iraao 1! W l! J1 EENMALIGE WATERSCHADE VERKOOP OPEN HUIS OP OP - vuui uiuuu lu noemen Noordmolenstraat Schiedam Tel. Kortingen tot Parid V STREEK Nabestaanden zelfdoding Lisanne van Zwol wint voorrondes Tienersongfestival Waterweg Film GROTE PARTIJ DIG. PIANO'S EN KEYBOARDS DONDERDAG 30 JANUARI 2003 NS2-7 VLAARDINGEN - De dertienjarige Lisanne van Zwol heeft zondag de voorrondes van het Tienersongfestival gewonnen. Alhoewel ze vorig jaar ook al tot de finale wist door te dringen, kwam de uitverkiezing voor haar toch als een verrassing. Voor de jury was het echter allerminst een verrassing. Unaniem kwam men tot de conclusie dat Lisanne het beste was met haar vertolking van 'Twilight' van Vanessa Carlton, zowel in zang als in presentatie. Voorzitter Joop van der Hor (persvoorlichter politie), Angelina (zangeres en zangpedagoge) Carlo Rijsdijk (zanger entertainer den Carlo Rijsdijk) kenden haar 62 punten toe. De in Spijkenisse woonachtige Lisanne zingt sinds haar 6e jaar. Ze zit in de derde klas van het atheneum en weet nog niet echt wat ze wil wor den. Maar om door te gaan in de muziek en zang is toch wel haar grootste wens. Ze is al een keer op TV geweest en heeft auditie gedaan voor de musical Cabaret. Door de voorrondes te winnen heeft ze in ieder geval een behoorlijke stap gezet in de goede richting. Shannon Mecklenfeld kreeg 61 punten voor haar vertol king van 'I Know the Truth' uit de musical Aida en ein digde als tweede. Desiree van Duin met 'Bitch' was nog niet brutaal genoeg. Toch een heel goede performance en een mooie stem en daarom terecht in de halve finale. Het was ontzettend druk op zondagmiddag 26 februari in Zaal Middelhuyse en er moesten zelfs stoelen worden bijgezet. Familieleden, vrienden en vriendinnen wilden toch wel de prestaties van hun favoriet met eigen ogen zien. Ook waren kandidaten van de vorige voorronde gekomen om te kijken of zij naar de halve finale waren overgegaan. De presentatie van het Tienersongfestival werd bijzonder charmant en vakkundig gedaan door onze Vlaardingse Annemieke van Dam, eens zelf twee maal winnares van het songfestival, afgestudeerd aan de Musicalschool in Tilburg en momenteel een bekendheid in de zang en danswereld. Zij als geen ander kende uiteraard de spanning, nervositeit van de kandidaten en wist de kandidaten toch enigszins op hun gemak te stel len. Zij zal in de halve finale van de Tieners worden toe gevoegd aan de jury. Naar de halve finale op Zondagmiddag 16 maart in Zaal Middelhuyse gaan: Miniplaybackers: Tanja Kramer, Joery Russcher, Liselotte v.d. Berg, Annefleur v.d. Berg, Kirsten Whitney, Bob Offenberg, Manon Dee, Eva Poutsma Anja Kramer, Chayenne, Heavenly Latisha en Darinka Kruithof. Tienersongfestival: Lisanne van Zwol, Shannon Mecklenfeld, Marvin Dee, Zella Sprong, Charline Merk, Desiree van Duin, Cheryl Moenen, Jordy van Toornburg, Bernadette Versteeg Sandra Jonkman. Zondagmiddag 2 februari in Zaal Middelhuyse zullen de voorrondes van het Songfestival voor Volwassenen beginnen. Zaal open om 13.00 uur Aanvang 13.30 uur, entree 3 euro. Voor deze categorie kunnen zich nog kan didaten opgeven bij Young Entertainment Koningsstraat 124 Vlaardingen tel 2341125 of via internet website www.vlaardingssongfestival. Riagg rijnmond noord west organiseert in samen werking met Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg een gespreksgroep voor nabe staanden van zelfdoding. Er blijkt bij deze