20,50 1,25 0,90 4,00 32,00 Tentoonstelling over roken en reclame in Museum voor Communicatie Verkeersschool Blad Vedior D Motorrijders met foute kentekenplaat riskeren binnenkort een fikse boete Beuken bo Voor in de kerstvakantie J. Beumer's Automobielbedrijf Je zoekt een baan die bij je past Voordelig verbouwd met Komu hout! Speciale aanbieding zolang de voorraad strekt Underlayment 122 x 24418 mm Geschaafd vurenhout 44 x 69 mm Ruw vurenhout 50 x 70 mm Hardhouten vlonderplanken Eiken vloerplanken va. 1e MONTEUR 2e MONTEUR HULPMONTEUR Per 1 februari 2003 nieuwe plaat verplicht Ruime sortering in gebruikte bouwmaterialen zoals hardhout kunststof aluminium kozijnen balkijzer dakpannen vloerdelen antieke metselsteunen etc. Ook voor antiek en curiosa. Ruime showroom aanwezig. www.komu.nl - verkoop@komu.nl pm1 pm' pm' pm2 J. Beumer's Automobielbedrijf B.V. Medewerkers thuiszorg Korting op de bios Check www.cjp.nl GEVRAAGD: Medewerker Catering m/v 20 uur per week DONDERDAG 2 JANUARI 2003 NS2-2 verkeersschool Verkeersschool Blad, een halve eeuw toonaangevend op weg! "motorT 11 uw nieuwe Mitsubishi-dealer voor Schiedam Rotterdam West Warande 38 SCHIEDAM Telefoon 010-4733902 Wie reikt ons de helpende hand? Heb jij ervaring opgedaan in de zorgsector en wil jij werken in de thuiszorg? Dan zijn wij op zoek naar jou! Ben je geïnteresseerd in jouw mogelijkheden in de thuiszorg, neem dan voor meer informatie contact op met Vedior. Your (Vlovie Guide Tevens wordt een monteur gevraagd voor het installeren van luxe badkamers. Voor info tel.: 06 - 54695463 HENK PINKSE dakwerken dakpannen kunststof lood en zink bitumen tel. 4359873/0622432390 stel zelf uw offerte samen op www.hpdak.nl In het Museum voor Communicatie in Den Haag s nog tot en met 17 maar de ten toonstelling 'Uitgerookt? roken in de reclame: zwoele verleiding en confronterende voorlichting' te zien. Met deze tentoonstelling speelt het museum in op het actuele ver bod op de tabaksreclame. De tentoonstelling 'Uitgerookt?' laat zien hoe de tabaksindustrie ons jarenlang heeft verleid om te roken, en hoe de overheid en andere instanties ons dit steeds weer proberen af te leren. Prachtige affiches van de Haagse grafisch kunstenaar Jan Lavies worden in de tentoonstel ling geconfronteerd met pakken de voorlichting ten behoeve van het niet-roken. Door tabaksre clame fysiek tegenover voorlich ting over de schadelijke gevol gen van het roken te plaatsen, krijgen beide verhalen een extra dimensie. Showcards In het eerste gedeelte van de ten toonstelling ziet de bezoeker de affiches en showcards die o.a. grafisch kunstenaar Jan Lavies maakte voor de Haagse sigaret- tenfabrikant Laurens. In een serie reclameaffiches vanaf de jaren '30 van de vorige eeuw is te zien op welke verschillende manieren de consument in de loop van de jaren werd aange sproken. Zo zijn er in de ten toonstelling voorbeelden te zien uit de jaren '30 en '40 waarin de sigaret wordt gekoppeld aan sport en geassocieerd wordt met gezondheid. In de jaren '50 pro beert Jan Lavies met zijn betove rende vrouwen het roken aan de 'man' te brengen. Daarna wordt avontuur een belangrijk element in de tabaksreclames. Dit histo rische overzicht van verleide lijke tabaksreclames stopt defi nitief en abrupt in 2002. Door het recente verbod op de tabaks reclame kunnen zich geen nieu we reclames aan het overzicht toevoegen. Het tweede gedeelte van de ten toonstelling laat affiches zien uit diverse voorlichtingscampagnes van DEFACTO. Deze stichting is de nationale organisatie voor voorlichting over de gezond heidsrisico's van roken, in de tentoonstelling zijn - de dikwijls confronterende - affiches uit diverse voorlichtingscampagnes van deze stichting vanaf de jaren '70 te zien. De verschillende aanspreekvor men op de affiches schetsen een beeld van hoe de overheid en andere instanties de consument in de loop van de tijd hebben aangesproken. De meest recente en in het oog springende maatre gel van de overheid is de shoc kerende 'rouwtekst' die op pak jes sigaretten en shag staat. In de tentoonstelling stelt het museum zich neutraal op. Wel nodigt het museum de bezoeker uit om te reageren op verschil lende uitdagende stellingen. Dit discussieplatform biedt een plek waar bezoekers hun mening kunnen ventileren over reclame en voorlichting omtrent