sjifo Gemeente Sch irado Grofvuil? www.schiedam.nl Uitvoeringsbesluit Parkeerverordening De Stadsgids 2003 in ui brievenbus Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Gebieds koming last van SfTtadep ide SeLueu. Commissie Grondgebied vergadert Tarieven 2003 Brandweer Waterweg Pro j ectommissie onderzoek dos sier El Furkan vergadert Lil DONDERDAG 2 JANUARI 2003 NS2-4 DO BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE /■Y/A Informatie Gemeente Schiedam op internet: KAPVERGUNNINGEN UITWERKINGSPLAN BOLS LANVAS PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 01 DONDERDAG 02 ü-i i msitt Milieuwij Ouderen' Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 9 december 2002 t/m 17 december 2002: bouwaanvragen/meldingen: Broersvest 48-C Yorsun B.V. reclame aanbrengen De Genestetstraat 4 J. Willson reclame aanbrengen Geelgieterhof 11 J.F.A. Quadt woning vergroten Kerklaan 60 P.W.G. Boks woning vergroten Lange Nieuwstraat 73 Hollands Midden B.V. 27 woningen parkeerkelder bouwen (herziene aanvraag) sloopaanvragen/sloopmeldingen: Hargplein 88 t/m 100 Woonplus Schiedam Scholtenstraat hoek Van Heekstraat Van der Tempel Vastgoed B.V. woningcomplex slopen bedrijfsgebouw slopen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan wor den). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Recht bank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaar schrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 6 januari 2002 Kervelveld 1 Laan van Bol'es Pruimengaarde 21 Schrijnwerkerstraat 47 49 R. Sonneveld WOGroenoord b.v. P.J. Zweekhorst K. Gijze/S.Arslan Sveaborg O.C.S. Beheer b.v. woning vergroten 33 woningen bouwen woning verbouwen/ vergroten 70 appartementen 1 commerciële ruimte bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag- dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: plataan, staande aan de Horvathweg, in verband met het plaatsen van een wachtruimte voor de R.E.T. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat ze in haar vergadering van 10 december 2002 het uitwerkingsplan "Bols Lanvas II" heeft vastgesteld. Dit plan is een uitwerking van het bestemmingsplan "Nieuwland-Zuidoost", ingevolge artikel 11 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het plangebied ligt in het boogdeel gren zend aan de noordkant van de binnenstad, aan de Noordvestsingel. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in het noorden, de (historische) bebouwing aan de Noordvestsingel in het zuiden, de bebouwing aan de Parkweg in het westen en het Burgemeester Honnerlage Gretehof in het oosten. Het vastgestelde uitwerkingsplan ligt gedurende een termijn van 2 weken, met ingang van 2 januari 2003 tot en met 15 januari 2003 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen: zij, die tijdig hun zienswijzen op het uitwerkingsplan bij het college van burgemeester en wethouders kenbaar hebben gemaakt, alsmede, belanghebbende die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijzen bij het college kenbaar te maken naar aanleiding van de ontwerp ter visie legging, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het uitwerkingsplan. Tweede wijziging Uitvoeringsbesluit Parkeerverordening 1996 en Uitvoe ringsbesluit Verordening Parkeer belastingen 1998 Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 24 december 2002 besloten op grond van artikel 2 van de Parkeerverordening 1996 en artikel 2 sub a en artikel 7 van de Verordening Parkeerbelastingen 1998 de volgende