Organisatie Internationaal Indoortoernooi softbal in Schiedamse handen Waterweg Wonen krijgt stevige kritiek van de SP KOSTUUMS KOLBERTS JACKS HALVE PRIJZEN SWSMC verrast op het Kasteel SCHIEDAM Van kwaad tot licht Gusto verzamelt oud papier Werkbezoek PvdA'ers aan jong Schiedam Liever goede buren dan lege huizen Zakelijk bekeken Audio Control vormt het Mekka voor de serieuze muziekliefhebber Het Nieuwe Stadsblad 1 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 16 JANUARI 2003 3 - 1510 SCHIEDAM - Muziekvereni ging Gusto haalt dinsdag weer oud papier op in Schiedam Oost. Bewoners hebben hier inmiddels al een folder over in de brieven bus gekregen. De vereniging haalde de laatste tijd minder pa pier op en dus ook minder geld door een misverstand. Eind 2002 bleef het papier staan doordat er geen auto beschikbaar was. Het papier werd een dag later opge haald, maar de vereniging merkt dat het vertrouwen sindsdien minder is geworden. De opbrengst van de maandelijk se papieractie gaat naar de ver enigingskas. De vereniging hoopt dan ook dat iedereen in Oost dinsdag weer massaal het papier buiten zet. Vanaf half 7 's avonds wordt het oud papier op gehaald. De volgende papieractie staat gepland voor dinsdag 18 febru ari. SCHIEDAM - De kandiaatka- merleden voor de PvdA, Mariët- te Hamer uit Maassluis en Gerdi Verbeet uit Amsterdam, brengen maandag een werkbezoek aan Schiedam-Noord. Tijdens het be zoek staan de ontwikkelingen op het gebied van peuterspeelzaal- werk, kinderopvang en basison derwijs centraal. De Schiedamse PvdA'ers Mahir Engin, Mari Dingenouts en Joke de Haan be geleiden de politici op hun tocht langs instellingen. Peuterspeelzaal Pippeloentje, de Werkgroep Opvoedingsonder steuning Noord (WON), Yggdra- sil van de Stichting Kinderop vang Schiedam (SKS), basis school de Regenboog en sport park de Vijfsluizen staan op het lijstje van de te bezoeken loca ties. SCHIEDAM - Rondom het the ma 'Van kwaad tot licht' ver zorgt Felicia Dekkers zaterdag 25 januari een lezing en een workshop. Tijdens deze bijeen komst gaat zij met de deelne mers op zoek naar lichtbeelden in kunst en literatuur. De lezing en workshop zullen plaatsvinden in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB, Westvest 90. Aanvang 10.30 uur. De bijeen komst is om 16.00 uur afgelo pen. Deelname kost 35 euro, inclusief lunch. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) Door SANDRA DON SCHIEDAM - In Neder land wordt gevoetbald en in de winter fanatiek ge schaatst. Ook tennissen we veel en sommige mensen zwemmen, maar softbal? Nee, dat is voor weinigen weggelegd. Toch is Neder land op Europees niveau geen kleintje op softbalge- bied. Samen met Italië strijdt ons land jaarlijks om de belangrijkste Euro pese prijzen. Daarom wordt dit weekeind voor de twee de keer het Internationaal Indoor Dames Softbal Toer nooi in Schiedam gehouden onder de naam: Indoor Cup 2003. Zestien teams zullen in de Mar griethallen en de Groenoordhal deelnemen aan dit toernooi, waaronder vijf Amerikaanse en een Canadese ploeg. Ook zijn de nationale teams van Engeland en België aanwezig en wordt Ne derland vertegenwoordigd door Jong Oranje en de topformaties Twins, Terrasvogels, Zwijnd- recht, Almere, Eurostars, Storks en DSC. Maar waarom in Schiedam? 'Ja, die vraag wordt ons vaak ge steld', is het antwoord van orga nisator Debbie van Snek. 