Kerstcircus Ahoy' wint Oscar Carré trofee n Gay Disco in Calypso! Now Wow blikt terug op hoogtijdagen van de house IT Robert Long met veertiende theatershow in het Oude Luxor: Turkse lounge aan het Oostblokplein RO Theater brengt veelbekroond boek van Joke van Leeuwen Vrijdag 20 december JEUGD 19.00 Polletje Piekhaar. Jeugd theater Hofplein met Joris Lutz, Don van Dijke en 80 leerlingen. Het 11-jarig jongetje Polletje dreigt in de criminaliteit ten on der te gaan. Kan hij gered worden door de liefde? De gangster Lord Zeepsop, Polletje Piekhaar, Balle tje, Snoekie en Sheekspier, je komt ze allemaal tegen. Try-out, reserveren 010 - 2435050, Jeugd theater Hofplein. MUZIEK 20.15 Groot Niet Te Vermijden. Off The Road Again. Reprise. Deze unieke band maakt muziek met een knipoog: muzikale hoog standjes in een ludiek jasje! Cul tureel Centrum De Stoep, Spijke- nisse. 20.15 Boudewijn de Groot. Ande re Tijden. De zanger voert met zijn hartverwarmende en krachti ge stem zijn publiek mee langs breekbare liefdesliedjes en be schaafde rocknummers. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. THEATER 20.00 Hans Liberg. Tatatata, Het is een show vol verrassingen. Is er een band? Is er een orkest? Is er iemand uit het publiek die ook piano kan spelen? Vrees niet, na de voorstelling heeft u buikpijn van het lachen want het lachni- veau ligt bij Liberg altijd heel hoog. Stadsgehoorzaal, Vlaardin- gen. 20.15 Nat. Ernesto en Marcellino. Een hilarisch en origineel pro gramma waar de spetters van af zullen vliegen. Komisch geweld met spektakel, slapstick, imita ties, persiflages en prachtige lied jes. SCC De Goote, Brielle. 20.15 De Berini's. Sloophamer. Theater Twee Hondjes, Helle- voetsluis. Zaterdag 21 december MUZIEK 20.00 Robert Long. Brand! Ver langen, hoop, verliefdheid, teleur stelling, verdriet, twijfel, jaloe zie... Voor Robert Long blijft de liefde een niet te stelpen bron van inspiratie, een heulig vuur. In 'Brand!' keert hij terug naar zijn oude liefde; de kleinkunst. Dit nieuwe theaterprogramma is een mooie, intieme productie, waarin het boven alles gaat om de teksten en de muziek. Oude Luxor Theater, Rotterdam. THEATER 20.00 Wina Zingt. Met o.a. Olga Zuiderhoek, Kees Hulst, Nadja Hüpscher, Rifka Lodeizen en Jara Lucieer. Stadsgehoorzaal, Vlaar- dingen. 20.30 Eric Koller. Bezet Vrij- gezellig. Bezet is een slapstick zonder woorden over een onhan dige man die verliefd wordt op een vrouw zonder dat hij haar ooit gezien heeft. Theater De Schuurkerk, Maassluis. Het overbekende Schaep met de 5 Pooten komt naar Capelle aan den IJssel. 't Schaep zal vooral voor de oudere generatie een feest van herkenning worden, voor de jon geren is dit dé kans om het enor me succes van de serie te begrij pen. De oude karakters zijn weer allemaal van de partij. Isala, 20.15 uur Grote Zaal, m 27,25 Pashouders: m 24,95, re serveren: 010 458 6400. Zondag 22 december JEUGD 14.00 en 16.00 Virga Lipman. Zwavelstokjes. Het bekende sprookje gaat over een meisje die op straat zwavelstokjes moet ver kopen. Vanaf 5 jaar. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. MUZIEK 14.00 Deep River Quartet. 'What a time!'