Theo: "toen we allebei nog werkten. Maar toen Isabel 5 jaar geleden geboren werd is Merel gestopt met werken. Toen werd het al moeilijker, want ik moest het alleen verdienen. En toen raakte ik ook nog werkloos. Ik heb twee jaar WW gehad. Nu zitten we al weer een jaar in de uitkering. Ik zie het niet meer zitten. We stonden altijd wel rood op onze rekening, maar sinds begin dit jaar is die twee keer zo hoog geworden. Het geld lijkt onze porte monnee uit te vliegen. Maar als je me vraagt waar het naar toe gaat...?!" Theo kijkt de budgetconsulent hulpe loos aan. Reactie van PS: Veel mensen hebben het gevoel dat alles veel duurder is geworden sinds de euro er is. Voor een deel is dit ook zo. Vooral cafe's, restaurants en cd's zijn flink wat duurder geworden. Belangrijkste oorzaak van het gevoel dat alles veel duurder is geworden is dat we nog niet echt gewend zijn aan de euro. We geven de euro uit als een gulden. We weten wel dat de euro twee keer zoveel waard is, maar een biljet van 10 euro in je portemonnee wordt uitgegeven als een tientje en niet als een geeltje. De enige manier om controle op je geld te houden is door op te schrijven waar je het aan uitgeeft. In het verhaal van Theo en Merel heeft de budget consulent met hen afgesproken dat zij eerst samen gaan uitzoeken wat zij iedere maand aan inkomsten en uitga ven hebben. Daarna zijn ze gaan kijken waarop bezuinigd kan worden. Om dit wat makkelijker te maken heeft de budget-consulent Merel en Theo een voorbeeldbudget van het Nibud mee gegeven. Dit ziet er zo uit: Inkomen euro 1170,48 bijstand, kinderbijslag en heffingskortingen) Huur euro 166,00 ONS euro 139,00 Verzekeringen euro 73,00 Telefoon euro 30,00 Kleding euro 150,00 Onderhoud huisraad euro 100,00 Huishoudgeld euro 328,00 Vervoer euro 27,00 Totaal euro 1013,00 Als Merel en Theo ongeveer dezelfde uitgaven hebben als in dit voorbeeld budget, houden ze 167,00 euro over. Dit kan besteed worden aan abonne menten, zakgeld, kapper, cadeautjes, uitjes e.d. Voor Merel en Theo betekent dit keu zes maken: wat vinden ze belangrijk en waar kunnen ze op bezuinigen. Dat is niet altijd makkelijk; gelukkig biedt hun budgetconsulent regelmatig de helpende hand. Perspectief Schiedam is er voor alle Schiedammers. PS geeft budgetad viezen en biedt hulp bij schulden. Hulp van PS is gratis. Aanmelden kan tussen 9.00 en 12.00 uur via telefoonnummer (010) 246 5034. Daarnaast heeft de begraafplaats een Islamitische begraafakker. Bij crematorium en begraafplaats Beukenhof vinden jaarlijks ongeveer 1250 afscheidsplechtigheden plaats voor begraven of cremeren. Daarbij bezoeken ongeveer 78.000 belangstellenden deze plechtigheden. Daarnaast bezoeken dui zenden nabestaanden de begraafplaats, urnentuinen, urnengraven en columba ria (urnenmuren) om overledenen te gedenken en/of het graf of de urnen- tuin te verzorgen. Op deze wijze neemt Beukenhof ook een belangrijke plaats in in het rouw proces van nabestaanden om de herin nering aan de overledene blijvend te houden. Een groot aantal mensen kiest ervoor om begraven te worden. Voor begraven is een graf nodig. Steeds meer mensen uit Schiedam, Viaardingen en Maassluis weten Beukenhof tijdens hun leven beter te vin den om afspraken te maken over het reser veren van een mooie plek op Beukenhof na hun overlijden. Het is goed om te weten dat er verschillende soorten graven zijn waar u uit kunt kiezen. In principe hebt u keuze uit twee soorten graven: een algemeen en een familiegraf. In een alge meen