20,50 1,25 0,90 4,00 32,00 133 Een muzjekinstniment bespelen begint bij Peter Verspui DIGITALE PIANO ROLAND HP 137R www.peterverspuy.nl REGIO Pure aantrekkingskracht. RENAULT MEGANE B Voordelig verbouwd met Komu hout! Speciale aanbieding zolang de voorraad strekt Underlayment 122 x 244 18 mm Geschaafd vurenhout 44 x 69 mm Ruw vurenhout 50 x 70 mm Hardhouten vlonderplanken Eiken vloerplanken va. Ruime sortering in gebruikte bouwmaterialen zoals hardhout kunststof aluminium kozijnen balkijzer dakpannen vloerdelen antieke metselsteunen etc. Ook voor antiek en curiosa. Ruime showroom aanwezig. www.komu.nl - verkoop@komu.nl pm pm pm pm Sociaal Pedagogisch Werker/Teamleider v/m De nieuwe Mégane. Nu bij ons in de showroom. A20, afrit 8 Hoogstad, Vlaardingen. Tel. 010-2488988. DONDERDAG 28 NOVEMBER 2002 NS2-17 door NANS WOLTERS WATERWEG - Soms vallen dingen je toe waarvoor je geen moeite hebt hoeven doen. Het overkwam Schiedammer Hennie van Leeuwen, beeldend kunste naar. Hij kreeg een uitnodi ging om samen met collega Carina Hooykaas zijn werk tentoon te stellen in Sint Peterburg. Over dit unieke aanbod hoefde hij niet lang na te denken. Het project kwam voort uit de vorig jaar gehouden manifestatie Rotterdam culturele hoofdstad 2001De gebeurtenis bracht cul turele uitwisseling op gang met andere buitenlandse steden. Niet alleen wat kunstuitingen betreft, maar ook op het gebied van gezondheidszorg, handel en havens. Sint Petersburg (Rusland) is een van die steden. De expositie - inmiddels alweer de twaalfde in dit uitwisselings project - werd geopend door de Nederlandse consul-generaal en is de komende weken nog te zien in de Russische stad. Hennie van Leeuwen selecteerde voor de tentoonstelling een serie van vijfendertig aquarellen die hij maakte naar aanleiding van reizen naar Turkije, Amerika en Italië. Van de in Delft woonachtige Carina Hooykaas hangen op dit moment ongeveer twintig werkstukken (gemengde techniek, foto en grafiek) aan de wanden van de expositieruimte die zich bevindt in het Sint Petersburgs Planetarium. Van Leeuwen: 'Hoewel Sint Peterburg sterk neigt naar een Westerse cultuur, waren er toch zaken die afwijken van wat wij gewend zijn, bijvoorbeeld de aankondiging van onze tentoon stelling. In Nederland is het gebruikelijk dat er uitnodigen worden verstuurd met onder meer informatie over het werk van de kunstenaar. In Sint Peterburg werkt dat totaal anders. Je kunt het vergelijken met het principe 'hoort zegt het voort'. Via een telefoonestafette meldt de een aan de ander dat er een expositie op komst is. Voor zover wij hebben kunnen nagaan, werkt dat waanzinnig goed. Misschien ook wel omdat er voor het publiek weinig mogelijkheden zijn om westerse kunst te zien'. Verrassende ontdekking Volgens Hennie van Leeuwen was het voor hem en Carina Hooykaas een hele opluchting dat iemand anders zich inzette om de kunstwerken door de dou ane te krijgen, 'Dat duurde maar liefst drie dagen. Gelukkig nog net op tijd voor de opening van de expositie. Waarschijnlijk zou ons dat niet zijn gelukt. Bovendien moet je daarvoor behoorlijk wat geduld hebben en dat heb ik niet.' De Schiedamse en Delftse kun stenaars bezochten de beroemde Hermitage en verbaasden zich over de toegangsprijs. Russen leggen vijftien roebel neer en buitenlanders betalen voor een kaartje driehonderd roebel. 'In de Hermitage werden we weg wijs gemaakt door een museum assistent. Helemaal boven in het gebouw bracht hij ons naar een onooglijke ruimte waar schilde rijen van Franse impressionisten hangen', aldus Van Leeuwen. 'Een hele serie schilderijen van Cezanne hangt, op een simpele manier verlicht door neonbui- zen, op smoezelige muren naast elkaar. Een verrassing maar ook een schok waarbij je mond open valt over zoveel achteloosheid. Menig West-Europese museum directeur zou een gat in de lucht springen als hij/zij een Cezanne in bezit zou krijgen die als uit gangspunt kan dienen voor de opbouw van een collectie moderne kunst. In die slecht onderhouden ruimte in de Hermitage hangen nota bene vijftien schilderijen van de Franse schilder! Echt ongeloof lijk' Van Leeuwen hoopt van harte dat de expositie op welke manier dan ook een vervolg krijgt. 