Meer glans in je leven 2003 muzikaal van start SCHIEDAM Bevers Scouting Tono-groep openen nieuw lokaal Een op de vijf Nederlanders zit binnenkort zonder huisdokter WD in Hof van Spaland Uitdagend toneel in wijkcentrum Materialenavond 'Vrede in Bethlehem' Balkenende wil niet bij Kuit Schakers strijden op scholentoernooi Nieuw onderkomen inloophuis een geschenk uit de hemel KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Door KLASKE GEERST CHIEDAM - Het is wellicht menig passant al opgeval len, tussen een groep leuke winkels in het hartje van de stad, staat een nieuw in loophuis: De Wissel. De nieuwe bestemming van het in het oog springende en onlangs geheel door vrijwil ligers gerestaureerde, histo rische pand aan het Broers- veld 123, is een initiatief van de Stichting Missionair Diaconaal Centrum Schie dam. Ondanks de kerkelij ke 'paraplu' mag je er zo wel met als zonder 'kerkse' achtergrond binnenlopen, want het inloophuis is be doeld voor iedereen. Vrij dag zal burgemeester Rei- nier Scheeres het nieuwe in loophuis officieel openen. De nieuwe locatie was een 'ge schenk uit de hemel' nadat het inloophuis vele jaren gevestigd was op de plek waar tegenwoor dig de parkeergarage staat. Het pand is dankzij veel hulp van sponsoren en vrijwilligers aan gepast aan het doel. Het laag drempelig inloophuis wil een gastvrije 'huiskamer' zijn na mens de negen aangesloten Schiedamse Kerken. Iedereen die hier binnenwandelt mag die gastvrijheid ervaren. De Wissel zet zich vooral in om te voorkomen dat mensen geïso leerd raken. Het gaat hierbij vooral om mensen voor wie per soonlijk contact en deelname aan het maatschappelijk leven niet iets vanzelfsprekends is. 'Lang niet iedereen heeft een vriend, vriendin of vertrouwenspersoon met wie gepraat kan worden over een specifiek probleem,' aldus de secretaris van de stichting, mevrouw A.A. Geerdes-Jonker Roelants. 'Voorlopig zijn we er HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 15 JANUARI 2003 3 - 1441 WATERWEG - Alleenstaande oudere vrouwen die meer van hun le ven willen maken, kunnen deze maand terecht bij de Stichting Oude renwerk Nieuwe Waterweg Noord voor de cursus 'Geef uw leven een beetje meer GLANS'. Stichting Ouderenwerk biedt de cursus aan in samenwerking met de de Rijksuniversiteit Groningen (RuG), die onderzoek doet naar het welbevinden op oudere leeftijd. Het onderzoeksproject richt zich op twee verschillende cursussen. De RuG wil aan de hand van de onderzoeksresultaten bepalen welke van de twee het best is of het meest aanspreekt bij de deelnemende vrou wen. Beide cursussen bieden de gelegenheid samen te komen met een groep andere vrouwen en ervaringen uit te wisselen. Via een loting procedure wordt bepaald bij welke cursus de deelnemers worden in gedeeld. Aan de cursus, die in Schiedam en Vlaardingen wordt gegeven, kun nen maximaal 12 vrouwen per groep meedoen. Deze groepen komen vervolgens zes keer bij elkaar. Het tijdstip en de dag van deze bijeen komsten, worden bepaald in overleg met de deelnemers. Deelname is gratis. Voor aanmelding en informatie, kan men van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 12.30 uur contact opnemen met de Ouderenadvies- winkel, telefoonnummer: (010) 248 68 90. SCHIEDAM - De jongste leden van de Scouting Tono-groep hebben een nieuw onderkomen. Zaterdag openden zij zelf hun nieuwe lokaal door de tientallen linten, die voor de ingang van het nieuwe lokaal wa ren gespannen, door te knippen. De leiding van de Bevers wilden al langer een ruimte met meer licht voor de scouts, daarom werd er besloten het vrijwilligerslokaal en het Beverlokaal om te wisselen. In de kerstvakantie begon de verhuizing van de beide lokalen, waarbij ook meteen het nieuwe Bever-lokaal on der handen werd genomen door de vrijwilligers en enkele ouders. Het lokaal is nog niet helemaal af. Binnenkort