Schaatsbaan op stationsplein daverend succes! iüü©_jtstad m BI i| Gemeente Schiedam Vrijwilligersorganisaties op LOOK TV! Nieuwe cursus Vrouwen op weg start op 28 januari 2003 in Schiedam Zuid Niet toegelaten verzoeken tijdelijke referendumwet Gewenningsperiode nieuwe parkeerbeleid voorbij Controleurs gaan weer bekeuren www.schiedam.nl Bibliotheek Noord tijdelijk gesloten tJL Tweede Kamerverkiezingen, u komt toch weer? ftTf R Xt e 1 NCËNl WOENSDAG 15 JANUARI 2003 PAGINA 5 /;v/^\ WET MILIEUBEHEER Informatie Gemeente Schiedam op internet: N EENTE SCHIEDAM, WEEK 03°, WOENSDAG 15 JANUARI 2003 Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Nog tot en met 18 januari is het winter op het stationsplein in Schiedam. Of het nu vriest of dooit, er kan geschaatst worden. En Schiedammers schaatsen graag: sinds de burgemeester 20 december het eerste rondje reed over de gloednieuwe schaats baan hebben al ruim 4000 mensen zijn voorbeeld gevolgd. Dagelijks om 15.00 uur vormen zich letterlijk rijen voor de ingang van de schaatsbaan. Kinderen staan te trappelen om zich op het ijs te begeven en daar de eerste uren niet meer vanaf te komen. Gemiddeld 200 bezoekers per dag kopen een kaartje en daarnaast wordt de ijsbaan 's ochtends, wanneer de kinderen weer op school zitten, gebruikt voor het 'schoolsehaatsen'. Schiedamse basis- én middelbare scholen hebben zich massaal opgegeven om met hun klassen een uurtje te komen schaatsen. In totaal zullen zo'n 1500 kinderen in klassikaal verband de schaatsbaan bezoeken. r>; ^Wieudienst Rijnrr,0 ■f ONTWERPBESCHIKKINGEN ARTIKEL 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de ver gunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpas sing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen voorschriften van de volgende vergunningen krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te vullen, te wijzigen en/of in te trekken. 1. De voorschriften van de op 21 februari 1991 aan MTC Poedercoating verleende vergunning ten behoeve van een metaaloppervlaktebehandelingsbedrijf aan de Buitenhavenweg 70 te Schiedam (316913). 2. De voorschriften van de op 21 januari 1994 aan Watsila Nederland B.V. verleende vergunning ten behoeve van een revisie-/reparatiewerkplaats voor dieselmotoren aan de Havenstraat 18-24 te Schiedam (314709). 3. De voorschriften van de op 14 maart 1994 aan C.L. van Slobbe B.V. verleende ver gunning ten behoeve van een las- en constructiebedrijf aan de Nijverheidsstraat 32 te Schiedam (309433). Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 15 janua ri 2003 tot en met 28 januari 2003 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rjjnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 84 02 Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen. Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 28 januari 2003 inbrengen bij Burgemeester en Wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen indien u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen. Voor nadere inlichtingen over de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Nog tot en met zaterdag 18 januari zal de Burgfonds Schaatsbaan op het stationsplein geopend zijn. Dagelijks van 15.00 tot 21.00 uur. De entree is 1,- per persoon, natuurlijk is het huren van ijshockey of kunstschaatsen mogelijk. Dit kost 2,- per paar schaatsen (hiervoor geldt een borg van 50,-). Bij de ijsbaan is tevens een terras gesitueerd, waar u onder het genot van een traditioneel kopje warme chocolademelk met slagroom de ijspret kunt gadeslaan. Ook zijn er chips en frisdranken verkrijgbaar. Projectnummers: 316913, 314709, 309433. De vrijwilligersorganisaties van Schiedam krijgen de mogelijkheid zich te promo ten op de televisie. Dit initiatief is afkomstig van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam in het kader van het project "Sterk Vrijwilligerswerk Schiedam" en wordt in samenwerking met LOOK TV uitgevoerd. De vrijwilligersorganisaties kunnen hun werkzaamheden in het zonnetje te zetten, voor heel kijkend Schiedam! U