Toonkunst geeft ander kerstconcert Kortweg Minder stankklachten Iedereen is welkom in Galerie Hofstee Politie waarschuwt voor babbeltruc SCHIEDAM Parkeren met Chipknip? Opgelet! Kalkoenen voor kerstbingo Patiëntenplatform start Steunpunt PGB 'Wij hoeven Ratelband niet Hebbedingetjes en objecten gaan vlot over de toonbank Sterke partij Dave Hendriks DONDERDAG 12 DECEMBER 2002 50 - 1512 INGEZONDEN BRIEF Volgens opgave van de Gemeen te Schiedam kost parkeren in de binnenstad 0,80 euro per uur. Doch de praktijk wijst anders uit. Ik parkeerde mijn auto in het stukje Lange Nieuwstraat bij de ABN-AMRO bank gedurende twee uur, stopte mijn chipknip in de automaat die er vrolijk 2,90 euro afhaalde in plaats van 1,60 euro. Dus 1,30 euro (2,86 gul den) te veel. Eerst was ik stomverbaasd en daarna kwaad. Dus Stadskantoor bellen die je na veel uitleg door verwijzen naar afdeling Parkeer beheer. Dan Parkeerbeheer ge beld. Antwoord: stuur maar een brief met kopie ticket. Dit met een ondertoon van: daar heb je weer zo'n zeurpiet. Dan wordt het voor menigeen natuur lijk een prinipe van kwestie, waar je de tanden in zet. Dus toch een brief met uitleg en ko pie ticket als bewijs en het vrien delijke verzoek om terugbetaling van 1,30 euro. Eigenlijk wist ik het natuurlijk al, nu na vier maanden: geen reactie, geen 1,30 euro terug, twee maal tele foontje plus postzegel voor brief. Ik ga dus in het vervolg maar in de andere stad winkelen. Hoe heet dat TV programma ook al weer? Oh ja. Opgelicht! Mevr. E.G.M. Ligtenberg SCHIEDAM - De jaarlijkse kerstboutenbingo van inva- lidensportvereniging De Ooievaars staat weer voor de deur en dat betekent dat een paar gelukkigen een leuke bij drage voor het kerstdiner kun nen winnen. Konijnen, kal koenen, rolladen en kerst stollen maken deel uit van de prijzenpot. Op woensdag 18 december is iedereen welkom in de Westmolenstraat 26 waar de bingo om 10.00 uur begint De deur gaat om 9.00 uur open. De entree is gratis. Een boek je met 10 bingokaarten kost 8 euro. Naast de bingo is er op deze ochtend ook een rad van avontuur. REGIO - Het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheids zorg (IKG) Rijnmond heeft per 1 december het Steunpunt PGB opgezet. Bij dit steunpunt kun nen patiënten voortaan terecht met vragen of opmerkingen over het persoongebonden budget (PGB). Het PGB is voor mensen die zijn geïndiceerd voor zorg. Zij krij gen een budget waarmee ze zelf zorg kunnen inkopen. Dit houdt in dat iemand zelf een zorgverle ner zoekt en zelf afspraken maakt met die zorgverlener over bijvoorbeeld werktijden en loon. Omdat het aanvragen van een persoongebonden budget en de uitvoering ervan geen gemakke lijke klus is, biedt het Steunpunt PGB hierbij de nodige hulp. Mensen met een PGB kunnen hier ook terecht met klachten. Het steunpunt is een onderdeel van het Regionaal Patiënten Consumenten Platform. De dienstverlening van het steun punt is kosteloos. Het Steunpunt PGB is op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur te bereiken op nummer 4659084. SCHIEDAM Op zaterdag 21 december geeft het Eerste Schiedamse Mandoli neorkest O.N.I.onder leiding van dirigent Cor Roozendaal een sfeervol kerstconcert in deaula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, aanvang 14.00 uur, toegang, gratis. Zondag is er in het Wijkcen trum Dreesplein rommelmarkt van 10.00 - 15.00 uur. De entree bedraagt 0,50 euro, kinderen tot 12 jaar en onder be geleiding hebben gratis toegang. Helaas kunnen kinderwagens het wijkcentrum niet in i.v.m.brand- veiligheidsvoorschriften. Voor info: 4738671. Het jaarlijkse kerstconcert van het Schiedamse koor van Toon kunst, krijgt dit jaar een andere invulling dan voorheen. De over bekende Carols blijven dit jaar in de kast. In plaats daarvan hebben de koorleden zich druk bezig ge houden met het repeteren van de 'Missa Brevis KV 65' van Wolf gang Amadeus Mozart en 'A Ce remony of Carols' van Benjamin Britten. Als