zullen enorme tekeningen met het themaverhaal dat bij het spel van de kinderen hoort op de wanden komen. Nu de Bevers een groter onderkomen heeft, zijn nieuwe leden, jon gens en meisjes tussen de 5 en 7 jaar, van harte welkom. Kinderen die eens willen komen kijken bij de Scouting, kunnen contact opnemen met Marja van Heest, telefoon 471 59 59. SCHIEDAM - Het Rotterdams Wijktheater staat vrijdag 31 ja nuari met het stuk 'Crime City?' op de planken in wijkcentrum Dreesplein. Het stuk, dat geba seerd is op het Engelse 'A Fair Cop', gaat over vijf jongeren uit een gang die zich vervelen en daarom op zoek gaan naar span ning, avontuur, geld en sensatie. Ze laten zich verleiden tot bero ving, drugsgebruik en misdaad. Het stuk speelt in Rotterdam tus sen 1969 en 2002. De vele cultu ren en de veranderende stad staan centraal en ook de vraag of niemand iets kan doen aan deze ontspoorde jongeren. Met deze uitdagende voorstelling willen de spelers het publiek aan het denken zetten en een beroep doen op hun geweten. Bij het wijkcentrum zijn nog enkele kaarten voor de voorstelling te koop voor 2 euro. Zaal open vrijdag 31 januari om 19.30, aanvang voorstelling 20.00 uur. WATERWEG - In het kader van de vastenactietijd wordt in Schie dam, Vlaardingen en Maasluist het project 'Vrede in Bethlehem', georganiseerd. Dit multireligieus en multicultureel project is ge richt op jonge mensen en kinde ren in Bethlehem en omgeving. Op donderdagavond 16 januari wordt er in de St. Jozefschool voor Mavo, Willem de Zwijger laan 240 in Vlaardingen een mate rialenavond georganiseerd voor groepen die gekozen hebben om het project te ondersteunen. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Marjolein Wijninckx, medewerker Midden- Oosten van Pax Christi, geeft toe lichting op de actuele situatie in de Palestijnse bezette gebieden, met name over Bethlehem en het Arab Educational Institute. Men kan vragen stellen. REGIO - In tegenstelling tot eer dere afspraken heeft CDA-lijst- trekker Balkenende vrijdag niet meegewerkt aan het programma 'Met wie' van Radio Rijnmond. Reden is de keuze van de radio zender voor presentator Natascha Kuit. Zij was eerder deze week betrokken bij een live-uitzending van het Ikon-programma 'Voor Je Kiezen' waarin, de premier stevig werd ondervraagd. Vol gens de campagneleiding hebben de programmamakers de CDA- voorman daarin 'onbehoorlijk en onheus' bejegend. Volgens de woordvoerder van premier Bal kenende, Jack de Vries, zou de campagneleiding tot vrijdagmid dag niet hebben geweten wie de presentatie zou doen. Radio Rijn mond bestrijdt dit met klem. 'De premier is woensdag voor de Ikon-uitzending persoonlijk door mevrouw Kuit geïnformeerd over het feit dat zij de bewuste uitzen ding zou presenteren', aldus Ra dio Rijnmond-hoofdredacteur Laurens Borst. SCHIEDAM - Basisschoolleerlin gen kunnen maandagavond 27 janu ari gaan uitmaken wie de beste scha ker is tijdens het schoolschaaktoer- nooi in Clubhuis Zuid. Op deze avond spelen alle deelnemers vier partijen. De school die met de beste vier deelnemers de meeste punten haalt, verdient de schoolprijs en mag door naar de halve finale voor basis schoolteams van Den Haag en oms treken. Wie geen schoolteam kan sa menstellen, mag individueel mee doen voor leuke prijzen. De wedstrij den beginnen om 19:00 en het toer nooi zal een uur duren. Om 20.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Deelname aan het toernooi is gratis. Meer informatie bij Pou- lien Knipscheer, tel. 214 14 89 SCHIEDAM ZOS op verzoek, het verzoek- platenprogramma voor patiënten in hetVlietlandziekenhuis, is da gelijks tussen 20.00 uur tot 22.00 uur te beluisteren via het Schie damse kabelnet91.5fm. Daar naast zendt ZOS 24 uur per dag lichte muziek uit. In de Liduinakapel is zondag om 9.15 uur een eucharistievie ring voorganger is pater C. Velt- man. Harmonia ontvangt morgen Marina Hoffman die met haar te keningen waarnemingen doet, aanvang 19.45 uur in het wijk centrum aan het Wibautplein, toegang 5 euro. Christelijk maatschappelijke vrouwenbeweging Passage orga niseert 16 januari een bijeen komst om 19.45 uur in De Stuur hut, Nijhoffplein 21. Het thema is 1,2,3 De geschiedenis van de wals, met verhalen en muziek van Gertrude Egbers. Voor info: A. Schipperus tel. 4708948 of C. den Houting tel. 4704516. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap voorganger is Ds. G.Chr. Duinker uit Rotter dam. 27 januari wordt er in Clubhuis Zuid een schoolschaaktoernooi gehouden. Iedereen die nog op de basisschool zit en kan scha ken mag hieraan meedoen. Het toernooi duurt van 19:00 tot 20:00 uur, deelname gratis. Bel voor meer info: Poulien Knip scheer: 2141489. Podiumcafé De Graauwe Hengst, donderdag 22.00 uur Blues Happens. Vrijdag 17 janu ari 21.00 uur, voorronde Popprijs Schiedam met Terence, Het knakworst collectier, Yellow Bri de, Tjolk, Rock Morton, Flood- stain. Zaterdag 18 januari 22.30 uur Ragged Glory. In de St. Jan de Doper-Visita- tiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, is zondag oml0.30 uur een vie ring, voorgegaan door Pastor Tessica Dam en met zang van de- Cantorij o.l.v. Wim v.d. Steen. Zaterdag 17.00 uur, viering met muzikalebegeleiding. STICHTING WELZIJN Zondag staat in de Erker aan de Jan van Avennestraat 32 Brazilië centraal met een optreden van Kriya Familia, van 14 tot 16.30 uur, toegang gratis, voor info: tel. 4267767. Zondag, Wijkcentrum Drees plein, rommelmarkt van 10.00 - 15.00 uur. De entree bedraagt 0,50 euro, kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding hebben gratis toegang. Geen kinderwagens in het wijkcentrum i.v.m brandvei ligheidsvoorschriften. Voor info: tel. 4738671 Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Drees plein 2. Tsjaikowski, Prokofjev, Skijabin, Moessorgski en Sjostakowitsj. Alle grote namen kwamen voorbij tijdens het Nieuwjaarsconcert van Stichting Westvest 90. In het kerkgebouw van de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap NPB was het dit jaar de beurt aan het Calefax Riet kwintet om het nieuwe jaar muzikaal te openen. Onder de titel 'From Russia with love' speelde het kwintet verschillende arrangementen voor blazers: Het Nieuwjaarsconcert is een aanvulling op de concertreeks voor het seizoen 2002 - 2003. Het eerstvolgende concert met de titel 'rondom het orgel' stond gepland voor 26 januari. Dit concert is echter ver plaatst naar 30 maart. Op vrijdag 7 februari kunnen muziekliefheb bers weer terecht aan de Westvest 90 voor het pianoconcert van Da vid Kuyken en Brenno Ambrosini. Het concert begint om 20.15 uur. Toegang is 6 euro inclusief reserve- ringskosten en pauzeconsumptie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Reser veren kan ook via de website: www.westvest90.nl. Hier is ook de complete concertagenda te vinden voor het seizoen 2002-2003. alleen op dinsdag- en vrijdag middag, maar dat kan in de toe komst veranderen. Aan uitbrei ding van vrijwilligersteam wordt al druk gewerkt.' De 'nieuwe lichting' vrijwilli gers is bijna klaar om aan de slag te gaan nadat ze intensief zijn begeleid en opgeleid. De Wissel stelt namelijk een aantal belang rijke eisen aan de vrijwillige als gastvrouwen en -heren. Zo moet deze naast andere sociale vaar digheden vooral goed kunnen luisteren en zorgvuldig met ie mands vertrouwen omgaan. De vrijwilligers moeten natuurlijk ook tegen een emotioneel stootje kunnen en soms teleurstellingen incasseren. 