kunt in een kort durend spotje laten zien wat voor werk uw organisatie doet, hoe de sfeer is en dat nieuwe vrijwilligers welkom zijn. De spotjes worden in 2003 en 2004 in samenwerking met LOOK TV en Dubbelklik producties opgenomen en uitgezonden. teun Schiedam heeft veel vrijwilligersorganisaties en er zijn een beperkt aantal opname- en uitzendweken. Daarom raden we u aan snel te reageren als ook uw organisatie graag een promotiespotje op LOOK TV wil uitzenden. Voor meer informatie of aanmeldingen kunt u contact opne men met het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam: t.a.v. Marjolein van Doorn, Postbus 197, 3100 AD Schiedam, e-mail: ms.v.doorn@schiedam.nl, tel.: (010) 246 50 64 >c h i e d a m er voor dat u met deze ideeën aan de slag gaat en voor uzelf een plan opstelt, met behulp van de docente. Voor wie is deze cursus bedoeld? De cursus is bedoeld voor Schiedamse vrouwen van 21 jaar of ouder met een bijstandsuitkering of mimimuminkomen. Deelname aan de cursus is gratis. Waar en wanneer? De eerstvolgende cursus start in Kluphuis Zuid. De cursus start op dinsdag 28 janu ari en duurt 12 weken. Tijdstip: 9.00- 11.30 uur. Tijdens de schoolvakantie j er geen cursus. Kinderopvang is aanwi Interesse? Bel voor meer informatie na; Leida van Grootveld van SWS, telefoon: (010) 245 18 18 of naar Philomeen Bex van Bureau voor Werk en Scholing, telefoon: (010) 246 50 21. Waarom een cursus vrouwen op weg? Vrouwen op weg is een cursus voor vrou wen die graag iets anders willen en zich daarom willen oriënteren op hun moge lijkheden. Tijdens de cursus wordt u aan het denken gezet over uw toekomstmo gelijkheden. Misschien wilt u uw afgebro ken opleiding afmaken, betaald werk gaan zoeken of een cursus gaan volgen. U leert tijdens 12 bijeenkomsten ontdekken waar u goed in bent en hoe u keuzes kunt maken. De cursus Vrouwen op weg zorgt De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat de voorzitter van het centraal stembureau het inleidend verzoek tot het houden van een referendum met betrek king tot de volgende besluiten niet heeft toegelaten in verband met het niet behalen van de kiesdrempel: Verordening afvalstoffenheffing 2003; Verordening havengeld pleziervaartuigen 2003; Verordening hondenbelasting 2003; Legesverordening 2003; Verordening marktgelden 2003; Verordening onroerende -zaakbelastingen 2003; de derde verordening tot wijziging van de Verordening parkeerbelastingen 1998; Precarioverordening 2003; Verordening rioolrecht 2003; Verordening woonwagenrecht 2003; Verordening woonwagenrecht 2003; Parkeerverordening Schiedam 2003. Besluit tot intrekking van de Verordening brandweerrechten 2002 Tegen de besluiten tot het niet toelaten van de inleidende verzoeken kunnen belanghebbenden binnen 6 dagen na bekendmaking beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Gedurende deze periode kan een afschrift van het proces-verbaal van de verzoeken worden ingezien tijdens kantooruren bij het Gemeentelijk Informatiecentrum, Stadserf 1 Met ingang van 1 januari 2003 is een belangrijk gedeelte van het nieuwe parkeerbeleid ingevoerd. Om het publiek aan al de veranderingen te laten wennen, hebben de controleurs de afgelopen periode nog geen bekeurin gen uitgedeeld. Vanaf maandag 20 janu ari echter is dat afgelopen. Wie zonder vergunning of parkeerkaart zijn auto stalt op een plek die valt binnen het parkeer- regime, krijgt onherroepelijk een bon. De naheffingsaanslag kost 27,22 (al naar gelang de omstandigheden aan gevuld met de kosten van een dagkaart of van een parkeerkaartje) tot 1 februari 2003, want vanaf die datum worden alle tarieven aangepast. Daarover volgt nog nadere informatie. Het nieuwe parkeer beleid zal de komende maanden kritisch worden gevolgd en waar nodig na een evaluatie worden bijgesteld. De vestiging van de Openbare Biblio theek aan het Bachplein wordt opnieuw ingericht. opersbare bibliotheek 1tttt Het Schiedamse architectenbureau Van Velzen, la Feber en Bonneur heeft een ontwerp gemaakt waarin de bibliotheek veel