mensen grote behoefte te zijn om te praten over de gevoelens en vragen waarmee ze achter gebleven zijn na het verlies van iemand die veel voor hen betekende. Vaak vinden mensen uit hun omgeving het onderwerp zelfdoding te moeilijk om over te praten, terwijl juist een gesprek de nodige steun en begrip zou kunnen bieden. Deze gespreksgroep biedt de gelegen heid om ervaringen te delen met mensen die hetzelfde hebben meegemaakt en om te praten over de gevoelens en vragen die het verlies teweeg gebracht hebben. De eerstvolgende groep begint op donderdag 6 maart 2002 en duurt van 19.00 tot 21.30 uur. Er zijn 10 weke lijkse bijeenkomsten. De bijeenkomsten zullen op de Riagg locatie aan de Westhavenkade 85 in Vlaardingen plaatsvinden. Er kunnen minimaal zes personen deelne men en maximaal acht. De groep is voor iedereen toe gankelijk en deelname is gratis. Voor meer informatie kunnen belangstellenden tij dens kantooruren contact opnemen met Paula Starre, begeleider van de gespreksgroep, afdeling Preventie, onder nummer 010-4 453 497 (ma, di, wo en do). Le Roi Danse Regie: Gerard Corbiau Louis Dieudonné, de latere Zonnekoning, is pas vijf jaar oud als zijn vader in 1643 overlijdt. Zijn moe der, Anna van Oostenrijk (anders dan de naam doet vermoeden was zij Spaanse) en kardinaal Mazarin (een Italiaan) regeren het land. Dat twee buitenlanders alle macht hebben, zit het volk niet lekker. Adel, clerus en gegoede burgerij proberen weer wat macht terug te pakken die Richelieu hen had afgepakt: de z.g. Fronde- beweging. Aan het hof hebben de 'devoten', een extreem rechtse katho lieke groepering echter veel meer invloed. Terwijl deze machtsstrijd zich afspeelt laat men de jonge Lodewijk zijn gang gaan met zijn passie voor de dans. Regelmatig treedt de jongen op voor het hof en na een prettige samenwer king met een jonge Italiaanse componist, Gian Baptista Lulli (die zijn naam al gauw verfranst tot Lully) benoemt hij deze tot hofcomponist, een positie die hij bijna 35 jaar zal houden.De dans aan het hof was niet zo verfijnd en galant als wij ons mis schien voorstellen, en ook nog niet het specialisten werk van professionele bal letdansers met hun grote sprongen. De jonge koning, waarvan vast staat dat hij een excellent danser was, danste zonder partner, in een mannelijke 'down to earth' stijl. In 'het Ballet van de Nacht', dat Lully voor hem componeerde, stelde hij op zijn 14e jaar de opgaande zon voor, wat hem de bijnaam Zonnekoning verschafte. Zijn moeder had niet in de gaten dat hij zich met zijn dansen een krachtig, bovenmenselijk, ja bijna goddelijke imago verschaf te, dat hem in staat stelde om op zijn 22ste, na de dood van Mazarin, zelf alle macht over te nemen. Hij blijft dan nog tien jaar dan sen. In een bepaald ballet nodigt hij de kinderen van een aantal Fronde-kopstuk- ken uit om om hem heen te dansen, om te laten zien dat alles voortaan om hèm zal draaien. Zijn rollen ont wikkelen zich van roman helden, via mythologische helden tot goden, zoals zijn rol van Apollo, waarbij hij geblesseerd raakt, waarna hij nooit meer wil dansen. Lully is dan gedwongen zijn bakens te verzetten. Samen met de hoftoneel schrijver Molière zet hij dan komische balletten (die al langzaam richting opera beginnen te gaan) op poten. Maar langzaam verliest hij de gunst van de koning, op wie hij eigenlijk verliefd is. Donderdag en vrijdag in Schiedam Zaterdag in Vlaardingen The Day I