weggedeelten: volgens de aangegeven sectorindeling van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur op koopavonden (donderdag) van 18.00 uur tot 21.00 uur op zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur met uitzondering van erkende feestdagen aan te wijzen voor het parkeren door ver gunninghouders en waar tegen betaling mag worden geparkeerd. Sector B Rotterdamsedijk 260-338, zijde even nummers, (geen vergunninghouders, alle tarieven) Sector D Vlaardingerstraat l -39a, zijde oneven nummers (geen vergunninghouders, alle tarieven) Vlaardingerstraat 2-14, zijde even num mers (geen vergunninghouders, alle tarieven) Vlaardingerstraat 16-26, zijde even nummers (vergunninghouders, alleen dagkaart) Het weggedeelte aan de Rotterdamsedijk was abusievelijk niet vermeld in de bijlage met weggedeelten en terreinen voor ver gunningen en betaald parkeren. Dit besluit herstelt deze omissie. De gewijzig de aanwijzing van de Vlaardingerstraat betreft de uitvoering van een motie van de raad, waarin zij om handhaving van de oude situatie vraagt. Het besluit en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, welke geopend is tijdens kantoortijden. Het besluit treedt in werking op de dag na deze publicatie. Rekeninghoudend met deze wijziging zijn met ingang van de dag na publicatie in de Gemeente Schiedam de volgende weggedeelten aangewezen voor het par keren door vergunninghouders en waar tegen betaling mag worden geparkeerd: Sector A De Stadskern - Achtererf - Appelmarkt - Baan - Baansteeg - Baanstraat - Bagijnhof - Blauwesteeg - Bokkensteeg - Boomgaardstraat - Boterstraat 2-56, zijde even nrs. - Boterstraat 39-67, zijde oneven nrs. - Boterstraat 58-78 zijde even nrs - Boterstraat 71-89, zijde oneven nrs - Brede Marktsteeg - Broersveld - Broersvest 1-135, zijde oneven nrs - Gedempte Baansloot - Groenendaal - Grofbaan - Grote Markt - Gruttersteeg - Havensteeg - Herenpad - Herenstraat - Hoflaanstraat - Hoogstraat - Koemarkt 2-20, zijde even nrs - Korte Achterweg - Korte Dam - Korte Kerkstraat - Kreupelstraat - Laan - Laan Ons Genoegen - Lange Achterweg - Lange Haven 2-138ab, zijde even nrs - Lange Kerkstraat 26-86, zijde even nrs - Lange Kerkstraat, zuidzijde - Leliendaal - Lindenhof - Lombardsteeg - Nieuwe Buurt - Nieuwe Sluisstraat 2-10, zijde even nrs. - Nieuwstraat - Ooievaarsteeg - Oude Kerkhof - Overmaassesteeg - Overschieseplein - Pastorietuin - Roosbeek - Schie 1-21, zijde oneven nrs. - St. Janshof - Taansteeg - Watersteeg - Willemshofje - Zwaansteeg Sector B Schiedam Oost - Archimedesplein - Archimedesstraat - Blekerijpad - Broersvest 2-116, zijde even nrs. - Buitenhavenweg 174-180, zijde even nrs. - Parkeerterrein Buitenhavenweg - Christiaan Huijgensstraat - Copernicusplein - Copernicusstraat - Eerste Tuinsingel - Emmaplein - Entmastraat - Galvanistraat - Parkeerterrein Huis te Riviereweg - Kepplerstraat - Korte Singelstraat 1-5 a,b zijde oneven nrs. - Korte Singelstraat, 2 12, zijde even nrs. - Korte Singelstraat 11 a-21zijde oneven nrs. - Korte Singelstraat 14-22 a, zijd even nrs. - Land van Ris - Laurens Costerhof - Laurens Costerstraat - Marconistraat 15ab-143, zijde oneven nrs. - Marconistraat 2-22ab, zijde even nrs. - Marconiweg - Ohmstraat - Oostsingel - Overschiesedwarsstraat - Overschiesestraat - Proveniershuis - Rotterdamsedijk 146ab-230, zijde even nrs. - Rotterdamsedijk 232-338, zijde even nrs. - Rotterdamsedijk 235a-245, zijde oneven nrs. - Rotterdamsedijk 247-265 zijde oneven