Nieuws van de Hargahoeve Tuincomplex S.V.Vijfsluizen Financiële regelingen uitgelicht 15% SCHIEDAM Chinezen met Dotje en Lotje extra kassakorting Wandelen door het Westland Jammer Theo Voorzitter volkstuinencomplex keert zich tegen bestuur SPORT LANGS DE WATERWEG Inbrekers slaan twee keer toe GASTOUDERS GEZOCHT! Het Nieuwe Stadsblad op de opruimingsprijs HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 JANUARI 2003 2 - 1440 INGEZONDEN BRIEF (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) Sociaal Binnenkat Aanvaring Brief ODI in de kou HZPS presteert matig STICHTING KINDEROPVANG SCHIEDAM SCHIEDAM - Lekker bewegen en een frisse neus halen tijdens de 27ste Midwinterwandeltocht door het Westland. Het bestuur van Wandelsportvereniging De Tippe laars zit al klaar om deelnemers in te schrijven voor deze sportieve activiteit op 18 januari. Óver het vervoer hoeft niemand in te zitten want de vereniging beschikt over een comfortabel busje. Niet alleen zijn De Tippelaars enthousiaste wandelaars, maar ook leggen zij bijvoorbeeld elke vrijdagavond een kaartje. Klaverjassen en joke ren. Deelname 1.40 euro per keer. Voor meer informatie bellen met Robin Timmers tel. 426 84 73. Jammer dat jij in de gemeenteraad zit, want nu wordt jou de kans ont nomen om flink te keer te gaan te gen alle miskleunen die in Schie dam gemaakt worden, zoals de poffertjeskraam, die er nog jaren had kunnen staan, evenals alle bo men die weggehaald zijn. Wat was het toch een fijn plekje om te vertoeven op het 'HEMA'- plein in de schaduw, -onder het ge not van een ijsje van La Venezia,- je zag er half Schiedam voorbij trekken. We krijgen er iets 'moois' voor te rug, dacht men, maar alleen van een mooi bord kan men niet eten. De Broersvest zal best mooi wor den, vanuit de lucht gezien, men moet er alleen niet als voetganger of fietser gebruik van maken en het is niet te hopen dat er nog eens ij- zel of sneeuw komt te liggen want dan zal de ambulancewagen daar wel een vaste standplaats moeten krijgen. En wat denk jij van de bushalte op de Koemarkt? De passagiers staan te wachten op een twee richtingen fietspad. In heel Nederland zijn de fietspaden rood gekleurd behalve in Schiedam. Ik heb het idee dat onze stedenbouwkundigen niet zelf in Schiedam wonen. Die hele verandering was natuur lijk al bekokstoofd voordat jij wet houder werd anders was het vast wel anders gegaan. Ook het hele parkeerplan is een doorn in het oog van veel stadgenoten, -en de drei gementen van een zorgverzekeraar om uit Schiedam te gaan als zij niet de parkeerplaatsen krijgen die be stemd zijn voor de bewoners van een seniorenflat ,waar mensen wo nen die hun hele leven al in Schie dam wonen- moet voor jou geen reden zijn om deze parkeerplaat sen te geven aan mensen die veelal niet in Schiedam wonen, en wonen zij hier wel, dan komen zij maar met de fiets of openbaar vervoer. Schiedam wordt er al met al niet leefbaarder op. J. van Nielen Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 14238 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Charlie SCHIEDAM-Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Charlie en Mitras.Zij zitten in de die renopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'vondelingen' zelf aan het woord: 'Hoi, ik ben Charlie. Ik ben zwart-wit en gecastreerd, maar ik blijf een echte kater. Daarom kan ik niet zo goed overweg met andere katten, honden en kinde ren. Ik lijk dus heel stoer, maar als je de tijd neemt om me te leren ken nen, zul je ontdekken dat ik super lief en ook nog eens