. Stadsgehoorzaal, Vlaar- dingen. Donderdag 26 december THEATER 14.00 en 20.00 Momenten van Geluk. De Nederlandse versie van het toneelstuk 'Time of my li ve' uit 1992 van de Britse schrij ver Alan Ayckbourn. Plaats van handeling is een restaurant waar de verjaardag van Laura Schaafs- ma wordt gevierd. Behalve haar man Gerard, zijn ook hun twee zoons met partner aanwezig. Ou de Luxor Theater, Rotterdam. Tijdens de première van Kerstcircus Ahoy' ontvangt de Franse hogeschoolrijder en paardendresseur Lucien Gruss de felbegeerde Oscar Carré Trofee uit handen van olympische kampioene dres suur Anky van Grunsven. Gruss krijgt de Trofee, een initiatief van de Club van Circusvrienden Nederland, voor zijn bijzondere bijdra ge aan de instandhouding van de Nederlandse circus cultuur. Lucien Gruss is één van de wereldacts die van 20 tot en met 30 december te zien is tijdens Kerstcircus Ahoy'. De breed samengestelde jury be stond dit jaar uit juryvoorzitter Henk van den Berg, bestuurslid Club van Circusvrienden, Bob van der Linden, oud-directeur van het Koninklijk Theater Carré, Annelies Heesakkers, voormalig directrice van Kindercircus Elle boog, Dick H. Vrieling, circuspu blicist en Edmond Denos, pen ningmeester Club van Circus vrienden. De Oscar Carré Trofee draagt de naam van een der grondleggers van de circuscultuur in Neder land. Lucien Gruss schaart zich met deze hooggewaardeerde er kenning in een rij van befaamde circusnamen. Zo gingen onder meer Fredy Knie jr., Flavio Togni, Alexis Gruss jr. en de Nederland se circusdirecteur Herman Renz jr. hem voor. Van 20 tot en met 30 december 2002 vindt in Ahoy' Rotterdam de 32e editie van Kerstcircus Ahoy' plaats. Dit jaar doen topartiesten uit de gehele wereld Kerstcircus Ahoy' aan. Naast de absolute we reldtop in paardendresseurs uit Frankrijk, beleeft de Hunan Pro vincial Acrobatie Troupe zijn Eu ropese primeur. Deze bijzondere acts uit het Verre Oosten hebben diverse prestigieuze prijzen ge wonnen en veroveren met een unieke stoelenbalans én spectacu laire 'hoopact' de wereld. Daar naast voorziet het programma in een ongeëvenaarde olifantenact uit Zwitserland, een oogstrelende solotrapeze uit Moldavië en na tuurlijk kostelijke humor ge bracht door unieke circusclowns. Van authentiek gooi- en smijt werk tot verrassende reprise acts en de Mini en Maxi van België. De voorstellingen van Kerstcircus Ahoy' zijn van vrijdag 20 decem ber (première) tot en met 30 de cember, zowel matinees als avondvoorstellingen, zelfs op Eerste Kerstdag. De prijzen voor volwassenen zijn 12,-/ 14,-/ 16,-/ 18,-/ 20,- 22,- 24,-. Kinderen tot en met 12 jaar en 65+ers krijgen 50% korting op de prij zen van alle voorstellingen. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy' Rotter- dam, geopend van maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, zondags gesloten behalve tijdens voorstellingen. Telefo nisch via nummer: 0900 2352469 (45 ecpm), of via inter net op www.kerstcircus.nl. De kaarten worden dan thuisge stuurd. Per bestelling wordt 5,- aan administratiekosten in rekening gebracht. Meer infor matie over Kerstcircus Ahoy' is te vinden op de website www.kerstcircus.nl door RAYMOND ROTTEVEEL Met Brand! is Robert Long al weer aan zijn veertiende theaterprogramma toe. Een programma vol vrolijke en ontroerende, boze en blije, verdrietige, optimistische en vlammende liedjes die ook terug te vinden zijn op Longs nieuwe, gelijknamig getitelde CD. Voordat Brand! in première gaat (zaterdag 21 december in het oude Luxor Theater), blikt de vroegere protest zanger terug op 2002 en neemt hij enkele 'heikele' dilemma's door. Fortuyn of Ratelband 'Oef, dat is zelfmoord, zo'n keu ze. Het was natuurlijk sowieso het jaar van Fortuyn, dus als ik dan voor iets moet kiezen, dan maar voor hem. De man heeft Nederland toch een