m k januari 2003 WIJKPLUS BELOONT VRIJWILLIGE INZET VOOR LEEFBAARHEID u SEE m IE m 3 5 SCHAATSPRET OP STATIONSPLEIN IS WEER VOORBIJ xi jm w Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland GOED BEGIN VAN HET NIEUWE JAAR NIEUWLAND KINDEREN AAN ZET GROOT AANTAL MENSEN IS NIET VERZEKERD VASTE TELEFOONUMMERS PER UNIT <gl SERVICEABONNEMENT: GEMAKKELIJK EN GOEDKOOP O O WOENSDAG 29 JANUARI 2003 NS1-16 0 Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 jjtus Schied Vrolijke prullenbakken in de wijk 'Het kan in Nieuwland best wat schoner en wat is nu leuker om hieraan mee te werken door in de wijk vrolijke prullenbakken te plaatsen, net zoals Holle Bolle Gijs in de Efteling.' Met dat originele idee hebben Daniëlle Molenkamp en HQmeyye özeL bei den leerling uit groep 8 van basisschool De Wieken, een dagje Blijdorp gewonnen voor hun hele groep. Bovendien gaan de gemeente Schiedam, Woonplus, ONS en Thuis op Straat (TOS) samen het idee van Daniëlle en Hümeyye uitvoeren. Unit Nieuwland Unit Noord Unit Stad Commerciële Zaken Reparatieverzoeken Unit Nieuwland Unit Noord Unit Stad Commerciële Zaken 1 3 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045260. E-mail: wps@woonclus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 februari 2003. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m donderdag van 10.00-10.30 uur en 15.00-15.30 uur en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansftat Frans Meijninger Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman' Harry Nagel c Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 g 5 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp 1 Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' 0 Erik Goovaart 0 Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 jt j Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 WoonplusNieuws Uitreiking Stimuleringsprijzen en Gouden Bezems De Gouden Bezem 2002 kwam in handen van de werkgroep 305 Wattstraat Wijkplus is een samenwerkingsproject van Woonplus, gemeente Schiedam, ONS Irado en SOBO met als doel de vrijwillige inzet van Schiedammers voor een leefbare woonomgeving te stimuleren. Hiertoe worden jaarlijks stimuleringspremies uitgereikt aan Schiedammers die met een nieuw plan of idee komen om de leefbaarheid te bevorderen. Daarnaast wor den ook initiatieven die reeds bestaan, beloond met een Gouden Bezem. In zaal De Rank vond op woensdag 15 januari een feestelijke avond plaats voor alle Schiedammers die zich belangeloos inzetten voor een veilige, schone en prettig leefbare woonomgeving. Hoogtepunt van deze bijeenkomst, die werd opgeluisterd met muziek, een drankje en een hapje, was vanzelfsprekend de uitreiking van de prijzen door wethouder Theo Schoenmakers. De Stimuleringspremies van 6000 kwamen in handen van de heer van Dijk uit de Van Hogendorplaan in Nieuwland en de dames Van Zomeren en Van den Broek, beiden uit de Antonie Muijsstraat in Schiedam-West. De heer Van Dijk wil een netwerk van ouderen opzetten en in de toekomst onder meer the mamiddagen organiseren. De dames uit West willen de contacten tussen de bewoners in hun straat verstevigen en de straatactiviteiten weer een impuls geven. Hiertoe organiseren zij later dit jaar een multicultureel straatfeest. Bijzondere waardering kreeg mevrouw De Waard uit Nieuwland. Zij diende meerdere projecten in en kreeg hiervoor in totaal 400 overhandigd. De Gouden Bezem 2002 kwam in handen van de werkgroep 305 Wattstraat. Deze groep bewoners heeft de afgelopen jaren grote interesse en betrokkenheid getoond bij uitvoering van diverse projecten en activiteiten in de buurt op het gebied van leefbaarheid. De jury oordeelde dat de wijze van aanpak en samenwerking een voorbeeldfunctie voor de stad heeft en beloonde dit met een cheque van 2400. Naast deze groepsprijs kende de jury ook een indi viduele waarderingsprijs toe aan de heren Lakwijk en Van de Wagt, bewoners