i Gemeente Schiedam Nieuwjaarsconcert Stichting Westvest 90 Calefax Rietkwintet met From Russia with love TWeede Kamerverkiezingen, u komt toch ook we err I J I Commissie Algemene Zaken vergadert Commissie Grondgebied vergadert Commissie Bevolking vergadert Commissie Middelen vergadert www.schiedam.nl Spreekuur burgemeester en wethouders WOENSDAG 8 JANUARI 2003 NS1-2 Informatie Gemeente Schiedam op interne!-: BOUWZAKEN ACHTSTE WIJZIGING BOUWVERORDENING TIJDELIJKE REFERENDUMWET (8E WIJZIGING BOUWVERORDENING) PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 02, WOENSDAG 08 JANUARI 2003 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf I Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Evenals vorig jaar organiseert de Stichting Westvest 90 in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB een feestelijk Nieuwjaarsconcert. Het is een extra concert in de Concertserie 2002 - 2003. De toegangsprijs is slechts: 6,00 inclusief reserveringskosten en pauzeconsumptie. Er treedt op het Calefax Rietkwintet bestaande uit: Olivier Boekhoorn, hobo; Ivar Berix, klarinet, Raaf Hekkema, saxo foon; Jeite Althuis, basklarinet en Alban Wesiy, fagot. Zij spelen een programma met arrangementen voor blazers van werken van Tsjaikowski, Prokofjev, Skrjabin, Moessorgski en Sjostakowitsj onder de titel 'Front Russia with love'. Het Calefax Rietkwintet heeft sinds de oprichting in 1985 met zijn uniek geluid een bijzondere plaats verworven in het muziek leven. Met een twintigtal voor het kwintet geschreven composities en een honderdtal eigenhandig gemaakte bewerkingen omspant het repertoire van Calefax meer dan zes eeuwen westerse muziekgeschiedenis. De internationaal geroemde kwaliteit van bet ensemblespel bracht Calefax tot in alle uithoeken van Europa. Het Calefax Rietkwintet werd onderscheiden met verschillende prijzen. De discografie van het ensemble groeit jaarlijks. Calefax heeft een naam hoog te houden met zijn veel geprezen arrangementen. De bij zondere bezetting van het rietkwintet blijkt zich ook wonderwel te lenen voor de vertolking van de lyrische Russische stukken in dit programma 'From Russia with love'. Het concert begint om 20.15 uur in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap NPB, Westvest 90 (tegeno ver molen 'De Walvisch'). Toegang: 6,00 inclusief reserverings kosten en pauzeconsumptie. Kaartverkoop: VW Schiedam, (010) 473 30 00; VVV Vlaardingen, (010) 434 66 66 en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Reserveren kan ook via de website: www.wcstvcst90.nl - j Het kabinet is gevallen. Een nieuw kabinet moet komen. Hoe dat nieuwe kabinet er uit moet zien, bepalen we zelf. Op woensdag 22 januari 2003 mogen alle stem gerechtigde inwoners van Nederland opnieuw naar de stembus om hun voorkeur daarvoor uit te spreken. Dan vindt namelijk de vervroegde verkiezing van de leden van de Tweede Kamer plaats. De komende weken daarom een verkiezingsrubriek op deze pagina, met daarin antwoord op veelgestelde vragen. Deze week: gewijzigde indeling van stembureaus. V Hoe lang zijn dc stembureaus open Van 's morgens 7.30 tot 's avonds 21.00 uur. Is de stemdistrictindeling veranderd sinds de laatste verkiezingen in 2002? Ten opzichte van 2002 zijn er om diverse redenen (nieuwbouw, verplaatsing stem bureau) kiezers ingedeeld bij een ander stembureau. Het gaat om de volgende stemdistricten: 1,2 3,4, 8, 16,17, 18, 21,23,24, 27, 28, 29 cn 34. Om te voorkomen dat u naar een verkeerd stembureau gaat, is het daarom verstandig thuis eerst goed op de oproepingskaart te kijken bij welk stembureau u verwacht wordt. Zijn er nieuwe stembureaus in Schiedam op 22 januari a.s? Er zijn op 22 januari 35 stembureaus in Schiedam: dat is er één meer dan bij de verkiezingen in 2002. Drie van deze stem bureaus zijn nieuw: stembureau 1dat altijd in het Stadhuis aan de Grote Markt was en stembureau 3, voorheen gevestigd in de Gravin Ateidaschool aan de Oostsin gel zijn beide verplaatst naar de expositie ruimte van de Stadswinkel, Stadserf 1 Helemaal nieuw is stembureau 35 in de wijk Sveaparken in een Schooiwoning van basisschool De Violier, Stockholm 8. Waarom zijn de stembureaus 1 en 3 verplaatst Het oude Stadhuis wordt helemaal gere noveerd en de ruimten op de begane zijn nu at niet meer geschikt voor het inrichten van een stembureau. De Gravin Aleida- school is heel slecht toegankelijk voor tuinder-validen