super soci aal ben. Af en toe wil ik even naar buiten om mijn sporen uit te zetten, maar binnen ben ik natuurlijk zindelijk. Zo lang mijn kattenbak maar schoon is. Wie kan mij temmen en in huis nemen als gezelschap 'Mijn naam is Mitras en ik doe niet veel onder voor Charlie. Ik ben alleen wat jonger: twee en een half jaar oud ben ik. Ook ik ben een gecastreerde kater. Hier in de Hargahoeve weten ze niet zoveel van me, omdat ik zomaar ben achtergelaten. Maar ik heb ze al laten merken dat ik heel lief Mitras Foto's: ROEL DIJKsAa ben en ik ben ook een echte bin nenkat. Ik ben alleen niet zo lief als ze me proberen in te neten ofzo. Dan ontplof ik, maar welke kat vindt dat nou wel leuk? Ik hoop dat er iemand is die mij een fijn huis kan bieden.' Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tus sen 11-12 uur en tussen 13.30 - 16 uur. Zaterdag van 11-15 uur. Voor info over de dieren: tel. 4714151 en internetsite www.hargahoeve.nl. 'Kritiek op het bestuur van Vijfsluizen staat niet op zich' SCHIEDAM - Het rommelt in volkstuincomplex Vijf sluizen. Het huidige bestuur zou niet begaan zijn met de leden en hen eerder tegen werken dan medewerking verlenen. Het wordt dus tijd dat de leden het bestuur ter verantwoording roepen, meent de voorzitter het volkstuinencomplex Gerard de Winter. Hij is inmiddels door de andere twee be stuursleden buiten spel ge zet, nadat hij kritiek had geuit op de vreemde gang van zaken binnen het be stuur. Voor de feestdagen vertelde meneer Groeneveld in deze krant dat zijn moeder volgens de statu ten van Vijfsluizen contributie moet blijven betalen voor haar inmiddels opgezegde tuintje zo lang haar tuinhuisje hier nog op staat. Groeneveld weigert dit als zaakvertegenwoordiger. Zijn moeder had vijftig jaar een per ceel op het volkstuinencomplex. Inmiddels is ze 82 en niet meer in staat het perceel op te ruimen. 'Asociaal gedrag' noemt Groene veld de houding van het bestuur en daar is de voorzitter van volkstuinencomplex Vijfsluizen Gerard de Winter het mee eens. 'Dit geval staat niet op zich. Het bestuur maakt zich op dit mo ment schuldig aan vreemde praktijken', zegt de voorzitter. 'Mensen krijgen steeds weer aanmaningen zolang hun huisje Foto: ED DEWAERHEIJT nog op het perceel staat. Soms gaan die zelfs naar erven van overleden leden. Die huisjes blij ven ondertussen staan en de tuin tjes verloederen terwijl ander mensen juist wachten op een huisje', vertelt De Winter. Hij kan nog meer schrijnende voorbeelden van wanbestuur op noemen. 'Een Turkse tuineige- naar is per 1 januari uitgeschre ven wegens inbraak. Een mede werkers van het tuinencomplex liet hem een leegstaand huisje zien, wat hij misschien kon ko pen. Nu is het verhaal zo ver draaid dat hij ongevraagd dat huisje zou zijn binnengegaan. Ik kreeg ook het bericht van een man die in de gevangenis zat en zijn tuintje wilde opzeggen. Dat kon niet volgens de penning meester, want hij moest dat vol gens de statuten persoonlijk doen op het volkstuinencom plex.' Zo is er meer kritiek van de huurders van de in totaal 360 tuintjes. Jan van Steijn kwam als tuinhouder verschillende verha len tegen en kwam ook zelf in aanvaring met het bestuur. 'Ik maak me nu al anderhalf jaar hard voor een parkeerplaats bij het complex. Dat is verdwenen met de aanleg van de metro. Nu moeten oude mensen vanaf de Vijfsluizenflat lopen met hun tuinspullen. Sommige oudere tuinders denken er daarom over hun tuintje op te zeggen', vertelt Steijn. Het bestuur werkt hem, naar ei gen zeggen, op alle mogelijke manieren tegen om parkeerplaat sen te realiseren. 