Verlichtingsplan is een kwestie van langere termijnplanning llllli x Vons Van Santen makelaars a 1 ui a KOOPHUIS' illliï TE KOOP 'JKM 1 11 r W3, UW WONING VERKOPEN? tl m V WOENSDAG 8 JANUARI 2003 NS1-14 HENK PINKSE dakwerken dakpannen kunststof lood en zink bitumen tel. 4359873/0622432390 stel zelf uw offerte samen op www.hpdak.nl - Diabetes Fonds Ouderdoms- diabetes Woonhuis De Akkers 38 in Schiedam met parkeerplaats op eigen erf. Inpandige berging en studeerkamer (voorheen garage) Vraagprijs 315.000,- G. Altorf Tel.: 0620972727 "-EZ ölu Veerplein 156 - Vlaardingen - tel.: 010 - 460.15.20 24 uur per dag huizen kijken op www.vonsenvansanten.nl V V Makelaardij Schiedam k.k. •Moeslanden^ Een lamp is een vaag begrip. Er wordt onder scheid gemaakt tussen gloeilamp, neonbuis, haloge nlamp enzovoorts, die het eigenlijke licht geven en de armatuur, waarin de lichtbron wordt bevestigd. Een verlichtings plan bestaat me stal uit een com binatie van licht bronnen, die zijn aangesloten op de toevallig aanwezi ge aansluitpunten. Veelal op de verkeerde plaatsen of te weinig! De plaats van de TV wordt vaak bepaald door de antenneaansluiting. Met andere woorden: de aansluitingen zitten dikwijls niet op de plaats waar ze nodig zijn, maar op punten vastgesteld door mensen, die de latere inde ling van het vertrek niet konden voorzien. Het is natuurlijk beter om - als de mogelijk heden dat toelaten - vooruit te bepalen, hoe en waar men een vertrek wil verlichten. Maak eerst een programma van eisen en vergeet niet de telefoon, fax, muziekinstallatie en speakers in te plannen. Hier en daar een extra wandcontactdoos geeft later méér mogelijkheden en stelt de bewoner in staat een verlichtingsplan te corrigeren. Bovendien kan er overal een stofzuiger, een luchtbevochtiger of iets dergelijks worden gebruikt. Een goede vuistregel is: een scha kelaar op 105 centimeter vanuit de vloer, dit is deurkrukhoogte. De contactdozen even boven de plint. Natuurlijk kan dit met kinde ren wel eens een probleem opleveren, maar dat is wel op te lossen. Gebruik voor het maken van een verlich tingsplan een plattegrond inclusief een meu belopstelling. Geef op die plattegrond door middel van een codering aan, waar een licht punt, schakelaar, dimmer en dergelijke gewenst is. Een lichtpunt kan worden aangegeven met een kruisje, een schakelaar met een rondje. De installateur heeft dan voldoende gegevens dit plan om te zetten tot een officiële installa tietekening. Stel dit werkje niet te lang uit! In de muren moeten namelijk sleuven worden gefreesd, waarin de leidingen komen te lopen. Daarna komt de stu kadoor en dan de schilder. Dit betekent dat wie later ergens een schakelaar of iets dergelijs erbij wil hebben eerst het nodige hak- of slo- pwerk moet worden verricht en dan is het nog maar de vraag of de elektricien ergens stroom (spanning) kan weghalen. Een verlichtingsplan is dus een kwestie van langere termijnplanning en men wordt rijkelijk beloond als het plan later goed in elkaar blijkt te zitten. Een lichtvlek in een vertrek wekt een illusie van intimiteit. Hierbij kan gedacht worden aan het verlichten van bijvoorbeeld een nis, een open haard, een kunstwerk. Door een muur of gordijnvlak te overspoelen met licht wordt de indruk van een ruimer vertrek gewekt. Een kamer lijkt groter als men het licht con centreert op de twee smalste muren en de lan gere muren enigszins onverlicht laat. Op deze langere muren zou dan heel goed een accent verlichting kunnen worden aangebracht, die speciaal de aandacht vraagt voor een prent of iets dergelijks. Ook het al eerder genoemde lampje achter de bank of onder de kast zal dit effect alleen maar vergroten. Licht, dat op een licht of wit plafond wordt gericht, doet de ruimte hoger lijken en natu- rlijk betekent dit, dat als het licht van bijvo- rbeeld een schemerlamp naar beneden wordt gericht, de ruimte boven de lamp enigszins schemerig blijft. Hierdoor