WOONBOULEVARD /fr=y=y=N Sindbad Reizen wordt Sindbad Wandelvakanties 3 Ouders die een kind hebben verloren Bloedlink organiseert voorlichtingsbij eenkomst Toekomst van deze beestjes is SVR breekt lans voor recreanten met klein budget Verrassend en goedkoop overnachten in Nederland volledig afhankelijk van mensenhulp hsrn SCHIEDAM rooliol carpetland Help de huismus ÉÊÜÊÊÊT DONDERDAG 23 JANUARI 2003 NS2-6 A20 - afrit nr 8, Westlandseweg, Vlaardingen (naast IBIS Hotel) wandelvakanties De vereniging Ouders van een Overleden Kind heeft tot doel om ouders die een kind aan de dood hebben verloren, met elkaar in contact te brengen om zo elkaar tot steun te zijn. Naast de hulp en ondersteuning aan ouders, broers en zussen door middel van gespreksgroepen, begeleiding door een lotgenoot en het uitgeven van de Rondzendbrief wil de vereniging ook voorlichting geven aan professionals. Ter ondersteuning van die activiteit is door de vereniging de videofilm 'Een arm om hun schouder' gemaakt. Ook professionals heb ben het vaak moeilijk met het overlijden van een kind. Naast gesprekken met betrokken bevat de video interviews met professio nals. Zo bespreekt professor Manu Keirse, een Vlaamse arts en psycholoog wat het overlijden van een kind teweeg kan brengen en adviseert een onderwijskundige hoe in het onderwijs om te gaan met het overlijden van een broer of zus van een leerling, terwijl een kinderverpleegkundige vertelt over haar ervaringen en de impact van het overlijden van een kind op de afdeling. Ouders die lid zijn van de Vereniging Ouders van een Overleden Kind geven met behulp van de video voorlichting aan mensen die als professional wer ken in de zorg, het onderwijs en aan beroepsgroepen die met het overlijden van een kind in aanra king kunnen komen. De kosten van de voorlichting bedragen 60 Euro. Het adres van de Vereniging Ouders van een Overleden Kind is: Postbus 418 1400 AK Bussum. Telefoonnummer hulptelefoon 0900-2022723. Contactadres video Didy en Jan Revier, Vondelstraat 38,2406 XJ Alphen ad Rijn, tel 0172-492501, Email: janrevier@tiscali.nl Op 6 februari a.s. van 19-21.30 uur organiseert de patiëntenor ganisatie Stichting Bloedlink samen met het Erasmus Medisch Cenntm Rotterdam een voorlichtingsbijeenkomst onder de titel: "Langer Gezond'. Het onderwerp van de avond is erfelijk hoog choleste rol. Er komen verschillende thema's aan bod, zoals: - Wat is erfelijk hoog cholesterol; diagnose en behandeling - Het belang van niet roken en bewegen - Hoe ga je er mee om? - Praktische tips en leefstijl - Voeding, lekker en gezond. Een internist en een diëtiste ver zorgen lezingen. Tijdens de bij eenkomst is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het uit wisselen van ervaringen. Patiënten familie en belangstel lenden zijn van harte welkom. Stichting Bloedlink is de patiën tenorganisatie voor mensen met erfelijke hart en -vaatziekten. Het doel is het voorkomen van vroeg tijdige hart- en vaatziekten. Hiertoe spoort Bloedlink mensen op en geeft voorlichting en infor matie over deze erfelijke aandoe ning die meestal goed te behande len is. Met preventie door middel van een gezonde leefstijl en medi cijnen kunnen vele gezonde jaren levenswinst behaald worden. Kijk ook eens op www.bloedlink.nl j - Aanmelden kan bij Stichting Bloedlink via telefoonnummer 023 567 9933 of met een e-mail naar info bloedlink.nl Wanneer: 6 februari van 19.00- 21.30 uur," Waar: Erasmus Medisch Cen trum Rotterdam, Auditorium Met een nieuwe naam, een nieuw logo en een nieuwe vormgeving van de 2003 gids wil reisorganisatie Sindbad Wandelvakanties zich nog nadrukkelijker als wandelvakantiespecialist gaan profileren De 2003 brochure bevat 31 nieuwe wandelvakanties. 