jaar in z'n greep gehouden. Als hij was blij ven leven, was het misschien ook anders met de LPF gelopen, hij was tenslotte de man met de vi sie. Aan de andere kant had hij het dan ook met diezelfde partij moeten doen. Wat Fortuyn in ie der geval goed heeft gedaan, is dat de boel enigszins is opge schud. Dat was wel hard nodig natuurlijk. Mede door de moord heeft Fortuyn politieke historie geschreven, maar of het veel ef fect zal hebben, betwijfel ik. Je hoort ze nu in Den Haag al weer even stoffig lullen als vóór For tuyn.' Liedjesprogramma of klein- kunst 'In mijn geval is het meer een liedjesprogramma geworden. Cabaret heeft tegenwoordig zo'n andere impact en heeft een heel ander stempel dan wat ik doe. Daar wil ik me niet meer in men gen. Tegenwoordig is cabaret meer een soort van stand up co medy. Het aanbod is heel groot en iedereen wint wel een prijs. Tja, elke generatie doet z'n eigen kunstje natuurlijk, maar dat jon ge honderige, het grote bekkeri- ge en op zichzelf gerichte, daar heb ik niet veel mee. De goede niet te na gesproken dan hè. Theo Maassen vind ik bijvoor beeld wel heel veelbelovend. Hij ontwikkelt zich ook op meerdere terreinen, die jongen zal het wel volhouden.' Televisie of Internet 'Ik weet niet eens hoe dat alle maal werkt met Internet. Ik be grijp wel dat het een handig me dium is, maar ik zelf doe er niet veel mee. Dan kies ik dus voor televisie.' Idols of nostalgie 'Ja dat Idols hahaha.Daar heb ik een kwartier van gezien en daar heb ik met stomme verba zing naar zitten kijken. Maar ik heb er geen oordeel over hoor. Ik denk wel dat ik meer vreugde haal uit programma's met oude liedjes. Maar met Idols is het net als met kranten: die moeten elke dag gevuld worden. Dus je zult voorlopig nog wel een tijdje pro gramma's als Idols op televisie zien. Op den duur gaat de lol er dan vanzelf wel af. Als je elke avond het programma Neuk je Moeder op televisie zou hebben, dan is dat na een tijdje ook niet interessant meer.' Amsterdam of Rotterdam 'Niet omdat jij nou voor een Rot terdamse krant werkt, maar ik kies toch voor Rotterdam. Ik moet wel eerlijk zeggen dat als je dat vijfentwintig jaar geleden had gevraagd, ik voor Amster dam had gekozen. Ik heb Rotter dam door Gerard Cox eigenlijk pas echt leren kennen. Ik kende wel de route Hofplein-Coolsin- gen-Oude Luxor en ik kwam wel eens op de Lijnbaan, maar Zuid bijvoorbeeld, dat heeft Gerard me laten zien. Ik ben door hem toch met een andere, positievere blik naar Rotterdam gaan kijken. Ik ken nu ook plekken die de ge middelde Rotterdammer waar schijnlijk niet eens kent. En ik heb ook wel 's het gevoel Am sterdam viezer is en dat de men sen daar eerder een halfvol zakje friet op straat pleuren dan in Rot terdam.' Seks of optreden 'Dan denk ik dat ik eerder voor optreden zou kiezen. Om de een voudige reden dat het minder op één ding gericht is dan seks. Een optreden bestaat uit meerdere disciplines, terwijl seks over het algemeen toch vooral bestaat uit...eh...seks, zullen we maar zeggen.' Eeuwig jong of sterven op je 85e 'Nou, ik zou er geen problemen mee hebben om zelfs iets eerder dan op mijn 85e te gaan. Het ligt er ook aan of ik dan nog redelijk ter been ben of niet en of mijn hoofd en mijn zintuigen het dan nog doen. Maar zeker geen eeu wig leven, dan word je krankzin nig. Als ik morgen omval, dan kan ik min of meer tevreden te rugkijken. Ik hecht dan ook meer aan een gevuld leven dan aan een lang leven.' Robert Long, Brand!, zaterdag 21 