intermezzo kunnen de bezoekers luisteren naar de 'Etude de Concert' voor harp van Félix-Dieudonné Godelfoid. Mozart schreef de 'Missa Bre vis' (Korte Mis) op twaalfjarige leeftijd. Het stuk heeft een snel en uitbundige karakter, waar uit op te maken valt dat de beleving van het christelijke geloof sinds de late achttiende eeuw vrij radi caal veranderd is Benjamin Brittens 'Ceremony of Carols' ontstond toen Britten in 1942 na een verblijf in de Ver enigde Staten per boot de Atlan tische Oceaan overstak, op weg naar Groot-Brittannië. Hij begon aanvankelijk om de verveling te verdrijven en misschien ook om de gedachte getorpedeerd te worden door een Duitse U-Boot op een afstand te houden. Nader hand groeide het werk onder zijn handen uit tot een unieke kerst cyclus, bestaande uit negen op nieuw getoonzette Engelse ca rols uit de veertiende, vijftiende en zestiende eeuw. Het kerstconcert van Toonkunst Schiedam vindt plaats op zondag 22 december in de Oud Katho lieke Kerk aan de Dam 30. Kaar ten a 6 euro (cjp en 65+ 4,50 eu ro), inclusief het programma- en tekstboekje, zijn verkrijgbaar aan de zaal. Reserveren is moge lijk via e-mail: schiedam@toon- kunstkoor.myweb.nl. De aan vang is om 15.00 uur, de deuren zijn open vanaf 14.30 uur. Gere serveerde kaarten worden vast gehouden tot 14.45 uur. Toonkunst Schiedam is nu hard aan het oefenen op de stukken van Mozart en Britten WATERWEG NOORD - De kiezer moet weer wak ker worden geschut, naar de stembus gaan en zelfs actief lid worden van een partij. Dat vindt Schiedam mer Johan de Deken (65). De kandidaatsdistrictsbe- stuurder van Leefbaar Ne derland ziet het als zijn taak de basis van Leefbaar Nederland weer te verster ken. 'Ratelband zou het wel even goedmaken voor Leef baar Nederland, maar wij hoeven hem niet. Er zitten zoveel goede mensen bij Leefbaar Nederland. Die moeten het gaan maken.' De Deken was zondag aanwezig bij het partijcongres van Leef baar Nederland in Plaswijck. In zijn 'politieke loopbaan' had hij nog nooit zoiets gezien. Tiental len camera's die alleen oog had den voor een kandidaat lijsttrek ker die met een hoop bombarie en het Wilhelmus het podium op kwam om daar een 'poppenkast' neer te zetten. In de chaos die ontstond stond De Deken op om zijn ongenoegen uit te spreken over het slechte bestuur. 'Ik zei: 'De tent zit vol met kippen en ze ven hanen. Die moeten eruit. Dan kunnen we gaan stemmen'. Daar kreeg ik wel een applaus voor', zegt De Deken Na een omzwerving kwam hij net na het vertrek van Pim Fortuyn bij Leefbaar Nederland terecht. De Schiedammer werd geboren in Rotterdam Zuid en kwam later met zijn vader in Vlaardingen te recht. De Deken ging de zee op, maar toen hij weer vaste grond onder zijn voeten had, zette hij zich in voor verschillende vereni gingen zoals de werklozen belan genvereniging, het comité voor democratie en vrijheid en het co mité voor tweezijdige ontwape ning. De Deken maakte voor deze co mités regelmatig gebruik van de spreektijd in de Vlaardingse en Schiedamse gemeenteraad. Het echte vak leerde hij in de deelge- meenteraad van Overschie. Veiligheid Nu probeert Johan de Deken als vervanger van districtsbestuurder Ed Braam, die deel uitmaakt van het landelijke ad interim bestuur van LN, de kiezers in de regio wakker te schudden met speer punten als veiligheid, ouderen en wonen. 'Er moet weer een stukje orde en regelmaat komen. Dat begint bij de ouders. We moeten weer veilig over straat kunnen, maar dat pre ventief fouilleren is onzin. Men sen zijn gek dat ze dat toestaan. Als ze mij ergens van verdenken, nemen ze me maar mee naar het bureau. We zouden militairen ook moeten inzetten op straat. Als er regelmatig een agent langskomt, gedragen mensen zich wel.' Criminaliteit wil De Deken aan pakken door criminele jongeren op een nuttige manier in te zet ten. 