Een gezond gewicht is een manier van leven Libelle Verkiezingskrant Verkiezingspoll Vorst, sneeuw, gladheid en Activiteiten en cursussen 2003 INGEZONDEN BRiEF i Mode op de BBC WOENSDAG 15 JANUARI 2003 NS1-12 Weer zo'n week, waarin de natuur doet wat die moet doen, zijn eigen zin! Er is paniek, strooiers gooien tonnen, in gewicht hè mensen, aan strooizout op straat! Nu geeft dat niet maar dan moet het wel direct zijn werk doen, de straat van zijn ijslaag ontdoen. Dat nu lukte niet helemaal de eerste keer, daarom heb ik op een paar strooiroute's gereden en gezien en gehoord wat er op die straten gebeurd. Mijn eerste dag was maandag ik ging naar de Gorzen, niet zo'n groot stuk maar als je daar de jongens ziet ploeteren van het huisvuil is er één ding dat die chauffeur van de strooiwagen wil bereiken, ervoor komen. Zodat het gooien van zakken iets makkelijker gaat, al vind ik dat Schiedammers in het algemeen verstek laten gaan om zelf te strooien. Het geeft niet waar je strooit, want het zout kan je gra tis afhalen. Goed het zout doet niet direct zijn werk en de opmerking daar ergens in een straat "dan moet je dat ding wel aanzetten", vond ik een leuke. Ergens op reageren en er de bal len verstand van hebben, zo lust ik wel een aantal Schiedammers. Gorzen klaar op naar Groenoord. Dan zijn we wel een dag verder en opnieuw worden in de ijzige ochtend koude de strooiwagens en al het andere personeel dat met de hand gaat strooien van zout voorzien. Even voor de O.N.S. directie, een nieuwe loods of meer dichtmaken zou geen overbodige luxe zijn. Op naar Groenoord, ik heb het over een stuk, in werkelijkheid is deze lap grond opgedeeld in weer een aantal wijken. Veel ple zier gehad met echte ijsbanen op fietspaden, terwijl de strooier haast klaar is met een fietspad en een bruggetje gebeurt het onvermijdelijke, een meisje gaat gigantisch onderuit. Precies op een stukje waar de strooier naar toe kwam lopen, helaas blauwe billen. Dan is er de tweestrijd van de strooier zelf, eindelijk is er iets om te spelen voor de kin deren en sommige ouders/ver zorgers, moet de weg van een automobilist weer vrijgemaakt worden van glijbanen en sleetje rijden! Maar voor de sier een straat doorrijden zonder te strooien, uitstel van, is best leuk. Mensen staan met hun duim omhoog dat het prima werk is zo, "weten hun veel", hoor is sissen! Nog twee korte voorvallen die even tegenstrijdig zijn. Aan de ene kant van het rijwiel pad wordt de chauffeur de hemel ingeprezen door een aantal lief tallige dames die vertellen hoe veel er al onderuit gegaan zijn en dat het nu eindelijk weer te doen is. Aan dat zelfde fietspad aan de andere kant een dame die een kindje op de slee voortrekt," wat doet u nu, kijk nou ik kan ner gens meer met de slee terecht", ja mevrouw ik weet het maar het verkeer moet doorgaan hè. Dan het laatste in een beetje sjie- ke buurt in Groenoord, het is er heel erg glad en druk van de kin deren. Daarvoor was er een dame naar buiten gestrompeld of er gestrooid kon worden, want ze kon niet rijden met de auto. En ik dan mevrouw rij ik niet in een auto? Jawel maar u heeft een strooiauto. Zo'n onwetende automobilist die waarschijnlijk een opfris een antislip en een terreinrijden cur sus moet gaan volgen. Dan als laatste de nieuwe wijk svea parken, dat is echt Zweeds wonen. Straten die niet af zijn huizen wel bewoont, dan die witte pracht van moeder natuur, ook hier hetzelfde de een zegt strooi en want het blik gaat voor! De ander wil de kinderen eens plezieren, stop en wel nu met strooien. Dan waren er zelfs nog kinderen die demonstratief