Frankeland Maatschappelijk werker m/v Aanbod coniferen is groot en groeit nog steeds Sint Liduinastichting Schiedam r» WOENSDAG 29 JANUARI 2003 NS1-17 Coniferen geven al veel kleur en structuur aan de wintertuin, maar een goud kleurige conifeer kan een donkere hoek in de tuin zelfs helemaal oplichten. Veel mensen denken dat coniferen altijd dezelfde kleur houden. Maar dat is absoluut niet waar. Veel soorten verkleuren met de seizoenen. Veel groene coniferen krijgen 's winters een bronskleur. Bekende voorbeelden zijn de kruipende Microbiota decussata die pas in 1921 in Oost-Siberië werd ont dekt, en de prachtige Cryptomeria japonica 'Winter Bronze'. De gele dwergvorm Thuja occidentalis 'Sunkist' is 's zomers opvallend veel lichter geel dan 's winters. De gele loof- kieur komt lang niet bij alle geslachten coniferen voor. Het is eerder uitzondering dan regel en daarom extra de moeite waard in de tuin. Gele en goudgele conife ren variëren van vrolijke kleine bolletjes tot hoge zuilen en van bodembedekkers tot brede strui ken. Het aanbod is groot en groeit nog steeds. De statige jeneverbes Juniperus x media 'Aurea' is een langzaam groeiende, piramide vormige boom met goudgele naalden en gele kegels. Juniperus communis 'Schneverdinger Goldmachan- gel' ('Golden Showers') heeft een sierlijke kegelvorm. Thuja occidentalis 'Rheingold' vormt een oranjegele bol met heel zacht loof en behoudt heel lang een dwergvorm. Thuja occidentalis 'Golden Globe' wordt precies wat de naam zegt: een 0,5-1 m hoge gele bol. Taxus baccata 'Summergold' heeft een Is win ters groengele en 's zomers hel dergele, vrij losse struikvorm, T. baccata 'Standishii' vormt een brede, geelbonte zuil en 'Fastigiata Aurea' een smalle. Chamaecyparis pisifera 'Filifera Aurea', de sawaracipres, is een bijzondere bol- of kegelvormig groeiende conifeer met massa's dunne, gele twijgen. Hij groeit heel langzaam en blijft struikvor- mig. Een heel gewilde gele schubconifeer is Chamaecyparis obtusa 'Crippsii'. Van de snel groeiende Chamaecyparis law- soniana 'Alumigold' zijn alleen de looftopjes geel, maar 'Lane' is helemaal goudgeel. Nog zo'n snelle gele groeier: x Cupressocyparis leylandii 'Castlewellan Gold'. De prach tige himalaj aceder Cedrus deo- dara 'Golden Horizon' groeit breed uit, maar blijft laag. Juniperus x media 'Gold Coast' is een bijna kruipende, helderge le plant. Het onderhoud is heel eenvou dig. Plant in een ruim plantgat en even diep als ze gestaan hebben. Maak een gaaslap pas los als de plant al in zijn plantgat staat. Trap de grond goed rond de wor tels aan. Geef na het inplanten royaal water. April, eind juli of begin augustus zijn de beste peri oden om coniferen te snoeien (en coniferenhagen te knippen). Probeer altijd onder een klein takje te snoeien om de ingreep te verbergen. Snoei nooit tot voor bij het groen. Een kale tak loopt niet meer uit (behalve bij uitzon deringen zoals de Taxus). Combineer een goudgelokte conifeer met groenblijvende en bladverliezende heesters. Ook in bakken op balkon en terras zijn mooie combinaties te maken, bijvoorbeeld met winterviolen, winterbloeiende heide en bolge- wasjes (nu bloeiend te koop). Frankeland biedt zorg aan somatische, psychogeriatrische en basiszorg- bewoners. In verband met uitbreiding van onze verpleeghuiscapaciteit zijn wij op zoek naar een 36 uren per week