'Ik las laatst een artikel over Turkse vrouwen die leren fietsen. Laat criminele jongeren dan fiet sen in elkaar zetten. Overal zijn wel fietsonderdelen te vinden. Dat scheelt een hoop geld.' Dekens liefde voor de scheep vaart bracht hem ook op een idee. 'Bij Mammoet ligt een oud schip van Smith-Tak. Laat die jongeren dat schip opknappen zodat die weer gebruikt kan worden. Zo le ren ze meteen een vak.' Over enkele belangrijke discus siepunten in de regio heeft de kandidaat districtsbestuurder een uitgesproken mening. Het nacht regime op Rotterdam Airport mag best wat minder streng en ook niet alle industrie hoeft te wijken voor groen. 'We moeten iets doen met de groei, maar niet nieuwe industriegebieden gaan ontwikkelen. Kijk eerst wat je met de oude gebieden kunt doen. Je moet de economie voor ogen houden, maar ook de sociale kan ten zien.' Koppen bij elkaar Op dit moment gaat de aandacht vooral uit naar de Tweede Kamer verkiezingen in januari. Straks wil De Deken de basis in de regio versterken. De leefbaren moeten de koppen bij elkaar steken. Vol gens De Deken is Nederland daar het meest bij gebaat. De Stadsre gio mag van hem gestolen wor den. Het bestuur moet weer ge woon per provincie geregeld wor den. Plannen zijn er dus genoeg, maar een ding staat voorop; hij heeft geen rancune. Dat is een belangrijk ding dat De Deken van Pim Fortuyn leerde. 'Je moet vooruit en niet willen afrekenen met vijanden uit het verleden'. Vooruit betekent ook nieuwe en vooral jonge leden aantrekken. 'Daar zit het gat dat opgevuld moet worden. Mensen moeten zelf lid worden en actief meewer ken. Ik zie voor mezelf wel de taak weggelegd om als oude bok mentor te spelen en nieuwe leden wegwijs te maken.' Johan de Deken door NANSWOLTERS SCHIEDAM - Stadgenoten die nog op zoek zijn naar een kunstzinnig cadeautje voor onder de kerstboom doen er goed aan even te wachten met een aankoop. Op vrijdag 20 december 19.30 uur wordt namelijk voor de vierde achtereen volgende maal in Pand Pau- lus in Schiedam, Kunstkerst geopend. Eén avond en twee middagen (zaterdag en zon dag van 12.00 - 17.00 uur) verandert de expositieruim te van het pand aan Korte Haven 125 in een overdekte markt waar een uitgebreide collectie kunstzinnige uitin gen van een groot aantal Schiedamse en Vlaardingse kunstenaars is te vinden. Hebbedingetjes van een paar euro maar ook objec ten en schilderijen tot 260 euro. De Kunstkerst is voor zowel ko pers als kunstenaars een bijzon der evenement. Liefhebbers van onder meer grafiek - waaronder zeefdrukken en linosneden - schilderijen, etsen, aquarellen, kleine bronzen beelden kunnen voor een wel zeer schappelijke prijs in het bezit komen van een kunstwerk. De makers verkopen niet alleen hun kunstzinnig pro duct maar maken bovendien ken nis met geïnteresseerden. De organisatie van de markt is dit jaar in handen van Dick van Bel le (schilder) en Ineke Roelzema, (beeldhouwster). Zij nemen de organisatie over van Saskia van Herwijen en Jolie Hakkert die vo rig jaar alles in het werk stelden om van Kunstkerst een succes te maken. Afgemeten aan de ver koopcijfers van vorig jaar f. 17.500,-) was hun inspanning niet vergeefs. Vrijdagavond opent Ch ris Zijdeveld, voorzitter van de Stichting Kunstwerk, de Kunst kerst. De Vlaardingse kunstenaar Elly Dijkshoorn zorgt tijdens de bijeenkomst voor een muzikaal intermezzo. Zij laat de aanwezi gen kennis maken met haar zang talent dat zij zelf begeleidt op de ukelele. Op de Kunstkerst is werk te koop van ongeveer achtentwin tig kunstenaars waarvan de mees ten al eerder deelnamen aan Kunstkerst. Bekende namen met veelal herkenbaar werk zoals dat van Frits Kloppers, Adriaan van Otterloo en Martin Moesman. Sa ge toont nieuwe zeefdrukken en een multiple van een open haard met de afmeting van een servet. Voorts is in de expositieruimte werk te zien van onder andere Martine Ponte, Vincent Botella en Theo Gootjes. Nieuwkomer is Annemarie van Ulden die schil derijen te koop aanbiedt. Sjaal of object Aan bezoekers van de kunstmarkt is een prijs in het vooruitzicht