december première in het Oude Luxor Theater, Kruiska de 10, Rotterdam. Voor meer informatie en/of reserveren, bellen met 010 - 414 17 06. Maarten van der Jagt en Els Neijts Naar aanleiding van het verschijnen van de nieuwe IENS restaurantgids Rot terdam 2003 en omgeving bespreken Els Neijts en Maarten van der Jagt ko mende weken de toppers van het nieuwe boek. Deze week loungen aan een plein met Oostblokallure. Gewaagd kan het nieuwe restau rant Sultan lounge zeker ge noemd worden. De locatie aan een doorgaande weg bij het Zuidplein kan gerust als "een verloren plek" worden gekarak teriseerd. De omgeving is winde rig lawaaiig van al het verkeer dat het verkeersknooppunt Zuid plein passeert en heeft een zelfde naargeestigheid van een stad in het voormalige Oostblok. Een locatie die al met al meer ge schikt lijkt te zijn voor een com munistische parade dan een plek waar je een trendy restaurant be gint met als doelgroep een cate gorie bezoekers, die de beginse len van Marx alleen uit de schoolbankjes kent. Eigenaar Oscar Gecsoyler had een 'trendy lounge restaurant in Arabisch Turkse sfeer' voor ogen. Voor het ontwerp van het interieur tekende Huib de Jongs Art Constructions (ondermeer Tampopo). Het resultaat is meer dan geslaagd en wordt door be zoekers van de lens site gepre zen. 'Warmrode banken tegen g 1 a s p u i e n kleurrijk mo zaïek, Arabische motieven op de pilaren en een lounge-eiland compleet met waterpijpen zor gen voor een trendy oriëntaal se sfeer.' De Ara bisch Turkse keu ken serveert o.a kleine Turkse hapjes de zoge naamde meze (spreek uit: mez- ze). 'Het is een verfijnde versie van de Turkse keuken.' 'Het feit dat ook hippe Nederlanders overal saus bij wil len en Turken niet, heeft men mooi opgelost door oriëntaalse kruidenboter te serveren bij de vleesgerechten.' Een mening op de lens site(www.iens.nl) om schrijft Sultan als volgt: Het aan bod van meze maakt het soms bijzonder lastig om een keuze te kunnen maken. In plaats van de standaard manier (voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht) heb- ben we ons meer gericht op de meze. Als je niet weet welke meze je moet nemen, is de sultan meze een aanrader; deze me ze is een selectie van koude voorgerechten en een warm voorgerecht. De Arabische soep, shorbet el samak, was erg smaakvol en voor mij net niet genoeg (positief bedoeld!). De karides guvec was naar mijn me ning minder geslaagd (garna len); deze was mijns inziens wat te hard en lang doorgekookt. Voor de rest was het eten perfect en werd alles erg mooi geser veerd. De bediening was goed en vriendelijk. Van de inrichting is vooral het lounge gedeelte erg bijzonder, de mooie rode bank jes, de kussentjes, de tafels... als ik het eetgedeelte zou vergeten dan zou ik echt denken dat ik er gens in een Arabisch land was! (,.)Na het eten even een kopje koffie drinken in het loungege deelte maakt de avond perfect! Een absolute aanrader, zeker voor stelletjes! (Waardering eten 7.8, Service 6,8, decor 8,8) Kervansaray In een wijk die de laatste jaren alleen maar slecht in het nieuws kwam door de drugsproblema tiek is volgens het oordeel van lens proevers een goed Turks restaurant te vinden. Je eet hier 'typisch Turkse gerechten voor weinig geld die uitstekend sma ken'. Het mag dan nog net niet ogen als een snackbar maar de Turkse gastvrijheid staat wel ga rant voor een plezierige avond 'in deze kantine'. Specialiteit van het huis is de mixed grill 'met een lekkere salade en veel rijst'. 