i IN KRANT 1 i Honki Ponk eindigt fusieoverleg met SKS Wegener huls-aan-hulskranten Fietstunnel bijna af Sterke eerste voorronde Popprijs Juiste nummer huisartsenpraktijk Gemeente doet strategische aankoop Schip houdt omwonenden wakker Grote overlast waait Schiedam voorbij Indoor Cup 2003 trekt duizenden softbalfans naar Schiedam u WOENSDAG 22 JANUARI 2003, JAARGANG 55 Nr. 4 KIJK ÖP 0E RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Gouden Bezem in ijverige handen Swingen in schooltijd Wijkplus deelt premies van 6000 euro uit SCHIEDAM - De bouw van de tunnel 'Noord-Kethel' moet aan het einde van deze maand wor den afgerond. Dat meldt op drachtgever Pro-Rail. De aanleg van de tunnel is onderdeel van het nog in te richten recreatiege bied Poldervaart. Op dit moment worden de wan den van de tunnel in gereedheid gebracht door het uittrillen van de damwanden. Daarnaast is al vast begonnen met het opruimen van de bouwmaterialen, zodat de locatie eind januari opgeruimd aan de gebruikers overgedragen kan worden. De opdrachtgever biedt bij voor baat al haar excuses aan wanneer omwonenden last hebben van geluidsoverlast door de werk zaamheden. Er is daarom ook een speciaal telefoonnummer in het leven geroepen, waar ieder een terecht kan voor klachten over de werkzaamheden aan de tunnels of voor vragen of opmer kingen. Tijdens kantooruren kunnen mensen daarvoor bellen met 282 48 10. MAASSLUIS - In het artikel over de huisartsenpraktijk in Maassluis, dat vorige week in deze krant verscheen, is per abuis een verkeerd telefoon nummer opgenomen. Het juiste telefoonnummer is 426 77 60. SCHIEDAM - Regeren is voor uit kijken, dus heeft de gemeente met het oog op vertrek van de Bas van der Heiden van het Broersveld drie panden aange kocht. Met de aankoop van de nummers 88, 90 en 92 wil de ge meente weer interessante win kelgebieden creëren in de bin nenstad. Naast de Bas van der Heijden-locatie zet de gemeente daarbij ook in op het Broersveld en Dam en noordelijk deel van de Hoogstraat, wat ook wel het 'lifestyle gebied' genoemd wordt. Dankzij een strategisch aankoopbeleid wil de gemeente meer cruciale plekken in het cen trum aanpakken in samenwer king met een aantal externe part ners uit onder meer de wereld van bouwers en ontwikkelaars. KRANT NIET ONTVANGEN? Als het zo doorgaat, krijgen we het nog moeilijk', was de reactie van de jury na de eerste voorronde van de Schiedamse Popprijs. Met Terence, het knakworstcol lectief, Yellow Bride, Tjolk, Rock Morton en Floodstain stond er vrijdag in De Graauwe Hengst een sterke bezetting. De bands trokken een groot pu bliek, waardoor het aangenaam druk was in het podi umcafé. Dit jaar organiseert muziekcentrum Opmaat samen met podiumcafé De Graauwe Hengst alweer de zevende editie van de Schiedamse Popprijs. In totaal konden 36 bands uit de regio en een enkele van daar buiten zich inschrijven voor de prijs. Verspreid over zes voorrondes vertonen zij de komende vrijdagen hun kunsten. Voor de jury, bestaande uit Rosemarie Dircks, Ronald Barto en Marco Remmerswaal, is de moeilijke taak weggelegd om uiteindelijk acht bands uit te kiezen die door mogen naar de halve finales op 14 en 21 maart. Vrijdag 11 april vindt de finale plaats in De Graauwe Hengst. De nummers 12 en 3 kunnen rekenen op een geldprijs van respectievelijk 350, 225 en 100 euro. Aanstaande vrijdag zijn vanaf 21,00 uur de bands Evershadow, Dallen, Brand in 't Pand, Golden Mind, Cha Cha Soda en One Week te zien in de tweede