Sint ontmoet vroege Kerstman Rotterdam a.s. zondag open! Overlast DREIGT DOOR RUIMTEGEBREK 'Goed Idee' dit jaar niet meer uitgevoerd Burgerzaken in ziekenhuis Inbraak in bedrijfspand Dief grist telefoon mee De fraaie collectie van Wooning moet plaats maken voor de nieuwe modellen van 2003! Dit is een unieke kans! Wooning heeft prachtige showroomkeukens voor u in de aanbieding en... de kortingen kunnen oplopen tot wel 70%! Breng een bezoek aan één van onze vestigingen en - - profiteer van het voordeel. Het is nu of nooit! Geen prijs voor jonge schakers Commissie Grote Stedengeleid voorzichtig positief €2.640 Breda: WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 NS1-9 SCHIEDAM - Onbekenden hebben in de nacht van zon dag op maandag ingebroken in een bedrijfspand aan de Gustoweg. De dieven konden het pand binnenkomen door een raam aan de achterzijde van het gebouw te vernielen. De inbraak werd maandag ochtend om half tien ontdekt. Het is nog niet bekend wat de dieven precies hebben meege nomen. SCHIEDAM - Een 46-jarige Schiedamse is maandag op klaarlichte dag beroofd van haar telefoon. Ze stond op de hoek van de 's- Gravesandestraat en de Hogenbanweg te bellen toen een onbekende haar mobieltje uit haar handen griste. De dief ging er vervolgens rennend vandoor. Wat reeds werd gevreesd, is dit week end in Wijkcentrum Wibautplein uit gekomen. Onder de verwonderde blik ken van een honderdtal kinderen kwam tijdens het Sint Nicolaasfeest plotseling de Kerstman het wijkcen trum binnen. Alhoewel de Kerstman eerst werd toegezongen, werd hem toch duidelijk gemaakt dat hij een aan tal dagen te vroeg was. Zonder veel problemen en de kinderen toezwaaiend verliet hij het Wijkcentrum. Het Sint Nicolaasfeest, dat dit jaar werd georganiseerd door Thuis Op Straat (T.O.S.), Winkeliersvereniging Nolenslaan en Wijkcentrum Wibautplein (SWS), verliep verder rustig. Alle kinderen kregen nog een klein presentje van de Sint en met de belofte dat hij volgend jaar weer een bezoek zal brengen aan het wijkcen trum, vertrok de goed heiligman weer. Voor de kinderen was het feest op dat moment nog niet afgelopen, zij zetten de vrolijke bijeenkomst nog even voort met een pepernotendisco met DJ Rien. Alle showroomke DEN HAAG - Bent u op zoek n< gever week jatten een bezw^tan Wootiing in foam SUmtmT Daar göialM en Bergschenhoek - Waar moeten de Woorting heen? Een prachtige collectie zoekt een Dus i$ liet 'verstandig ais u zo snel a«giijk na» s j>i« le DIRECTIE KLAAGT: te&cns van Wbonmg in B €5.750 Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2 (Industrieterrein'Weg en Land') Telefoon 010-524 23 00. Grenssteen 7-9 (Steenakker, naast NAC-stadion) Telefoon 076-542 5442. Den Haag: Van der Kunstraat 27 en 77 (Den Haag MegaStores) Telefoon 070-402 32 84. Rotterdam: Olympiaweg 44a (Naast de Kuip) Telefoon 010-47919 44. Vlaardingen (alleen keukens): Gerard Burgerlaan 4 (Woonboulevard Hoogstad) Telefoon 010-460 06 70, SCHIEDAM - Ook Schiedam was de afgelopen weken vertegen woordigd tijdens het persoonlijk jeugdschaakkampioenschap van den Haag en omstreken. De Schiedammers les en Eric van der Tuijn en Vicky Willis wisten net geen prijzen mee naar huis te nemen. Het drietal leerde het spel in Clubhuis Zuid, waar zij iedere maandag avond spelen. les van der Tuijn begon zeer voortvarend door de favoriet voor de titel tot 14 jaar te verslaan. Na twee speeldagen en een aantal zeer span nende wedstrijden stond hij gedeeld bovenaan. Zijn broer Eric begon iets minder fortuinlijk en had het duidelijk zwaar in deze groep. Hij deed voor het eerst mee in de groep tot 14 jaar en moest duidelijk wennen aan de serieuzere partijen. les moest de laatste partijen laten zien wat hij waard was, maar de zenuwen speelden hem parten en helaas verloor hij de laatste twee wedstrijden. Hoewel hij terug kan kijken op een zeer geslaagd toernooi, viel hij met een gedeeld vijfde plaats net buiten de prijzen. Extra jammer is het dat hij nu ook niet rn,ee mag doen aan het Nederlands Kampioenschap, waar de kampi oenen van alle regio's uitmaken wie de beste is. Zondag speelden de meisjes een toernooi in niveaugroepen. Hier deed Vicky Willis het zeer goed. Halverwege de dag stond ze met een aantal andere meisjes bovenaan de ranglijst, maar tegen de directe concurrentie moest ze helaas in het stof bijten. Ook Vicky viel met haar vierde plaats net buiten de prijzen. SCHIEDAM - Op acht juli van dit jaar werd de winnaar van de prijs vraag 'Duizend Euro voor een Goed Idee' bekendgemaakt. Nu, bijna vijf maanden later, is er van de uitvoering van de plannen nog niets bekend. Er wordt slechts gestudeerd op een mogelijke aanpak. Reden voor enkele commissieleden om tijdens de vergadering van de com missie Algemene Zaken maandag om het onderwerp weer eens aan te snijden. Het winnende idee kwam destijds van Remco Broman. Hij ziet graag in de omgeving van de Koemarkt of het ABC-complex een elektronische informatiebord, waarop voor inwoners en bezoekers een veelheid aan informatie te lezen valt. Van alle kknten kwamen er destijds lovende woorden en waren er bovendien goede voornemens. VVD-raadslid Engeline Van Collenburg meldde toen nog dat het winnende idee het snelst uitgevoerd zou worden, maar dat de fracties ook met de resterende inzendingen aan de slag zouden gaan. Het idee voor het elektronische informatiebord werd door de partijen als winnaar uitgeroepen omdat een overzicht geeft aan bezoekers, aan nieuwe bewoners maar ook aan Schiedammers. 