'Met de overwegend Turk se gasten raak je al snel aan de praat zodat je aan het eind van de avond met een koffie aan een an dere tafel belandt.' (Waardering Eten 7,8 Bediening 8, Service 6,1) Sahlan Aan de Rodenrijselaan in het Oude noorden is ook een super eethuis te vinden dat veel bijval krijgt op lens site: De hele fami lie geeft je het gevoel dat ze het een eer vinden dat je bij ze over de vloer komt.' 'Wij willen de mevrouw die hier bedient adop teren als moeder!Bij Sahlan be taal je iets meer dan in vergelijk bare restaurants, maar 'de porties zijn royaal en het eten is goed'. Een verbouwing heeft het restau rant verbeterd. Het is er 'schoon, netjes en gelukkig niet te groot'. (Waardering Eten 7,6 Bediening 8,2, Service 6,9) Voor informatie over ópening- stijden en adresgegevens ver wijzen wij naar de lens restau rantgids of de website van lens. (www.iens.nl) De nieuwe IENS gids is verkrijgbaar bij de boekhandel 9,95). 51 - 1002 De familievoorstelling van het ro theater is dit jaar iep!, naar het veelbekroonde boek van Joke van Leeuwen. Haar zus Marieke van Leeuwen bewerkte het boek en regisseert iep! tot een origine le, poëtische en humoristische theatervoorstelling, iep! wordt een belevenis voor jong en oud, met live gespeelde muziek en verras sende decors die door Joke van Leeuwen ter plekke worden inge tekend. Op een dag ziet Warre onder een struik iets vreemds liggen. Hij weet niet of het een vogel is in de vorm van een meisje, of een meisje in de vorm van een vogel. Hij neemt het wezentje mee naar huis. Zijn vrouw Tine wil het houden, alsof het haar eigen kind is. Maar het heeft vleugeltjes... Ze noemen het Viegeltje en ze leren haar van alles. Op een dag vliegt Viegeltje zonder afscheid te nemen de vrijheid tegemoet. Warre en Ti ne hebben er veel verdriet van en gaan naar haar op zoek. Uiteinde lijk, na vele avontuurlijke omzwervingen, vinden ze Viegeltje weer te rug. Een maaltijd van pannenkoekentaart en gestoofde spinnetjes wordt aangerukt. Maar al snel weten ze dat Viegeltje toch haar eigen weg moet gaan. iep! gaat over afscheid nemen, willen vasthouden maar toch moeten loslaten. Over mensen die anders zijn en zich moeten aanpassen ter wijl ze dat helemaal niet kunnen. Over redders die heel goed kunnen redden, eetapparaten en het handige van kunnen fladderen. Over ge bakken torretjes, een horstel (een herstel-hotel), een acrobaat en de wijde blauwe lucht. Schrijver, tekenaar en performer Joke van Leeuwen is bij haar lezers geliefd door haar onorthodoxe aanpak. Door de combinatie van teke nen en schrijven houden haar boeken het midden tussen kijk- en lees boeken. Haar verhalen en tekeningen zijn spannend, dwaas en humo ristisch. iep! (1996) werd in vele talen uitgegeven en bekroond met de Woutertje Pieterse Prijs (1997), De Gouden Uil (1997), De Jonge Gouden Uil (1997) en De Zilveren Griffel (1997). iep! Wordt van 18 december tot en met 4 januari gespeeld in de Rotterdamse Schouwburg en gaat daarna op tournee door de rest van Nederland en Vlaanderen. De première is in de Rotterdamse Schouwburg op 21 december 2002. Informatie reserveren op telefoonnumer 010 411 81 10 of www.rotheater.nl De al weer derde editie van de zwoele Disco Nacht voor gays, de Gaylypso! met life acts, striptease, dé Erotic Dating Service, DJ Golden Wonder Boy en meer... is al weer op 21 december. Tijdens Gaylypso staat de pure Disco-Erotiek uit de jaren '70 en '80 centraal. De grote zaal van Calypso ingericht in Bodega stijl met