graf liggen - meestal drie - personen bij elkaar die in principe geen verwant schap hebben met elkaar. In een familiegraf bepaalt u zelf wie er in komen te liggen. Al is ook daar een maximum aantal plaatsen beschikbaar. Het is ook mogelijk om een familiegraf voor lange tijd te huren. Na het verstrijken van een afgesproken periode bestaat de mogelijkheid om de huurtermijn te verlengen. Verder heeft Beukenhof speciaal voor kinderen hofjes ingericht. Cremeren bij leven bespreken De wens om gecremeerd te worden is een strikt persoonlijke keuze die u tijdens uw leven kunt maken en bespreken met Beukenhof. Voor het bewaren of verstrooi en van de as kent Beukenhof een aantal mogelijkheden. Op het terrein van Beukenhof zijn urnentuinen, urnengraven en columbaria (urnenmuren) ingericht voor het bewaren van de as. Daarnaast kan de as worden bijgezet in of op een familiegraf. Het is ook mogelijk de as te verstrooien op een van de speciaal hiervoor bestemde velden op Beukenhof, per schip op de Noordzee of per vliegtuig boven de Noordzee. Verstrooiing in een bestaand familiegraf behoort eveneens tot de moge lijkheden. Beukenhof helpt u bij het maken van keuzes Het is goed om u tijdens uw leven door de medewerkers van Beukenhof te laten voor lichten over de mogelijkheden die Beukenhof heeft. Dat kan na toezending van de brochure, tijdens een persoonlijk gesprek en/of tijdens de open huisdag in maart. Het moment van keuzes maken of besluiten nemen vindt dan plaats in een situatie waarin emoties niet de overhand hebben. Een ander voordeel is dat u zelf een beslis sing kunt nemen en nabestaanden hierme de niet hoeft te belasten na overlijden. Voor meer informatie kunt u bellen naar crematorium en begraafplaats Beukenhof, telefoon (010) 471 12 22. Het Schiedamboek, dat in 2000 verscheen ter gelegenheid van het 725 jarig bestaan van de stad, heeft een verhaal direct naar het land der fabelen gewezen. Schiedammers blijken in groten getale juist wel geïnteresseerd in eigen stad. De eerste oplaag was in een mum van tijd op. Duizenden stadgenoten maakten van de gelegenheid gebruik om middels een bon een gratis exemplaar te verwerven. Maar ook in de vrije verkoop scoorde het boek uitermate goed. Alle reden dus voor een herdruk. En die ligt er nu, maar vervalt niet in de herhaling. De tekst van Carel van der Velden, de foto's van onder meer Jan van der Ploeg en Lambrecht de Waard en de opmaak van Ad van der Kouwe zijn helemaal aangepast aan het Schiedam op de grens van 2002/2003. Er valt dus veel nieuws in het boek te ontdekken. De tweede editie is gebonden en voorzien van een harde kaft. Vorig jaar konden Schiedammers tegen inlevering van een bon op deze gemeen tepagina het boek gratis afhalen. Door de onverwacht grote vraag naar de uitgave moesten toen zo'n 700 mensen helaas teleurgesteld worden. Zij krijgen een dezer dagen een brief thuisgestuurd, waarmee ze het Schiedamboek alsnog kunnen afhalen. Vanaf 28 november is het boek te koop in de Schiedamse boek handels en bij de VW. Tot en met 31 december van dit jaar krijgt u tegen inlevering van de onderstaande bon 3,- korting op de verkoopprijs van 12,90. De eigenaresse van de pas geopende galerie Hofstee ontving het eerste exemplaar van herdrukte Schiedamboek uit handen van wethouder Theo H.B. Schoenmakers. Bij inlevering van deze bon in een Schiedamse boekhandel of bij de VW ontvangt u 3,- korting op het Schiedamboek Naam: Adres: Postcode

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 7