uit de Prins Mauritsstraat in De Gorzen. Beiden zetten zich tezamen al jaren in voor een leefbare buurt en voor buurtgenoten die hulp nodig hebben. Ook zij ontvingen uit handen van de wethouder een Gouden Bezem en een geldcheque van 700. Tot slot kende de jury ook nog waarderings- prijzen toe aan mevrouw Alblas uit Schiedam- West, de dames Willemsen en Pauw uit Schiedam-Noord en de heren De Jong, Immerzeel en Burgers en de dames Schaeffer en Schoeit uit Nieuwland. Met het geld kunnen de winnaars hun leef baarheidplannen voortzetten dan wel verder uitwerken. Aan het eind van de avond keerde dan ook iedereen tevreden huiswaarts. Wijkplus gaat binnenkort beide projecten evalueren en zich beraden op een eventueel vervolg. ontwikkeling is ook Woonplus betrokken. In eerste instantie betreft de bijdrage van Woonplus twee nieuwbouw projecten aan de voorzijde van het station, te weten een Stationsblok en een Singelblok. Woonplus ook betrokken bij Schieveste Helaas, helaas! Het is weer gedaan met de ijspret. Ruim een maand lang kon zowel jong als oud zich uitleven op de tijdelijke ijsbaan op het stationsplein, een initiatief van het project bureau Schieveste. Burgemeester Scheeres opende de schaatsbaan op vrijdag 20 decem ber. Daarna hebben vele Schiedammers de ijzers onder gebonden en zich naar hartelust vermaakt op de ijsbaan waar vanzelfsprekend de 'koek en zopie' niet ontbrak. Het initiatief, dat mede mogelijk is gemaakt door een sponsorbijdrage van Woonplus, was bedoeld om de inwoners van Schiedam in toenemende mate te betrekken bij de ontwikkeling van het gebied rondom het openbaar vervoersknoop punt Schiedam Centrum. In samenwerking met verschillende partijen wordt dit gebied, Schieveste genaamd, ontwikkeld tot een hoog waardige woon- en werklocatie. Bij deze Automatische incasso loont de moeite Mevrouw C. Verkade uit de Laurens Costerstraat begint het nieuw jaar goed. Deze maand is zij de gelukkige die een maand huur terug krijgt, omdat ze betaalt via automatische incasso. Dat is snel verdiend! De winnares wilde liever niet op de foto, maar we kunnen u verzekeren dat ze blij was met de boodschap. Ook u maakt elke maand opnieuw kans op teruggave van een maand huur. Haal snel een machtigingskaart op ons kantoor en vul deze direct in. Misschien mogen we u in februari feliciteren. Sinds enkele jaren is de herstructurering van Nieuwland voor de bewoners van deze wijk een belangrijk gespreksonderwerp. Op dit moment worden diverse renovatie- en nieuwbouwplannen in verschillende buurten uitgevoerd. In het kader van Nieuwland aan Zet wordt extra geld beschik baar gesteld om naast deze grote veranderingen in de wijk aandacht te kunnen schenken aan leefbaarheid. Met deze subsidies worden, in samenwerking met bewoners, leefbaarheidpro jecten ontwikkeld. In december hebben kinderen uit Nieuwland deelgenomen aan zo'n project. Ruim 300 kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de basis scholen Het Startblok, De Taaltuin, Het Meesterwerk, De Wieken en de kinderspeeltuin in het park deden mee aan een ideeënwedstrijd. De kinderen uit Nieuwland konden een papieren kerstbal versieren en aan de achterkant hun per soonlijke idee op papier zetten om de wijk leef baarder te maken. Dit leverde een aantal mooie ideeën op: een kinderdisco, een voetbaltoernooi, meer speelplekken, betere verlichting op straat, veilige oversteekplaatsen, een kinderraad die meebeslist over wat er in Nieuwland gebeurt. Een aantal van deze ideeën wordt echter al uitge voerd. Zo komt er op de Vlaardingerdijk een skatebaan en wordt achter de schermen al gew erkt aan een carnavalsfeest in februari en een Caribisch feest in augustus. Verder is TOS bezig met het opzetten van een kinderraad voor Nieuwland. Voorkom onnodige problemen In de praktijk blijkt helaas maar al te vaak dat sommige mensen niet of onvoldoende verzekerd zijn. Het is reeds enkele keren