a m Zuidelijke vriendelijkheid in QUINTA Jij bent de allermooiste Zegetocht brengt The Riplets naar WaterFront Weekend vol cabaret in Bibliotheektheater Percussionist bij mannen als Peter Gabriel, Stevie Wonder, Stones en Miles Davis *1 "r sk^t tm DONDERDAG 30 JANUARI 2003 5- 1002 Zaterdag 1 februari MUZIEK 21.00 Solomon Burke. Night- town, Rotterdam. 20.00 Gospel. Dewi The Spirit of Joy. Een black Gospel Night door Dewi en enkele top- artie sten die gek blijken op dit genre! Dewi is een ongelooflijke podi umpersoonlijkheid, die in Euro pa hits scoorde met haar groep The Course. M.m.v. o.a. Tarif, Linda Wagemakers en het zestig- koppige Inspirational Communi ty Gospel Choir. Stadsgehoor zaal, Vlaardingen. THEATER 20.30 Night of Comedy. Met o.a. Sjaak Bral, Martijn Oosterhuis, Kamagurka en Bob Maclaren. Bibliotheektheater, Rotterdam. 20.15 Spirit of the Dance. One World. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.15 Adehade. Jochem Myer. Hoezo onthaasten? Dat doe je thuis maar! Nu gaat alles in over drive. Zin en onzin volgen elkaar in rap tempo op. SCC De Goote, Brielle. 20.30 Duo-avond. Colette Rul. Colette staat als soliste op het podium. Haar eerste voorstelling in een notendop: Soms kun je in je mooiste jurk op een tak in een boom zitten. In hun programma Gehakt brengt Rul tekstuele grappen en liedjes met een iet wat absurdistische inslag. Ze ba lanceren daarbij graag op het randje van spel, al was het maar om u uit balans te brengen. Theater de Schuurkerk, Maas sluis. 20.15 Vrouw Holland. Wildplas- sen. Een auto zonder benzine, er gens in het Hoge Noorden. Vlak ke weilanden, gure wind. Ze zijn met z'n vieren omdat dat altijd zo is geweest. En ze hebben een vreselijke honger. Als de trouwe rij was doorgegaan hadden ze nu aan het wildbuffet gezeten. Theater Twee Hondjes, Helle- voetsluis. Zondag 2 februari JEUGD 15.00 Mamma Pia. Teatro Mun- ganga. Mama Pia is alleen. Ze is chagrijnig. Soms is ze boos, vaak is ze verdrietig. En ze is bang. Bang voor de buitenwe reld, voor indringers die er hele maal niet zijn. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. THEATER 20.15 Spirit of the Dance. One World. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Dinsdag 4 februari THEATER 20.15 Requiem voor een zwaar gewicht. Met: Victor Low, Jappe Claes, Harry van Rijthoven e.v.a. Requiem voor een zwaargewicht (1956) is een aangrijpend toneel stuk over de keiharde wereld van topsporters, opportunistische managers, verraad en zelfre spect. Rotterdamse Schouwburg. 20.00 Sanne Wallis de Vries. Stuk. Een sprookje over een meisje dat groot werd in een we reld waar je stil van wordt. Theater Zuidplein, Rotterdam. Woensdag 5 februari THEATER 20.15 Hard Optreden. Van Hout en De Kets. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 14.00 Dansgroep De Meekers. Wie is er bang voor...? De Mee kers halen de monsters onder het bed vandaan, werpen licht op schaduwen en maken het on zichtbare zichtbaar. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Donderdag 6 februari THEATER 20.00 Marc-Marie Huijbregts. Waar gaat dit nieuwe programma over? Vast ligt dat niets zeker is. Behalve dan dat er wordt gezon gen, gespeeld, geïmproviseerd, de waarheid vertelt en gelogen, veel gelogen. Oude Luxor Theater, Rotterdam. 20.15 Howard Komproe. Dus- Dat... Ga in de zaal zitten en 'go with his flow'. Howard doet op nieuw zijn ding en dat wil nie mand missen! Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Waar de bezoeker van grootschalige houseparty's steeds meer verzandt in onpersoonlijke en uitputtende sferen, genereert 4 Real Audio Fitness juist nieuwe energie door terug te grijpen naar de basisbeginselen van het uitgaan. Door het bij elkaar brengen van publiek in een gemoedelijke, intieme sfeer stuurt 4 Real Audio Fitness aan op interactie, zodat de mensen zichzelf weer ongedwongen gaan vermaken. Door de workout op de dansvloer en de sociale activiteit eromheen wordt de bezoeker van deze avond weer helemaal opgeladen voor de nieuwe werkweek die in het vooruitzicht staat. Zaterdag 1 fe bruari gaat 4 Real Audio Fitness van start. Het wordt de eerste we kelijkse modem dance club night in de Blauwe Vis. De organisatie, G-presents productions, wil hiermee de intieme sfeer van de Blau we Vis introduceren aan de dance scene. De soulvolle elektronische muziek die op de avonden gedraaid gaat worden heeft een hoge constante kwaliteit, en een feel good karak ter. Ondanks de aanwezigheid van zorgvuldig geselecteerde gast dj's en resident dj Smooth Jay neemt de dj-hype een lage plaats in op de prioriteitenlijst van G-presents productions. De dj-hype is dan ook geen basisprincipe van het uitgaan, maar is hier eerder een gevolg van. G-Presents Producttoto is ontstaan in 1995 uit een groep fanatieke stappers die het bestaande uitgaansleven niet vernieuwend genoeg vond. In plaats van hierop af te geven probeerden ze er iets aan te veranderen. Dit resulteerde in hobbyachtige experimenten met als resultaat de nog steeds bestaande organisatie. 4 Real Audio Fitness, elke zaterdag; vanaf 1 februari De Blau we Vis, Weena Zuid 33 Rotterdam. Van 23:00 uur tot 05.00 uur Entree: 8 euro Edward van G-presents productions Soms vangt ook de organi satie van Daylight Dancing een grote vis. Die grote vis heet in dit geval Aly N'- Diaye Rose. Aly en zijn Or chestra spelen op zondag middag 2 februari op de populaire serie Daylight Dancing, waarbij alles in het teken staat van de Afri kaanse cultuur. De middag wordt gestart met een workshop Afrikaanse dans (door Neel de Jong) gevolgd door een spetterend optre den van de Afrikaanse groep Aly N'DYaye Rose Orchestra. Aly N'Diaye Ro se stond met zijn band op alle grote europese festivals, speelde diverse malen met Youssou N'Dour en trad op voor Nelson Mandela. De levensechte beats worden afgewisseld door de specia list op het gebied van de Af- rkaanse tophits: worldbeat DJ Erick (uit Kenia). Het orkest van N'Diaye Rose be staat uit 15 man en speelt West Afrikaanse muziek. Orkestleider Aly N'Diaye Rose is een veelzij dig componist en percussionist. In zijn unieke composities maakt hij gebruik van de traditionele ritmen. Sabar roert de boventoon in de show. Het is een verzamel naam voor vele traditionele rit men die alleen in Gambia en Se negal door de Serrer en de Wolof stammen van vader op zoon doorgegeven worden. De Sabar- trommel wordt bespeeld met één hand en een smal stokje. Naast de Sabar worden er talloze ande re percussie instrumenten ge bruikt. Zoals bijvoorbeeld de DjembU ondersteund door de baspartijen van de Doun-doun. Aly N'Diaye Rose wisselt in de show, de felle drumpartijen, af met de zwoele composities op de Bougerabou. Het orkest geeft een spetterende show met op zwepende muziek, zang ren energieke dans. Een avondvul lend programma, waarbij het pu bliek, keer op keer, niet kan blij ven stil zitten. Doordat het orkest bestaat uit volwassenen én kin deren spreekt het programma een breed publiek aan. Het spe- r ciale kinderprogramma bestaat bovendien uit smincken/haar- vlechten of henna schilderen en diverse Afrikaanse spelletjes. Ook wordt tijdens de dansmid- dag voor Afrikaanse hapjes en drankjes (palmwine) gezorgd. North Sea Jaz Aly N'Diaye Rose werd in 1959 geboren in Dakar (Senegal). Zijn moeder Fatou Mbengue was in haar jonge jaren danseres bij het Ballet Nationale du Senegal. En vader Doudou N'diaye Rose is tot op heden wereldwijd be roemd als meester drummer en begaafd componist. Op 4-jarige leeftijd begon Aly, zoals de meeste kinderen in Senegal per cussie te spelen. Hij groeide op in een 'Griot-family' die