voor ronde. SCHIEDAM - Het lawaai van een generator van het schip Cas- toro Sei dat lag afgemeerd aan de kade bij scheepswerf EMC aan de Nieuwe waterwegstraat, heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele tientallen Schie dammers uit hun slaap gehou den. DCMR Milieudienst Rijn mond kreeg dertig klachten bin nen over geluidsoverlast. Na bezoek van DCMR aan het schip werd de overlast iets voor twee uur 's ochtends vroeg ver holpen door simpelweg over te schakelen op een andere genera tor. door CHRIT WILSHAUS SCHIEDAM Bewoners van het Hargplein, verenigd in de gelijknamige bewo nersvereniging, hebben met instemming gereageerd op het aangepaste bouwplan Hargplein. Het bouwvolu me, waar de omwonenden de meeste kritiek op had den, is met ruim een kwart teruggebracht, terwijl er hiervoor slechts vijf toe komstige woningen ingele verd hoefden te worden. In plaats van 76 zullen er nu 71 woningen verrijzen in dit nieuwe project van Woon- plus. Woonplus kon vrijdag rekenen op een goed gevulde Zaal Beat rix, waar de omwonenden bijeen waren gekomen om de presenta tie van de nieuwe plannen te vol gen. Architect Eric Mathot ver telde dat, met het inleveren van de vijf woningen, het bouwplan minder hoog wordt dan oor spronkelijk de bedoeling was. Het architectenbureau streefde er bij de aanpassing naar het con- cept van het oude plan overeind te houden. 'Met behoud van de verhoudingen en de accenten die we stedenbouwkundig wilden aanbrengen, hebben we het plan kleiner gemaakt.' Mathot zei dat opdrachtgever, gemeente en uitvoerder goed naar de bezwaren van de bewo ners geluisterd hebben. Woon plus was bovendien bereid wo ningen te schrappen, ondanks het feit dat het plan economisch nog niet rond was. 'Daarnaast heeft de gemeente een flinke duit in het zakje gedaan door de grondkosten te optimaliseren. Zo kom je tot een soort win-winsitu- atie. Maar per saldo denk ik dat we nog heel wat rekenwerk moe ten verrichten om het bouwplan financieel rond te krijgen', aldus Mathot. Parkeerplaatsen In het aangepaste bouwplan zijn 124 parkeerplaatsen opgenomen. Nu zijn dat er slechts 32. Daar van liggen er 6 op het terrein van de Harg. De overige 26 zijn openbare parkeerplaatsen. Door het Hargplein anders in te rich ten is het volgens Mathot moge lijk het aantal parkeerplaatsen fors uit te breiden. De gemeente verhoogde daarvoor de parkeer- norm tot 1,5 per woning. 'In ver gelijking met andere bouwpro jecten zitten we bij dit project aan de hoge kant wat de parkeer- norm betreft', aldus wethouder Theo Schoenmakers (Ruimtelij ke Ordening). Aan de hand van computerani maties toonde Mathot aan dat de bewoners niet meer bang hoeven te zijn dat het bouwplan voor overmatige schaduwwerking zal gaan zorgen. Ronald de Jong, lid van de Bewonersvereniging Har plein Kethel, vindt dat er heel goed gereageerd is op de bezwa ren van de bewoners. 'Ik zou er haast mijn geloof in de democra tie door terugkrijgen.' Hoewel de bewoners zich dus in grote lijnen konden vinden in het bouwplan, zijn er en aantal za ken die zij toch nog anders aan gepakt willen zien. Zo bestaan er verschillende opvattingen over het inrichten van het Hargplein. Verder willen bewoners dat de ontsluiting van het plein nog eens nader bekeken wordt. Wim Hazelaar, voorzitter van de bewonersvereniging, liet weten dat het bestuur de leden over het plan zal raadplegen en binnen kort met een reactie richting ge meente, Woonplus en architect zal komen. Als de huidige be bouwing in