Wij bieden; Makelaardij Schiedam V /f V n\ 1 Goudlokjes in de wintertuin Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een grote klantenkring binnen en buiten zijn muren. Daarnaast biedt Frankeland vele zorg- en welzijnsactiviteiten aan klanten die verspreid in Schiedam wonen. Vanuit Frankeland wordt tevens de directie gevoerd over de zorgcentra het Sint Jacobs Gasthuis, de Harg-Spaland en Vaartland en erts een nauw samenwerkingsverband met Thurlede. Deze zorgcentra vormen samen de Frankelandgroep. Frankeland heeft regionaal en landelijk een goede naam. De afgelopen jaren hebben wij diverse landelijke onderscheidingen gekregen waaronder het WoonZorg Kwali teitslabel. Wij hechten grote waarde aan het welbe vinden van onze klanten en medewerkers. Hiertoe beschikken wij over een Sport- en Recreatieclub (met o.a een zwembad, fit- heidsruimte, midgetgolf- en jeu de boules- banen}, een internetcafé, een brasserie en een vakantievilla aan zee. De tevredenheid van onze klanten is vooral te danken aan de geweldige inzet en het grote enthousiasme van onze medewer kers. Die vormen een team waarin en waar mee het prettig werken is. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankeland.nl Uw werkterrein: bieden van psychosociale hulpverlening aan individuele bewoners en hun familie; verstrekken van informatie aan onze cliënten over wachtlijstbegeleiding en opname; uitvoeren van activiteiten op het terrein van signalering, belangenbehartiging en preventie; participeren in projecten en in- en externe overlegsituaties. Uw profiel: een afgeronde opleiding HBO - MWD; zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair teamverband; flexibel zijn en op een creatieve manier contacten leggen en onderhouden; belangstelling voor de ouderenzorg; ervaring met verpleeghuiszorg. een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariëring conform FWG 3.0 van de CAO V&V op basis van kennis en ervaring; vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder gratis lidmaatschap van onze Sport- en Recreatieclub, kinderopvangregeling en goede opleidingsfaciliteiten. Informatie Voor nadere informatie over deze functie kunt u terecht bij de heer Gerafd Duivesteijn, hoofd para medische dienst, telefoon: 010 - 426 49 25. Belangstelling? U kunt uw schriftelijke sollicitatie binnen veertien dagen sturen naar Frankeland ter attentie van afdeling personeelszaken, Sint Liduinastraat 10,3117 CS te Schiedam. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. B.H. Gretelaan 393 Schiedam Fraai gelegen 4 kamer "Talud" woning aan het water in een rusti ge wijk van Schiedam maar toch op korte afstand van het centrum. ^Vraagprijs 279.000,= k.k. Rotterdamsedijk 2a en 2b Schiedam Multifunctionele, turnkey op te leveren bedrijfsruimte, gelegen op de grens van Rotterdam en Schiedam. Vraagprijs 238.300,= k.k. Huurprijs 1.588,= per maand Aoophuis AA a \f arrli! C#-kt!ariram Maeslanden Makelaars Info - Koemarkt 4 - 3111 JH Schiedam Baanstraat 4 Schiedam Wonen in een 3 kamerapparte ment in een werkelijk schitterend complex met "Bruynzeel" keuken, zonnig balkon en afgekocht erf pacht. Vraagprijs 150.882,= k.k. Lange Haven 61a Schiedam Een voortreffelijk 2 kamerapparte ment met nieuwe keuken en woonkamer v.v. laminaatvloer aan de gezellige Lange Haven met uit zicht over het water. Vraagprijs 129.000,= k.k. Prof. Kamerlingh