reeds eeuwen lang op orale wijze de mythen doorgeven waarbij de traditionele zang begeleid wordt door percussie-instrumenten. Al heel vroeg ontdekte Doudou het talent van zijn zoon tijdens het drummen op feesten. Meest al waren het ceremonies voor: geboorten, huwelijk, initiaties, oogst en begrafenissen waarbij voor elke gelegenheid een ander ritme gedrumd werd. Op twaalfjarige leefijd maakte Aly N'diaye Rose formeel deel uit van het orkest van zijn vader en ging mee op wereldtour door Afrika, Europa, Amerika en Ja pan. Hierdoor kreeg hij de gele genheid om op festivals naast wereldsterren als: Miles Davis, Rolling Stones, James Brown, Stevie Wonder en Peter Grabriel te spelen. Vervolgens is hij in 1980- een aantal jaren werkzaam geweest als muziekdocent in Dakar. Daarna vertrok hij naar Frankrijk om les te geven in Toulon en Pa rijs. In 1987 kwam Aly N'diaye Roise samen met Doudou's or kest naar Nederland voor een op treden op het North Sea Jazz Festival. Bij deze gelegenheid ontmoette hij Wolly Meriën van de Roots dance theater school, die hem uitnodigde om samen te werken aan diverse projecten. Tegelijkertijd werd hij gevraagd om percussieles te geven aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Hetgeen hij tot op he den nog steeds met veel plezier doet. In 1989 vestigde Aly N'Diaye Rose zich definitief in Den Haag en werd artistiek leider van de percussiegroep Anumadutchi. Een Nederlandse slagwerkgroep bestaande uit professionele mu zikanten en oud-leerlingen, waarmee hij succesvolle optre dens heeft gedaan in binnen én buitenland. Samen met Scapino In 1995/1996 schreef en speelde Aly N'diaye Rose diverse com posities voor de moderne dans- productie 'Romeo Julia van het Scapino Ballet uit Rotter dam, een populair ballet waar mee hij twee jaar de Nederlandse danstheaters heeft verrast. Samen met Europees topdrum- mer Lucas van Merwijk heet Aly N'diaye Rose in 1999 een CD uitgebracht onder de naam Dru- mix!. Waarna zij samen vele theaterconcerten deden en tevens optraden op het Big Bang festi val. Inmiddels is tussen beide muzikanten een innige band ont staan en werken zij in verschil lende projecten samen. Ook spe len zij samen met de nieuwe for matie Drums United, die mo menteel volle zalen trekt. Dankzij de vele aanbiedingen wereldwijd én met de permissie van zijn vader besloot Aly N' Diaye Rose driejaar geleden zijn eigen orkest op te richten. Het Aly N'Diaye Rose Orchestra geeft hem de gelegenheid om sa men met zijn kinderen, broers en andere familieleden uiteindelijk zijn eigen unieke repertoire ten gehore te brengen. Een greep uit de succesvolle op tredens van de afgelopen jaren: 2001: North Sea Jazz Festival; optreden met Youssou 'N'dour Den Haag Wereldkinderfestival Amster dam, Jazzfestival Rotterdam, Optreden Youssou N'dour Con certgebouw Amsterdam, Mel bourne Festival Australië, Theaterfestival Diligentie Den Haag, Theaterproductie met Anumadutchi Den Haag, Music Meeting Festival Nijmegen, Grand Bal Bercy; optreden met Yoiussou N'dour Parijs, Concer ten Drumix! 2002: Concerten Drumix!, Con certen Drums United, Nelson Mandela Project Carré Amster dam, Tour Japan, African Festi val België, Theaterproductie Leeuwarden. Daylight Dancing vindt iedere eerste zondag van de maand (van oktober tot maart) plaats in Nighttown Theater aan de West-Kruiskade 26 in Rotter dam. Aanvang 14.00 uur, En tree 7 euro, Kinderen tot en met 4 jaar gratis toegang. Kin deren van 5 tot 12 jaar 4 euro (prijzen excl, diner en film). Aly N'Diaye Rose Orchestra treedt op op zondag 2 februari. Maarten van der Jagt en Els Neijts i F N XfTTr i N O E P E N P E N 1 INDEX Sommige restaurants op de si te van IENS kunnen blijkens de reacties op een trouw pu bliek rekenen. Portugees en Spaans Restau rant QUINTA weet al ruim 5 jaar veel gasten aan zich te binden met een gezellige atmo sfeer en een goede kwaliteit van de keuken. In de nieuwe gids van IENS 2003 valt dan ook te lezen: 'Chefkok Kees Voets kookt Spaans/Portugees zoals het moet zijn, maar het in Nederland he laas zelden is'. De tapas variados (20 kleine ge rechtjes verdeeld over 4 gangen) zijn 'onbeschrijfelijk lekker'. 