nrs. - Rotterdamsedijk 267-395, zijde oneven nrs. - Rotterdamsedijk 397-447b, zijde oneven nrs. - Simon Stevinstraat - Singel 1-177, zijde oneven nrs. - Singel 2-214 zijde even nrs. - Stadserf 1 - Stadserf 2-30, zijde even nrs. - Stadserf 32-120, zijde even nrs. - Tweede Tuinsingel - Van Swindensingel - Villastraat Sector C WestvestPlantage - Branderssteeg - Elzensteeg - Gerrit Verboonstraat - Griffioenstraat - Havenbogen - Keetsteeg - Korte Haven 1-135, zijde oneven nrs. - Lange Haven 1-97, zijde oneven nrs. - Lange Haven 99-141, zijde onevennrs. - Lange Nieuwstraat 57-195 - Lange Nieuwstraat 219-249, zijde one ven nrs. - Lange Nieuwstraat zijde nr. 224 - Nieuwe Haven 123-305ab, zijde oneven nrs. - Oranjestraat - Over de Vesten - Plein Eendragt - Parkeerterrein Plantage - Tuinlaan 48-120 - Vismarkt terrein tegenover 1-7 - Vismarkt terrein tegenover 9 - Walvisstraat - Westmolenstraat - Westvest Sector D Brandersbuurt Nieuwland oost - Achter de Teerstoof - Alphons Ariënsstraat - Breedstraat - Burg. Honnerlage Gretelaan 1-49 zijde oneven nrs - Burg. Honnerlage Gretelaan 2-4, zijde even nrs. - Burg. Van Haarenlaan 757-859, zijde oneven nrs. - Dam 2-10c, zijde even nrs. - Dam 12-52ab zijde even nrs. - Dam 3-43, zijde oneven nrs. - Dirk Gerhardstraat, m.u.v. de nrs 6-14 - Doeleplein - Groenweegje - Jan van Zutphenstraat - Kethelstraat - Kinderbuurt - Korte Haven 2-54ab, zijde even nrs. - Nieuwe Sluisstraat l-7ab, zijde oneven nrs. - Noordmolenstraat - Noordvest - Okkersteeg - Oude Sluis - Palmboomstraat - Prinsensteeg - Raam 2-8, zijde even nrs. - Raam 24-34, zijde even nrs. - Raam 3-121, zijde oneven nrs. - Raamsteeg - Schie 34-178, zijde even nrs. - s-Gravelandsestraat - s-Gravelandseweg 555-643, zijde one ven nrs. - s-Gravelandseweg t.h.v. 600-602-604- 606-608 - s-Gravelandseweg t.h.v. 610-612-614- 618-620-622 - s-Gravelandseweg t.h.v. 792-794-796- 798-816 - s-Gravelandseweg t.h.v. 802-804-806- 952-954-956-9587 - Spinhuispad - St. Annazusterstraat - St. Pietersteeg - Vellevest - Verbrande Erven - Vijgensteeg - Vlaardingerstraat,la. - 39a, zijde oneven nrs. - Vlaardingerstraat, 2 - 14 zijde even nrs. - Vlaardingerstraat 16 -26, zijde even nrs. - Zijlstraat Buiten de sectoren - Rubensplein - Parkweg, 361-377,zijde oneven nrs. - Bijdorpplein, tegenover ingang nr 1. Voor de goede orde wordt er op gewezen dat vergunningen niet geldig zijn op plaatsen waarbij een onderbord is geplaatst met de tekst vergunningen niet geldigof woor den van gelijke strekking. Commissie Grondgebied vergadert extra op maan dag 6 januari 2003 in de vorm van een thema bijeenkomst over het onderwerp ver keer/openbaar vervoer, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn: Fietsplan/fietsbeleid Bij dit onderwerp zal o.a. aandacht worden geschonken aan de staat van de fietspaden (veiligheid, wegdek, verlichting) en de planning uitbreiden fietspadennet. Openbaar vervoer Verkeersveiligheid Parkeren Bij dit onderwerp zal o.a. aandacht worden geschonken aan het Parkeer- en Bereik baarheidsplan Binnenstad, planvorming nieuwe parkeergarages en de gehanteerde parkeernorm. Overige onderwerpen op gebied van verkeer/openbaar vervoer Hier zal aandacht worden geschonken aan de ontsluiting van Schiedam-Noord/A13 en de stand van zaken A4-noord. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agenda punten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Het Algemeen Bestuur van de Brandweer Waterweg heeft in de verga dering van 13 december 2002 de leges voor gebruiksvergunningen krachtens de Brandbeveiligingsverordening Brandweer Waterweg, alsmede de Tarieventabel Heffing rechten Brandweer Waterweg 2003 vastgesteld. In de gemeentehuizen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis liggen de des betreffende besluiten ter inzage. Op woensdag 8 en don derdag 9 januari 2003, aanvang 18.30 uur in kamer 1.01 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. De opening van deze vergaderingen vindt in de openbaarheid plaats, maar vervolgens zal na agendapunt 4. Rondvraag - de ver gadering in beslotenheid worden voortge zet, aangezien personen zijn uitgenodigd om de commissie feitelijke informatie te verstrekken ter verduidelijking van het dossier El Furkan. Voorzitter is het raadslid de heer A. Hekman. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl In de tweede week van januari wordt de Stadsgids 2003-huis-aar De Stadsgids bevat veel gemeentelijke informatie en de gegevens verenigingen en instellingen. Verder vindt u in dit naslagwerk eei een ouderenwijzer, samengesteld door de Stichting Ouderenwerl Wanneer u eind januari nog geen Stadsgids heeft ontvangtn dan kunt het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 16 december 2002 de Verordening tot wij ziging van de Verordening voorzienin gen huisvesting onderwijs Gemeente Schiedam 2003 heeft vastgesteld. De Verordening treedt niet eerder in wer king dan zes weken na bekendmaking en ligt gedurende deze periode tijdens kan tooruren ter inzage ter inzage bij de dienst Educatie, Piersonstraat 31 te Schiedam. Nadere informatie kan worden verkregen bij de heer P. van den Berg van de dienst Educatie tel.: (010) 246 59 95. Indienen verzoek tot het houden van een referendum Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij, gelet op de Tijdelijke refe- rendumwet de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Schiedam 2003 refe rendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraads verkiezingen in Schiedam kan over voren genoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk raad gevend correctief referendum. Een derge lijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden inge diend binnen 3 weken na deze bekendma king bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Breng uw grofvuil naar het Afvalbrengstation in uw woonplaats of bel IRADO voor een afspraak: 262 1000. Artikel 511. Tl van de Plaatselijke Verordeni, luidt als Volgt: Artikel 5.1.11 Overla bromfiets Burgemeester en wethc de weg gelegen plaatse het in hetbel'ang van h van de gemeente, ter v< opheffing van overlast, ming van schade aan di heid, verboden is fletse onbeheerd buiten de d; ruimten ofplaatsen te 1 Bij besluit van burger ders van 3 december 1 burgemeester en weth van artikel 3.1.11. de weg gelegen plaatsen 1Statioi Schiedam - het gebied omsloten dc Overschiesedwarsstraat. en de ProL Kamerling genoemde weggedeelte zend aan het gebied ze mede de navolgende w Stationsplein, Prof. Kar en wel het gedeelte tus 171 en de Qverschieser weg en de Óverschiesei gedeelte tussen de Prof Onneslaan en de Parall 2) Station Troelstrala Het pleintje bij metrosi alsmede, - de Vlaardingerdijk en dat gelegen, is binnen weerszijde van de Rer - de Burgemeester Hor en wel dat gedeelte d; 100 meter van de Trc - de Troelktralaan en w gelegen is binnen 10C Vlaardirfgerdijk; 3) Statiön"Vijfsluizen de Vlaardingerdijk en v <nsta 11 ili iin sus* i §JI, II S I I I I lü i

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 4