een slee voor de wagen gooiden en zelf op de grond gingen liggen. Prima allemaal, het strooien ging door zelfs al lag er iemand langs de kant! Die auto gaat voor kids, denk daaraan. Ik weet een zin in het Noors, maar kan die letters niet vinden excuus hiervoor. In het Nederlands. Mensen geven die kinderen in een winter die slecht is voor rang, autorijden kan altijd nog! Glijden, glijden, glijden. Hans Henrichs Waiting Fór Gucci, zaterdag I februari om 21.10 uur: Waiting For Gucci' volgt studenten op de herenkleding- en de hoedenafde- ling van het Royal College of Art. Zij zijn bezig met het ont werpen van de collecties en moeten doorwerken om alles op tijd af te krijgen voor de laatste show. De veertig afstudeerders, die allemaal een baan willen bij de modehuizen met grote namen, kunnen niet allemaal tot de top behoren. Andrew McDonald probeert zijn visie van de perfecte hoed te realise ren. Voor hem is dit avantgarde en parmantig, een stijl die zijn mentor Georgina Godley' niet eenvoudig te evenaren' vindt. Andrew ziet zichzelf als een kunstenaar - "Ik begin met het meer extreme werk en werk dan terug naar de draagbaarheid" - maar zijn methoden kunnen pro blemen veroorzaken. Zijn ideale hoed is degene die een "twinke lend sneeuwstorm-effect" teweegbrengt. Helen Farnell gelooft dat dit haar laatste kans is om creatief te zijn. De belangrijkste reden om af te vallen is voor veel mensen een slanker figuur. Maar nog belangrijker dan er goed uitzien is natuurlijk uw gezondheid! Overgewicht kan hart- en vaatziekten, stofwisselings ziekten en een hoge bloed druk veroorzaken,legt grote druk op de gewrich ten en maakt dat je je min der makkelijk en flexibel kan bewegen. Het is dus belangrijk om te letten op je voedingspatroon en gewicht. Want een goede gezondheid en een verant woorde lijn zorgt ervoor dat je je op alle fronten beter voelt en dat straal je natuurlijk uit. Sommige mensen hoeven er niets voor te doen om slank te blijven. Anderen hebben onge veer alles al geprobeerd om een paar kilo's kwijt te raken, vaak met als resultaat dat ze er na een korte tijd gewoon weer aan zit ten. De grootste boosdoener voor de terugkeer van kilo's, is de levensstijl die men er op na houdt. Tijdens het diëten wordt er braaf calorieën geteld en bij gehouden of er weinig vet maar wel voldoende belangrijke bouwstoffen binnenkomen. Maar zodra het streefgewicht behaald is, vervallen we vaak weer in onze oude minder gezonde gewoonten... Doorbreek de gewoonte Voor wie blijvend wil afvallen is er eigenlijk maar één oplossing: oude gewoontes overboord gooi en en jezelf een nieuwe levens stijl aanmeten. Sporten en gezond eten dus. Minder vet eten kan heel simpel. Kies min der vette levensmiddelen zoals magere yoghurt, halvarine en magere vleessoorten (rookvlees, tartaar, een biefstukje). Onthoud wel dat je lichaam vet nodig heeft dus overdrijf niet! Vis bevat bijvoorbeeld vetten die veel beter zijn dan vlees, dus zet dat eens wat vaker op tafel. Uiteraard is het ook belangrijk om minder suiker tot je te nemen en juist veel groenten, aardappe len, fruit en water. Ook de berei dingswijze van eten maakt veel uit als het om calorieën gaat. Grillen, stoven, stomen of bak ken in (olijfjolie en in een pan met anti-aanbaklaag levert beduidend minder calorieën dan bakken in boter. Het klinkt allemaal heel makke lijk, maar natuurlijk weten wij ook wel dat het soms onmogelijk lijkt. Wanneer je bijvoorbeeld gaat eten in een restaurant wil je liever niet alleen aan die bak sla, omdat de andere gerechten boor devol boter en room zitten. Je