Schiedam start i particuliere wot irado Projectcommissie Binnenstad vergadert De commissie Middelen vergadert I A Uitvoeringsbesluit Parkeerverordening 1996 en uitvoerings besluit Verordening Parkeerbelastingen 1998 V J WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 <V.t aane L» WET MILIEUBEHEER In de komende jaren moeten de gemeente Schiedam t ticulieren samen 150 miljoen euro investeren in de ve ring van particuliere woningen. Dat is het doel van d krachtige aanpak van de woningverbetering, waarvoo houder stadsvernieuwing Henk Jan Habermehl vorig het startsein heeft gegeven. De verwachtingen van de: intensieve aanpak zijn hooggespannen: Schiedam wil eind 2004 voor 2200 woningen een beschikking vooi onderhoudsplan is afgegeven, en voor 750 woningen beschikking voor funderingsherstel. Stadswinkel gesloten op donderdagavond 5 december WEGGEDEELTEN EN TERREINEN VOOR VERGUNNINGEN EN BETAALD PARKEREN: WET MILIEUBEH PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK Op dinsdag 10 december, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid mevr. Meijer. Onderwerpen op de agenda zijn: - Presentatie bestemmingsplan Binnenstad De commissie zal aan de hand van een presentatie nader wor den geïnformeerd over de stand van zaken rond het bestem mingsplan Binnenstad. - Inzet jongerenopbouwwerk Dit punt is op verzoek van de bewonersvereniging Schiedam- Centrum geagendeerd. Toelichting bewonersvereniging Schiedam-Centrum op dit punt: voor diverse leeftijdscatego rieën. In het centrum is een slecht bevallen experiment met een JlP-bus gedaan. Verder gebeurt er niets op dit vlak. - Ontwerp Overschiesestraat Het gaat hier om het inrichten van een gebied, dat de verbin ding vormt tussen Schieveste/Stationsplein en de binnenstad. Beide gebieden behoren tot het werkterrein van de Projectcommissie Binnenstad. - Begrenzing werkterrein Projectcommis sie Binnenstad De aanleiding vormt de niet,geheel logi sche begrenzing van het werkterrein van de Projectcommissie Binnenstad, met name rond de Overschiesestraat, om een en ander nog eens nader te bezien en hier het oordeel van de commissie over te vragen. - Evaluatie werkbezoek Parijs Zo mogelijk wordt aan de hand van een beperkte foto impressie en een presentatie het werkbezoek aan Parijs geëva lueerd. De stukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bijvoor beeld bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rond vraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen wor den gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werk terrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson tel. 2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Op maandag 9 december, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid dhr. W. Post. Op de agenda van de commissie staan o.a. de volgende onder werpen: - Benoeming plaatsvervangend voorzitter - De programmaraad ten aanzien van de centrale antenne inrichting De commissie heeft op 12 september 2002 besloten dat aan de hand van relevant materiaal een besluit genomen zal wor den over het vervolg. Ook staan de volgende kredieten op de agenda: het pl; co-Inventarisatie en evaluatie (R.I.E.) Beschikbaar stellen krediet voor het plan van aanpak Risi- Uitbreiding kinderopvang t.b.v. het gemeentepersoneel Vaststelling fiscale tarieven 2003 Maar ook het - Initiatiefvoorstel van de CDA inzake proefproject windenergie en een - Algemene begrotingswijziging 2002 Deze wijziging heeft betrekking op de administratieve verwerking van besluiten van het college van burgemeester en wethouders. De stukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk. Er