roken. Jan Lavies is afgelopen septem ber 100 jaar oud geworden. Het museum geeft hem met deze tentoonstelling dan ook een klei ne hommage in zijn geboorte stad Den Haag. Open: ma-vrij 10.00 - 17.00 uur, za-, zo en feestdagen 12.00-17.00 uur, 25 dec. en 1 jan. gesloten. Om fraude met kenteken platen terug te dringen is de gele kentekenplaat met het EU-symbool en NL-teken vanaf 1 februari 2003 ver plicht. Alle autos, maar ook motoren moeten dan de nieuwe platen voeren. Sinds februari 2000 was dit al ver plicht voor nieuwe autos en APK-plichtige autos. Voor motoren geldt geen APK, dus hebben mogelijk vele motoren nog niet de juiste kentekenplaat. Na 1 februa ri 2003 moeten alle motoren de nieuwe plaat hebben anders riskeren zij een boete. Historische motoren met de donkerblauwe kenteken plaat zijn, evenals histori- sche autos, gevrijwaard van deze verplichting. Wat is er veranderd ten opzichte van de oude gele kentekenplaat? Het blauwe EU-symbool met het NL-teken op de gele kenteken platen zijn de meest opvallende veranderingen. Bovendien heeft de motorplaat een kleiner for maat gekregen en meet nu 21 x 14,3 cm. Daarnaast zijn de letters en cijfers op alle nieuwe kente kenplaten iets kleiner dan op de oude kentekenplaten. Van som mige tekens is de vorm enigszins aangepast. Ook de zwarte rand om het kenteken is nieuw. Door deze veranderingen is de lees baarheid van de kentekenplaat verbeterd. Iedere nieuwe kente kenplaat heeft unieke codes en echtheidskenmerken. De afgifte vindt gecontroleerd plaats, zodat fraude wordt teruggedrongen. Als iemand vanaf 1 februari 2003 zijn kentekenbewijs of -plaat kwijtraakt moet hij een nieuw kentekenbewijs aanvragen op het postkantoor, Na ontvangst van het nieuwe kentekenbewijs met een verhoog de duplicaatcode, moet hij nieu we kentekenplaten aanschaffen. De nieuwe kentekenplaten kan de voertuigbezitter alleen kopen nadat hij van een geldig legitima tiebewijs en het originele kente kenbewijs deel I en II heeft over legd, De platen zijn verkrijgbaar bij circa 320 erkende fabrikanten van kentekenplaten. Deze zijn te herkennen aan het RDW erken ningschildje. Via de internetsite van de RDW lwww.rdw.nll is te zien welke kentekenplaatfabri kanten er zijn. Nieuw is dat per 1 februari 2003 de duplicaatcode na vermissing op de vervangende kentekenplaat vermeld moet staan. Iemand die na 31 januari 2003 (een deel van) het kentekenbewijs of -plaat kwijt is, vraagt op het postkan toor een vervangend kentekenbe wijs aan. Op het nieuwe kente kenbewijs staat een verhoogde duplicaatcode. Vervolgens moet hij nieuwe kentekenplaten aan schaffen waarop het cijfer van de duplicaatcode zichtbaar is inge slagen. Verandert er iets voor historische motoren? Voor historische motoren met een datum van toelating van voor 1 januari 1978 verandert er in prin cipe niets. Deze motoren houden het recht de blauwe kentekenpla ten te voeren. De blauwe kente kenplaten hoeven na de invoering van de nieuwe kentekenplaten niet te worden omgewisseld. Het model en de uitvoering van de platen blijven ongewijzigd: donkerblauwe ondergrond met witte letters. De oude letterset wordt gebruikt voor het slaan van de platen. Meer informatie over de kente kenplaten is te vinden op inter net: www.rdw.nl Voor wie boeken verslindt en in deze dure maand toch een beetje op zijn centjes wil pas sen is de aanschaf van een goedkope uitgave misschien nog net te verantwoorden. Sinds halverwege deze maand zijn er weer een paar nieuwe Sirenetitels die de moeite waard zijn. Zo verscheen Leesgids Zuid- Afrika: Zuid-Afrika: een land met een grote diversiteit aan natuur en cultuur, waar eindelo ze stranden een gebied begren zen met droge woestijnen, vruchtbare wijngronden en beroemde wildparken als het Krugerpark. Een land waar ste den als Kaapstad, Durban en Johannesburg zich steeds meer ontwikkelen tot culturele en bruisende uitgaanscentra. Maar ook een land dat de sporen draagt van een roerig verleden: de Boérenoorlog en de zwarte periode van de apartheid. In 1994 begint onder leiding van Nelson Mandela een nieuw tijd perk, waarin de kleurrijke bevol king samen bouwt aan een nieuw Zuid-Afrika. De Leesgids Zuid-Afrika bevat verhalen van Zuid-Afrikaanse schrijvers en reisverhalen over Zuid-Afrika van reizigers die het land bezochten. Verhalen en gedichten van J.M. Coetzee, Antjie Krog, Zoë Wicomb, Ingrid Jonker, Nadine Gordimer, Ellen Kuzwayo, Etienne Leroux, Marita van der Vyver, Tom Lanoye, Henk van Woerden en vele anderen. Van een andere orde maar zeer de moeite waard is Het verbo den dakterras van Fatima Mernissi. 