lijkt het plafond lager en kan er een intimiteit ontstaan, die bij overdrijving weer een somber sfeertje oproept. Dit kan worden voorkómen door een andere lamp vaag naar boven te laten schij nen. Een lamp straalt niet alleen licht uit, maar het licht heeft ook een kleurtint. Vergelijk maar eens bepaalde TL-armaturen en een kaars. Over het algemeen moet ernaar wor den gestreefd het licht de kleur te geven van de zon (daglicht). Bedenk, dat bij de keuze van een gekleurde lamp het interieur al gauw kitscherig gaat lijken. Met mate en verstand toegepast valt dat effect wel mee. Natuurlijk praten we dan over enigszins gelig licht, imitatiezonlicht. Deze moeilijk heden kunnen vermeden worden door de wanden, plafonds enzovoorts een warm kleuraccent mee te geven. - treft steeds meer jonge mensen Diabetes de wereld uit. Giro 5766. Diabetes Fonds, Amersfoort. HOCEHA OMROEREND COED BV onze jarenlange ervarig staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van geen resultaat - geen kosten Presentatie van uw woning in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalage. Persoonlijke begeleiding. Vraag onze gratis woninggids... ...met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: (010)466 55 55 www.hogema.nl HARGPLEIN 6 - SCHIEDAM In kindvriendelijke woonomgeving, nabij winkelcentrum en uitvalswegen, verras send ruime tussenwoning met voor- en achtertuin. Erfpacht van toepassing. Ind.: entree, toilet met fonteintje, voormalige berging, thans berging en extra kamer, half open keuken, L-vormige woonkamer v.v. laminaat. Zonnige tuin met berging. Op de slaapverdieping 3 ruime, voorheen 4, kamers en badkamer met ligbad, 2e toilet en wastafel. Grote c.v./bergkast en inloopkast. Kozijnen grotendeels v.v. dub bel glas. Dak recent vernieuwd. Bouwjaar 1973. Erfpacht 1179.83. Vraagprijs 192.500.- k.k. DEN BOMMELSESTRAAT 10 - SCHIEDAM Op eigen grond, in gezellige woonomgeving, gemoderniseerde vierkamerwoning met dakterras. Ind.: entree, gang, L-vormige woonkamer met plavuizenvloer en open haardpartij. Witte keuken met inbouwapparatuur. Moderne badkamer met zwevend toilet, wastafelmeubel, douche met scherm. Op de verdieping bevinden zich 3 slaapkamers. Bergvliering bereikbaar vanuit slaapkamer voorzijde. Toegang tot groot dakterras op het westen. Geheel centraal verwarmd d.m.v. combiketel. Kozijnen deels voorzien van dubbel glas. Perceelgrootte 49 m2. Vraagprijs 154.000.- k.k. POORTUGAALSESTR. 5 - SCHIEDAM - SAMENGEVOEGD DUBBEL PAND Ruim samengevoegd pand met kleine tuin en leuk uitzicht op pleintje. Ind.: bin- nenberging. Slaapkamer. Bijkeuken/wasruimte. Toilet. Besloten tuintje op het zuid oosten. 1e verdieping: L-vormige woonkamer, de compleet ingerichte en voorzien van inbouwapparatuur keuken en de badkamer met ligbad, toilet en vaste wasta fel. 2e verdieping: overloop en 3 slaapkamers. Vlizotrap naar beloopbare zolder. C.v.-combiketel 1995. Meterkast herzien. Raamkozijnen voorzien van kunsstof met dubbel glas. Perceelgrootte 66 m2. Oplevering in overleg. Vraagprijs 169.000.- k.k. VAN SWINDENSTRAAT 45B - SCHIEDAM Nabij openbaar vervoer, gel. in kindvriendelijke wijk, goed onderhouden woning gel. op de begane grond en souterrain met tuin en 2x berging. Bouwjaar: 1999. Eigen grond. Bijdrage VvE 41.- p/mnd. Ind.: entree, hal, toilet met fontein, moder ne vanillekleurige keuken met inbouwvaatwasmachine, 5-pits RVS gaskookplaat, koel- en vrieskast, combimagnetron en afzuigkap (schouwmodel). Ruime woon kamer met trap naar souterrain. Badkamer met ligbad, wastafelmeubel en 2e toi let. 2 slaapkamers waarvan 1 toegang geeft tot tuin en terras. Hobbykamer met aansluiting wasmachine. Zeker een bezichtiging waard! Vraagprijs 169.000.