is ook een rondvraag voor publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staat maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, tel. 2465434, e-mail hc.jansson@schiedam.nl Gemeentebericl jA'itieudienst Rijnrr,0 BESCHIKKINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aange vraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ont werpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvra gen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 9 april 2002 is een aanvraag ontvangen van Multitec Nederland B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een machinefa briek voor de productie en de reparatie van onderdelen voor schepen en machi nes aan de Admiraal Trompstraat 7 te Schiedam. 2. Op 17 oktober 2001 is een aanvraag ontvangen van Watersportvereniging- Volharding om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een watersportvereniging voor het stallen van motorjachten en zeilboten aan de Jachthavenlaan 4 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verle nen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 4 december 2002 tot en met 14 januari 2003 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden inge steld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbe treffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010)2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummers: 415835 en 414806 De aanpak om dat te bereiken is helder: Het stimuleren en begeleiden van de eigenaren; het bieden van aantrekkelijke financieringsmogelijkheden; en -niet onbelangrijk- het zonodig actief inzetten van het aanschrijvingsinstrument voor eigenaren die niet ingaan op de aangebo den mogelijkheden. De aanpak richt zich voornamelijk op woningeigenaren in Oost, Zuid en West. In deze wijken is woningverbetering het hardst nodig. Een fors deel van de woningen verkeert hier in slechte tot zeer slechte staat. Daarbij heeft een groot aantal woningen te kampen met runderingsproblemen. Het is van groot belang hieraan iets te doen. Grootschalige achterstanden leiden tot stagnatie in de ontwikkeling van wijken en uiteindelijk tot verpaupering, terwijl investeren in onderhoud en vernieuwing een opwaardering en positieve dynamiek in gang zetten. Woningeigenaren worden actief bena derd. Dit gebeurt door speciaal hiervoor ingehuurde deskundigen, die werken vanuit de zogenaamde bouwbureaus in de wijk. Vorige week is het eerste bouw bureau, aan het Rubensplein, geopend. Hier kunnen eigenaren terecht voor advies en begeleiding op maat. Alle eigenaren worden door d( reaus uitgenodigd voor bijeenl met hun Vereniging van Eigen (VvE), of bouwserie waarvan 2 maken. Vervolgens start een tr moet leiden tot een bouwkunc merapport van de woning of h woningcomplex. Dit opnamen geeft aan welk onderhoud op 1 mijn verplicht is en wat op lan mijn kan worden uitgevoerd. 1 ren worden begeleid naar en b besteding van de werkzaamhec geval van een VvE kómen ook pen aan de orde die nodig zijn VvE te activeren. Er wordt, va kosten- als kwaliteitsoogpunt, een zoveel mogelijk collectieve ring. Naast de inhoudelijke begeleid gunstige financieringsmogelijk voor de eigenaren. Eigenaren 1 geld lenen tegen een zeer gun: percentage. Daarnaast is er voc liere eigenaren met investering boven 23.000 als extra steu rug een subsidiebedrag beschil 4.500. Naast de stimuleringsmaatrege ook een sanctie. De gemeente ren gaan aanspreken op hun w In verband met Sinterklaasavond 5 december zijn de balies in de Stadswinkel en het Woon Informatie Centrum (WIC) op donderdagavond gesloten. U kunt op 5 december terecht bij de balies in de Stadswinkel van 08.00 - 17.00 uur en bij het WIC van 11.00 - 17.