Became a Woman Marziyeh regisseur Meshkini The day I became a woman volgt drie stadia uit een vrouwenleven: de kinder tijd, die abrupt ten einde komt op het moment dat een meisje op de dag van haar negende verjaardag haar eerste chador omkrijgt, de getrouwde staat en de ouderdom. In het eerste deel volgen we de laatste uren van de jonge Hava op haar negende ver jaardag. De manier waarop zij probeert haar kindertijd nog wat langer te rekken door haar moeder en groot moeder ervan te doordrin gen dat ze toch echt pas geboren was toen de zon op z'n hoogste punt stond en daarom de hele ochtend nog niet jarig is, is pijnlijk in z'n eenvoud. Het is de onbezorgdheid van die laatste ongesluierde uren die onheilspellend aan voelt. Marziyeh Meshini was een van de eerste leerlingen die door de bekende Iraanse regisseur Mohsen Makhmalbaf aan zijn film school opgeleid werd, en een van de niet-filmische vakken die daar werd gege ven was fietsen. Dat is belangrijker dan het lijkt. Wie kan fietsen in Iran heeft namelijk de beschik king over een eigen ver voermiddel. Dat fietsen staat centraal in het sterke tweede deel van The day I became a woman waarin de jonge vrouw Ahou deel neemt aan een fietswed- strijd, tot ongenoegen van haar echtgenoot. In de laatste episode zien we hoe de oude vrouw Hoora met behulp van een erfenis eindelijk in staat is om haar dromen te realise ren. De film is helder in zijn uitgangspunten en heeft daar sterke primaire beel den voor gevonden. Je ziet wat je ziet en alles wat je wilt denken is voor eigen rekening. Maar niet nadat de film het heeft aangedra gen. Dat verraadt een zelf verzekerd filmisch bewust zijn. See spot run Een postbode die denkt dat hij iedere hond aankan, ontfermt zich over een hond die ontsnapt is uit een zogenaamde 'witness pro tection program' van de FBI. Het blijkt een hond te zijn die werkzaam was bij de narcotica-brigade en nu het doelwit is van een moordaanslag. De postbo de is hier echter niet van op de hoogte. Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12 in Schiedam, aanvang 21.00 uur. De kinder voorstelling in Schiedam begint om 14.00 uur. Nieuwe nummers Sport en Recreatie SCHIEDAM - De Dienst Sport en Recreatie is per ingang van heden te bereiken onder een nieuwe telefoon. De dienst heeft een nieuwe telefooncentrale in gebruik. De verschillende onderdelen zijn te bereiken onder de volgende nummers: Algemeen, 208 23 23. Verhuurafdeling, 208 23 25. Activiteiten, sportterreinen, 208 23 80. Jeugdland 2000, 208 23 60. Sporthal Margriet, 208 23 75. n OUDPAPIER INZAMELACTIES SCHIEDAM MAAND FEBRUARI'03 OOST ZUID CVK ODI NV IRAD0 Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl ZATERDAG 1 FEBRUARI OOSTPLEIN 131-146 VANAF 10:00 UUR Alle instrumenten zijn in perfecte staat. Kortingen kunnen oplopen tot maar liefst 60%. Weer er snel bij, want weg is weg. IJ bent van harte welkom! Méér dan Muziek! Sinds 1898. Vrijdag 31 *01 «2003 van 16*00 tot 17*00 uur Zaterdag 01*02*2003 van 10*00 tot 11*00 uur Schiedam - Veeartsweg 21 SPALAND Vraagprijs 142.500,- k.k. I I I makelaars Koekoekslaan 39-43, Schiedam (010) 511 99 99 Bezoek onze site: www*SpalandMakelaars*nl l/nrtinnon tnt 1111/ Geef gehoor aan de roep van de grutto Vogelbescherming Op het afvalbreng- station in uw woon plaats kunt u zes dagen in de week gratis uw grof huisvuil brengen. NOORD De openingstijden ziin: Maandag t/m vrijdag van 08.00 - 16.00 uur. In Schiedam