- k.k. /Sweelinckstraat 185 Vlaardingen Leuke dubbele 5 (voorheen 6) kamer bovenwoning met schuur en grotendeels v.v. h.h. kozijnen met dubbel glas. BOD GEVRAAGD OPEN HUIS: op zaterdag 11-01 van 12.00 uur tot 16.00 uur Vraagprijs 135.000,= k.k. Olivier van Noortlaan 95 Vlaardingen Perfect wonen aan de Waterweg, in een op kort opleverbaar en zeer ruim 5 kamerappartement gelegen op de 1e verdieping met fraai uit zicht en garage. Vraagprijs 360.000,= k.k. /Heemraadstraat 1 Vlaardingen Rustig gelegen 3 kamer bovenwo ning en toch in het centrum van Vlaardingen welke geheel is gere noveerd met nieuwe leidingen, dakbedekking, enz.. Koopsom 147.000,= k.k. ^Vraagprijs 260.000,= k.k. Valeriusstraat 35 Vlaardingen Schitterend met luxe materialen verbouwde 3 kamer bovenwoning met zonnige veranda (10 m2), luxe keuken, mooie badkamer en ruime geïsoleerde zolder. Vraagprijs 142.000,= k.k. Haven 20 Maassluis Fabelachtig pakhuis van maar liefst 4 keer 125 m2 vloeroppervlak. Magnifiek verbouwd met split level living. Giga dakterras. Eventueel te koop met grote opslag. ^Koopsom 795.000,= k.k. Peter van Anrooylaan 235 Maassluis Het laatste machtig fraaie 3 kamer vrij uitzicht appartement met grote eigen inpandige garage. Vraagprijs 308.000,= k.k. Keukencheque 3.400,= Kerklaan 69 De Lier Fantastisch centraal gelegen 4 (eventueel 5) kamer bungalow, mooi op een hoek gesitueerd met prachtige tuin en met mooi uitzicht vanuit de erker. Koopsom 585.000,= k.k. ^Hoeker 22 Maassluis Een bijzondere 6 kmr. split-level vil la, royaal van afmeting en verras send van indeling, inclusief grote inpandige garage (23 m2) en gezel lige achtertuin. Vraagprijs 123.000,= k.k. Vraagprijs 189.000,= k.k. Vraagprijs 129.000,= k.k. Vraagprijs 545.000,= k.k. i^Muskuskruid 9 Vlaardingen Fraai, rustig en kindvriendelijk gelegen ruime hoekeengezinswo- ning op geheel eigen grond (244 m2), h.h. kozijnen met dubbel glas. Vraagprijs 220.000,= k.k. Schans 32 Maassluis Prachtig wonen op het schansei land in een luxe verbouwd 2 (voor heen 3) kamerappartement met prachtig doorzicht op de sfeervolle binnenhaven. Vraagprijs 205.000,= k.k. Vraagprijs 149.500,= k.k. Vraagprijs 340.000,= k.k. /^Zeemandreef 39 Maassluis Perfecte 2 kamer startersmaison- nette woning in een zeer geliefde wijk met ruime living met plavui zenvloer, ruime keuken,' grote slaapkamer met nieuwe dakkapel. Maeslanden Makelaars Info - Koemarkt 4-3111 JH Schiedam /Asterstraat 24 Vlaardingen Sfeervol gelegen 5 kamer eenge zinswoning met zonnige tuin, gro tendeels v.v. dubbel glas, nieuwe dakbedekking en goten. Visbankflat 7 Vlaardingen Mooi centraal in het centrum van de stad, op loopafstand van het station een ruim 2 kamerapparte ment met eigen parking en kelder. Stadsmolen 10 Maassluis Uniek groot praktijk/kantoren pand met inpandig appartement. Totale inhoud betreft 900 m2 en heeft vele mogelijkheden, zelfs voor bewoning van 3 gezinnen. ^Vraagprijs 450.000,= /Rembrandtstraat 35 Vlaardingen Leuke 3 kamer benedenwoning met openslaande deuren naar ach tertuin v.v. berging en achteruit gang nabij het sfeervolle centrum van Vlaardingen. Vraagprijs 107.000,= k.k. Noordvliet 38 Maassluis Fabelachtig wonen aan de sfeervol le Noordvliet in een perfect archi tectonisch ingericht grachtenpand met speelse tuin en vijverpartij. Vraagprijs 350.000,= v.o.n. ^B.K. Laan 235b Schiedam Een 3 verdieping tellende 5 kamer appartementsrecht met vele moge lijkheden. Geheel v.v. kunststof kozijnen met dubbel glas en Cv. /Lange Haven 61a Schiedam Een voortreffelijk 2 kamerapparte ment met nieuwe keuken en woonkamer v.v. laminaatvloer aan de gezellige Lange Haven met uit zicht over het water. Maassluissedijk 144b Vlaardingen Een exclusief 4 kamer panorama appartement met ideale zonneter rassen in "Park Vlaerdingerhout" met grote eigen garage met extra parkeerplek. /Buizerdstraat 148 Maassluis Een werkelijk schitterend royaal van afmeting 5 kamer hoekappar- tement met centrale entree met lift. Berging in afgesloten onder bouw. Vraagprijs 186.000,= k.k. Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 HYPOTHEEK ADVIESCENTRUM

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 14