8 onvergetelijke zondagochtenden in de Doelen De bijzondere en succesvolle carrière van Liesbeth List Ode aan Jaap Valkhof: 'Die goeie ouwe radio' Wiener Tradition Benny Neyman in concert chtern vhtetuT m zJs tüLi GOED GEZIEN! The Deep River Quartet Dutch Swing College Band Malando Gemakkelijk en snel bestellen Parkeren in Rotterdam centrum Wegener Y~i Die Goeie Ouwe Radio 1—7 Meer info op de website: www.zondagoehtendconcerten.nl Bestelformulier voor de voorjaarsserie 2003 Musical Highlights met Tony Neef en Linda Wagenmakers 28CT-4 Zondag 16 februari 2003 Zondag 23 februari 2003 Zondag 16 maart 2003 Zondag 23 maart 2003 36e SERIE VOORJAAR 2003 EEN HANSON PRODUCTIE AANTAL DATUM OMSCHRIJVING PRIJS BEDRAG Zangeres en vertolkster Liesbeth List zit al veertig jaar in het vak. Vanaf sep tember 2002 treedt zij op in de Nederlandse theaters met haar jubileumshow 'Van Shaffy tot Piaf', waarin ze terugblikt op haar carrière. In de voor jaarsserie van 2001 ver zorgde zij een zondagoch tendconcert waar de bezoekers van toen met veel plezier aan terugden ken. Op 2 maart brengt zij opnieuw een bezoek aan de Doelen. De grande dame van het chanson zingt onder begeleiding van haar eigen trio beken de hits, Franse chansons en -op formidabele wijze- vertolkt zij enkele Piaf- nummers. In 1962 verschijnt ze voor het eerst op tv in de 'Rob de Nijs Show'. Kort daarop ontmoet ze Ramses Shaffy en krijgt ze de kans haar zangtalent te ontplooi en. Ramses was tevens Liesbeths idool. Ze was dan ook helemaal gecharmeerd toen hij haar op een dag opbelde om haar te vragen of ze samen met hem wilde zingen. Na een ontmoeting met Mikis Theodorakis maakt Liesbeth in 1967 haar eerste langspeelplaat en wel één met Mauthausen lie deren. Mikis had het programma 'Shaffy Cantate' bij gewoond en was onder de indruk. Een lange reeks lp's volgt waar van er zeven met goud en twee met platina worden bekroond, zoals 'Pastorale', 'Liesbeth List zingt Jacques Brei', 'Charles Aznavour presents Liesbeth List' en 'Madame Mélancolie'. Het voelt als een verjongings kuur als Liesbeth in 1994 de samenwerking met Frank Boeijen aangaat. Na een wat stil- Zondag 2 maart: Liesbeth List in de Doelen. Ie periode staat 'La grande dame de la chanson' dan weer hele maal in de belangstelling. Ook de cd 'Noah' blijkt een door slaand succes. In november 1997 staat Liesbeth nog een keer aan de zijde van haar ontdekker Ramses Shaffy in een uitver kocht Concertgebouw in Amsterdam. In 1999 vraagt pro ducent Albert Verlinde Liesbeth voor 'Piaf de Musical', die op 11 oktober -de 36e sterfdag van Edith Piaf- in première ging in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Zij verdiept zich helemaal in het leven van deze vroegere Franse vedette en ze is zo goed gekleed en geschminkt dat ze op het podium een heuse gelijkenis met Piaf vertoont. Voor deze musical -die direct een groot succes is- krijgt Liesbeth List in 2000 voor de beste vrouwelijke hoofdrol de 'Johnny Kraaykamp Musical Award'. Meeswingen, meeneuriën, meeklappen en juichen. Dat zie je mensen doen bij een concert van The Deep River Quartet. In 1971 werd het opgericht door baszanger Sybrandus Finck. Finck en de tenoren Dick Rietveld en Ace Vincent en bariton Gene Alexander waren als kwartet al bij de start een opvallende verschijning. Temidden van het popmuziek- geweld bestormde de groep de podia van alle grote songfesti vals met een repertoire dat uit sluitend bestond uit negro-spi- rituals en gospels. Begin jaren tachtig werd het repertoire uit gebreid met swingstandards, blues en bal lads. De tv- special 'The Deeps on tour' die de Vara in 1993 uitzond, ontving het hoogste waar deringscijfer in de Nederland se tv-geschie- denis. Thans laat het pro gramma naast de oude favo riete nummers, diversiteiten zien uit de wereld van de rhythm blues, pop, soul, klassieke muziek en zelfs calypso. We noemen enkele highlights: 'Many rivers to cross', 'Rigoletto blues', 'Blue berry hill', 'Dock of the bay', 'Old man river' en natuurlijk 'Buona Sera'. Bij het programma 'Die Goeie Ouwe Radio' herleeft de muziek uit een vervlogen tijd. Voor hen die de Tweede Wereldoorlog meemaakten, zijn de jaren na de bezetting onlosmakelijk ver bonden met de muziek en radiohits uit die tijd. In deze