'Waar om niet, zou ik zeggen. Voordat wij de organisatie van het toer nooi overnamen werd de drie daagse wedstrijd altijd in Lyon (Frankrijk, red.) gehouden. De Amerikaan, die in Frankrijk ver antwoordelijk was voor de orga nisatie leek het een leuk idee om het toernooi naar Nederland te halen, omdat ons land centraler zou liggen, waardoor er meerde- re, ook Europese teams, zouden deelnemen.' Zo gezegd, zo gedaan. Maar eerst moest er natuurlijk een ge schikte stad worden gevonden met een goede sportaccommoda tie en een groot hotel op loopaf stand, want de deelnemers moe ten voor een paar dagen worden ondergebracht. 'Schiedam bleek de meest geschikte locatie met de Margriethallen, de Groe noordhal en het Novotel op loop afstand. Waarschijnlijk hadden we de Indoor Cup ook in Am sterdam kunnen organiseren, maar we komen allemaal uit de ze omgeving, dus dan is de keu ze snel gemaakt.' Daar komt nog eens bij dat het toernooi vorig jaar, toen voor het eerst door Nederlanders georga niseerd, een goede vuurdoop had. Er waren alleen enthousias te reacties te horen en dus krijgt het toernooi dit jaar een vervolg. Goede voorbereiding Doel van het toernooi is het sa menbrengen van softbalsters uit verschillende landen om van el kaar te leren en zo een goede voorbereiding te kunnen treffen op de komende nationale compe tities, die veelal in april begin nen. Maar softbal wordt normali ter vrijwel nooit indoor gespeeld. Daarom zijn de spelregels iets aangepast aan de hal. Zo wordt er maar met acht in plaats van negen dames gespeeld. 'Maar de aanpassing van de regels, maakt het spelletje er niet minder aan trekkelijk op hoor', laat Snek weten. Omdat softbal een vrij onbekende sport is in Nederland, is de entree voor het driedaagse- evenement gratis. Zo hoopt de Koninklijke Nederlandse Base ball Softball Bond de sport te kunnen promoten. Ook al stelt ons kikkerlandje op mondiaal ni veau niet zo veel voor, omdat de Nederlandse softbalsters moeten opboksen tegen machtige landen als de VS en Japan, op Europees niveau maakt Nederland samen met Italië al jaren de dienst uit. Belangstellenden die graag een kijkje willen nemen, kunnen vanaf vrijdagavond 17 januari 19.30 uur terecht in de Margriet hal. De officiële opening zal plaatsvinden in de Margriethal op zaterdag 18 januari om 8.15 uur. De finale wordt eveneens in diezelfde hal gespeeld op zondag 19 januari om 16.30 uur, direct gevolgd door de prijsuitreiking. Vanavond zal er, voorafgaand aan het toernooi, in Sporthal West in Rotterdam een clinic worden gegeven door Margo Jonker, de assistent coach van het Amerikaanse Olympische Softbal Team dat in Sydney tij den de Spelen de gouden medail le veroverde en door Bob Pelle. Softbalsters uit het hele land kunnen deelnemen aan de clinic. Meer informatie over Indoor Cup 2003 is te vinden op www.indoorcup.com. door MARK KIVIT WATERWEG - Een protest van de SP Rood jongeren tegen onnodige leegstand van sociale huurwoningen is door woningbouwcorpo ratie Waterweg Wonen en de gemeente Vlaardingen tot een snel einde gebracht. Maandag kraakten de SP Rood Jongeren onder aan voering van Tweede Kamer lid Piet de Ruiter enkele woningen in de Adriaan Pauwstraat in de Vlaar- dingse Babberspolder, die op de nominatie staan ges loopt te worden. Waterweg Wonen kon weinig sympa thie voor de 'herbewonings- actie' opbrengen en onder nam onmiddellijk gerechte lijke stappen. De volgende ochtend maakten een hul pofficier van justitie en een deurwaarde abrupt een ein de aan de actie en was het avontuur van de jongeren alweer voorbij. De Socialistisch Partij hekelt het beleid van Waterweg Wonen. 'Een corporatie die in een tijd van woningnood sociale huur huizen leeg laat staan, is wat mij betreft asociaal bezig', aldus Piet de Ruiter. 