september of oktober van dit jaar gesloopt kan worden, is het mogelijk de nieuwbouw aan te vangen in maart 2004, re kende Manager Vastgoedprojec ten Hans Borsje van Woonplus de aanwezigen in Zaal Beatrix voor. Volgens hem is het bouw plan in de tweede helft van 2005 gereed. Wethouder Schoenmakers trok aan het einde van de avond de voorzichtige conclusie met de aanpassingen 'op de goede weg te zitten'. WATERWEG - Bewoners in de omgeving van het Bot lekgebied lijken min of meer immuun te zijn voor sirenes. Dat blijkt uit een onderzoek, dat onder meer in opdracht van de regiona le brandweer Rijnmond werd uitgevoerd. Onder vraagden gaven in het on derzoek aan de waarschu wingen om deuren en ra men te sluiten in de wind te slaan. Daarom is het vol gens burgemeester Bruins- ma van Vlaardingen nodig dat hier in een campagne en in oefeningen nadrukke lijk op gehamerd gaat wor den. In Schiedam klonken donderdag geen sirenes na het imploderen van de opslagtanker op het ter- in van VOPAK. Het crisisteam )der leiding van burgemeester Schperës kwam donderdag uit voorzorg wel bij elkaar in de brandweerkazerne. De schade bleef echter beperkt voor Schie dam door een gunstige windrich ting. Het ongeluk in de Botlek zorgde enkel voor veel stank, maar niet zo veel als in Vlaardin gen waar de sirenes afgingen en iedereen werd aangeraden deu ren en ramen te sluiten. Donder dag, rond twaalf uur 's middags, ging het mis op het terrein van de VOPAK in de Botlek. Bij het overtanken van de stof Ortho- Cresol uit een opslagank naar een schip, werd het dak van de tank af geblazen doordat deze implodeerde. De onderkant van de tank scheurde open zodat er 1,6 miljoen liter van de bijtende en zeer stinkende stof Ortho- Cresol weg kon stromen. Twee medewerkers van het bedrijf raakten gewond en ook twee om standers kregen last van ademha lingsmoeilijkheden. Eén van de inderhaast opgetrommelde brandweermannen liep brand wonden op, toen de brandweer lieden de weggelekte vloeistof met schuim inpakten. Hoewel de hulpdiensten snel ter plaatse wa ren om het ongeluk te verhelpen, ondervond de regio veel overlast van de stof die inmiddels gedeel telijk verdampt was en met de wind meedreef richting Vlaar dingen. Kleine concentraties van de stof kunnen al voor veel stank zorgen. Hogere concentraties veroorzaken irritatie aan ogen, neus en keel en kunnen ook tot misselijkheid leiden. Daar had den vooral de Vlaardingers last van. Vijf Vlaardingers die geen gehoor gaven aan de oproep bin nen te blijven, vielen flauw door de gaswolk en moesten ter obser vatie worden overgebracht naar het Vlietlandziekenhuis. In Schiedam bleef de schade be perkt. Hier was slechts de stank te ruiken. DCMR Milieudienst Rijnmond in Schiedam kreeg donderdag, maar ook de dagen erna meer dan 500 stankklachten binnen. Iedereen in Schiedam ondervond wel de gevolgen van de maatregelen die genomen werden naar aanleiding van de ramp. Vooral treinreizigers wa ren de dupe. Het treinverkeer tussen Schiedam en Maassluis werd voor enige uren stilgelegd, evenals het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg. Nadat de brandweer de Ortho-Cresol had bedekt met schuim, kon dit verkeer rond drie uur weer lang zaam op gang komen. Om drie uur werd ook het Schie damse crisiscentrum weer opge heven. Dankzij de harde wind, verdween de doordringende geur de dagen na het ongeluk ook weer snel. Naar de oorzaak van het incident is een onderzoek in gesteld. Een woordvoerder van Vopak kon begin