'Niet dat ik verwacht dat schilderijen van ons worden gekocht, daar voor is de bevolking toch te arm, maar wel dat door dit uitwissel ingsproject iets op gang komt. Met alleen maar brengen en halen schiet natuurlijk niemand wat op.' Ontdek z'n ongeëvenaarde wegligging. "sss." 1 www.dorzo.nl Pascalweg 157-159 Rotterdam (Z) Lombardijen Tel.: 010 - 4323388 Fax: 010 - 4197525 Schiedamse aquarellen tentoongesteld in Sint Petersburg Henny van Leeuwen (links) en Carina Hooijkaas (uiterst rechts) praten via een tolk over hun kunstwerken met de Nederlandse consul in St. Petersburg. Molendijk 61 3295 LD 's-Gravendeel Tel. 078-6230050 Fax 078-6230055 Houthandel Grenen voerdelen Kassenbouw Kassensloop Kassenrenovatie Schiedamsedijk 69 3143 KK Vlaardingen Tel. 010-2340087 Fax 010-4354882 Ophogen van kassen Luchtmechaniek Speciaal oude grenen en brede vloerplanken 100 jaar oud Het Maatschappelijk Centrum Rotterdam is onderdeel van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg. Wij werken vanuit de gedachte dat iedereen die in Rotterdam een beroep op ons doet, recht heeft op goede zorg, wat zijn of haar afkomst of hulpvraag is. De basis van dit werk is gelegen in het Evangelie van Jezus Christus. Onze drijfveren zijn rechtvaardigheid, solidariteit en professionaliteit. Met maatwerk willen we gericht zorg bieden, waarbij wij uitgaan van de mogelijk heden en ontwikkelingskansen van elke individuele cliënt. De hoofdgebieden van de werkzaamheden van het Maatschappelijk Centrum Leger des Heils zijn opgedeeld in twee clusters: Opvang en Begeleiding en Goodwill. In het cluster Opvang en Begeleiding zijn de hoofdbestanddelen verzorging en begeleiding. In het cluster Goodwill zijn de hoofdbestanddelen kortdurende opvang, beheersing, verzorging en doorverwijzing. Voor het Slaapproject voor Prostituees en Dagopvang voor Verslaafden "het Dok* zijn wij op zoek naar een voor gemiddeld 36 uur per week Uw werkzaamheden U legt hiërarchisch operationeel en functioneel verantwoording af aan de coördinator cluster Goodwill. In overleg met het clusterhoofd kan de coördinator operationele taken aan u delegeren. U levert een bijdrage aan de realisatie van de doelstellingen van de organisatie door middel van het verlenen van zorg, hulp en begeleiding aan cliënten. Tevens geeft u uitvoering aan het vastgestelde beleid. U geeft dagelijks operationeel leiding aan de sociaal pedagogisch werkers en u signaleert knelpunten/ probleemsituaties die de voortgang van het werk bemoeilijken. U neemt deel aan interne besprekingen en werkbesprekingen. U draagt (mede-)verantwoordelijkheid voor het opstellen van de dienstroosters. Daarnaast geeft u uitwerking aan alle taken die de werkgever in het belang van de werkzaamheden noodzakelijk acht. Wij verwachten Een afgeronde HBO opleiding SPH of MW. U verricht uw werkzaamheden volgens rooster. U bent bereid om in onregelmatige diensten te werken en om periodiek met de andere teamleiders mee te draaien in een bereikbaarheidsrooster. U bezit een positief christelijke levensovertuiging en u bent bereid om de doelstelling van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg te onder schrijven. Nadere informatie Wij bieden u een prettig werkklimaat met enthousiaste collega's in een organisatie die volop in beweging is. Abeidsvoorwaaiden en salaris volgens CAO Welzijnswerk. Een contract voor zes maanden waarna bij gebleken geschiktheid het contract met zes maanden wordt verlengd. Daarna volgt een vaste aanstelling. Onregelmatigheidstoeslag van 15,5%. Opname in het pensioenfonds PGGM bij het bereiken van het 25e levensjaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Kraaijveld, clustermanager Goodwill, telefoon (010) 476 59 88. Met het oog op de doelgroep zal, bij gelijkwaardige kandidaten, de voorkeur aan een vrouw worden gegeven. Reageren Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 12 december richten aan Maatschappelijk Centrum Rotterdam Leger des Heils, ter attentie van Majoor drs. G. Stoffers, directeur, Coolhaven 118,3024 AK Rotterdam. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. www.legerdesheils-mcr.nl Beschikbaar in 3 en 5-deursuitvoering Nieuwe elektrische stuurbekrachtiging Nieuwe 16V-motoren Nieuwe 6-versnellingsbak Nieuw verbeterd remsysteem Nieuwe dynamische wegligging Al dit nieuws vindt u nu bij ons in de showroom. RENAULTIglftfjl nifuwe Renau" M^anc is er vanaf '6-895.- incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken. 12 jaar plaatwerkgarantie. Leaseprijs vanaf 389,- via Renault Financial Services. Min./max. verbruik: 4,6-8,4 1/100 km, resp. 21,7-11,9 km/1, C0,-uitstoot resp. 120-201 g/km. Elke Renault heeft een fabrieksgarantie van 2 jaar. Prijs- en speeifieatiewijziginqen adviseert ivoorbehouden. Voor meer informatie en/of een Renault-dealer bij u in de buurt, bel gratis 0800-0303. ISO 9002 D0RZ0 RENAULT Erkend Schadebedrijt «s? Volwaardig gewogen klavier met een sublieme keuzes en speciaal ruimtelijk effect ingebouwd S»

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 17