jaren van wederopbouw luisterde iedereen naar de radio en werden de hits uit volle borst meegezongen. In de jaren vijftig van de vorige eeuw deed de rock roll haar intrede. Toch verloor het Nederlandse lied nooit haar aanhang. Het liedjesprogramma waar u deze zondagochtend van kunt genieten, wordt gebracht in de vorm en het decor van een live-radiouitzen- ding. Dit roept herinneringen op aan de Bonte Dinsdagavondtrein! Het Live-radio orkest onder leiding van Bart Wijtman begeleidt de solisten Harry-Jan Bus (tevens presentator), Peter de Koning en Janneke de Vries. Verheugt u zich maar alvast op liedjes als 'Huis met een tuintje', 'Wie is Loesje', 'Twee motten' en 'Alie Cyaankali'. In het pro gramma is ook een quiz opgenomen. Zondag 9 maart 2003 The Dutch Swing College Band, kortgezegd DSCB, startte op 5 mei 1945 als een amateur/stu denten combo en groeide uit tot een wereldwijd bekend jazz- ensemble dat inmiddels alle vijf de continenten bezocht. En dat met groot succes! De band ver vulde in de naoorlogse jaren een belangrijke pioniersrol. Veel jongeren in die tijd kwamen in de ban van de jazz, een muziek vorm die in Noord-Amerika ontstond. Groten uit de jazzwe- retd werden begeleid door de band, waaronder Sidney Bechet, Joe Venuti, Rita Reys en Teddy Wilson. Sinds 1990 ligt de DSCB-lei- ding bij Bob Kaper. Typerend voor de band zijn de eigen interpretaties, ar rangementen en composities. Bob Kaper (klarinet, saxofoon), Frits Kaatee (klari net, saxofoon), George Kaatee (trombone), Bert de Kort (trom pet), Rob Agerbeek (piano), Adrie Braat (bas) en Bob Dekker (drums) zorgen er gega randeerd voor dat u, ondanks de vroege zondagochtend, klaar wakker en energiek de zaal ver laat. De Weense muziek en het met Wenen verwante operet te repertoire is in onze tijd nog steeds enorm populair. In een kleurige entourage neemt Wiener Tradition het publiek mee op een muzikale reis door het romantische Wenen van weleer. Het gezelschap bestaat uit zangers en musici die allen al jaren in het pro fessionele theater- en muziekcircuit werken. Solopianist-begeleider Jack de Bie is tevens dirigent van het ensemble. Violist Ernö Olah is concertmeester van onder meer het Metropole Orkest en Malando. Sylvia Maessen is behalve contrabassist ook componist en arrangeur. Accordeonist Eddy van Damme speelde onder meer in 'De Jantjes' en 'Anatevka'. Sopraan Angelique Wardenier kent u misschien nog van Hoofstad Operette. Bariton Martijn Sanders won een prijs op het Nico Dostal concours in Wenen. Tenor Henk Kreukniet, opera- en operettezanger, is leider van Wiener Tradition. In prachtige kostuums en een kleurrijk decor nemen zij u mee naar de romantische en gezellige sfeer die past bij het Wenen van toen en de muziek uit die tijd. Zanger/entertainer Benny Neyman had al jong belangstelling voor muziek. Zijn eerste lp (1975) sloeg nog niet zo aan bij het publiek maar toen in 1978 zijn lp 'Samen zijn we rijk' en de single 'Lotje' werden gelanceerd, kreeg hij veel aandacht op radio en tv. Ondertussen versche nen er 32 lp's/cd's van Neyman waarvan er diversen met goud en platina zijn onderscheiden. Met singles was Benny regelmatig suc cesvol. ledereen kent 'Ik weet niet hoe' (1980), 'Ga niet weg van mij' 1987), en de grootste klapper -deze stond nummer 1 in de Veronica top- 40- 'Waarom fluister ik jouw naam nog'(1985). In 1996 kreeg Benny Neyman de Gouden Harp uitgereikt. Wie Benny echt wil leren kennen moet naar zijn liedjes luisteren; hij schreef zelf alle teksten die voor een groot deel autobiografisch zijn en waarin de zanger er geen geheim van maakt een gevoelsmens te zijn. Zondag 30 maart 2003 Zondag 9 februari 2003 Een orkest met een naam van een op de tong smeltende lek kernij: Malando. De tango ontstond rond 1880 in de bars en bordelen van Buenos Aires. In 1900 kwam hij in Europa terecht via de muziek van 'El Choclo', een composi tie waarvan Louis Armstrong in 1952 de wereldhit 'Kiss of fire' maakte. Toen de tango in 1912 ons land bereikte, werd deze temperamentvolle dans gezien als zedenbedervend en obsceen maar verwierf desondanks al snel een ereplaats tussen de andere West-Europese bal- lroomdansen. In 1939 richtte Arie Maasland het Malando Orkest op. Na de dood van Maasland nam drum mer Evert