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergaderingen van 19 november 2002 en 3 december 2002 besloten op grond van artikel 2 van de Parkeerverordening 1996 en artikel 2 sub a en artikel 7 van de Verordening Parkeerbelastingen 1998 de onderstaan de terreinen en weggedeelten volgens de aangegeven sectorindeling van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur, op koopavonden (donderdag) van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 - 17.00 uur aan te wijzen voor het parkeren door vergunninghouders en waar tegen betaling mag worden gepar keerd, met uitzondering van erkende feestdagen. Sector A De Stadskern Achtererf Appelmarkt Baan Baansteeg Baanstraat Bagijnhof Blauwesteeg Bokkensteeg Boomgaardstraat Boterstraat 2-56, zijde even nrs. Boterstraat 39-67, zijde oneven nrs. Boterstraat 58-78 zijde even nrs. Boterstraat 71-89, zijde oneven nrs. Brede Marktsteeg Broersveld Broersvest 1-135, zijde oneven nrs. Gedempte Baansloot Groenendaal Grofbaan Grote Markt Gruttersteeg Havensteeg Herenpad Herenstraat Hoflaanstraat Hoogstraat Koemarkt 2-20, zijde even nrs. Korte Achterweg Korte Dam Korte Kerkstraat Kreupelstraat Laan Laan Ons Genoegen Lange Achterweg Lange Haven 2-138ab, zijde even nrs. Lange Kerkstraat 26-86,zijde even nrs. Lange Kerkstraat, zuidzijde Leliendaal Lindenhof Lombardsteeg Nieuwe Buurt Nieuwe Sluisstraat 2-10, zijde even nrs. Nieuwstraat Ooievaarssteeg Oude Kerkhof Overmaassesteeg Overschieseplein Pastorietuin Roosbeek Schie 1-21, zijde oneven nrs. St. Janshof Taansteeg Watersteeg Willemshofje Zwaansteeg Sector B Schiedam Oost Archimedesplein Archimedesstraat Blekerijpad Broersvest 2-116, zijde even nrs. Buitenhavenweg 174-180, zijde even nrs. Parkeerterrein Buitenhavenweg Christiaan Huijgensstraat Copernicusplein Copernicusstraat Eerste Tuinsingel Emmaplein Emmas traat Galvanistraat Parkeerterrein Huis te Riviereweg Kepplerstraat Korte Singelstraat 1-5 a,b, zijde oneven nrs. Korte Singelstraat, 2 -12, zijde even nrs. Korte Singelstraat 11 a-21, zijde oneven nrs. Korte Singelstraat 14-22 a, zijd even nrs. Land van Ris Laurens Costerhof Laurens Costerstraat Marconistraat 15ab-143, zijde oneven nrs. Marconistraat 2-22ab, zijde even nrs. Marconiweg Ohmstraat Oostsingel Overschiesedwarsstraat Overschiesestraat Proveniershuis Rotterdantsedijk 146ab-230, zijde even nrs. Rotterdamsedijk 232-258, zijde even nrs. Rotterdamsedijk 235a-245, zijde oneven nrs. Rotterdamsedijk 247-265, zijde oneven nrs. Rotterdamsedijk 267-395, zijde oneven nrs. Rotterdamsedijk 397-447b, zijde oneven nrs. Simon Stevinstraat Singel 1-177, zijde oneven nrs. Singel 2-214, zijde even nrs. Stadserf 1 Stadserf 2-30, zijde even nrs. Stadserf 32-120, zijde even nrs. Tweede Tuinsingel Van Swindensingel Villastraat Sector C WestvestPlantage Branderssteeg Elzensteeg Gerrit Verboonstraat Griffioenstraat Havenbogen Keetsteeg Korte Haven 1-135, zijde oneven nrs. Lange Haven 1 -97, zijde oneven nrs. Lange Haven 99-141, zijde onevennrs. Lange Nieuwstraat 57-195 Lange Nieuwstraat 219-249, zijde one ven nrs. Lange Nieuwstraat zijde nr. 224 Nieuwe Haven 123-305ab, zijde oneven nrs. Oranjestraat Over de Vesten Plein Eendragt Parkeerterrein Plantage Tuinlaan 48-120 Vismarkt terrein tegenover 1 -7 Vismarkt terrein tegenover 9 Walvisstraat Westmolenstraat Westvest CHÏrK V tRl' Sector D Brandersbuurt, Nieuwland oost Achter de Teerstoof Alphons Ariënsstraat Breedstraat Burg. Honnerlage Gretelaan 1-49 zijde oneven nrs. Burg. Honnerlage Gretelaan 2-4, zijde even nrs. Burg. Van Haarenlaan 757-859, zijde