Gemeente Schiedam irt grootscheepse aanpak voningverbetering do Grofvuil? Nieuwe woningwet per 1 januari 2003 éi Mandaat besluit 2002 Conceptnota Bodembeleid gemeente Schiedam Ontwerpnota Gezamenlijk bodemsaneringsbeleid Gemeente Schiedam? Uw Stadswinkel aan het Stadserf NS1-7 Schiedam en par- ;n in de verbete- doel van de 5, waarvoor wet- nehl vorige week ;en van deze iedam wil dat kking voor een woningen een UEUBEHEER Informatie Gemeente Schiedam opinfemef www.scHiedaiTi.nl WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE EEK 49, WOENSDAG 04 DECEMBER 2 00 2 chten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedarrt.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen- uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 verantwoordelijkheid voor het onderhoud van het eigen pand. Als de onder- houdsgebreken aan de woning zo ernstig zijn dat de gemeente de mogelijk heid heeft een eigenaar tot herstel te verplichten, en de eigenaar het onderhoud niet vrijwillig wil uitvoeren, dan zal de gemeente actie ondernemen. In die geval len past de gemeente stan daard het aanschrijvingsins trument toe. De gemeente heeft zich in de afgelopen jaren met suc ces ingespannen om van het rijk extra geld te krij gen waarmee een effectieve aanpak van de particuliere woningverbetering moge lijk wordt. Het rijk heeft een extra budget van in totaal 10.9 miljoen euro beschikbaar gesteld. De onderhouds-investeringen zelf worden gedaan door de particuliere eigenaren. Wethouder Henk Jan Habermehl opent het bouwbureau aan het Rubensplein. Woningeigenaren die hun woning willen verbeteren kunnen hier terecht voor begeleiding en ondersteuning. vorder» door de bouwbu- gd voor bijeenkomsten ging van Eigenaren serie waarvan ze deel uit ens start een traject dat een bouwkundig opna- ie woning of het Dit opnamerapport mderhoud op korte ter- en wat op langere ter- n uitgevoerd. De eigena- eleid naar en bij de aan- e werkzaamheden. In het vE kómen ook de stap- 1 die nodig zijn om de Er wordt, vanuit zowel iteitsoogpunt, ingezet op elijk collectieve uitvoe- ielijke begeleiding zijn er eringsmogelijkheden en. Eigenaren kunnen i een zeer gunstig rente- rnaast is er voor particu- net investeringskosten D als extra steuntje in de :bedrag beschikbaar van iringsmaatregelen is er De gemeente zal eigena- ekén op hun wettelijke ESCHIKKING nadelige gevolgen voor het milieu (hinder) kunnen veroorzaken, >nd van de Wet milieubeheer een >dig hebben. Deze vergunning evallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het n de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont- jrgunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de eschikking). en wethouders van Schiedam hebben op 29 oktober 2001 een aan- unning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om an Servauto Nederland B.V. om een revisievergunning voor een emd voor de verkoop van motorbrandstoffen en LPG met wasstraat .'clandsewcg 395 te Schiedam. en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ig van het milieu. werpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stuk- ember 2002 tot en met 31 december 2002 op werkdagen van 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de idienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. e afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten •orden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer )2).Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in n de DCMR. denkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u :t 31 december 2002 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester i van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, :dam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u arkeur in een aparte brief, vraagt. hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschik- tarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst indeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een ing kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn i. er tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen it tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aan- delijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt en de ontwerpbeschikking. ie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden VI. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. ver de procedure en ter inzage legging en voor kopieën 5) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen .1 Documentaire Informatievoorziening van de DCMR ner(010) 2468 402). Projectnummer: 305745 ^iVieudienst Ri,n^0 Breng uw grofvuil naar het Afvalbrengstation in uw woonplaats of bel IRAD0 voor een afspraak: 262 1000. ^iVieudienst Rjjn ONTWERPBESCHIKKING ARTIKEL 8.24 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kun nen hebben voor het milieu en /of overlast (hin der) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze ver gunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de vergunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer de vergunningvoorschriften van een verleende vergunning worden gewijzigd, aange vuld of ingetrokken indien deze aanpassingen geen nadelige dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 15 november 2001 een verzoek om aanpassing van de vergunningvoorschriften op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Asfalt Centrale Schiedam B.V. voor het aanpassen van de op 12 april 2000 verleende vergunning voor een asfaltcentrale aan de Nieuwe Waterwegstraat 9 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning te wijzigen, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stuk ken van 4 december 2002 tot en met 31 december 2002 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met het einde van de inzagetermijn schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschik king kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aan tonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 8402): Projectnummer: 314565 Een uitbouw aan de achterkant van uw woning, een car port of schuurtje bouwen. Dat kan als het volgens de regels gaat. Die regels die veranderen per 1 januari 2003. Dan wordt in Nederland de Nieuwe Woningwet 2003 ingevoerd. Wat zijn de consequenties van deze nieuwe wet voor Schiedammers die aan de slag willen op, in of rondom hun huis? De komende tijd wordt u regelmatig op deze pagina geïnformeerd over de nieuwe Woningwet 2003. Een nieuwe Woningwet, wordt het dan moeilijker met nog meer regels dan nu het geval is? Integendeel. Een van voordelen van de nieuwe wet is dat de regels zijn versoepeld. Maar deze grotere vrijheid bij het bouwen is geen vrijbrief. U bent nog steeds aan regels gebonden, al zijn het er dan minder dan voorheen. Uw eigen verant woordelijkheid bij uw bouwplannen wordt hierdoor wel groter. Handig dus om voordat u begint met uw bouw plannen, eerst altijd even bij de gemeente langs te gaan voor advies over de vergunningen die u nodig heeft om uw plannen te kunnen realiseren. Op deze pagina en de gemeentelijke website kunt u de komende maanden informatie terugvinden over de nieu we wet en de gevolgen daarvan in Schiedam. Stapsgewijs komen de nieuwe regels aan bod, zodat u als u aan de gang wilt, dat goed geïnformeerd kunt doen. Wilt u echter nu al weten wat de nieuwe Woningwet inhoudt, dan kan dat ook: het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde en Milieu (VROM) heeft een folderserie geschreven, waarin u uitgebreide informatie terug kunt vinden. Verder kunt u ook extra informatie terugvinden via de website van het ministerie van VROM: www.vrom.nl/woningwet. Wilt u aan de slag in uw huis voor 1 januari 2003? Dan gelden voor uw werkzaamheden de huidige regels en niet de nieuwe. Wilt u weer weten wat die regels ook al weer inhielden? Ga dan even langs bij de Balie Bouwen, Wonen en Milieu van Stadswinkel in het Stadskantoor. De bouwinspecteurs houden daar dagelijks van 9.30 tot 12.00 uur spreekuur. Zij kunnen u alles vertellen wat u moet weten over bouwen volgens de geldende regels. Balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, opening stijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. De bouwinspecteurs houden dagelijks spreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. U kunt met de inspecteurs in contact komen via de Balie Bouwen, Wonen en Milieu. Burgemeester en wethouders maken bekend het 'Mandaatbesluit 2002'. Het 'Mandaatbesluit 2002' treedt met terug werkende kracht in werking tot en met 7 maart 2002. Met ingang van de inwer kingtreding van het 'Mandaatbesluit 2002' worden de krachtens het 'Mandaatbesluit 1999' gemandateerde bevoegdheden ingetrokken. Op 14 mei 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de hoofdstruc tuur van de ambtelijke organisatie te wijzigen. Hierin heeft de gemeente de overgang gemaakt van een sectorenmo del naar een directie/afdelingenmodel. Het 'Mandaatbesluit 2002' sluit aan bij de nieuwe organisatiestructuur. Het 'Mandaatbesluit 2002' ligt tij dens kantooruren ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Het Gemeentelijk Informatiepunt: uw vraagbaak. Onderwerp De conceptnota is een aanvulling op het Gezamenlijk bodemsaneringsbeleid van het bevoegd gezag voor de uitvoering van de saneringsregeling van de Wet bodembescherming. De gemeente Schiedam zal haar bevoegd gezag taak met ingang van 1 januari 2004 uitvoe ren. In haar conceptnota Bodembeleid geeft de gemeente Schiedam aan hoe zij omgaat met haar privaatrechtelijke posi tie als grondeigenaar, met ondergrondse tanks, handhaving, het juridisch instru mentarium en de financiën. Deze onder werpen worden niet behandeld in het Gezamenlijk bodemsaneringsbeleid. Het Gezamenlijk bodemsaneringsbeleid ligt eveneens vanaf 4 december 2002 ter inzage in de Stadswinkel. Inzage Li kunt de conceptnota Bodembeleid van de gemeente Schiedam tot 8 januari 