Overweg de leiding van het ensemble en droeg op zijn beurt de fakkel in 1999 over aan zijn zoon en Maaslands kleinzoon Danny. Bij het Malando Orkest speelde Danny voor het eerst bas in 1987. Het zeventien man tellen de orkest, met Ernö Olah als concertmeester, heeft een totaal eigen geluid en een speeltrant die uit duizenden te herkennen is. De voorverkoopservice van de serie Zondagochtend-concerten voorjaar 2003 sluit op 28 febru ari, indien u gebruikt maakt van de service van de toezending van een acceptgirokaart. Op alle verkoopadressen kunt u t/m 30 maart (zolang de voorraad strekt) terecht voor contante bet aling. Het ingevulde bestelformulier kunt u opsturen naar: Wegener Huis-aan-huiskranten Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam of Theater Organisatie bureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. Het bestel formulier kunt u ook inleveren op een van de regiokantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten. U betaalt, als u de bevestiging en acceptgirokaart van organisatie bureau Hanson heeft ontvangen. De bestelde kaarten reserveren wij twee weken voor u. Zodra uw betaling bij Hanson binnen is, zenden we de toegangskaarten naar u toe. Adressen voorverkoop: Wegener Huis-aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16a in Rotterdam, tel: 010-4699911 en op de regiokantoren Groot Vlaardingen aan de Fransenstraat 14 in Vlaardingen, De Botlek, Elementenweg 44 in Spijkenisse, Het Kompas, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland, De Vonk/Mer- westeijn, Poldermolen 1 in Papendrecht en de Goudsche Courant, Markt 26 in Gouda. Theater Organisatiebureau In het centrum van Rotter dam moet u vanaf 12.00 uur betalen (alleen met chip knip!) voor een parkeer plaats. U kunt echter vóór die tijd betalen; de meter treedt pas om 12.00 uur in werking. Als u uw auto in de garage onder het Schouw burgplein parkeert, kunt u een uitrijkaart kopen in de hal van de Doelen. in Hanson, Straatweg 179 Rotterdam, tel: 010-4225244 De Doelen, Kruisstraat 12 in Rotterdam, tel: 010-2171717. Keuze Passe-Partout waarmee 6 Zondagochtendconcerten uit de reeks van 1 kunnen worden gekozen {óx 8,33 euro) 49,98 euro Passe-Partout 8 concerten a 7,88 euro 63,04 euro Zondag 9 febr. 2003 Zondag 16 febr. 2003 Zondag 23 febr. 2003 Zondag 2 maart 2003 Zondag 9 maart 2003 Zondag 16 maart 2003 Zondag 23 maart 2003 Zondag 30 maart 2003 Malando en de Argentijnse Tango The Deep River Quartet I euro 9,00 euro Ode aan Jaap Valkhof: Die goeie ouwe radio* 9,00 euro Liesbeth List:Zingt ook liederen van Edith Piaf!' 9,00 euro Dutch Swing College Band Benny Nevraan in concert Wiener Tradition 9,00 euro 9,00 euro 9,00 euro Tijdens dit bijzondere zondagochtendconcert met musical highlights zorgt het meer dan vijf tig leden tellende orkest Musical Souvenir, voor de begeleiding van de Nederlandse sterren Tony Neef en Linda Wagenmakers. Na een opleiding aan de Hilversumse Academie voor Lichte Muziek was Tony te zien als lead zanger in Jeans 2, 3 en 4 en in de Jeans tv-spe- cials. Later kon het publiek hem bewonderen in de musicals 'Evita', 'Miss Saigon', 'Chicago', 'Titanic' en 'De Drie Musketiers'. In 1998 verscheen zijn eerste solo-cd, getiteld 'Nooit verwacht' met voor een groot deel zelfg eschreven nummers. Linda Wagenmakers begon in 1996 met de studie Rechten aan de Universiteit in Utrecht én een stu die aan de Miss Saigon School. Naast deze twee opleidingen volgde ze zanglessen. In de musical 'Miss Saigon', waar ook Tony aan meewerkte, had zij de rol van Kim. Ze deed de stem van Mulan in de gelijknamige Walt Disney tekenfilm, was te zien in de dramaserie 'Westenwind'. 4 Musical Highlights met Tony Neef en Linda Wagenmakers 9,00 euro Administratie, porto- en verzendkosten 3,00 euro TOTAAL BEDRAG: Dhr/Mevr.:Telefoonnummer Adres:Huisnummer: Postcode: Bank/girorekening1) Woonplaats:FORMULIER UITKNIPPEN EN ZO SPOEDIG MOGE- LIJK INSTUREN! Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. Voor de adressen en andere bij zonderheden. zie het afgedrukte Handtekening: I) Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. artikel "Gemakkelijk en snel bestellen". Online bestellen: www.zondagochtendconeerten.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6