oneven nrs. Dam 2-10c, zijde even nrs. Dam 12-52ab zijde even nrs. Dam 3-43, zijde oneven nrs. Dirk Gerhardtstraat, m.u.v. de nrs 6-14 Doeleplein Groenweegje Jan van Zutphenstraat Kethelstraat Kinderbuurt Korte Haven 2-54ab, zijde even nrs. Nieuwe Sluisstraat l-7ab, zijde oneven nrs. Noordmolenstraat Noordvest Okkersteeg Oude Sluis Palmboomstraat Prinsensteeg Raam 2-8, zijde even nrs. Raam 24-34, zijde even nrs. Raam 3-121, zijde oneven nrs. Raamsteeg Schie 34-178, zijde even nrs. s-Gravelandsestraat s-Gravelandseweg 555-643, zijde oneven nrs. s-Gravelandseweg t.h.v. 600-602-604- 606-608 s-Gravelandseweg t.h.v. 610-612-614- 618-620-622 s-Gravelandseweg t.h.v. 792-794-796- 798-816 s-Gravelandseweg t.h.v. 802-804-806- 952-954-956-9587 Spinhuispad St. Annazusterstraat St. Pietersteeg Vellevest Verbrande Erven Vijgensteeg Vlaardingerstraat Zijlstraat Buiten de sectoren Rubensplein Parkweg, 361-377,zijde oneven nrs. Bijdorpplein, tegenover ingang nr 1 De betaalwijze voor het betaald parkeren is bij parkeerautomaten elektronisch (chipknip). Bij parkeerautomaten Emmaplein, Koemarkt, Lange Haven oostzijde, Lange Nieuwstraat nabij Postkantoor, Raam, Zijlstraat en parkeer terrein Buitenhavenweg is tevens bet aling met munten mogelijk. Ter zake van het betaald parkeren geschiedt Her iirfverking stellen van de parkeerapparatuur door het inwerpen van muntstukken van 0,10, 0,20, 0,50, 1,00 of 2,00 dan wel elektronisch door middel van een rekeninggebonden chipkaart of een niet-rekening gebonden chipkaart met landelijke dekking. Er die nen ten minste zoveel muntstukken in de parkeerapparatuur te worden geworpen of het saldo op de gebruikte chipkaart(en) dient ten minste zo groot te zijn als nodig is om de gewenste parkeerduur te kunnen parkeren. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzame ling Belasting- en retributieverordenin gen op 5 december 2002 onder belas ting- en retributieverordeningen 2002, nr. 16. Het besluit en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, welke geopend is tijdens kantoortijden. Belanghebbenden kunnen in deze stuk ken zien welk parkeerregime exact geldig in de hierboven genoemde terreinen of weggedeelten. Het besluit zal op 2 januari 2003 in wer king treden. ONTWERPBESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolj en/of overlast (hinder) kunn kunnen op grond van de We vergunning nodig hebhen. E moet in veel gevallen worder behandelen van de aanvraag werp van de vergunning (ont vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders vraag om vergunning op gro een aanvraag van Servauto inrichting bestemd voor de v aan de 's-Gravelandseweg 3 Burgemeester en wethouders vergunning te verlenen. Aan ter bescherming van het milii Inzage U kunt de ontwerpbeschikkii ken van 4 december 2002 t 08.30 uur tot 17.00 uur op DCMR Milieudienst Rijnrno Na telefonische afspraak kuni kantooruren worden ingeziei (010) 2468 402).Na boveng het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen heb deze tot en met 31 dccembc en wethouders van Schiedam 3100 AV Schiedam. Uw pers hierom, bij voorkeur in een a Als u behoefte hebt aan een king kunt u daarom telefonis kunt u ook mondeling gemo gedachtewisseling kan tot uit worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen bi hebt ingebracht tegen de oni tonen dat u redelijkerwijs nie ingebracht tegen de ontwerp Inlichtingen Voor informatie over de aanv tot de heer A.M. de Reuver 1 Voor vragen over de procedu (tegen betaling) van de ter in met het bureau Documentair (telefoonnummer(OlO) 246 Bre het WOi eer

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 6