'Sa lades, vis, vlees, alles met veel gevoel en niet overdadig ge kruid'. Met name grote eters zul len zich hier thuis voelen, want Kees en Heieen Voets, Dennis Kreukniet het eten komt in zeldzame hoeveelheden door'. De vriende lijke en behulpzame bediening en de mooie fadomuziek maakt dit Spaans/Portugese avondje uit op Zuid 'tot een onvergetelijk ge noegen'. Op de site (www.iens.nl) zijn allerlei reac ties te lezen die dit geschetste beeld onderbouwen: Alles bij elkaar een avond vol zeer aangename verrassingen die we iedereen aan kunnen bevelen. Dat wij niet de enige tevreden bezoekers waren tonen de vele kranten artikelen welke, inge lijst, de wanden van dit gezellige restaurant sieren. Het is niet een voudig een keus te maken uit de meer als 30 tapas gerechtjes of uit de uitgebreide kaart met hoofdgerechten. Daarom hebben we besloten bij ons volgende be zoek eens de Tapas Variados te proberen, 20 kleine gerechtjes verdeeld over 4 gangen. De tafel naast ons zat dit te eten en was vol lof. Een goede reden voor ons dus, om vlug weer een keer terug te komen. Tuintje Die zogenaamde tapas variados worden door meer bezoekers van de site genoemd: De gerechten van de kaart zijn ook helemaal prima, maar de ta pas (variados) moet je zeker een keer geproefd hebben in dit vriendelijke, gezellige restauran tje in Rotterdam zuid. Sardien tjes zoals hier eet je nergens! Fantastisch. Er is zelfs een heel klein tuintje waar je met mooi weer heerlijk kan zitten. Aan de bar in het restaurant vind je de vaste klanten die hier bijna dage lijks een dagschotel (die varieert van stamppot tot biefstuk) ko men eten. Quinta Wolphaertsbocht 101/103, Te lefoon (010) 495 49 29 keuken open 17.00-22.00, ma-di geslo ten De voorstelling Jij bent de allermooiste is gebaseerd op de oude Griekse mythische vertelling van Paris en Helena. De geliefden die samen de Trojaanse oorlog veroorzaken. Het eeuwen oude ver haal over mooi zijn en mooi gevonden willen worden, laat zich juist in deze tijd heel makkelijk vertellen. Aan iedereen. Oud of jong, mooi of niet zo heel mooi. Er wordt gespeeld, gezongen en gedanst door leerlingen van de dependance Oud-Beijerland en Papendrecht van Jeugdtheaterschool Holplein in Theater 222 te Rotterdam. 'Hallo machtige goden van de heilige Olympus. Hebben jullie, een feestje? Gezellig. En iedereen is er. Nee, wacht. Eris is er niet. En Eris is nog wel de godin van de ruzie. Waarom zou je nou toch de godin van de ruzie niet uitnodigen op je feestje? Hopelijk is Eris niet kwaad. Nee natuurlijk is Eris niet kwaad. Ze heeft zelfs een cadeautje bij zich. Een gouden appel voor de allermooiste. Maar wie is dat dan? De allermooiste. Zowel Hera, godin van het hu welijk, als Athene, godin van de wijsheid als Aphrodite, godin van de liefde, menen recht te hebben op deze titel. Zeus, de oppergod, mag beslissen. Maar Zeus bedankt voor de eer. Hij kent de godinnen lan ger dan vandaag en weet waar ze toe in staat zijn als je ze beledigt. Paris, de prins van Troje, mag het zeggen. Ze vragen hem wie hij van hen drieën de allermooiste vindt. Een moeilijke keuze. Als hij voor Hera kiest, zal hij rijk worden. Athene belooft hem wijsheid ern Aph rodite belooft hem de mooiste vrouw op aarde: Helena. Paris hoeft niet lang na te denken en kiest Aphrodite. Hij ontvoert Helena. Maar daar ii Menelaos, haar man, niet zo blij mee. Het wordt oorlog. Het oude verhaal uit de Ilias van Homeros is door Jaco van der Mool- en