'De bouw van sociale woningwetwoningen is van '93 tot 2001 met tweederde terugge lopen. Daardoor is een grote vraag aan woningen ontstaan voor mensen met laag en mo daal. Dan moet een corporatie dit soort woningen gewoon ver huren. Studenten bijvoorbeeld zijn hier hartstikke blij mee. Ook voor het beeld van de wijk is het niet goed. Leegstaande panden geven een troosteloze aanblik en nodigen uit tot criminaliteit. Lie ver een goede buur dan een leeg huis. Slopen mag wat de SP be treft in de toekomst alleen nog als tweederde deel van de wijk bewoners daarmee instemt', al dus De Ruiter, die zegt bezig te zijn met een initiatief wetsvoor stel dat leegstand van woning wetwoningen moet verbieden. Leegstandswet Waterweg Wonen is het niet eens met de visie van de SP. Woord voerder Cindy de Munnik: 'We kunnen dit soort acties niet tole reren. De problemen van de jon geren begrijpen we wel. We zijn met de gemeente Vlaardingen in gesprek om bij toekomstige sloopprojecten wel tijdelijk te gaan verhuren. Het is dan echter noodzakelijk dat de woningen onder de leegstandwet vallen en dat is hier niet het geval. Wij moeten als corporatie wettelijke wegen bewandelen. Wat de SP zegt over verloedering van de buurt gaat in Babberspolder niet op. De huizen en tuinen worden nog steeds onderhouden en we laten zelfs af en toe een lichtje branden.' De Vlaardingse afdeling van de SP is zeer teleurgesteld over de snelle ontruiming. 'Wij zijn heel boos', is de reactie van woord voerder Frank van der Gaag. 'Het was geen kraak maar een bezettingsactie. De meeste van de jongeren waren gewoon scho lieren, sommige moesten maan dagmiddag nog even naar school om een repetitie te maken. De buurt reageerde ontzettend posi tief op de actie. Bewoners kwa men huisraad brengen en van de Bewonerscommissie Babbers polder ontvingen we zelfs een bloemetje. De jongeren zijn nu gewoon op straat gezet. Ons ver zoek om ze nog veertien dagen respijt te geven om een nieuw onderkomen te vinden werd niet ingewilligd. We zullen het er echter niet bij laten zitten. Water weg Wonen kan rekenen op nieu we acties.' Wachtlijsten Ook de gemeente Vlaardingen noemt de acties van de jongeren illegaal. Het college van b&w ging in juni 2002 akkoord met het plan van aanpak voor de wijk en gaf een intentie tot sloop af voor de woningen van het blok tussen de Adriaan Pauwstraat en Van Hogendorplaan. De sloop van de woningen start begin 2004. In Babberspolder-Oost worden in een periode van vijf tien jaar in fases 1400 huurwo ningen gesloopt. Vanaf 1 juli 2002 zijn de bewoners stadsver- nieuwingsurgent. Daarmee heb ben zij voorrang op de woning markt. De projectgroep, waarin alle belanghebbenden zijn verte genwoordigd, sprak zich volgens de gemeente, reeds eerder posi tief uit over de vernieuwings plannen. De SP houdt staande dat de jon geren weinig keuze hebben. 'De sloopplannen hebben onder de bewoners van Babberpolder- Oost veel onrust veroorzaakt. Vrijwel alle huidige bewoners zullen door deze plannen ge dwongen de wijk en mogelijk de stad moeten verlaten. Uit onder zoek blijkt dat 86 procent in de wijk zou willen blijven wonen. Voor jonge starters is er al een wachtlijst van jaren, met dit be leid komen ze zo helemaal niet meer aan de bak. Als het de jon geren zo onmogelijk wordt ge maakt, moeten ze het heft maar in eigen handen nemen', laat men in persbericht weten. SCHIEDAM - Een willekeurige presentatie van een willekeurig be drijf of instelling: het licht gaat uit, de LCD-projector komt uit het plafond en een videoscherm ontrolt zich, waarop de informatie ver schijnt. Een goede presentatie is het halve werk en daar zorgt Audio Control al 25 jaar voor. Het bedrijf, dat sinds drie jaar aan de Jan van Galenstraat in Schiedam is gevestigd, legt professionele audio-instal- laties aan voor verschillende