'Ik ben geboren in een harem in Fes,' zo begint de Marokkaanse Fatima Mernissi haar verhaal. Haar kinderjaren spelen zich af in een kooi met gouden tralies. De wereld buiten het smeedijze ren hek is ontoegankelijk en daarom een obsessie voor alle haremvrouwen. Met dromen, fantasieën poëzie toneelspel en zang overschrijden ze de hun opgelegde grenzen. Wat al meteen in het begin opvalt is dat waarschijnlijk vrij wel iedereen een verkeerd beeld blijkt te hebben van het begrip harem. Dat betekent in veel en zo ook in dit 'geval' geen verza meling vrouwen waar slechts één meneer mee mag 'spelen' maar een uitgebreid familiever band waarvan de leden onder een dak leven. Met alle voor- en nadelen van dien. Mernissi slaagt er uitste kend in om - ondanks de beper kingen die vrouwen om hen te beschermen wordt opgelegd - weer te geven dat er daarnaast ook en wel degelijk sprake is van warmte, gezelligheid veiligheid en plezier. Een bijzonder kijkje in.... Molendijk 61 3295 LD 's-Gravendeel Tel. 078-6230050 Fax 078-6230055 Houthandel Grenen voerdelen Kassenbouw Kassensloop Kassen renovatie Schiedamsedijk 69 3143 KK Vlaardingen Tel. 010-2340087 Fax 010-4354882 Ophogen van kassen Luchtmechaniek Speciaal oude grenen en brede vloerplanken 100 jaar oud De nieuwe opleidingen en auto's voor alle rijbewijzen en de perfecte combinatie tussen theorie en praktijk Aitijd dezelfde instructeur. Bovendien mogelijkheden voor spoed-compact- opleidingen. Bel voor meer informatie: 010-4194166 BOVAG ERKEND Bree 45-47, 3074 BC Rotterdam, T 010 - 419 41 66, E-mail: lrifo@verkeersschool-blad.nl www.verkeersschool-blad.nl Mitsubishi: Pajero Pinin08-2001 Space Wagon 2.0 7-seat11-2000 Carisma H.B. 1.6 2x2001 Carisma H.B. 1.8 10-1997 Space Star 1.8 GDi2000 Colt Yellow Sport1995 Subaru: Impreza 1.6 GL, AWD, airco1998 Impreza 1.6 GL, AWD1999 Impreza 1.6 LX1998 Vivio, aut1996 Vivio1993-1996 Legacy1990-1995 /C/a: Kia 1.5 Rio, LS, Sport, airco2002 Diverse goedkope inruilauto's Ook voor: APK Schade Al uw assurantiën en financieringen Mitsubishi heeft standaard 3 jaar Multi Garantie (of tot max. 100.000 km) en 3 jaar Inter-Euro service Wat is voor jou belangrijk in je werk? Vrijheid? Variatie? Verkenning? ledereen heeft zo zijn eigen redenen om te kiezen voor werken via Vedior. Je kunt je nu inschrijven voor de volgende functie (m/v): Schiedam, Rotterdamsedijk 336 tel. (010) 426 07 71 vestiging.0052@vedior.nl www.vedior.nl Loodgieters en Centrale verwarmingsbedrijf ^^Rlv.d Beukenhof beheert en exploiteert het crematorium en de begraafplaats in Schiedam en verzorgt op respectvolle wijze de plechtigheden. Het team van Beukenhof wil zich oprecht betrokken voelen om die plechtigheden te kunnen verzorgen waarin alle persoonlijke wensen tot in detail worden uitgevoerd. Voor het team van Beukenhof zoeken wij op korte termijn 2 enthousiaste collega's voor de volgende functie: Wij' bieden dit takenpakket Uitserveren van koffie, thee etc. Verzorgen van koffietafels Begeleiden van familie en gasten Schoonmaak van diverse ruimtes Overige voorkomende werkzaamheden Wij vragen de volgende opleidingen en kwaliteiten MAVO-niveau Representatievè en vriendelijke uitstraling Doortastend en probleemoplossend denkvermogen Goede communicatieve en sociale vaardigheden Zéér klant- en servicegerichte instelling Improvisatie- en organisatietalent Sterk inlevingsvermogen Het aantal afscheidsplechtigheden dat dagelijks plaatsvindt wisselt. Het komt voor dat er op één dag 8 plechtigheden plaatsvinden, het komt echter ook voor dat er 3 plaatsvinden. Hierdoor is dus géén sprake van een functie van negen tot vijf. Dit vraagt van onze nieuwe collega's een ruime mate van flexibiliteit. Voor informatie over deze vacature kunt u terecht bij Astrid Droog afdeling Personeel Organisatie ONS Groep, Postbus 79, 3100 AB Schiedam, e-mail: a.droog@onsgroep.nl (telefoon 631 5169). Degenen die interesse hebben in deze functie kunnen zo spoedig mogelijk hun reactie naar genoemde P&O-adviseur zenden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 2