'Rijkswaters taat en de gemeente zien moge lijkheden voor het aanleggen van een parkeervoorziening, maar het bestuur heeft het laatste woord. Zij wijzen alle plannen af.' De ergernis over het bestuur ont stond bij Steijn al enkele jaren geleden toen zijn vader nog een plekje had in het tuinencomplex. 'Mijn vader had de ziekte van Alzheimer en ik haalde hem re gelmatig op uit het verzorgings tehuis om hem naar het tuintje te brengen. Ik reed altijd over een pad, zodat hij alleen een brugge tje over hoefde te lopen om bij zijn tuintje te komen. Toen ik dat weer wilde doen, had het bestuur een paaltje neergezet zodat ik het pad niet meer op kon.' Hoewel er veel kritiek is vanuit de tuinhouders, bereikt maar weinig hiervan het bestuur. 'Toen er eerder dit jaar auto's in de brand waren gestoken, ver wachtte ik op zijn minst de eige naren hiervan op de ledenverga dering, maar er kwam niemand', zegt Steijn. De Winter vindt dat de leden van zich moeten laten horen. 'Nu is er één keer per jaar een ledenver gadering. Ik vind dat er een ver gadering moet komen zodra er iets fout gaat, zodat de leden het bestuur ter verantwoording kun nen roepen.' De voorzitter is van plan alle le den een brief te sturen met hierin uitleg over de gang van zaken binnen het bestuur sinds zijn aantreden in het voorjaar van 2002. Hij hekelt vooral de slech te communicatie tussen het be stuur en de leden. In de brief meldt hij de leden onder andere dat het huurcontract met de ge meente over drie jaar afloopt. De Winter vraagt zich af of dit con tact nog eens verlengd zal wor den. 'Als ik, op dit moment zou overwegen een huisje neer te gaan zetten van bijvoorbeeld 10.000 euro, dan zou ik me zeer zeker afvragen of ik dat risico zou willen nemen', schrijft de voorzitter in een eerste opzet van de brief. 'De bouwontwikkelingen rond ons complex gaan zichtbaar snel. Als straks alles klaar is, liggen wij er wat verloren bij. Gezien de armlastigheid van de gemeen te, de hoge grondprijs van onze verhuurder en de korte tijd die we volgens het huidig huurcon tract hebben, baart dat mij een zekere zorg. Mede door deze achtergrond, hebben wij een sterk, eerlijk en vooral betrokken bestuur met enig niveau nodig. Daadkracht en betrokkenheid, dat is wat we nodig hebben. Dit moet Vijfsluizen nieuw leven in blazen.' Onzekere toekomst in eredivisie SCHIEDAM-Terug in de eredivisie realiseren de top- spelers van de Tafeltennis vereniging Brandersstad zich, dat hun verblijf op het hoogste platform weer niet langer zou kunnen duren dan veertien wedstrijden. 'De tegenstanders zijn ster ker dan ooit', taxeert Rene Waterreus de kracht van de concurrentie. 'Waar we vo rige keer nog de kans had den zesde te worden, rest ons nu eigenlijk niet meer dan het streven zevende te worden'. Wie op de achtste plaats eindigt degradeert direct, de nummer ze ven moet een degradatiewedstrijd spelen en de zesde klassering bete kent prolongatie van de eredivisie status. 'De tegenstanders beschik ken over ijzersterke kopmannen en trainen veel meer. Om dergelijke gasten te verslaan moeten zij een mindere dag en wij een superdag hebben. En dat het liefst iedere week.' Brandersstad kent dus zijn plaats in de eredivisie. Hetzelfde geldt voor de vrouwen, die Schiedamse tafeltennisgeschiedenis schreven door voor het eerst door te dringen tot de hoogste divisie. 