Onneslaan 83a1 Schiedam Ideaal gelegen 3 kamer dubbele flat op de 1e en 3e verdieping en geheel gemoderniseerd, direct bij winkels en station. Vraagprijs 95.000,= k.k. Ambonlaan 165 Vlaardingen Een zeer fraaie 5 kamer hoekwo ning met tuin op het zuiden, Siematic keuken, extra parkeer plek, modern van opzet en ruim van afmeting. Vraagprijs 249.500,= k.k. Van Schravendijkplein 96-98 Vlaardingen Fantastisch op loopafstand van cen trum gelegen dubbel pand. Luxe verbouwd, tot een groot comforta bel 5 kamer woonhuis met een fraaie zonnige achtertuin. Koopsom 221.000,= k.k. Borneostraat 42 Vlaardingen Een geheel gemoderniseerde en vergrote 4 kamer woning uitge voerd met prachtige materialen en ideaal van onderhoud, gelegen in de zeer geliefde Indische Buurt. Koopsom 195.000,= k.k. ^Sweelinckstraat 74 Vlaardingen Gunstig gelegen 5 kamer tussen woning. De woning is uitermate geschikt voor een groot gezin en is aan de buitenkant goed onderhou- den. Ili Vraagprijs 176.520,= k.k. Ruychavenstraat 9 Vlaardingen Schitterend wonen in een subliem 5 kamer "turn key" app. met luxe keuken, fraai verbouwde badk., nieuwe combi Cv ketel (2000) en kunststof kozijnen, dubbel glas. v Vraagprijs 155.000,= k.k. Richard Holstraat 12 Vlaardingen Een 4 (voorheen 5) kamer vrije bovenwoning met 2 ruime balkons aan de achterzijde in de nabijheid van het centrum van Vlaardingen. ^Vraagprijs 125.000,= k.k. -i.—' Bedrijfsunits Vlaardingen Dwarsbleekstraat 13 Vlaardingen Dwarsbleekstraat 15 Vlaardingen Dwarsbleekstraat 17 Vlaardingen Dwarsbleekstraat 19 Vlaardingen ^Prijzen op aanvraag Torenmolen 18 Maassluis Fantastisch in jonge woonomge ving direct aan de prachtige singel gelegen energiezuinige 5 kamer eengezinswoning met een op de zon gelegen achtertuin. Koopsom 239.500,= k.k. /Patijnenstraat 22 Maassluis Fantastische betaalbare eengezins woning nabij het oude centrum van Maassluis met vrij uitzicht over het plein en het genot van een zonnige binnenplaats en dakterras. Vraagprijs 139.000,= k.k. Prinsekade 36 Maassluis Waarschijnlijk één van de meest gezellige en centraal gelegen 4 (voorheen 5) kamerwoning aan de vliet met grote tuin, 2 schuren en achteruitgang. Indicatieprijs 215.000,= k.k. Van Embdenstraat 9 Maassluis Gezellig wonen in de stad en op loopafstand van het station in een sfeervolle 4 kamer woning met zonnig dakterras in een jonge straat. Vraagprijs 139.000,= k.k. Chopinstraat 10 Maassluis Perfect gelegen royale 5 kamer eengezinswoning met zonnige tuin v.v. stenen berging en nieuwe combi Cv ketel (2001) ^Vraagprijs 212.000,= k.k. /Zeemandreef 39 Maassluis Perfecte 2 kamer startermaisonnet- te woning in een zeer geliefde wijk met ruime living met plavuizen- vloer, ruime keuken, grote slaapka mer met nieuwe dakkapel. Vraagprijs 123.000,= k.k. President Steijnstraat 15 Maassluis Goed onderhouden 5 kamer tus senwoning met dubbel glas, HR Cv ketel ('99), dak en muren geïso leerd, nieuwe bedrading, nieuw dak boven de badkamer. ^Vraagprijs 159.000,= k.k. Steenendijck 27 Maassluis Leuke studio in de wijk Steendijkpolder met verwarming en warmwater middels een Cv com biketel, ideaal voor studenten of een 1-persoons huishouden. Vraagprijs 89.000,= k.k. Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 ■Moeslanden HYPOTHEEK ADVIESCENTRUM

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 17