ge steld. Zij moeten dan nog wel in het bezit zijn van de kleurrijke luxe uitgevoerde Schiedamse ge meentekrant Binnendoor. Een ta melijk onverwachte gemeentelij ke uitgave in deze voor Schiedam zo financieel donkere tijden waar bezuinigingen aan de orde van de dag zijn. In deze -twee weken ge leden huis-aan-huis verspreidde- editie bevinden zich twee bonnen, waarvan één kans geeft op een 'archeologisch' kunstwerkje van Sjef Henderickx. De bon dient Kunstkerst wordt vanaf morgen voor de vierde keer gehouden voorzien van naam en adres inge leverd te worden in Pand Paulus. De bekendmaking van de win naar blijkt een officiële aangele genheid te worden want bij de trekking is zelfs een notaris aan wezig. Wethouder Theo Schoen maker van onder meer cultuur maakt de gelukkige bekend. Meer kans op een leuk item ma ken kunstliefhebbers die de ande re bon meenemen naar Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoog straat. In het kader van de ten toonstelling Kees van Dongen - Verleiding in veelvoud is het mogelijk tegen inlevering van de bon eigenaar te worden van een Kees van Dongen-sjaal met een afbeelding van een naakte vrouw in een nogal onthullende houding. De sjaal kost normaal vier euro, maar zolang de voorraad strekt slechts een euro. SCHIEDAM - Op de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond zijn in november in totaal 492 stankklachten behandeld. Dit zijn 248 klachten minder dan het gemiddelde van de maanden no vember van de afgelopen vijf jaar. Vorig jaar november werden er door een groot incident 1694 stankklachten behandeld. Op 4, 5 en 6 november ontving de meldkamer ruim twintig klachten over mest en rottingslucht uit Hoek van Holland en een enkele uit 's- Gravezande en Naaldwijk. Van Vliet Recycling in Hoek van Holland leek een van de stankbronnen maar uit het onderzoek bleek dat er geen bijzonderheden waren. Ten noordoosten van Van Vliet bleek bo vendien een boer aan het gieren. Mest moet volgens de regels van de Algemene Inspectiedienst worden geïnjecteerd in de grond en zo snel mogelijk omgespit worden. Dit was nu niet het geval. Zeven inwoners uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam belden in de avond van 8 november over een vieze, weeïge lucht. Na onderzoek bleken er bij Avram Compostering enorme bergen groenafval te lig gen. Normaal gesproken komt drie tot vierhonderd ton afval per dag bij Avram binnen, maar na de storm van 27 oktober was de aanvoer twee keer zo groot waardoor een overschot ontstond. Ruim een week later, in de ochtend van 17 november, klaagden opnieuw 29 inwoners van Schiedam en Vlaardingen over stank. Capaciteitsgebrek bij Avram maakte dat een grote hoeveelheid groenafval van na de storm nog niet verwerkt was. Het vochtige weer zorgde er bovendien voor dat de stinkende damp door de overvloedige aanvoer lang bleef han- gen. Op 21 november ontving de meldkamer zes klachten uit Vlaardingen over een rottings- en baklucht. Op het terrein van Vopak Terminal werd vanuit het vrachtschip Clipper palmolie en palmolievet overge laden in binnenvaarttankers. Dit gebeurde met open ruimen, waardoor stankoverlast ontstond. De meldkamer van de DCMR onderzoekt milieuklachten over bedrij ven in het Rijnmondgebied en neemt actie om overlast te stoppen. De klachten worden geregistreerd, waarbij de gegevens van de klagers vertrouwelijk worden behandeld. Een milieuklacht is 24 uur per dag in te dienen via telefoonnummer 010-473 33 33 of via de website www.dcmr.nl. SCHIEDAM- Een jarenlang gekoesterde wens om een galerie te be ginnen, werd vorige maand werkelijkheid voor Hennie Visscher-Hof- stee. Wethouder Theo Schoenmakers opende op 3 november Galerie Hofstee. In zijn toespraak gaf hij aan dat, naar zijn mening, deze ga lerie een verrijking voor Schiedam betekent. Het pand, een monument uit 1873, waarin vroeger de jenever werd ge brand, is na een totale renovatie omgetoverd tot een prachtig lokaal, waarin