tot 17.30 uur. Ook op zaterdag kunt u terecht van 09.00 - 15.00 uur. volgende soorten afval afleveren: Papier, textiel, glas, ijzer, hout, wit en bruingoed, meubelen, vloerbedekking, klein chemisch afval, asbest van particulieren (onder voorwaarden), puin (tegen betaling). Het afvalbrengstation in Vlaardingen is gevestigd aan de Hoflaan, in Schiedam aan de Van Heekstraat. Voor meer informatie kunt u bellen naar 262 1000. WEST Vereniging Millieudefensie Botenbuurt en Feministenbuurt. (Woudhoek) Maandag 3 februari vanaf 18.00 uur Wijkvereniging Spaland De Akkers. Dinsdag 4 februari vanaf 18.00 uur SC Spaland Vlinderhoven en de Gaarden. Woensdag 12 februari vanaf 18.00 uur Wijkvereniging Midden Delfland De Velden. Woensdag 19 februari vanaf 18.00 uur Dagcentrum Woutershof Vogelbuurt, Flooilanden en Ketheldorp Woensdag 26 februari vanaf 9.00 uur Dagcentrum Woutershof Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en Nieuwe Damlaan. Woensdag 5 februari vanaf 9.00 uur Dagcentrum Woutershof Tussen Burg. Van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk en Troelstralaan. Woensdag 12 februari vanaf 9.00 uur SC Spaland Tussen Spoorlijn, Plein 40-45, Burg. van Haarenlaan en station Nieuwland. Maandag 17 februari vanaf 18.00 uur Dagcentrum Woutershof Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en 's Gravelandseweg en omgeving Delflandseweg. Woensdag 19 februari vanaf 9.00 uur Annie MG Schmidtschool Tussen Aleidastraat, Westfrankelandsestraat, Nieuwe Haven en Burg. Knappertlaan. Donderdag 13 februari vanaf 18.00 uur St. Jozefschool De Plantage en tussen Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Westerkade, Prins Bernardlaan en Penninglaan. Donderdag 20 februari vanaf 18.00 uur Tamboer- en trompetterkorps Gusto Prof. Kamerlingh Onneslaan en tussen Lorentzlaan, Hogenbanweg, Rotterdamsedijk, Marconiweg, van Swindensingel en van Swindenstraat Dinsdag 18 februari vanaf 18.00 uur Sint Willibrordusschool Tussen Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat en Maasboulevard. Woensdag 5 februari vanaf 18.00 uur Omgeving Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat en Willemskade. Dinsdag 11 februari vanaf 18.00 uur Onderdeel van de ONS Groep SLIEDRECHT (bij IKEA) Leeghwaterstraat 101 Telefoon (0184) 419 611 Donderdag koopavond ROTTERDAM (centrum) Oostplein 131-146 Telefoon (010)411 52 55 Vrijdag koopavond www.johdeheer.nl eer W&onkeuze Op de hoek gelegen ruim 3: balkon op zuid en vrij uit Gelegen in verzorgd ap^ter komstige nieuwjjp^-wijj en centrum. installatie sla. Hf 7 I 'I i met laminaatvloer, toegal ser. Bilzonderhede ming, verzekeringen Voldoende parkeergelè rappartement met p de 3e verdieping, tencomplex in toe- bimtvalswegen, winkels esMen portiek met llft- e, p^ftaal v.v. laminaat, hal, kledingkast, hal, bergkast, met fonteintje, videofoon, !uche met douchehoek, tegelvloer, machine-aansluiting, warm water boiler. 2 v.v. laminaatvloer, badkamer douche, ifel, boiler en wasmachine-aansluiting. Woonkamer 'open keuken elektrisch kook-komfoor, oven, vaatwas- WE 172,- p/mnd inclusief erfpacht, CV-blokverwar- rging op de beganegrond. Oplevering in overleg. banken, stoelen, slaapkamers, gordijnen, te veel om jBiwoüew MA*1 Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomst pakket, regelmatig het magazine VOGELS. Meer weten? Kijk op www.vogelbescherming.nl NEDERLAND

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7