'De oude naam Sindbad Reizen dekte de lading niet meer. Veel consumenten realiseren zich bij het lezen of horen van onze oude naam niet dat wij wandelspecia list zijn geworden. Deze ondui delijkheidwilden wij uit de weg nemen,' aldus Sindbad Wandelvakanties directeur Frits Deben. Met het uitkomen van de 2003 brochure is tevens de web site www.sindbad.nl volledig vernieuwd. De reisorganisatie heeft een voor ieder wat wils wandel-aanbod. De wandelreizen zijn speciaal op acht verschillende doelgroe pen afgestemd: Kinderen, Actieve 50ers, Kamperen, Hotel/Pension, Bergwandelen, Combireizen, Ver en Individueel. Zowel groeps- als individuele reizen worden aan geboden. Het wandelaanbod dit jaar bevat 31 nieuw uitgezette wandelva kanties. Zo is er voor ouders met kinderen een wandelvakantie met ezeltjes in de Franse Jura waarbij men overnacht in een tipi (wigwam tent). In de catego rie hotel/pension een 12-daagse pensionvoettocht in Lycië aan de zuidkust van Turkije. In de cate gorie Kampeerwandelvakanties is er een nieuwe 15-daagse tocht door 2 nationale parken in Noorwegen en in de categorie individuele vakanties een 5daag- se hotelvoettocht in de Ardennen en een 8-daagse bed and break fast wandelvakantie in het Engelse Lake District. Sindbad Wandelvakanties staat onder meer op de Ierland Vakantiemarkt in Amsterdam op 1 en 2 februari, de Britse Reismarkt in Den Haag van 14- 16 februari en Op Pad Beursfestival in de RAI in Amsterdam 7-9 maart. Op de vernieuwde website www.sinbad.nl vindt men naast de algemene informatie beschrijvingen van vakanties in de verschillende segmenten. Sindbad Wandelvakenties is aangesloten bij de brancheorga nisatie ANVR, de Stichting Garantiefonds Risgelden (SGR) en het Calamiteitenfonds. De wandelbrochure kan gratis aangevraagd worden bij Sindbad Wandelvakanties in Amsterdam, tel: 020 - 521 84 50, e-mail info@sindbad.nl of via de website www.sindbad.nl. De gids ligt ook bij reisburo's. Volgens de Stichting Vrije Recreatie (Kamperen bij de Boer) hoeft de slechte economie voor de recreant geen reden te zijn om zich zorgen te maken over zijn beperkte vakantiebud get. Voorwaarde is wel, dat de Overheid passende maatregelen neemt. Eén van die maatregelen zou moeten zijn 'het toestaan van vijfentwintig kampeermid delen op het boerenerf. Vorig jaar al bleek dat Nederlanders vaker dan voorheen hun vakantie in eigen land hebben doorgebracht en dat 60% daarvan ging kamperen. Omdat Nederland daar niet op is ingesteld, waren overvolle campings het logische gevolg daarvan en kwamen er weer berichten over wild kampe ren in onze fraaie natuurgebieden. Jammer dat niet alle gemeenten toen hebben ingespeeld op de door de Tweede Kamer voorgestelde verruiming van de Kampeerregelgeving in de Wet op de Openluchtrecreatie. Want, ondanks dat er op de boerencam- pings nog wÜl voldoende plaats was, moesten kampeerders wor den geweigerd omdat vaak hals starrig werd vastgehouden aan de geldende wet en niet ingespeeld werd op het verzoek van de staats secretaris van LNV om, vooruitlo pend op het van kracht worden van die wetswijziging, de nodige soe pelheid te betrachten, plicht van de Overheid In haar halfjaarlijks info-bulletin zegt de SVR dat het de plicht van de Overheid is om, in deze tijd van een nog steeds verslechterende economie, nu eens daadkracht te tonen: De SVR rekent er op dat de benodigde handtekeningen snel worden gezet, zodat reeds met ingang van zomer 2003 de moge lijkheden voor het kamperen bij de boer worden verruimd naar vijf tien plaatsen gedurende het hele kampeerseizoen. De SVR gaat echter nog een stap verder: "Eigenlijk verwachten wij van onze volksvertegenwoordigers dat zij, in plaats van alsmaar achter de feiten aan te lopen, nu eens vooruit gaan denken. En dan zou het een goede zaak zijn (zeker voor het groeiend aantal recrean ten met een smalle beurs) wanneer dit toegestane aantal meteen wordt verhoogd naar vijfentwintig. "Wij gaan er voor, maar de regering moet het doen", aldus de SVR. Recreanten die meer willen weten over de mogelijkheden van het kamperen bij de boer worden van harte uitgenodigd met de SVR kennis te komen maken op één van de SVRVakantiebeurzen. Het motto van deze beurzen is "Zoek je eigen kampeerboer en -boerin uit" en daartoe bestaat volop gelegenheid: op 18 januari in het Groningse Zuidbroek (Eurohal), op 25 januari te Breda (Optisport Racketcen trum), 8 februari te Leiden (Groenoordhallen) en 15 februa ri in Venlo/Grubbenvorst (FIoraHolland). Huismussen leven al eeuwen lang in de nabijheid van mensen. Ze broedden onder de daken van huizen en stroopten zomers het platteland af, waar ze leefden van het rijpe graan op de akkers. De gezellig in groepen levende vogels houden van een niet al te nette omgeving. Met de verste delijking