'We gaan voor de zevende plek', belooft Jo- landa Waterreus, maar ze laat tege lijk doorschemeren, dat dit een wereldprestatie zou zijn. Helemaal onmogelijk is het niet, want tegen standers Amsterdam'78, werd door de Schiedamse meiden in de vori ge competitie tweemaal verslagen. Zaterdag opent Brandersstad thuis tegen DTK. Een 'mission impossi ble' noemt ze het. 'Ik verwacht niet, dat DTK in zijn sterkste be zetting naar Schiedam komt. Voor topwedstrijden vliegen dergelijke clubs gewoon een Chineesje in. Tegen ons hoeft dat niet. Dan kun nen ze het wel met hun Neder landse bezetting af.' Zowel Rene als Jolanda Waterreus tonen zich verre van gedeprimeerd bij het vaststellen van hun lot. 'Misschien kunnen we her en der wat punten sprokkelen. Maar het is wat overdreven om te denken, dat we van een ploeg als NAK/Den Helder met 5-2 of 4-3 zullen winnen', schetst Jolanda Waterreus de realiteit. 'We gaan de competitie met die ploegen niette min aan en zien wel hoe het loopt. We tikten al enige tijd aan de deur van de eredivisie. Nu het zover is gaan we ervoor.' Op het wensenlijstje van de man nen staat het binnenhalen van een sponsor, waardoor er een goede eerste man aangetrokken kan wor den. 'Wanneer een sterke speler extra punten kan binnenhalen en wij tegen het tweede echalon pun ten pakken, hoeft Brandersstad niet steeds in het heen-en-weer- bootje tussen eerste en eredivisie te stappen.'. Na vier overwinningen op rij lukte het ODI zaterdag niet de succes reeks voort te zetten. De korfbal lers verloren van 't Caproen waar door ze hun tweede plaats op de ranglijst verspeelden. Coach Ger- rit Verwaal: 'Dat we in een sporthal zonder kantine en zonder verwar ming moesten spelen viel vies te gen. Wanneer je ruim een uur van tevoren in zo'n hal aanwezig bent en alleen kunt plaatsnemen op een houten bank, is dat niet bevorder lijk voor de voorbereiding'. Het le verde een moeilijke start op, waar in ODI door 't Caproen op een 3-1 achterstand gezet werd. De Schie dammers kwamen terug tot 4-4. Na het uitvallen van aanvoerder Nico van Otterloo liep de thuis ploeg uit tot 10-6, maar vochten de bezoekers zich terug naar 10-10. Dertig seconden voor het eindsig naal liep het alsnog mis: 11-10. Het Zwarte Paard/Schiedam heeft in het eerste deel van de schaak competitie matig gepresteerd. Van de vijf tot dusverre gespeelde wed strijden werd er slechts een ge wonnen, waardoor het team in de degradatiezone verkeert. Om de gradatie te ontlopen zal HZPS in de resterende vijf wedstrijden heel wat match- en bordpunten moeten behalen. Volgens teamleider Kim Meulenbroek een moeilijke, maar Broer en zus Rene en Jolanda Waterreus proberen met de hoogste teams van Brandersstad in de eredivisie het hoofd boven water te houden. 'Het beste dat we kunnen doen is gaan voor de zevende plaats' Foto: ROEL DIJKSTRA niet onmogelijke missie. Sportagenda van donderdag 9 t/m woensdag 15 januari VOETBAL - zondag: Excelsi- or'20-Tonegido( 14.00 uur beker), Spaland-Fortunaf 14,00 uur), DRGS/zo-Lyra( 14.00 uur), Bol- nes-SVDPW(oefen), SVVSMC 3-Schiedamse Boys(13.30 uur oe fen). Maandag: SWSMC-Beloften Excelsior R( 19.30 uur oefenB). Dinsdag: SVVSMC 2-SVD- PW( 19.30 uur oefen). DAMESVOETBAL: zaterdag Kickers'69-PPSC( 14.30 uur); zondag Hermes DVS- NSV'46( 12.00 uur). ZAALVOETBAL: maandag Dreamboys/R-PPSC, Margriethal 20.00 uur Mozaiek-Hermes DVS, 21.00 uur HBSS-Kralingen. HANDBAL: zondag Quintus 2- Ventura(da), Hellas 2-Ventura(h), sporthal Groenoord 14.00 uur DW S-Axias/Tachos(da), 15.30 uur DWS-Swift H(h). KORFBAL: zaterdag Olympia/S 3-ODI. TAFELTENNIS: zaterdag sport zaal Dr.Kuyperlaan 17.00 uur Brandersstad-DTK( da). SCHIEDAM - Onder de noemer 'Ik zou wel eens willen