bewerkt tot een sprankelende musical voor jong en oud over liefde en schoonheid, over jaloezie en strijd. Script Jaco van der Moolen Re gie Taco van der Moolen en Marlou Stolk De familievoorstelling Jij bent de allermooiste (6+) is vanaf zater dag 1 februari tot en met zondag 30 maart te zien in Theater 222, Pieter de Hoochweg 222, te Rotterdam. Maandag 31 maart tot en met 2 april is de voorstelling te zien in Theater de Willem, van der Palmstraat 2. Informatie en reserveren Rotterdam: 010 2435050, di. t/m za. van 10.00 tot 16.00 u. Info en reserveren Papendrecht: 078 6158226, ma. thn vr. 10.00 - 12.30 en 13.30 - 17.00 u. De Rotterdamse (meiden)punkband The Riplets maken momenteel een heuse zegetocht door Nederland. De te genwoordig tot viertal uitgebreide groep lijkt zowaar een kleine hype los te maken. Tenminste, als we de louter po sitieve recensies mogen geloven. Zo werden The Riplets onlangs nog uitgebreid op lovende woorden getrakteerd na een succesvol optreden op het Noorderslag-festival. Nu zijn ze eindelijk weer eens in de regio te bewonde ren: donderdag 30 januari in het Rotterdamse Water- Front. The Riplets timmerden de afgelopen jaren behoorlijk aan de weg en groeide uit van charmant rammelpunkbandje tot volwaardige punkpopband. Er werd een eerste volwaardige CD, 'Rock n roll beat', uitgebracht waarop aanstekelijke en frisse liedjes in de tradi tie van Ramones en Donnas de boventoon voeren. Optreden doen de dames in stijl: daarvoor hebben ze liefst 25 verschillende outfits verzameld die je op hun website www.riplets.com - kan bekijken. In het voorprogramma de Groningse bluespunkband De Straaljagers, met op drums Barbara Stok, de striptekenaarster die furore maakte met haar autobiografische strip Barbaraal. En om de cirkel helemaal rond te maken: Stok verzorgde ook de tekeningen van de RipletsCD. The Riplets en De Straaljagers, donderdag 30 januari in WaterFront, aanvang 21.00, entree 6 euro. The Riplets lijken een kleine hype los te maken in Nederland. In het kader van de 'Fridaynight Spotlight' serie, presenteert het Bibliotheektheater op vrijdag 31 januari 2003 weer nieuw caba rettalent: Laurens Joensen, Philip Walkate en zeer recent als voorprogramma toegevoegd, Helga Buitelaar. Laurens Joensen is gevaarlijk. Binnen een mum pakt hij de zaal in zo als alleen Zeeuwen het kunnen. Tijdens afgelopen optredens werd al publiek waargenomen dat tjilpte en tokte en baltsgedrag vertoonde. In 2001 won Joensen de publieksprijs van het Cameretten-festival. Dat was vooral te danken aan zijn schlager 'Gib einem Trücker ein Blow job'. Philip Walkate is helder, snel, vlot en energiek. Als een ware jongleur combineert hij pianospel net zo gemakkelijk met liedjes als met sketsjes. Walkate won de Holland Casino Podiumprijs 2002 en stond in 2001 in de finale van het festival Cabareteske. In het voor programma cabaretière Helga Buitelaar: veelzijdig talent en vooral puur en zichzelf. Sketches worden afgewisseld met liedjes. Over pol- derfietsen, de kamasutra en genieten op het balkon. Haar programma het dan ook 'Met mijzelf'. Op zaterdag 1 februari 2003 presenteert het Bibliotheektheater een avond onvervalste stand-up comedy. Tijdens de 'Night of Co medy' treden op Tom Sligting, Harry Dubbel, Bob McLaren, Jim Speelmans en als master of ceremony, Wilco Terwijn. Het Bibliotheektheater zit aan de Hoogstraat 110, Rotterdam Toe gang 11,-; CJP/Rotterdam Pas/Pas65 10,- Reserveren tele fonisch (010) 281 62 62 of per e-mail, theater@bibliotheek.rotter- dam.nl <mailto:theater@bibliotheek.rotterdam.nl> Foto: KATINKA KRIJGSMAN Foto: Leunis Verlinde Daylight Dancing met Aly NDiaye Rose Orchestra Foto: Aly N'Diyae Rose Company WWW,IEN5.»L Foto: Maarten van der Jagt Foto: Dimitrt Hakke

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 11