en is om die reden verplaatst. .u komt toch weer? - tt-SSWMWMMMWMBNI Zijn alle stembureaus toegankelijk voor rolstoelgebruikers Bijna alle stembureaus zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Alleen basisschool de Kring, Frans Halsplein 33 (stembureau 16) en basisschool De Klinker aan de Wamoezenierstraat met de stembureaus 32 en 33 zijn minder goed toegankelijk Wat kunt u als rolstoelgebruiker doen als u bent ingedeeld bij stembureau 16, 32 of 33? U kunt dan stemmen bij volmacht of stemmen bij een ander stembureau naar keuze. Het eenvoudigste is een bekende die in hetzelfde stembureau als u moet stemmen, te machtigen uw stem uit te brengen. U kunt daarvoor de instructies op de oproepingskaart volgen. Meer informatie? Voor meer informatie over de verkiezin gen kunt u terecht bij bureau verkiezingen in de Stadswinkel, Stadserf 1, op werk dagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Telefoonnummer: (010) 246 57 41 Volgende week op deze pagina: De werking en bediening van stemmachines. Op maandag 13 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer A.P. Mostert. Onderwerpen op de agenda zijn: Presentatie over de CoBrA-tentoonstelling Stand van zaken uitvoering van het 1000euro-idee 'elektronisch informatie bord in de Binnenstad' Uitbesteding externe klachtbehandeling (aanwijzing Gemeentelijke Ombudsman) De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij J. Gordijn, telefoon: (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Op dinsdag, 14 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn: Presentatie bouwplan complex ouderen woningen/annex dienstencentrum de 5-molens. Medewerkers van Woonplus geven een presentatie en informeren de commissie over de actuele ontwikkelingen met betrekking tot dit bouwplan. Discussie n.a.v. vertraging aanleg Benelux-metrolijn. Naar aanleiding van de vertraging van de aanleg van de Benelux-metrolijn wordt een discussie gevoerd tussen raadsleden over de regiefunctie van de gemeente omtrent infrastructuur en bouwwerken in het algemeen. Bezwaarschriften voorbereidingsbesluit Bospad. Aan de orde komt het advies van de Bezwaarschriftencommissie over de door 91 personen ingediende bezwaarschriften tegen een besluit van de gemeenteraad d.d. 11 februari jl., waarbij een voorberei dingsbesluit voor de locatie Bospad is vastgesteld niet ontvankelijk te verklaren en dit besluit te handhaven. Voorbereidingsbesluit parkeer gelegenheid t.b.v. ziekenhuis. Het voorbereidingsbesluit loopt op 31 januari a.s. af en moet opnieuw worden vastgesteld. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld, die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Op 15 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is M. Siljee. Onderwerpen op de agenda zijn: Rapport 'Gezondheidssituatie van niet-westerse allochtonen in de regio Nieuwe Waterweg Noord: onze zorg' De GGD NWN heeft ten behoeve van de Regionale Commissie Gezondheidszorg NWN en de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dit onderzoek gedaan. Het onderzoeksrapport wordt gepresen teerd door mw R. van den Berg-de Ruiter en dhr R. Kiela, beiden van de, GGD Nieuwe Waterweg Noord. Beleidsregels speeltuinwerk Het betreft de specifieke beleidsregels voor de subsidiëring van het speeltuin werk. Met deze beleidsregels wordt de omslag gemaakt naar een wa'arderingssubsidie zoals bedoeld in de Algemene subsidie verordening 2000. Toekenning Rijksbijdrage Educatie en Rijksbijdrage Inburgering Nieuwko mers 2003 Het betreft een jaarlijks door de gemeen teraad te nemen besluit aan welke educa tieve activiteiten de rijksbijdragen die de gemeente in het kader van de Wet Educa tie en Beroepsonderwijs respectievelijk de Rijksbijdrage inburgering Nieuwkomers ontvangt worden toegekend. Stand van zaken 'toekomst bewoners ondersteuning in Schiedam' Door het college van B8cW wordt gewerkt aan gespreksnotitie. Het zal zeker nog twee maanden duren alvorens een daaro ver een collegestandpunt te verwachten valt. Overeenkomstig de gemaakte afspraak wordt dit punt geagendeerd met als insteek: de opstelling van een behandel plan over dit onderwerp. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agenda punten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het taakveld van de commissie behoren. Informatie bij T.S. Halma, telefoon: (010) 264 56 65, ts.halma@schiedam.nl Op donderdag, 16 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer W. Post. Onderwerpen op de agenda zijn o.m.: uitbreiding gemeentelijke internetcapaciteit het BTW-compensatiefonds inrichten vastgoedinformatiesysteem Initiatiefvoorstel CDA proefproject windenergie enkele presentaties met als onderwerpen: Midgard BV De Vernieuwde Stad de sturingsrelatie gemeente Schiedam en de NV ONS groep De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Jan Gordijn, telefoon: (010) 246 57 88, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 19 december 2002 t/m 31 december 2002: bouwaanvragen/meldingen: Admiraal de Ruyterstraat 33 Adriaen Banckertstraat 14 Boterstraat 51 NSP Storage B.V. H.J. A.G. Hersbach Toorman Architecten Schiedam Burg. Honnerlage Gretelaan 159 (Utopia) Woonplus Schiedam Burg. Honnerlage Gretelaan 365 Woonplus Schiedam Dam 19 M. Wenink Gaardenpad 1 Galileistraat 19,21,23 en 29 Kalixfors 33 Karei Doormanweg Kerklaan 66 Lange Nieuwstraat 123-147 achterzijde Lavendelveld 11 Nieuwe Haven (fase 2) Stichting De Bruggen C. Spek bouw- en aannemersbedrijf b.v. B.C.J. Strampzaad Rabobank Schiedam- Vlaardingen Sondermeijer Aannemersbedrijf Nieuwe Haven v.o.f. W. Kok H. Nefkens Architectenbureau B.V. Nieuwe Maasstraat (Houthaven) HBG Vastgoed Oostsingel 67 Parkweg 412 Piersonstraat 23-25-27 Sveaborg Westmolenstraat e.o. A.W. Rimann Slavenburg's Bouwbedrijven B.V. Woonplus Schiedam O.C.S: Beheer b.v. Bokx Vastgoedontwikkeling B.V. opslagloods bouwen carport bouwen 2 woningen en 1 bedrijfsruimte renoveren woningen parkeerga rage/bedrijfsruimten bouwen (herziene aanvraag) groepswoongebouw St. ASVZ bouwen woning verbouwen (voordeur raamko zijn) reclamezuil bouwen 4 woningen vergroten woning vergroten kantoor bouwen terras vergroten appartementencom plex met stallingsruim te bouwen woning vergroten 26 woningen commerciële ruimte bouwen woningen, apparte menten stallingsga rages bouwen woning vergroten clubgebouw bouwen 3 woningen tot 2 woningen verbouwen 53 appartementen stallingsgarage bouwen 54 woningen met stallingsruimte bouwen Verleende beschikkingen van 23 december 2002 t/m 24 december 2002: bouwvergunningen/meldingen verleend 23 december 2002: F. van Bourgondiëstraat 13 Houdijk Architecten b.v. Ie verdieping vergroten verleend 24 december 2002: Noordvestsingel 79 M.T. Welling kozijn wijzigen Geweigerde beschikking bouwvergunning van 23 december 2002: Laan van Bol'es 3 CWI reclamezuil bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verdoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuurs recht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad op 17 december 2002 de achtste wijziging van de bouwverordening heeft vastgesteld. Deze verordening treedt in werking binnen drie dagen na bekendmaking hiervan. Voor belangstellenden ligt een exemplaar bij de Stadwinkel, balie Bouwen, Wonen en Milieu ter inzage. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij gelet op de Tijdelijke referendumwet de achtste wijziging bouwverordening referendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam kan over voren genoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend, binnen drie weken na bekendmaking dat het besluit referendabel is, bij de Stadswinkel, balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam. Burgemeester en wethouders houden spreekuur op afspraak. Alle collegeleden hebben in hun agenda's ruimte gereserveerd voor bewoners die prijs stellen op een persoonlijk onderhoud. Wilt u gebruik maken van het spreekuur dan kunt u een afspraak maken via het secretari aat. U kunt rechtstreeks bellen met de secretaresse van de burgemeester of de wethouder die u graag zou willen spreken. Als u niet precies weet welk collegelid u het beste over uw Onderwerp zou kunnen spreken, dan zal de secretaresse u daarbij adviseren. U moet erop rekenen dat voor een gesprek ongeveer tien minuten beschikbaar is. Het spreekt vanzelf dat zonodig vervolgafspraken worden gemaakt. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen met: telefoonnummer (010) 246 57 13, voor burgemeester Reinier Schcerex; telefoonnummer (010) 246 57 12, voor wethouder Christine Lepidis en wethouder Henk Jan Habermehl; telefoonnummer (010) 246 57 11, voor wethouder Ton de Swart en gemeentesecretaris Piet Buyteis; telefoonnummer (010) 246 57 92, voor wethouder Theo H.B. Schoenmakers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 2