levenswijze aanpassen mag niet betekenen dat je niet meer mee kan doen of dat je honger moet leiden. Want op die manier houd je het absoluut niet vol. Een steuntje in de rug is dus geen overdaad. CM3 is een middel dat helpt bij verantwoord en veilig afvallen en is een absolute aan rader wanneer je overschakelt naar een ander eetpatroon. CM3 is een 100% natuurlijk en veilig product. De capsules zijn gevuld met een blokje cellulose (een plantaardig bestanddeel). In de maag zet dit blokje uit. Hierdoor is er minder plaats in de maag en wordt hetik zit vol gevoel' met minder eten bereikt. Het logische gevolg daarvan is gewichtsverlies, zonder honger gevoel. Met CM3 kan je lichaam dus langzaam wennen aan je nieuwe levensstijl en daardoor helpt het je bij het omschakelen naar een gezonder voedingspa troon. CM3 is wetenschappelijk onderzocht. Uit verschillende testen bleek dat het product het hongergevoel wegneemt waardoor een dieet makkelijk vol te houden is. CM3 is ver krijgbaar voor 21,- bij apo theek en drogist. Een verpakking bevat 50 capsules. Meer infor matie over CM3? Stuur dan even een e-mail (info@novumphar- ma.nl). Komende week lanceert Libelle een Verkiezingskrant. Een complete krant met alle interessante politieke ins outs. En ter gelegenheid hier van start Libelle ook een eigen Verkiezingspoll. Voor het eerst lanceert Libelle een special over stemmen. De parlementsverkiezingen naderen en daarom brengt Libelle poli tiek voor iedereen dichtbij. Want de Libelle Verkiezingskrant polst op geheel eigen wijze het publiek, de partijen en de promi nenten. De special biedt onder meer'10 vragen aan 10 lijsttrek kers', mini-interviews en uiteraard een stemtest. Pittige politica De Libelle Verkiezingskrant is inspirerend en boeiend. Zo komen de idealen van de Top-20 vrouwen in de politiek aan de orde. Het heeft daarnaast een verrassend dubbelinterview met de politieke tegenpolen Erica Terpstra (VVD) en Nebahat Albayrak (PvdA). En verder brengt de Verkiezingskrant onder meer de wapenfeiten van Nederlandse politica en de poli tieke gebeurtenissen van 2002 onder de aandacht. Naast het initiatief Libelle Verkiezingskrant houdt Libelle voor het eerst in haar bijna zeventig jarig bestaan een eigen opiniepeiling. De Libelle- Verkiezingspoll loopt via tele foon en de internetsite www.libelle.nl. De resultaten worden op 15 januari a.s. bekendgemaakt. Het grootste vrouwenweekblad Libelle ontving onlangs, onder meer voor haar vele initiatieven, de prestigieuze Gouden Mercur tijdschriftenprijs. De Libelle Verkiezingskrant zit gratis bij Libelle nummer 3. Meer informatie staat op: www.libelle.nl Afeos: u nog waar u op moet sx Stichting Welzijn Schiedam vindt u in ieder© wijk: Oost: Klupbuis Oost, Boerhaavelaan 79, tel. 2451818 Kindercentrum De Triangel, Celciusstraat 2, tel. 2450,123 Noord: Wijkcentrum De Blauwe Brug. Bachpfein 590 tel. 2470464 West: Wijkcentrum De Erker, J v.Avennesstr.32, tel. 4?fi7767 Zuid: Klupbuis Zuid, Dwarsstraat 42, tel. 4267297 Ntouwtand: Wijkcentrum Dreesplein, Dr.W Dreespfein 2 tel. 4738671 Wijkcentrum Wibautplein, dr.Wibautplein 165 l..tel..47357SS1 teder wijkcentrum organiseert vee! activiteiten, cursussen en projecten voor alle leeftijdsgroepen Aan het begin van dit nieuwe jaar gaan er weer vee! nieuwe activiteiten van start en in bestaande activiteiten groepen is meestal wei een plaatsje vrij. Hier vindt u een gedeelte van het aanbod van de Stichting Welzijn Schiedam Op de website van Stichting Welzijn Schiedam {www welzijnschiedam.nl) vindt u het totale programma-aanbod. Bent u niet zo thuis op de