van Nederland zijn dorpen en steden steeds kaler, schoner en netter geworden. Heel veel daken van huizen zijn tegenwoordig voor de huismus ontoegankelijk. Geen ingewikkelde beschermingsplannen Minstens zo belangrijk is dat graan- en korenvelden nagenoeg overal zijn verdwenen. De kor rels van ma's, die daarvoor in de plaats zijn gekomen, zijn te groot voor de mussen. Kortom; gebrek aan voedsel en nestgele genheid. Uit onderzoek dat afge lopen jaren in Engeland is ver richt, blijkt ook dat gebrek aan voedsel en nestplaatsgelegen- heid de belangrijkste oorzaken zijn van de achteruitgang. Zijn huismussen eenmaal op een bepaalde plek verdwenen, dan duurt het jaren voordat zij er weer terugkeren. Om de huismussenstand in Nederland weer te vergroten zijn geen ingewikkelde bescher mingsplannen nodig. Iedereen kan meehelpen om het de huis mus weer beter naar de zin te laten hebben. Door één of meer van de "Help- de-huismus-tips" uit te voeren kunnen we er met zijn allen voor zorgen dat de huismus een toe komst heeft in Nederland. Kijk voor informatie op www.huis- mussen.nl of stuur een kaartje naar Vogelbescherming Nederland, Postbus 925, 3700 "Hl AX Zeist o.v.v. 'informatie huis mus'. De KNNV Vereniging voor Veldbiologie hield in 2001 een groot mussenonderzoek. Daaruit kwam als belangrijk ste conclusie naar voren, dat op plaatsen waar gevoerd wordt de meeste mussen voor komen. Vogelbescherming Nederland sluit met de "Help-de-huis- mus-tips" aan op het onder zoek van de KNNV. Steeds meer mensen knijpen er in het voor- en najaar even tussenuit. Voor een wandel- of fietsweekend, voor een verblijf in een bosrijke omgeving of voor een voordelige stedentrip. In Goedkoop overnach ten in Nederland staan ruim 400 adressen voor een voordelig verblijf in eigen land, variërend van hutjes tot kastelen. De gids is geactualiseerd en biedt een uniek aanbod van goedkope over nachtingsmogelijkheden in Nederland. Er is keuze uit meer dan 400 gast vrije hotels, bed breakfast-adressen, jeugdherbergen, trekkershutten, NIVONhuizen, groepsaccommodaties, hoevelogies en gezellige pension netjes. Wat ze gemeen hebben is de prijs: een overnachting blijft onder 55 voor twee personen. Goedkoop overnachten in Nederland kost 6,95 en is verkrijgbaar bij alle ANWB verkooppunten, bij de boekhandel en warenhuis of te bestellen via anwb.nl. Nestgelegenheid 1Zorg dat mussen (weer) onder uw dakpannen kunnen. 2. 2. Plaats enkele speciale mus- senpannen op uw dak. 3. Hang mussen- of spreeuwen- potten tegen uw woning. 4 Timmer twee of drie huismus- sennestkasten. 5. Zorg voor dekking van strui ken of een haag, waar de vogels zich veilig weten. Dramatische achteruitgang De afgelopen 25 jaar is de huis mussenstand dramatisch achter uit gegaan. In 1979 werd de populatie tussen de één en twee miljoen geschat. Huismussen werden in die tijd niet serieus geteld, omdat het er 'gewoon heel erg veel' waren. Tien jaar later werden de huismussen voor het eerst geïnventariseerd door SOVON Vogelonderzoek Nederland. De vogeltellers kwa men uit op een aantal van 15 tot 20 miljoen exemplaren. Dit zijn gegevens van net na het broed- seizoen, waarbij zowel oude als jonge vogels geteld werden. Uit het laatste broedvogelonder- zoek van SOVON Vogelonderzoek Nederland, zoals dit onlangs gepubliceerd werd, blijkt dat er momenteel nog vijfhonderd duizend tot één miljoen paartjes in ons land broeden. De huismus die vele jaren de meest algemene broedvogel van Nederland was, komt nu na de merel op de tweede plaats. Vogelbescherming Nederland wil de alarme rende achteruitgang van de huismus een halt toeroepen. Daarvoor doet zij een beroep op alle Nederlanders. De Vereniging heeft tien gou den tips opgesteld om de sympathieke vogelsoort te hulp te komen. Help-de-huismus-tips: 1. Klop uw tafelkleed het gehele jaar buiten uit. 2. Richt uw tuin vogelvriende- lijk in, zodat er het hele jaar insecten en zaden te vinden zijn. 3. Voer het gehele jaar speciaal vogelvoer, 's winters aangevuld met vetbollen en pindanetjes. 4. Plaats een drinkschaal, zodat mussen kunnen drinken en baden. 5. Boeren kannen hoekjes met graan laten staan Da'8 lekKer meubelen. WOONWINKELS Sruyntvi njtkwl

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6