voorgekomen voor dat mensen, die door een brand plotseling op straat kwamen te staan, geen verzekering hadden afgesloten en hier door ook niet in staat bleken om direct na zo'n ramp in hun noodzakelijke behoeften te voorzien. Wij willen nog eens benadrukken hoe belangrijk het is om u goed te verzek eren tegen dit soort calamiteiten. Uw woning en uw gezin staan dagelijks bloot aan ver schillende risico's en zijn absoluut de moeite waard om goed te verzekeren. Om nagenoeg alles in, op of om uw huis goed te verzek eren, kunt u gebruik maken van o.a. de vol gende drie verzekeringen: Inboedelverzekering Uw inboedel is een kostbaar bezit, zowel materieel als emotioneel. De omvang en de waarde van een inboedel worden vaak onderschat en pas bij (brand)schade of diefstal blijkt hoeveel u bezat. Een inboedelverzekering, die uw gehele inboedel dekt, is dan ook beslist aan te raden. Aansprakelijkheidsverzekering Een ongeluk zit in een klein hoekje, dat geldt voor iedereen. Zonder het te willen, kunnen zowel volwassenen als kinderen soms schade veroorzaken, die leidt tot enorme claims. Zeker wanneer er sprake is van lichamelijk letsel. Daarom is het verstandig om je ook hiertegen te verzekeren met een aansprakelijkheidsverzeker ing. Rechtshulpverzekering Ook deze verzekering kunt u eigenlijk niet mis sen. Ten slotte is in onze ingewikkelde maatschappij de kans op juridische touwtrekkerij groot, of het nu gaat om een con flict over de aankoop van een huis, het claimen van smartengeld na een aanrijding, onenigheid met uw werkgever of ruzie met de buren. Om zonder advocaat toch uw recht te kunnen halen, is de rechtshulpverzekering een uitkomst. U heeft dan voor minder dan de prijs van één uur advo- catenhulp het hele jaar door recht op profes sionele en onafhankelijke, juridische bijstand. Als u niet of onvoldoende verzekerd bent of meer informatie wilt, raden wij u aan om z.s.m. contact op te nemen met een verzekeringsad viseur. U vindt ze in het telefoonboek of de Gouden Gids. Zoals u wellicht weet hebben wij in 2001 onze service aan de klant anders georganiseerd. Dit hebben wij gedaan om u sneller en beter van dienst te kunnen zijn. Zowel met (algemene) vra gen over verhuur als met reparatieverzoeken kunt u rechtstreeks terecht bij de Unit waartoe uw woning behoort. We hebben ons bezit als volgt opgedeeld: Unit Stad: Schiedam-Centrum, Oost, West en Zuid (De Gorzen) Unit Noord: Groenoord, Woudhoek, Bijdorp en Spaland Unit Nieuwland: alle woningen in de wijk Nieuwland 010 - 2045101 ij 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 f 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Voor elke unit is een telefoonnummer beschik baar voor vragen over verhuur en één voor reparatieverzoeken. De afdeling Commerciële Zaken kunt u raadplegen als u woont in een complex waarvoor Woonplus het VvE Beheer doet. Naast deze nummers blijft het algemene nummer van Woonplus gehandhaafd. Het nummer dat u vroeger moest kiezen om een reparatieverzoek te doen (010 - 2045200) komt definitief te ver vallen en wordt binnen kort afgesloten. Ruim 3300 huurders zijn al abonnee Met het serviceabonnement bent u voordelig verzekerd tegen een groot aantal ongemakken. Voor slechts 4,55 per maand wordt een groot aantal klachten, die normaal voor uw rekening zijn, verholpen door Woonplus. U bent zo veel goedkoper uit en er bovendien zeker van dat de reparaties goed worden uitgevoerd. Met het ser viceabonnement weet u waar u aan toe bent: geen buitensporige kosten meer en geen zorgen over goed onderhoud en reparatiewerk. Woonplus is circa 1,5 jaar geleden begonnen met het aan bieden van het Serviceabonnement. Inmiddels maken ruim 3300 huurders gebruik ervan. Voor een abonnement, een brochure of meer informatie kunt u bellen naar: Unit Nieuwland 010 - 2045101 Unit Noord 010 - 2045102 Unit Stad 010 - 2045103 4

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 16