2003 inzien bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1, op maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag tussen 08.00 en 17.00 uur en op donderdag tussen 08.00 en 20.00 uur. Inspraak U kunt schriftelijk op de conceptnota Bodembeleid gemeente Schiedam reage ren. Uw schriftelijke inspraakreactie dient u uiterlijk 8 januari 2003 te sturen naar het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als u behoefte heeft aan een gedachtewis seling over de conceptnota kunt u daar gedurende de ter inzage termijn om ver zoeken. U kunt dit kenbaar maken het hieronder vermelde inspraakpunt. Tijdens de gedachtewisseling kunt u ook monde ling of schriftelijk bedenkingen inbren gen. Wat gebeurt er met uw reactie De resultaten van de inspraak zullen wor den verwerkt tot een nota van Beantwoording. Mede op basis van de inspraakreacties stelt de gemeente haar conceptnota vast. Nadere informatie Voor nadere informatie over de inhoud van de conceptnota en de procedure kunt u zich wenden tot de afdeling milieu, tel.: (010) 2465883 /2465613. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwin- specteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 20 november 2002 t/m 27 november 2002: bouwaanvragen/meldingen: 's-Gravelandseweg 559 Armada Janse b.v. Daniel Pichotstraat 17 t/m 35 Seiko Nederland BV Horvathweg Kervelveld 1 Kervelveld 2 Laan van Bol 'es Nieuwe Haven/Warande/ BK-Laan Schrijnwerkerstraat 49 47 Stockholm 6 Umefors 2 Connexxion R. Sonneveld R. Sonneveld WOGroenoord bv H. Nefkens Architecten bureau B.V. K. Gij ze/S. Arslan R.F. Gillet R.N.J. Kok reclame aanbrengen bedrijfspand verbouwen (gewijzigde aanvraag) personeelsruimte plaatsen woning vergroten berging bouwen 33 woningen bouwen (herziene aanvraag) 42 woningen commerciële ruimte bouwen woningen vergroten dakkapel plaatsen garage verbouwen kozijnen plaatsen Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Kervelveld 1 R. Sonneveld Stadserf 1 Gemeente Schiedam, Facilitair bedrijf afd. berging geheel woning gedeeltelijk slopen wandafwerking van het noodtrappenhuis slopen Verleende beschikkingen: bouwvergunningen/meldingen: verleend 26 november 2002 Adm. Trompstraat 3 t/m 13 IDD B.V. J.J.W. Boezemanstraat 40 Zwaluwlaan 84 verleend 2 december 2002 De Velden 71 Schuttersveld 1 t/m 105 Vlaardingerdijk 135 J.B. de Vilder Autobedrijf Nooteboom bv C.W.G. Griep Woonplus Schiedam P.S. Jannes bedrijfsgebouw gewijzigd bouwen woning vergroten shop van bezinestation vergroten woning vergroten liftschacht verbouwen woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 9 december 2002 Frambozengaarde 11 Umefors 2 Fam. J. Wasman R.N.J. Kok dakkapel plaatsen garage verbouwen kozijnen plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Onderwerp Het bevoegd gezag voor de uitvoering van de saneringsregeling van de Wet bodembescherming maakt bekend dat zij de ontwerpnota Gezamenlijk bodemsa neringsbeleid hebben vastgesteld. In deze ontwerpnota geven Provincie Zuid- Holland en de gemeenten Den Haag, Rotterdam, Leiden, Dordrecht, en Schiedam (de overheden die bevoegd gezag van de saneringsregeling zijn of dit binnenkort zullen worden) aan op welke wijze de bodemsanering de komende jaren zal worden uitgevoerd. De nota is de derde in de reeks die sinds 1989 gezamenlijk is opgesteld. Aanleiding om de tweede nota van 1998 te herzien vormden de resultaten van de landelijke discussie over de vernieuwing van het bodemsaneringsbeleid. Inzage U kunt de ontwerpnota tot 16 januari 2003 inzien op werkdagen, tijdens kan tooruren: - bij de bibliotheek van de provincie Zuid-Holland, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag - bij de gemeente Schiedam, balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1 Inspraak U kunt schriftelijk op de ontwerpnota reageren. Uw schriftelijke inspraakreactie dient u uiterlijk 16 januari 2003 te stu ren naar het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag en of naar het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als u behoefte heeft aan een gedachte wisseling over de ontwerpnota kunt u daar gedurende de ter inzage termijn om verzoeken. U kunt dit kenbaar maken bij de ondergenoemde inspraakpunten of personen. Tijdens de gedachtewisseling kunt u ook mondeling of schriftelijk bedenkingen inbrengen. Wat gebeurt er met uw reactie? De resultaten van de inspraak zulten worden verwerkt tot een nota van Beantwoording. Na verwerking van de inspraakreacties in de ontwerpnota stel len de provincie en de betreffende gemeenten de nota Gezamenlijk bodem saneringsbeleid vast. Nadere informatie Voor nadere informatie over de ontwerp nota kunt u zich wenden tot de volgende aanspreekpunten: Provincie Zuid- Holland, Centraal Registratie- en Meldingenpunt, afdeling Bodemsanering, (070) 4417187. Gemeente Schiedam, afdeling Milieu tel.: (010) 2465883 2465613.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 7