'Maar het is bovenal heel mooi werk om te doen!' voegt me vrouw Geerdes enthousiast toe. Eigenwaarde De groep vrijwilligers merkt vrijwel dagelijks hoe groot en schrijnend de behoefte aan die persoonlijke en emotionele aan dacht, begrip en herkenning is. De vergrijzing zorgt ervoor dat de activiteiten van De Wissel al leen maar zullen toenemen. In een goed gesprek en gezelschap staat 'eigenwaarde' centraal. Het gaat er vooral om, dat de bezoe kers hun verhaal kwijt kunnen, want 'een luisterend oor doet wonderen', zo leert de praktijk. Als vrijwilligster van het eerste uur, is mevrouw Geerdes bijzon der betrokken bij De Wissel. Zij was 20 jaar geleden al actief bij de oprichting van de werkgroep Stichting Missionair Diaconaal Centrum Schiedam en weet nog van geen ophouden. Haar hoop Na de officiële ingebruikneming vrijdag, kan iedereen op dinsdag- en vrijdagmid dagen terecht in De Wissel voor aandacht, gezelligheid, rust, een gesprek, infor matie en bezinning en verwachting is wel, dat ook meer jongeren zich voor dit prachtige vrijwilligerswerk wil len gaan inzetten. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij me vrouw L. Kraan, 273 48 63. Wie een kijkje wil nemen in De Wis sel kan vrijdag om 20.00 uur te recht op Broersveld 123 waar burgemeester Scheeres dan de officiële opening zal verrichten. MAASSLUIS - Patiënten uit het Westland, Schieland en Delfland die zonder huisarts komen te zitten of sowieso niet ingeschreven kunnen worden, zijn sinds vorige week welkom bij de huisartsenpraktijk van de Districts Huisartsen Vereni ging in Maassluis. Schie dammers en Vlaardingers zonder huisarts kunnen er ook terecht, maar niet voor het aanvragen van visites. Uit onderzoek blijkt dat binnen niet al te lange tijd een op de vijf Nederlanders zonder huisarts zit. Boosdoener is het tekort aan op volgers voor huisartsen die er mee stoppen. In deze regio dien de dit probleem zich vorig jaar aan. Het begon in Schiedam, waar huisartsen in april noodge dwongen de waarneming moes ten staken van de, al in 2001 af gezwaaide, dokter Beemster. Medio 2002 kwamen daar ook nog eens de patiënten van huis arts Van de Peppel bij. Intussen werd bekend, dat ook in Maas sluis op niet al te lange termijn tenminste twee huisartsen hun praktijk zouden beëindigen. Waarnemers Lang heeft het er naar uitgezien, dat de beoogde voorziening zou een praktijk met twee artsen. De huisartsenvereniging heeft een aantal waarnemers aangetrokken en permanent zijn twee parttime doktersassistentes beschikbaar om telefonisch vragen te beant woorden, aanvragen voor recep ten te verwerken en spreekuuraf spraken te maken. De praktijk is gevestigd aan de Zwaluwstraat 48 en is op werkdagen telefonisch bereik baar van 8.00 tot 11.00 uur via telefoonnummer 010-428 77 60. Spreekuur wordt uitslui tend gehouden op afspraak. Patiënten zonder huisarts zijn sinds vorige week welkom bij de huisartsenpraktijk van de Districts Huisartsen Vereniging in Maassluis worden gehuisvest in ouderen- complex De Havenbogen in Schiedam West. Maar met de komst van twee nieuwe voorzie ningen voor huisartsen onder één dak, de zogenoemde HOED-en, konden meer patiënten zich bij de zittende huisartsen in Schie dam inschrijven. De aandacht kon zo worden ver legd naar Maassluis, waar de zit tende huisartsen de waarneming voor de eerste vertrokken dokter niet langer konden garanderen. Na overleg met de gemeente Maassluis en de woningbouw- stichting is in korte tijd een flat woning geschikt gemaakt voor SCHIEDAM - De VVD afde ling Schiedam gaat zaterdag 18 januari kiezers informeren over de standpunten van de partij. Hiervoor zijn de partijleden vanaf 10 uur 's ochtends aan wezig in het Hof van Spaland met een verkiezingskraam. Lokale politici zullen de standpunten van de partij na der toelichten en vragen be antwoorden. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Foto: SCOUTING TONO-GROEP Foto: ROEL DIJKSTRA Gastvrij e huiskamer De Wissel opent vrijdag haar deuren Patiënten zonder huisarts zoeken toevlucht in Maassluis Foto: KLASKE GEERST Foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 13