de oude bouw gedeeltelijk gespaard is gebleven, zoals de voorwand en het plafond met de drie steunpalen. Door het oude met het nieuwe te combineren is er een sfeer ontstaan waarin een diversiteit van kunst ten toon te stellen is. In de gemoede lijke sfeer, welke de galeriehoudster Hennie Visscher-Hofstee heeft gecreëerd, zijn werken van diverse kunstenaars te bewonderen. De ten toon gestelde kunst is in vier categorieën te verdelen: schilderijen, sculpturen, glasobjecten en keramiek. Galerie Hofstee verheugt zich in het feit dat er een aantal kunstenaar^ zijn die een vaste relatie met deze zeer fraaie galerie zijn aangegaan! De exposities zullen om de twee maanden wisselen, maar een aantal zullen permanent aanwezig zijn. Hieronder zijn Patty Harpenau, Huub Milder en Erni Kwast als kunstschilders, Amiran Djanashvili met bronzen sculpturen, Gerard Thomassen met glaskunst en Piet Stockmans met zijn veelzijdige keramiek. Het aanbod van kunst maakt de galerie interessant voor een breed pu bliek. Zij zijn dan ook welkom in de galerie aan de Noordvestsingel 77. De galerie is telefonisch te bereiken via 4266391 of op internet: www.galeriehofstee.nl. In Galerie Hofstee kunnen bezoekers in een gemoedelijke sfeer kunst kijken en ko pen SCHIEDAM - De politie waarschuwt vooral oudere Schiedammers uit te kijken voor een man die ouderen beroofd met een babbeltruc. De dader belt vooral 's avonds aan bij woningen in heel Schiedam met vragen over een gevonden sleutel. Daarnaast vraagt hij om een glaas je water. Als het slachtoffer weg is om water te halen, ontvreemdt de man geld of een portemonnee. Een 81-jarige Schiedamse werd vorige week al het slachtoffer van de babbeltruc. 's Avonds om half negen belde een onbekende man aan bij haar woning in de Monseigneur Nolenslaan. Hij vroeg of hij gebruik mocht maken van haar telefoon. Nadat hij gebeld had, vroeg hij om een glas water, die de vrouw ging halen. De man dronk zijn glas leeg en vertrok weer. Later ontdekte de vrouw dat haar portemonnee ver dwenen was. Van de dader is bekend dat het gaat om een blanke man in de leeftijd tussen de 25 en 27 jaar. Hij heeft een verzorgd uiterlijk en kort don kerbruin haar met een scheiding erin. De man is tussen de 1.80 en de 1.85 meter lang en heeft een stevig postuur. WOONZORGWINKEL - Vanaf volgende week heeft de stad er een heuse woonzorgwinkel bij. Het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO) opent dan officieus een woonzorgwinkel aan de Singel 85. Schiedammers kunnen in deze winkel hulp krijgen bij het aanvragen van zorgvoorzieningen in en rond de woning. Ook kunnen de medewerkers mensen helpen met het invullen van aanvraagformulier voor bijvoorbeeld een bromscooter of incon tinentieluiers. Ook de Mantelzorg Nieuwe Waterweg Noord zal in het nieuwe onderkomen gevestigd worden. Het SOBO gebruikt de ruimte voor vergade ringen van aangesloten organisaties. Deze maand zal de woonzorgwinkel nog warmdraaien. Het is de bedoeling dat in januari de echte opening plaats vindt. De winkel is bereikbaar via telefoonnummer 273 47 01. SCHIEDAM - Bokser Dave Hendriks heeft tijdens een wedstrijd in Appingedam de Arnhemmer Genemans verslagen. De C-klasser, die traint bij Mesa Sport en gecoacht wordt door Antonio Medina, lever de een sterke en technische partij af. Dat mag opmerkelijk heten, om dat Hendriks zijn trainingen steeds moeilijker kan combineren met zijn zware HBO-studie en bijbaan. Beide bezigheden hebben Hend riks doen besluiten om minder wedstrijden te gaan boksen. Kim Cathalina stond voor het eerste in de ring. Haar sterke maar rom melig boksende tegenstander pakte de winst. Desondanks heerste er tevredenheid in het Schiedamse kamp. Ondanks het verlies had Cat halina een goede indruk achtergelaten. Foto: TOONKUNST Schiedammer schudt kiezer weer wakker voor LN Kunstenaars organiseren voor de vier maal Kunstkerst v-.v: Foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 11