ou derwetse fauteuils om heerlijk in uit te rusten, verschrikkelijke seven- ties-hanglampen en veel kitch. Huis-DJ's Thunderpussy DD King en Golden Wonder Boy wisse len elkaar maandelijks af en brengen de heerlijke Disco trash, funky shit en groovy sounds. Maar niet alleen disco muziek is hun passie; deze DJ's zijn ook niet vies van een oude acidhouse plaat en van een heerlijke discostampremix kunnen ze ook nog opgewonden raken! Op zaterdag 21 december is het de beurt aan DJ Golden Wonder Boy. Maar voordat hij achter de draaitafels verschijnt zal DJ Mieke van Quasi Modo de bezoekers verwennen met Discohits in een modern jasje! Tijdens deze derde editie van Gaylypso zal er een bijzondere gast ver schijnen. Onze 'eigen' Rotterdamse Kylie Minogue zal een aantal van haar grote hits ten gehore brengen! Ook weer genoeg erotisch vertier deze avond; Gaylypso presenteert Mail Muscle Animation! Ga naar www.calypso-rotterdam.com voor foto's van de eerste Gaylypso! Aanvang 23.00 uur (tot 04.00 uur) Entree 7,- Kaarten aan de zaal Voor iedereen die na alle overdadige feestmaaltijden op zoek is naar dat ene gezellige feest wordt op Tweede Kerstdag, donderdag 26 december, in Rotterdams hipste dancetent Now Wow een speciale party gehouden. Onder de noemer A Girl Called Eve wordt dan teruggeblikt op de hoogtijdagen van de house en wordt uitgepakt met een keur aan top-DJ's. In de Now nemen de helden van weleer en jong en fris talent van nu je mee terug naar de hoogtijdagen van de house in Nederland.De nadruk zal hier liggen op het beste van het beste tussen 1989 en 1995. De pla ten die je vergeten was en die je nooit zult vergeten. Deejays 100% ISIS, Benny Rodrigues, Marnix, Rons Stus BruZe draaien als vanouds voor de totale ervaring, het bespelen van de emoties en het bereiken van een euforisch hoogtepunt! 100% ISIS behoeft eigenlijk geen verdere intro ductie. Samen met Miss Monica is Isis verantwoordelijk voor de hor monale kant van het betere stampwerk sinds beginjaren negentig. Hou- seclassics zijn Benny Rodrigues, het grote DJ-talent uit Rotterdam, let terlijk met de paplepel ingegoten. De man zal voor deze Eve zijn favo riete voedingstoffen ten gehore brengen, die ervoor hebben gezorgd dat hij deze richting heeft gekozen. Ron Stuts zal de hedendaagse stappen de Rotterdammer vooral kennen van Verse Geesten. BruZe bezorgde menig af-stappers kippenvel back in the good old days of Nighttown. Gezamenlijk staan zij garant voor opzwepende gezelligheid gemixt met oorverdovende breaks. Mamix behoort tot de gevestigde orde in Am sterdam en omstreken. In zijn 15 jaar als DJ heeft hij zich gespeciali seerd in disco, garage, club, deep/ tech house, breakbeat, techno en progressive. In de Wow neemt Eve je aan de hand op weg naar de oude re oorsprong van de dance de disco, de funk, de soul en de 80'ies of wel de classics der classics.Daarnaast zullen daar onder anderen ook DJ's Real 'El Canario', Hitmeister D en Chezz Deep.Houdt rekening met een grote dosis herkenning, aangezien er een hoop van het assorti ment van deze helden later weer gebruikt is voor het samplen van de bes te housetracks. A Girl Called Eve, 26 december (vanaf 23.00 uur), Now Wow, Lloydstraat 30, Rotterdam. Entree bedraagt 20 euro, geen voorver koop, maar reserveren kan via girlcalledeve foto: PAN SOK O 'Als ik morgen omval, kan ik tevreden terug kijken' foto: ANNE LUCCHIARI «r I N 1) t p l- N 1> t N t X N r» E x

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 15