toegankelijker, overzichtelijker en aan trekkelijker wordt. Automatische deuren, boekeninleverbussen, een klein podium, een leesterras, lagere kasten met veel presentatiemogelijkheden, sfeervolle ver lichting, verschillende kleuren vloerbedek king: al deze ingrediënten zorgen er voor dat de ruimte ingrijpend gewijzigd wordt. Om dit te kunnen realiseren is Bibliotheek Noord van 6 januari tot 17 februari 2003 voor publiek gesloten. Bezoekers kunnen gedurende deze periode terecht in de andere vestigingen van de bibliotheek. Vanaf mandag 17 februari 2003 is iedereen op de bekende openingstijden weer van harte welkom in de vernieuwde Bibliotheek Noord. Bibliotheek Noord, Bachplein 589, tel. (010) 470 83 20 Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, tel. (010) 246 57 00 Bibliotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 163, tel. (010) 471 58 70 Bibliotheek Zuid, Leliestraat 10, tel. (010) 426 79 81 I TWEEDE K4MER I .ukomt toch weer? Helaas is bij het drukken van de oproepingskaarten voor de Tweede Kamerverkiezingen op woensdag 22 januari a.s. een fout geslopen in de tekst. Vermeld is dat Schiedam behoort tot Kieskring 4, maar u dient daar te lezen Kieskring 14 (Dordrecht). Overigens heeft dit geen enkel gevolg voor de geldigheid van de oproepingskaarten, omdat daarop duidelijk staat om welke verkiezing het gaat, op welke dag de verkiezing is en op welk stembureau de kiezer zijn stem kan uitbrengen. Het kabinet is gevallen. Een nieuw kabinet moet komen. Hoe dat nieuwe kabinet er uit moet zien, bepalen we zelf. Op woensdag 22 januari 2003 mogen alle stemgerechtigde inwoners van Nederland opnieuw naar de stem bus om hun voorkeur daarvoor uit te spreken. Dan vindt namelijk de ver vroegde verkiezing van de leden van de Tweede Kamer plaats. Dit is de laatste aflevering van de verkiezings rubriek op deze pagina. Deze week: hoe werken de stemmachines? In Schiedam wordt al sinds 1994 gestemd met de stemmachine. De meeste kiezers weten wel hoe dit werkt. Voor de nieuwe kiezers toch een korte instructie, die ook op de achterkant van de 'Lijst van kandidaten' staat afgedrukt. Hoe werkt de stemmachine? Als u voor het kiespaneei staat, ziet u een stembiljet in groot formaat. Bovenaan staan de namen van de partij en met het lijstnummer en daaronder de namen van de kandidaten. Onder de naam van elke kandidaat zit een knopje. U zoekt de partij waarop u wilt stemmen en de naam van de kandidaat van de partij die u wilt kiezen. U drukt op de naam van de kandidaat van uw keuze. U controleert op het display of uw keuze goed is. Zo ja, dan drukt u op de rode stemknop; zo nee, dan maakt u opnieuw uw keuze en drukt dan alsnog op de rode stemknop. Kan een gemaakte keuze gecorrigeerd worden? Ja, zolang u tenminste nog niet op de rode stemknop hebt gedrukt. Als u dat wel hebt gedaan, kunt u niet meer opnieuw stem men. Kan er ook blanco gestemd worden? Ja, dat is mogelijk; daarvoor is op het kiespaneei een aparte knop. Is ook bij het stemmen met de stemmachine het stemgeheim gewaarborgd? Ja, voor honderd procent. Geen van de stembureauleden kan zien op welke partij en welke kandidaat gestemd wordt. Wat is de betekenis van het volgnummer dat de kiezer van de voorzitter krijgt? Het gebruik van volgnummers is ver plicht voorgeschreven in de Kieswet en is uitsluitend bedoeld als hulpmiddel. Het stembureaulid dat bij de stemmachine zit, weet hierdoor hoe vaak de stemma chine moet worden vrijgegeven voor gebruik. Namelijk één keer voor de kie zer zelf; twee keer, voor de kiezer zelf en één volmachtstem of drie keer, voor de kiezer zelf en twee voimachtstemmen. Via het volgnummer kan dus absoluut niet worden herleid op wie er gestemd wordt. Hoe lang zijn de stembureaus open? Van 7.30 tot 21.00 uur. Meer informatie? Voor meer informatie over de verkiezin gen kunt u terecht bij bureau Verkiezingen in de Stadswinkel, Stadserf 1op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Telefoonnummer: (010) 246 57 41 of (010) 246 58 28.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5