deze week nog altijd geen duidelijkheid geven. SCHIEDAM - Het werd een Nederlands onderonsje zondag tijdens de finale van het Internationaal Indoor dames Softbal Toernooi in de Margriethal. De Twins en de Terrasvogels wisten, weinig ver rassend, een plaatsje in de finale te veroveren. In een spannende fi nale wisten de Terrasvogels uiteindelijk de winst mee naar huis te nemen. Het internationale softbaltoernooi trok dit jaar beduidend meer be zoekers dan vorig jaar. Toen zaten er tijdens de finale ongeveer 500 toeschouwers op de tribunes. Nu waren dat er volgens de organisa tie ruim 1000. De interesse voor het toernooi was er meteen de eerste dag. Vrijdag kwam er zoveel publiek naar de Schiedamse sporthal dat de orga nisatie buiten het verkeer moest regelen. De grote toeloop is voor al te danken aan de verbeterde publiciteitsactie die vooraf ging aan het toernooi. Aan de Indoor Cup 2003 deden in totaal 16 teams mee, waarvan 5 uit Amerika, 1 uit Canada, de nationale teams van Groot-Brittannië en België en 8 Nederlandse teams waaronder Jong Oranje. De Amerikanen hadden hun talenten verspreid over de teams om zich aan te passen aan het niveau van het toernooi. Iets wat de Ne derlanders misschien ook wel hadden kunnen doen. De twee fina listen speelden namelijk met dames die ook voor het nationale team uitkomen. De twee sterke teams waren echter wel aan elkaar ge waagd wat een interessante finale opleverde. SCHIEDAM - De fusie tussen Stichting Kinderopvang Schiedam (SKS) en Honki Ponk is voorlopig van de kaart. Honki Ponk liet donderdag in een brief aan de SKS weten niet verder te willen met het fusieoverleg. Nadat de twee partijen in maart 2002 de intentie uitspraken om te fuseren, is de ontwikkeling van een plan daar voor uiterst langzaam verlopen. Dit was de reden voor Honki Ponk om het fusieproces stop te zetten. 'Het is nu half januari en we zitten nog steeds in de informatier onde van het fusieproces, terwijl we de fusie eigenlijk januari 2003 rond wilden hebben,' zegt ad-interim directeur van Honki Ponk, Bob van Ooyen. De 'schuld' hiervan ligt volgens het bestuur van het kinderdagverblijf bij beide partijen. Volgens Van Ooyen mist de chemie binnen het proces. Net als de SKS betreurt ook Honki Ponk het niet doorgaan van de fusie. 'Maar we kunnen beter nu op de rem trappen, dan pas over een half jaar. We hadden en hebben nu nog een prettige samen werking met SKS', aldus Van Ooyen. Een eventuele fusie in de toekomst, sluit de Van Ooyen niet uit. 'Zeg nooit nooit. De samenwerking is er al. Alleen dat laatste stap je kostte nu wat meer moeite. We blijven ook rondkijken naar eventuele andere partners om de krachten mee te bundelen.' Een fusie is echter geen must. Zowel de SKS als Honki Ponk kun nen het ook afzonderlijk van elkaar financieel goed redden. Een fusie zou echter meer mogelijkheden bieden, zowel voor de kin deren als het personeel. WÊÊÊÊÊÊÊm v m NS1 Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid ■HHHHHi •V' pk i 'v^- 4 Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Foto: ROEI DIJKSTRA Bewoners kunnen zich vinden in aangepast bouwplan Hargplein Het aangepaste bouwplan Hargplein zal omwonenden niet meer in de schaduw zetten Foto: VAN DOP MATHOT ARCHITECTEN Omwonenden Botlekgebied 'immuun' voor sirenes Voertuigen die het gebied rond de VOPAK verlieten werden door de brandweer schoongespoten voor ze verder konden rijden Foto: ROEL DIJKSTRA Foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1