'Schiedam straalt met zo'n bord een nieuwe spirit en élan uit. Het kan het ontdek-je- plekje gevoel in Schiedam verhogen', meldde Ada Valk (CDA) destijds. Bijna vijf maanden later blijkt daar bar weinig van. Bureau Communicatie studeert op een mogelijke aanpak, evenals de ONS en de afdeling Grond- en Economische ontwikkeling. Later moeten nog meer gesprekspartners rond de tafel. Maar met een 'studie naar de mogelijke aanpak' liet de commissie zich niet afschepen. Will van Wijk (VVD) vroeg zich af of met al dat overleg de duizend euro niet al zou zijn opgesoupeerd. En Ada Valk (CDA) zou graag weten, wie nu het een en ander coördineerde. En daarop was geen antwoord te geven. Dus komt het goede idee terug in de eerstvolgen de commissievergadering in 2003. Schiedamse ouders hoeven niet meer meteen naar het Stadhuis om aangifte te doen van de geboorte van hun kroost. Ook de kraamaf- deling van het Vlietlandziekenhuis, locatie Holy, beschikt sinds kort over een afdeling burgerzaken. De geboorteaangifte van Schiedamse baby's die in het Holyziekenhuis worden geboren, is hiermee moge lijk. Burgemeester Bruinsma van Vlaardingen verrichte maandag morgen de opening van de nieuwe balie burgerzaken. De ope ningstijden in het ziekenhuis zijn van 's morgens 8.00 tot 9.00 uur. Ouders moeten dan een geldig legitimatiebewijs bij zich hebben. SCHIEDAM - Tijdens een presentatie over de stand van zaken met betrekking tot het Grote Stedenbeleid (GSB) bleek dat Schiedam kleine vooruitgang boekt. Presentator De Vreede ging zelfs zo ver te stellen dat de negatieve spiraal langzaam doorbroken was. Maar veel concrete voorbeelden daar van ontbraken in de pre sentatie. De commissie nam geen genoe gen met begrippen als 'redelijk op koers' of 'actiepunten waar voor extra aandacht nodig is' en vroeg hiervoor een vertaling. Schiedam blijft immers nog steeds achter op de economische groei in omliggende gemeenten - en landelijk. Veel bedrijven zijn vertrokken in de afgelopen periode en er trekken nog steeds mensen uit de lagere inkomens groepen richting Schiedam. Ook de dreigende onderbesteding waar het de budgetten voor her intredende werkzoekenden betreft, baart zorgen. Schiedam loopt daarmee immers het risico, het niet-bestede geld aan het rijk terug te moeten betalen. Toch was ook de commissie voorzichtig positief, maar er waren ook kritische geluiden. Zo wil de VVD in ieder geval meet bare doelen en haalbare termij nen zien. D66 baart het vertrek ken van bedrijvigheid naar ande re gemeenten zorgen. Ook was v er onduidelijkheid over de oor zaken van groei op de plaatsen waar het wel goed gaat in Schiedam. Marcel Houtkamp (D66) vond het bouwtempo in Schiedam te laag: 'Dat levert projectontwik kelaars gewoon geld op. Het tempo van bouwen is voor die mensen buitengewoon lucratief. Daar moeten we dus alle moge lijke druk op zetten'. De zorgen ten aanzien van werk gelegenheid leefden breed. Ook de PvdA deelde die. Daarnaast veroordeelde de PvdA de parti culiere woningverbetering. Voor veel mensen blijkt dat een koude douche. Om de woning op te knappen kon eerst nog gebruik worden gemaakt van subsidies; nu moet geld geleend worden. Eric de Jong (Leefbaar) en Hennie Hagen (GroenLinks) vonden elkaar op het punt van jongeren, al formuleerden ze het beiden op hun eigen manier. De Jong was vooral blij met het vooruitzicht, dat ze van de straat zouden zijn. Hagen baarden vooral de zeven knelpunten ten aanzien van het jongerenbeleid zorgen: 'Dat was nogal een lijst'. Zo is er voor Schiedam dus nog voldoende te doen, maar er is een stijging. De vorige keer scoorde Schiedam nog een 6.0; nu is dat een 6.2. De gemiddelde Grote Stad scoort 6.4. Maar het blijven magere voldoendes. I Binnenkort wordt uitzetting verwacht Vlaardingen - De Fraaie modellen zoeken onderdak op straat ROTTERDAM - ÖK» ver- Showroomkeukens moeten weg KORTINGEN TOT 70%!' tii ten x <m en. Dit omdat Het maar tukje lelijk elijk ttoet BRSOA-Destw m hulp. O® kort! Gratis parkeren Erkend CBW-lid foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 9