MM LL Beukenhof r eg fi Herdruk Schiedamboek vervalt niet in de herhaling lip Gemeente Schiedam Beperkte uitgifte verzoekschriften Stemmen bij volmacht Tweede Kamerverkiezingen: u komt toch ook weer? Open huis Beukenhof sluit aan op thema boekenweek Bibliotheek Noord tijdelijk gesloten Sluitingstij den R.O.G. in verband met de feestdagen www.scniedam.nl Openings- en sluitingstij den tijdens de feestdagen: ONS opent informatiebalie Digitaal trapveld zoekt vrijwilligers Informatie nodig? 1 Informatie Gemeente Schiedam Korting op tweede druk Schiedamboek NS1-7 L te op internet: EK 51, WOENSDAG 18 DECEMBER, 2 berichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 ...ukomt toch weer? ET mt s-- De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat voor de op woensdag 22 januari 2003 te houden verkiezing van dé leden van de Tweede Kamer en voor de op dinsdag 11 maart 2003 te houden verkiezing van de Provinciale Staten het besluit tot beperking van de uitgifte van verzoeken om bij volmacht te mogen stemmen bij het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) in de Stadswinkel, Stadserf 1voor een ieder ter inzage is gelegd. Nadere inlichtingen worden u desgewenst verstrekt door de Stadswinkel, op werkda gen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het bij de aanstaande verkie zing t an de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is haar/zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Bij de afdeling Stadswinkel, Stadserf 1, zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembu reau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar zij/hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan om bij vol macht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van haar/zijn oproepingskaart bij het gemeentehuis van de gemeente, waar zij/hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is gere gistreerd om deze te laten omzetten in een kiezerspas. Dit kan tot en met de vijfde dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op vrijdag 17 januari 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van haar/zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze in Nederland. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Stadswinkel, op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het bij de aanstaande verkie zing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan om bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Bij de afdeling Stadswinkel, Stadserf 1, zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar zij/hij op de dag van de kandidaatstel ling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wan neer het aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stem ming deel te nemen. 4. Zij/hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol-machtbewijs. Zij/hij dient de volmachtstem tegelijk met haar/zijn eigen stem uit te brengen. A. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen, na ontvangst van haar/zijn oproepingskaart tot en met de dag van de stemming zelf een andere kie zer machtigen voor haar/hem te stem- Op woensdag 22 januari 2003 vinden de vervroegde verkiezingen plaats voor de leden van de Tweede Kamer. Op deze pagina daarom de komende weken een verkiezings rubriek met daarin deze week antwoorden op veelgestelde vragen. Wanneer worden de oproepingskaar ten bezorgd De planning is dat Schiepost de oproepingskaarten gaat bezorgen op 2, 3 en 4 januari 2003. Wanneer worden de kandidatenlijsten bezorgd De kandidatenlijsten (huis-aan-huis-biljetten) zullen in week 2 of 3 worden bezorgd. Wat moet u doen als u zelf niet kunt stemmen Er kunnen omstandigheden (b.v. ziekte, werk of vakantie) zijn, waardoor u een ander voor u wilt laten stemmen of waardoor u zeifin een ander stembureau uw stem wilt uitbrengen. U hoeft dan uw stem niet verloren te laten gaan, want er zijn verschillende mogelijkheden om uw stem toch te kunnen (laten) uitbrengen: stemmen bij volmacht of stemmen in een stembureau naar keuze. Stemmen bij volmacht, hoe werkt dat? De meest eenvoudige manier is, dat u een gezinslid, een huisgenoot of een kennis die bij u in de buurt woont en in hetzelfde stembureau als u moet stemmen, machtigt uw stem uit te brengen. U vult bij het onderdeel 'volmachtbewijs' op uw oproepingskaart uw naam in en de naam van degene die voor u gaat stemmen en u zet beiden uw handtekening. Let er op dat u uw kaart pas aan de ander meegeeft, nadat u zelf hebt ingevuld wie uw stem mag uit- I brengen. Degene die voor u gaat stemmen, neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tege- I lijk met zijn stem ook uw stem uit. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Kunt u ook iemand machtigen die niet in hetzelfde stembureau als u moet stemmen en wat moet u daarvoor doen? Het is inderdaad mogelijk iemand te machtigen die in een ander stembureau dan u moet stemmen. U vraagt bij bureau verkiezingen in de Stadswinkel kosteloos een formulier model L 8 aan, voor het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te mogen stemmen. Dit verzoekschrift moet uiterlijk op 8 januari 2003 weer bij de burgemeester van Schiedam worden ingediend, voorzien van de gegevens van uzelf en de gemachtigde en voorzien van de handtekening van uw beiden. Degene die bereid is om als uw gemachtigde op te treden, moet op 10 december 2002 als kiezer in een Nederlandse gemeente zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Deze volmachtstem moet tegelijk met de eigen stem worden uitgebracht. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten uitbrengen. Bij beide mogelijkheden geldt dat de volmachtgever een gegeven volmacht niet mag intrek ken. Ook mag hij niet meer zelf aan de stemming deelnemen. Meer informatie over de verkiezingen? Voor meer informatie kunt u terecht bij bureau verkiezingen in de Stadswinkel, Stadserf 1, op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. In de verkiezingsrubriek op 2 januari 2003 de volgende onderwerpen: 'stemmen in een stembureau naar keuze' en 'geen oproepingskaart ontvangen, wat nu?' men, door haar/zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kan didaatstelling (10 december 2002) in het zelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmacht stem uitsluitend tegelijk met haar/zijn eigen stem, in het stemdistrict waar zij/hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De vol- machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Stadswinkel, op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Als rond de Grote Markt de kaarsjes weer gaan branden, ja, dan worden er kerstliedjes gezongen onder begeleiding van het harmonieorkest Harpe Davids, dan is de openbare straatverlichting uitgeschakeld en lijkt het historische Stadhuisplein op een schilderij van Anton Pieck. De kerstboom voor liet Stadhuis aan de Grote Markt wordt traditiegetrouw ge schonken door het Zweedse bedrijf Sandvik Benelux B.V. gevestigd in Schiedam. Het merendeel van de omwonenden van de Grote Markt doet graag mee aan de kaars lichttraditie, die is gebaseerd op die van Gouda, zij het op een kleinschaliger manier. De gemeente Schiedam zal voor de aanwe zigen een gratis kaars beschikbaar stellen en ook zal er gratis warme chocolademelk worden geschonken. Uiteraard zolang de voorraad strekt. De kaarslichtavond wordt gehouden op woensdag 18 december en begint om 19.00 uur. Om 19.30 uur worden de lampjes in de kerstboom door de burgemeester ontstoken. In een vorige publicatie is vermeld welke mogelijkheden er zijn om u tijdens uw leven te laten voorlichten door Beukenhof. Beukenhof wil zo goed mogelijk inspelen op de wensen van inwoners van Schiedam en omliggende gemeenten. Veelvuldig heeft de vraag ons bereikt of het mogelijk is wat bre der te oriënteren en een kijkje te mogen nemen achter de schermen van heccremato- rium en de begraafplaats. Beukenhof wil hier graag gehoor aangeven en heeft besloten voor belangstellenden uit de regio op zater dag 15 maart 2003 van 11.00 - 16.00 uur Opeh Huis te houden. Deze dag sluit goed aah op het thema van de boekenweek dat in maart 2003 in het teken zal staan van Leven en Dood. In dit verband heeft Beukenhof het initiatief genomen om een boek uit te laten geven waarin onder andere begraafplaatsen in Schiedam, een natuurhistorische wandeling op Beukenhof en literaire teksten op grafste nen worden beschreven en geïllustreerd. Het boek wordt uitgegeven door TDS drukwerken en mede mogelijk gemaakt door de Schiedamse boekhandel, de Koninklijke Natuur Historische Vereniging en de Historische Vereniging Schiedam. Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam In verband met de feestdagen is zowel het kantoor van de R.O.G. NWN als het R.O.G.-depot gesloten vanaf 23 december 2002 t/m 1 januari 2003. Voor spoedeisende reparaties aan uw voorziening kunt u contact opnemen met de leverancier. Tele-taxi De Tele-taxi rijdt op oudejaarsavond tot 23.00 uur. Het bestellen van ritten is moge lijk tot 18.00 uur. openbare bibliotheek Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen N I I U W f W A T t R W F C. N O O R f> De vestiging van de Openbare Biblio theek aan het Bach- plein wordt opnieuw ingericht. Het Schiedamse architectenbureau Van Velzen, la Feber en Bonneur heeft een ontwerp gemaakt waarin de bibliotheek veel toegankelijker, overzichtelijker en aantrekkelijker wordt. Automatische deuren, boekeninleverbussen, een klein podium, een leesterras, lagere kasten met veel presentatiemogelijkheden, sfeervolle verlichting, verschillende kleuren vloerbedekking: al deze ingrediënten zorgen er voor dat de ruimte ingrijpend gewijzigd wordt. Om dit te kunnen realiseren sluit Bibliotheek Noord van 6 januari tot 17 februari 2003 haar deuren voor publiek. Bezoekers kunnen gedurende deze periode terecht in de andere vestigingen van de bibliotheek. Leners van Bibliotheek Noord worden ook in de gelegenheid gesteld het dubbele aantal boeken voor een extra lange periode te lenen om op deze manier de sluitingsperiode te overbruggen. Vanaf mandag 17 februari 2003 zijn bezoe kers op de bekende openingstijden weer van harte welkom in de vernieuwde Bibliotheek Noord. Bibliotheek Noord, Bachplein 589, tel. (010) 470 83 20 Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 tel. (010) 246 57 00 Bibliotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 163, tel. (010) 471 58 70 Bibliotheek Zuid, Leliestraat 10, tel. (010) 426 79 81 De Stadswinkel en het Stadskantoor zijn op vrijdag 27 december en op woensdag 1 januari de gehele dag gesloten. De Openbare Bibliotheek is op vrijdag 27 december en op woensdag 1 januari gesloten. Op dinsdag 24 december en maandag 31 december is de bibliotheek geopend tot 16.00 uur. 1 Het Gemeentearchief is op vrijdag 27 december gesloten. 1 Het Instituut Sociaal Raadslieden, Nieuwe Haven 147 is gesloten van 23 december tot en met 1 januari. 1 Dienst Sport en recreatie is gesloten op 27 december, 31 december en 1 januari. Zwembad Zuid is 24 december open tot 16.00 uur. De hele dag gesloten op 25, 26, 31 december en 1 januari. Sporthal Margriet is gesloten op 25 de cember, 31 december en 1 januari. Sociale Zaken is op 24 december en 31 december vanaf 12.30 uur gesloten voor cliënten, maar is in de ochtenduren bereikbaar. Op vrijdag 27 december en woensdag 1 januari 2003 is Sociale Zaken de gehele dag gesloten. Het R.O.G. in Maassluis is gesloten vanaf 23 december tot 2 januari 2003. Het gemeentebestuur van Schiedam wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 2003 Nieuwjaarsbijeenkomst Ter gelegenheid van het begin van het jaar 2003 nodigt het gemeentebestuur van Schiedam u uit voor een nieuwjaarsbijeenkomst in de Foyer van het Fortis Theater a.d Schie, Stadserf 1 op zaterdag 4 januari 2003 van 16.00 tot 18.00 uur. De bedoeling van deze bijeenkomst is om in informele sfeer gelukwensen voor het nieuwe jaar met elkaar en met ons uit te wisselen Voor onze klanten openen wij vanaf 1 januari 2003 een informatiebalie op de Van Heekstraat 15. Hier kunt u terecht voor informatie over energie, afval en andere diensten. Ook kunt u hier een aansluiting voor uw nieuwe huis regelen. De balie is op werkdagen geopend van 08.00 tot 17.00 uur. Vanaf 1 januari kunt u bij ONS niet meer betalen aan het loket. Uw rekeningen kunt u betalen vja een accept giro of automatische incasso. Graag tot ziens bij onze informatiebalie. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000, www.onsgroep.nl Schiedam beschikt al langere tijd over een digitaal trapveld. Dit is een plek waar wijkbewoners uit Nieuwland gebruik kunnen maken, van computers om de hedendaagse Informatie en Communica tie-Technologie, kortweg ICT, onder de knie te krijgen. Bezoekers kunnen gebruik maken van de nieuwste computerprogramma's, DVD, inter net en ze kunnen er e-mails versturen. Het personeel staat paraat om de bezoekers te begeleiden, maar de trap kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. De trap is daarom op zoek naar vrijwilligers die het personeel kunnen ondersteunen tij dens de vrije iriloop op dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 uur, woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De inloop wordt voor namelijk bezocht door jongeren. Computerkennis is niet noodzakelijk. Woont u in de buurt en wilt u als vrijwilliger aan de slag, kom dan even langs bij de balie van het Trapveldje, Dr.Wibautplein 163, in Nieuwland, telefoon: (010) 449 03 81 of e-mail: dts@kabelfoon.nl Computercursussen in het Trapveld In januari start de trap Nieuwland met ver- schillende nieuwe computercursussen. De cursussen bestaan uit acht lessen van 1 x/i uur, de kosten bedragen 40,00, inclusiuf studie boek. WINDOWS '98: start maandag 20 januari 2003 van 10.30 - 12.00 uur of van 19.30 tot 21.00 uur. start donderdag 23 januari 2003 van 19.30 tot 21.00 uur. WORD 2000 start donderdag 23 januari 2003 van 18.00 tot 19.30 uur. INTERNET en E-MAIL start dinsdag 21 januari 2003, van 20.00 tot 21.30 uur. start vrijdag 24 januari 2003, van 10.30 tot 12.00 uur. Inschrijven voor deze cursussen kan aan de balie van het digitaal trapveld, telefonisch via telefoonnummer (010) 449 03 81, of via inschrijfformulieren die van de website van het digitale trapveld kunnen worden afge haald: www.detrap-nieuwland.nl. Het digi taal trapveld is gesloten tijdens de kerstvakan tie van 23 december tot 5 januari. ontdekken. De tweede editie is gebonden en voorzien van een harde kaft. Vorig jaar konden Schiedammers tegen inle vering van een bon op deze gemeentepagi na het boek gratis afhalen. Door de onver wacht grote vraag naar de uitgave moesten toen zo'n 700 mensen helaas teleurgesteld worden. Zij krijgen een dezer dagen een brief thuisgestuurd, waarmee ze het Schiedamboek alsnog kunnen afhalen. Vanaf 28 november is het boek te koop in de Schiedamse boekhandels en bij de VW. Tot en met 31 december van dit jaar krijgt u tegen inlevering van de onderstaande bon 3,- korting op de verkoopprijs van 12,90. Het Schiedamboek, dat in 2000 verscheen ter gelegenheid van het 725 jarig bestaan van de stad, heeft een verhaal direct naar het land der fabelen gewezen. Schiedammers blijken in groten getale juist wel geïnteresseerd in eigen stad. De eerste oplaag was in een mum van tijd op. Duizenden stadgenoten maakten van de gelegenheid gebruik om middels een bon een gratis exemplaar te verwerven. Maar ook in de vrije verkoop scoorde het boek uitermate goed. Alle reden dus voor een herdruk. En die ligt er nu, maar vervalt niet in de herhaling. De tekst van Carel van der Velden, de foto's van onder meer Jan van»der Ploeg en Lambrecht de Waard en de opmaak van Ad van der Kouwe zijn helemaal aangepast aan het Schiedam op de grens van 2002/ 2003. Er valt dus veel nieuws in het boek te De eigenaresse van de pas geopende galerie Hofstee ontving het eerste exemplaar van herdrukte Schiedamboek uit handen van wethouder Theo H.B. Schoenmakers. Bij inlevering van deze bon in een Schiedamse boekhandel of bij de VW ontvangt u 3,- korting op het Schiedamboek Naam:,f Adres: Postcode:

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 7