Geef om vrijheid Inschrijving voor de januari - cursus 'Ni Sport Fitness I irado Grofvuil? C111CC1*LC Informatie nodig? JË? Stap 1beweging Stap 2: dieet Qa Tino Hoogendijk Proj ectcommissie Binnenstad vergadert Commissie Grondgebied vergaf1 rt Stap 3: test Holywijk, Zwaluwenlaan 478 Vlaardingen tel.: 010 - 474 94 50 Westwijk. Blois v Treslongstr. 151 Vlaardingen tel.: 010 - 460 02 60 Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam WOENSDAG 15 JANUARI 2003 PAGINA 4 WOE WET MILIEUBEHEER L-L.l11iILIJ1 Droogte en mislukte oogsten in zuidelijk Afrika. Hongerdood dreigt voor ruim 14 miljoen mensen. Dorcas, ICS en World Vision werken samen aan voedselhulp. Help ons! Uw gift redt mensenlevens Giro 70703 o.v.v. Afrika j|iiDoRCAS Hulp World Vision Sportschool Tino Hoogendijk heeft bijna 20 jaar ervaring met dit "afslank-programma voor mannen en vrouwen in 3 stappen", de ideale kombinatie: voeding en beweging. Afslanken gaat niet vanzelf. Je moet er wat voor doen, maar je hoeft het niet alleen te doen. Het staat vast, dat de kombinatie van bewegen en goede voeding, de beste resultaten biedt op korte en lange termijn. U hoeft nu alleen nog maar de eerste stap te zetten. Als u besluit zich in te schrijven voor onze cursus "Sportief Afslanken" wordt u begeleid dooreen sportleraar of lerares, een arts en een diëtiste. voor Het succes van het afslanken zit voor een belangrijk gedeelte in een verantwoord, uitgebalanceerd voedings-programma. U krijgt van onze diëtiste een persoonlijk voedingsadvies, dat onder haar wekelijkse begeleiding goed is vol te houden. Haar voedingsadvies is gericht op een gezonde voeding, ook na de cursus. -- Voor een inforniaHe-palclcet t uitnodiging kunt u ook belien mef één van onze sportscholen, Po torsus begint eind januari. uw stofwisseling te aktiveren uw figuur te verbeteren uw konditie te verbeteren Door middel van een aantal metingen berekent de computer de samenstelling van uw lichaam en uw ideaal-gewicht. De fietstest en de bloeddrukcontrole bepalen uw huidige konditie, zodat er verantwoord aan de cursus "Sportief Afslanken" kan worden deelgenomen. Door de begintest en de eindtest kunt het behaalde resultaat aflezen. BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BOUWPLAN BINNENPLANSE VRIJSTELLING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO Breng uw grofvuil naar het Afvalbrengstation in uw woonplaats of bel IRADO voor een afspraak: 262 1000. VERORDENING VERBETERING PARTICULIERE WONINGVOORRAAD EN MONUMENTEN 2002 KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENT rtiVieudienst Rijnr,l0 ONTWERPBESCHIKKING ARTIKEL 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Ais de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp-beschik- king) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen om voorschrif ten van de op 31 maart 1994 aan Vetus den Ouden N.V. verleende vergunning ten behoeve van een handelsonderneming in scheepsartikelen aan de Fokkerstraat 571-573 en de Calandstraat 116-120 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te vullen. De aanpassing heeft betrekking op de opslag en het gebruik van gasflessen. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 15 januari 2003 tot en met 28 januari 2003 tijdens de werkuren inzien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 84 02 Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan wór den ingesteld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 28 januari 2003 inbrengen bij Burgemeester en Wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen indien u beden kingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen. Voor nadere inlichtingen over de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 402). Projectnummer: 308094 Support our fight for human rights ia, ik steun Amnesty International We hoperi op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. Als lief wordt u geregeld geïnformeerd over het werk van Amnesty international. iik machtig Amnesty International per maand/anders, nL€. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer Voorlettersmft Naam Postcode Bssb Geboortedatum Stuur deze bon in een envelop naar^mnesty nS)° Crf teH020>'626 44 36of «jkop Diabetes de wereld uit Giro 5766 Diabetes Fonds, Amersfoort ^■SI xmvm 0228-592824 035-4284984 033-4643444 ïï'N-H V V VERENIGING EXCLUSIEVE SPORTCENTRA O Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspec- teur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 24 december 2002 t/m 9 januari bouwaanvragen/meldingen: Burg. Honnerlage Gretelaan 363/ Burg. Stulemeijerlaan 99 en Nieuwe Damlaan 76 Woonplus Schiedam commerciële Burg. Honnerlage Gretelaan 365 Woonplus Schiedam Burg. Honnerlage Gretelaan 377 Armade Janse B.V. Dr. Schaepmansingel 1 Hoogaars 16 Schiedamseweg 3 sloopaanvraag: Burg. Honnerlage Gretelaan 365 S.C.I.V. J.C. Schippers V.N. van Seters St. ASVZ Zuid West 2003: woongebouw met dienstencentrum en ruimten bouwen woongebouw met commerciële ruimten bouwen reclame-elementen vervangen gevels wijzigen dakkapel plaatsen woning vergroten (serre c.q. doorloop) gezinsvervangend tehuis slopen Verleende beschikkingen van 7 januari 2003 t/m 9 januari 2003: bouwvergunningen/meldingen: verleend 7 januari 2003: Tuinlaan 64 HaPe B.V. voormalig schoolge bouw tot 4 woningen verbouwen verleend 9 januari 2003: Lange Nieuwstraat 55 Architéma B.V. kantoor tot 5 wonin gen verbouwen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 20 januari 2003 Burg. Honnerlage Gretelaan 377 Burg. Honnerlage Gretalaan 365 Galileistraat 19,21,23 en 29 Geelgieterhof 1 Karei Doormanweg Oostsingel 67 Sveaborg Westmolenstraat e.o. Armada Janse B.V. Woonplus Schiedam C. Spek Bouw- en aann. bedrijf J.F.A. Quadt Rabobank Schiedam- Vlaardingen A.W. Rimann O.C.S. Bokx Vastgoed ontwikkeling B.V. reclame aanbrengen groepswoongebouw bouwen 4 woningen vergroten woning vergroten kantoor bouwen woning vergroten 53 appartementen stallingsgarage bouwen 54 woningen stal lingsruimte bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Schrijnwerkerstraat 47 en 49, vergroten voorgevel woonhuis Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Woudhoek Noord '94 Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 16 januari 2003 t/m 29 januari 2003 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Oostsingel 67, vergroten woning Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe gedurende vier weken vanaf 16 januari 2003 t/m 13 februari 2003 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vrij stelling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad op 17 december 2002 de Verordening verbetering particuliere woningvoorraad en monumenten 2002 heeft vast gesteld. Deze verordening treedt in werking binnen drie dagen na bekendmaking hier van. Voor belangstellenden ligt een exemplaar bij de Stadwinkel, balie Bouwen, Wonen en Milieu ter inzage. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij gelet op de Tijdelijke referendum- wet de Verordening verbetering particuliere woningvoorraad en monumenten 2002 referendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeen, raadsver kiezingen in Schiedam kan over vorengenoemd raadsbesluit een verzoek indi ten tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebcv te worden ingediend, binnen drie weken na bekendmaking dat het besluit referendabel bij de Stadswinkel, balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 2 populieren en 1 abeel, staande aan het Nijhoffplein, in verband met pi deel gevaar en overlast. 1 esdoorn en 1 abeel, staande aan de Voorberghlaan en Hoppersingel in band met overlast en dunning van het bomenbestand. 1 conifeer, staande in de achtertuin B.Ijzerdraadsingel 38, in verband met de situering. 1 acacia en 1 els, staande aan de Vlaardingseweg 23, in verband met de uitbreiding van de fietsenstalling. 287 bomen, staande in Groenoord Zuid, in verband met ontwikkeling bouwplannen in het kader van wijkontwikkeling Groenoord herinrichting woonomgeving. Gefaseerde kap Deze kapvergunning wordt van kracht zodra een sloopvergunning is verlo vd en deze onherroepelijk is. Een aantal bomen dient te worden gehandhaafd dan wel te worden verplant, van deze kapvergunning wordt een herplantplicht verbonden van tenminste 75 bomen. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemecs1 r en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belant'benden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverv d spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit w. geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 509- 1, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezv larschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. 1 op dinsdag, 21 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadsi Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid mevr. Meijer. Onderwerpen op de agenda zijn: Openbare verlichting Broersvest. Een medewerker van het Projectbureau TramPlus geeft een presentatie van de aangebrachte openbare straatverlichting op de Broersvest. Aankoop Hoogstraat 99/Appelmarktbrug 2a/2b ("pand Monopool in het kader van de revitalisering Hoogstraat. De verantwoordelijk wethouder is uitgenodigd de commissie te inforn >ve deze aankoop en nader in te gaan op een mogelijke bestemming van dit pai Afsluiten Koemarktbrug. In de commissie is eerder het in 2003 langdurig afsluiten van de Koen up aan de orde geweest, dit in verband met het renoveren van de brug. De verantwoordelijk wethouder is uitgenodigd de commissie te informer >ver de stand van zaken. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl op woensdag, 29 januari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stac Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de I. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn: Presentatie gedeputeerde M. Norder over de actuele ontwikkelingen A4noord/Midden-Delfland. (Integrale Ontwikkeling Delft-Schiedam Discussie van de commissie met de heer Norder over de actuele ontwikkelingen. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansso edam.nl De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Infbrmatiep Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedat Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verstag oort- gangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de e kun nen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werk iJe commissie behoren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 4