computer, dan ligt er voor u een programmaboekje klaar. In alle wijken zijn veel vrijwillige medewerkers actief voor: bar- en baltewerk, kinderwerk en jongerenwerk, creativiteitsactiviteiten en projecten. Misschien is vrijwilligerswerk ook iets voor u U wordt ingewerkt en als u wilt kunt u ook gratis aan een cursus deelnemen om uw kennis te vergroten. Zo ten vrijwilligerswerk soms ook een opstapje zijn naar betaald werk. Informeer bij de medewerkers van het wijkcentrum in uw wijk. KINDEREN Muziekles (1-12) De Erker, De Blauwe Brug Samenspel (1 -2 54) Alle wijk-8 buurtcentra Turks samenspel Oost Peuterspeelzaal (2-4) Alle wijk-& buurtcentra Peuterplus (2-4) Alle wijk-& buurtcentra Na school volop Zuid, activiteiten (4 -12) De Blauwe Brug Beat/Jazzballet (6-14) Alle wijk-& m buurtcentra Computercursussen Dreesplein, f 4 (4-12) Oost, Zuid, De Erker Country-line dance (6-12) Oost Disco (4-12) Alle wijk-& buurtcentra Hobby-Wup (9-12) Oost Karate(4-12) De Erker Koken (6-12) Alle wijk-& buurtcentra Popworkshop (6-12) Oost, De Erker Saz-lessen (6-12) De Erker Schminken (6-12) Dreesplein Spel en beweging (4-8) Dreesplein Step-aerobic (8-12) Dreesplein Streetdance (6-12) Zuid, De Erker, Oost Technische club (6-12) De Erker Stijldansen (11-16) Zuid Tekenen en schilderen De Blauwe Brug, (6-12) De Erker Toneel (6-8) De Blauwe Brug, De Erker, Oost JONGEREN (13-18) Inloop Sport Breakdance (10-15) Alle wijk- 8 buurtcentra Alle wijk- buurtcentra Oost, De Erker SENIOREN Bewegingsactiviteiten Biljartclub Computerles, beginners Ouderensociëteiten Koken Alle wijk-& buurtcentra Oost Oost Alle wijk- buurtcentra Dreesplein BEWEGEN Aerobic Aerobics migr. vrouwen Conditietraining Countryline dance Fietsies migr. vrouwen Flamenco Gymnastiek dames Taebo Stepaerobic Volksdansen Yoga Alle wijk- buurtcentra Oost Dreesplein, Oost Alle wijk- buurtcentra Oost, Dreesplein De Erker Alle wijk- buurtcentra Zuid Dreesplein Oost, De Erker, Zuid Dreesplein, Zuid, De Erker CREATIVITEIT Aquarelleren Bloemschikken Binnenhuis architectuur Boetseren Machinaal borduren Patchwork T etenen/schilderen Cursusbureau Oost, Zuid Cursusbureau Oost Dreesplein De Erker De Erker CULTUUR Haarvlechten De Erker Interculturele kookcursus Oost Dreesplein, De Erker Interculturele ontrooetingsochtend Oost DIENSTVERLENING Advies informatie Anonieme Alcoholisten Computerservice Digitaal Trapveld Gezonde voedingsleer Kinderkunstuitleen Pedagogisch spreekuur Rommelmarkt Speel-O-theek Oost, De Erker Dreesplein De Erker Wibautplein Dreesplein, Oost, De Blauwe Brug De Erker De Triangel Oost, Dreesplein, De Erker Oost RECREATIE EN ONTMOETING Biljarten voor dames Bridge Klaverjassen Thé-dansant De Blauwe Brug De Blauwe Brug, De Erker Wibautplein Alle wijk- buurtcentra Zuid EDUCATIE Computerlessen: - Windows -Word - Excel Internet - Website maken Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Taallessen voor migranten: Taal en Thema voor migrantenvrouwen Introductielessen T aal en Thema Nederlandse les Taal in de Buurt Oost, Dreesplein Taallessen: - Duits - Engels - Frans - Grieks - Spaans -Turks Toneelcursus Klussencursus Ujngroep Muzieklessen Naailessen Percussie Vrouwen op weg Zuid, De Blauwe Brug De Erker Aanmelden via Bureau Medelanders: 010-2467091 Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Cursusbureau Oost Cursusbureau Dreesplein De Erker Alle wijk- en buurtcentra De Erker Cursusbureau Informatie inschrijving Cursusbureau, Boerhaavelaan 79, tel. 4154445 9 mHmê ie; o<>r. O'i A mrs. Öföfo I I j-uo Schierf

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 12