weten.or ganiseert de Stichting Ouderenwerk NWN maandag 20 januari in sa menwerking met 't Huiskamertje een informatiebijeenkomst over fi nanciële regelingen voor ouderen. Via diverse kanalen is naar voren gekomen dat ouderen hierover meer willen weten. Ouderen met een minimum inkomen, kunnen gebruik maken van di verse regelingen. Het blijkt echter dat men niet altijd goed op de hoogte is van de mogelijkheden en van de wijze waarop een regeling aangevraagd kan worden. Ook wordt er vaak gedacht dat men niet in aanmerking komt. Hierdoor kan iemand onnodig in de problemen ko men. De Stichting Ouderenwerk biedt daarom ouderen de mogelijk heid zich te laten informeren over de diverse regelingen voor oude ren. Ouderenadviseur Yvonne Bouwman, werkzaam bij de Stichting Ou derenwerk NWN, zal informatie geven over onder andere kwijtschel ding belastingen, vergoedingen voor medische kosten, aanpassingen in de woning en vervoersvergoedingen. Aan het eind van de bijeen komst is er gelegenheid om in een persoonlijk gesprek een advies te krijgen. De informatiebijeenkomst is van 13130 tot 15.30 uur in 't Huiskamertje aan de Groenelaan 22a. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie kan gebeld worden met telefoon 248 68 90. SCHIEDAM - Honderden kinderen konden zondag in Jeugdtheater De Teerstoof genieten van de voorstelling 'Chinezen' van Dotje en Lotje. De Teerstoof stond voor de gelegenheid helemaal in het teken van China. Na de voorstelling konden de kinderen zich, net als juf frouw Dotje en juffrouw Lotje, verkleden als Chinees en zelf een Chi nees hoedje knutselen. Tijdens de voorstelling vervelen de twee vriendinnen zich, totdat juf frouw Dotje tegen juffrouw Lotje zegt dat ze op een Chinees lijkt. De twee vrouwen besluiten te gaan 'Chinezen' en dat doen ze compleet met Chinese hoedjes, Chinese thee en een Chinees boertje. De eerstvolgende kindervoorstelling in het jeugdtheater is op zondag 19 januari. Dan speelt poppentheater Max Verstappen de voorstelling 'Het Vrrreselijk Verschrrrikkelijke Avontuur van Cor Kraai'. Om de twee weken is er in de Teerstoof op zondag een kindervoor stelling te zien. Sinds kort is hiervan ook een duidelijk overzicht te vinden in de Jeugdladder Schiedam die onder andere gratis af te ha len is bij de VVV, de bibliotheek, verschillende scholen en natuurlijk bij het theater zelf. Foto: ROEL DIJKSTRA SCHIEDAM - Een woning aan de Loeffstraat en een woning aan de Lorentzlaan zijn zaterdag het doelwit geworden van inbrekers. Onbe kenden wisten zaterdagavond de woning aan de Loeffstraat binnen te komen door het keukenraam te forceren. Vervolgens doorzocht de in breker de woning en nam een tot nu toe nog onbekende buit mee. Diezelfde avond wisten inbrekers de woning aan de Lorentzlaan bin nen te dringen door de achterdeur te forceren. Ook hier doorzochten de dieven weer de gehele woning om er vandoor te gaan met een nog onbekende buit. Gastouderbureau Schiedam is op zoek naar enthousiaste gastouders. Vindt u het leuk om kinderen op te vangen en te verzorgen, dan is gastouderschap misschien iets voor u. De opvang vindt plaats bij u thuis en u kunt zelf aange ven op welke dagen en tijden u opvang zou willen bieden. De vergoeding is vanaf 1 januari 2003 2.50 per uur per kind. Het GOB vraagt 11.35 inschrijfgeld. Heeft u interesse of vragen neem dan vrijblijvend contact op met Simone Brockhus-Jansen of Ank de Gier van het Gastouderbureau, Van Ostadelaan 120, 3117 XM Schiedam. Tel.: 010-4265819.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3