bijeenkomsten. Zo was het bedrijf ook verantwoordelijk voor een gedeelte van de geluidsapparatuur bij de uitvaart van Prins Claus in de Grote Kerk in Delft. Het is wel duidelijk dat er bij zulke gebeurtenissen niets mis mag gaan. Audio Control werkt dan ook met kwalitatief grote merken als Epson, TEAC, NAD en Myryad. Sinds kort is deze professionele ap paratuur bij Audio Control, ook verkrijgbaar voor particulieren. In de nieuwe showroom aan de Jan van Galenstaart staan alle exclusieve merken opgesteld. Een waar Mekka van 150 vierkante meter voor de film- en muziekliefhebber. Een bezoek aan Audio Control is dan ook niet te vergelijken met een bezoekje aan een gewone elektronicazaak. Om te beginnen is er koffie en dan kan stap voor stap de installatie opgebouwd worden. Om te beginnen met de luidsprekers. Het para depaardje van Audio Control zijn de Avalanche-luidsprekers. René Bakker is voor Nederland de importeur van deze exclusieve appara tuur. De luidsprekers zijn gemaakt van een speciaal steensoort, dat niet resoneert, zodat er een mooi open geluid overblijft. Met de goede apparatuur weet René Bakker zijn bezoekers steeds weer te verbazen en in een enkel geval zelf te ontroeren. 'We hadden pas een man, die met tranen in zijn ogen zat te luisteren. Hij hoorde geluiden op de cd die hij nog nooit gehoord had.' Wie een bezoekje brengt aan Audio Control, kan maar beter een paar uurtjes uittrekken. Het aanbod is uitgebreid en René Bakker neemt de tijd om een geschikte installatie bij elkaar te zoeken, zodat de mu ziekliefhebber thuis verzekerd is van mooi geluid. Hiervoor geeft Au dio Control altijd driejaar garantie, zelfs als de producent van de ap paratuur dat niet doet. Alle apparatuur wordt dan ook eerst goed on der de loep genomen. Wie een keuze heeft gemaakt, wordt niet zomaar naar huis gestuurd. Een eigen technische dienst sluit de apparatuur thuis aan. Een stukje extra service die volgens Bakker onmisbaar is. Exclusieve merken en een uitgebreide service, je zou verwachten dat de Audio Control daardoor alleen interessant is voor de elite. Maar dat valt mee. 'We zijn er voor de serieuze muziekliefhebber. De prijzen lopen uiteen. Soms ben je al klaar met een paar honderd euro. Het ligt er een beet je aan watje wilt hebben, maar we hebben bijna alles. Van een kabel tje tot een plasmascherm.' NJber V££L ZW6JENDB k€Z£R$ IN V02Ul£ZIAJ(S$$Pipl Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen SWSMC heeft dinsdagavond in het Eneco-stadion vriend en vijand ver rast door in een oefenwedstrijd met 2- 2 gelijk te spelen tegen Sparta. De Schiedammers gaven de Rotter dammers opvallend goed tegenstand. 'Dat ze een goede partij voetbal in de benen hebben weten we, maar dat ze dat tegen Sparta, dat het tempo de he le wedstrijd verschrikkelijk hoog hield, negentig minuten lang weten vol te houden, verwachtte niemand. We hebben genoten', meldt bestuurs lid Luc Franken. De Schiedammers kwamen door Mi ke van Gooi op voorsprong, waarna Sparta binnen drie minuten de gelijk maker produceerde. Na de pauze lie pen de Kasteelheren uit naar 2-1. In de slotfase bracht Nwokoro de ama teur-eersteklasser alleszins verdiend weer langszij. Wegener huls-Eian-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spiërings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactiens@whw. Wegenernl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Vorig jaar deden ook verschillende Amerikaanse teams mee aan de Indoor Cup SP-jongeren kraakten maandag vier portiekwoningen in de Adriaan Pauwstraat in Vlaardingen Foto: ROB VOSS Foto: ROEL DIJKSTRA Foto: COR VOS

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3