De binnenstad in beeld ;n Brenno Ambrosini en eva in Westvest-concertserie r Het Ondernemersloket K Commissie Bevolking in gesprek over Sport m l Gemeente Schiedam Weekend - en nachtwerk zaamheden op de Broersvest Ondernemersloket in Stadswinkel nog steeds wegwijzer voor Schiedamse ondernemers Startende ondernemer? Spreekuur burgemeester en wethouders Hoe jjaat het met de sport in Schiedam? m r 1. woensdag 5 februari 2003 ns1-5 so.» - Informatie en discussie over welstand en architectuur in de binnenstad In verband met de aanleg van Tramplus vinden de volgende werk zaamheden plaats: Bestemmingsplan? Vergunning? Ondernemerscursussen? Bedrijfsruimte? Life-style ondernemer? informatiepunt voor ondernemers in Schiedam: Stadserf irtfo@schiedam.nl www.schiedam.nl BOUWZAKEN AANVRAAG EXPLOITATIE VERGUNNING GROENELAAN 32 KAPVERGUNNINGEN VOORBEREIDINGSBESLUIT PARKEERGELEGENHEID ZIEKENHUIS NTE SCHIEDAM, WEEK 06, WOENSDAG 05 FEBRUARI, 2 teberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Medio 2002 is de gemeente onder het motto "laat de beelden spreken" gestart met een discussie met de stad over het te voeren architectuur- en welstandsbeleid voor de komende jaren. Hieraan heeft een aantal enthousiaste burgers, raadsleden en plaatselijke architecten deelgenomen. De discussie zal het komende haltjaar worden voortgezet om daarmee het genoemde beleid verder gestalte te geven, dat uiteindelijk moet uitmonden in een complete Nota Architectuur en Welstand 2003-2008 voor de gehele stad. Het is de bedoeling om eind februari een informatie- en discussieavond te organiseren onder het motto "De Binnenstad in Beeld". Locaties in de binnenstad waar zich ontwikkelingen voordoen, die invloed kunnen hebben op de beeldkwaliteit, zullen daarbij centraal worden gesteld. Mocht u hiervoor belangstelling hebben dan kunt u contact opnemen met de architectuur- en welstandscoordinator van de gemeente, Bram van der Putten, tel.: (010) 2465503, e-mail: a.vd.putten@schiedam.nl iemen, want 'ee piano's n moet ver twee n alléén al s. erken waar- t composi- voor twee lak door de at schreef e klavieren, de eerste f. Was dat want i waren hem 9 februari, yeva er een a het Young ?ianocon- :rdam n deze prijs is een optreden in de Westvest concertse rie. Hanna Shybayeva speelt die middag werken van Beethoven, Chopin en Rachmaninoff. Hanna Shybayeva geboren in Minsk stu deerde aan het conservatorium aldaar en sinds 1999 bij Naum Grubert aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Zij won reeds vele prijzen op belangrijke concoursen. Naast de eerder genoemde eerste prijs van het YPF Nationaal Piano Concours te Amsterdam, won zij ook de superprijs van dit concours waaraan verbonden een optreden met het Nederlands Philharmonisch Orkest in het Concert gebouw te Amsterdam. Bij die gelegenheid verscheen haar nieuwe CD, die lovend in de dagbladpers werd besproken. Het zondagmiddagconcert (zonder pauze) begint om 16.00 uur. Vanaf 15.30 uur is men welkom voor koffie of thee (bij de toegangsprijs inbegrepen). In het weekend van zaterdag 8 en zondag 9 februari en op maandag 10 februari 2003 vinden er werkzaamheden plaats op de Broersvest. In ver band met de werkzaamhe den is het noodzakelijk de Broersvest, de kruising Boterstraat/Broers-vest en de kruising Rotterdamse- dijk/Koe-markt, af te sluiten voor alle verkeer. Het verkeer wordt omge leid door middel van omleidingsborden. De werkzaamheden starten op zaterdagavond om 18.00 uur. Naar verwachting wordt de Broersvest op dinsdagochtend 11 februari om 06.00 uur weer opengesteld voor het verkeer. Parkeergarage De ABC-parkeergarage aan de Kreupelstraat is bereikbaar via de Parkweg, Spinhuispad en de Boterstraat. De parkeergarage onder het Stadskantoor is tijdens de werkzaamheden niet bereikbaar. Afsluiting Rotterdamsedijk Op donderdag 6 februari is de Rotterdamsedijk, gedeelte tussen Koemarktbrug en Nieuw-Mathenesserstraat richting Marconiplein, in verband met asfalterings- werkzaamheden, afgesloten voor het autoverkeer. De werkzaamheden starten om 05.00 uur en zijn gereed om 18.00 uur. NB; Het orgelconcert oorspronkelijk gepland op 26 januari is vanwege een ingrijpende reparatie aan het instrument nu definitief verschoven naar het volgende seizoen. Houders van kaarten en abonne menten kunnen hun geld terug krijgen aan de zaal of bij de WV-kantoren. Toegangsprijzen Vrijdagavond: losse kaarten: €12,00; €10,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar met begeleiding 3,50 Zondagmiddag: losse kaarten: €6,00; €5,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar met begeleiding 2,50 Prijzen inclusief reserveringskosten en een consumptie. Kaartverkoop VW Schiedam, tel. (010) 473 30 00 en VW Vlaardingen, tel. (010) 434 66 66. Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht, en reservering via Internet: ww.westvest90.ni. iet voor- leenten, :n aan te neenten ente i-oostzij- sche ipeld" en ïkaart van ;n dat in gebruik. amen in op de aamwij - n 6 fébru- i van de lag van angewezen aelangheb- rijzen - iter en an de )0 EA genoem- oor Een kleine twee jaar geleden werd in de Stadswinkel het Ondernemersloket geopend. Heel wat ondernemers hebben inmiddels hun route naar dit bijzondere loket weten te vinden. En nog steeds wijzen de medewerksters van het loket de ondernemers de weg op het Schiedamse handelspad. (oio) 2465304 Vraagbaak en mentor Ondernemers kunnen met alle vragen over hun onderneming in de gemeente Schiedam terecht bij het loket. Van vragen over het starten van een eigen bedrijf, (horeca)vergunningen, de Kamer van Koophandel en bestemmingsplan tot informatie over locaties, eventuele subsi dies, personeel, winkeliers- en ondernemersverenigingen; bij het Ondernemersloket is het antwoord te vinden. Ook voor de Stichting Mentor kunnen ondernemers terecht bij het Ondernemersloket. Stichting Mentor biedt startende onderne mers maximaal 1 jaar kosteloos ondersteuning in de vorm van een mentor. De mentoren wor den op basis van hun kennis en ervaring geselecteerd uit het Schiedamse netwerk van onder nemers. Zij kennen het reilen en zeilen van het ondernemersschap in Schiedam dus als geen ander. Het Ondernemersloket is dage lijks geopend van 08.00 tot 17.00 uur en op donderdag avond tot 20.00 uur. Het loket is bereikbaar op telefoonnum mer 010-2465304 of via e-mail naar info@schiedam.nl. Burgemeester en wethouders houden spreekuur op afspraak. Alle collegeleden hebben in hun agenda's ruimte gereser veerd voor bewoners die prijs stellen op een persoonlijk onderhoud. Wilt u gebruik maken van het spreekuur dan kunt u een afspraak maken via het secretariaat. U kunt rechtstreeks bellen met de secretaresse van de burgemeester of de wethouder die u graag zou willen spreken. Als u niet precies weet welk collegelid u het beste over uw onderwerp zou kunnen spreken, dan zal de secretaresse u daarbij adviseren. U moet erop rekenen dat voor een gesprek onge veer tien minuten beschikbaar is. Het spreekt vanzelf dat zonodig vervolgafspra ken worden gemaakt. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen met: telefoonnummer 246 57 13, voor burge meester Reinier Scheeres; telefoonnummer 246 57 12, voor wet houder Christine Lepidis en wethouder Henk Jan Habermehl; telefoonnummer 246 57 11, voor wet houder Ton de Swart en gemeentesecre taris Piet Buytels; telefoonnummer 246 57 92, voor wet houder Theo H.B. Schoenmakers. De raadscommissie Bevolking en Onderwijs gaat op woensdag 12 februari 2003 in gesprek met de (bestuurders van de) sportverenigingen over het onderwerp: Plaats: Sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5, Schiedam. Aanvang: 20.00 uur. Informatie bij Taeke Halma, tel.: (010) 2465665, e-mail: ts.halma@schiedam.nl Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 16 januari 2003 t/m 27 januari 2003: bouwaan vragen/reclameaan vragen Bachplein 589 GOB Schiedam Basilicumveld 10 A. Josen Basilicumveld 11 W.J. Molendijk Fokkerstraat J. de Graaff Vastgoed b.v. Zwaluwlaan 84 Armade Kemperman B.V. reclame aanbrengen woning aan achterzijde vergroten woning aan achterzijde vergroten bedrijfsgebouw bouwen reclame aanbrengen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Lange Haven 121 C.A.P. Sitton Lange Nieuwstraat 73 Hollands Midden B.V. asbest verwijderen opstallen slopen Verleende beschikking bouwvergunning van 29 januari 2003: Pruimengaarde 21 R.P. Zweekhorst woning vergroten Verleende beschikking sloopmelding van 27 januari 2003: Lange Haven 121 C.A.P. Sitton asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. 31 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een afhaal- centrum/ cafetaria in het pand Groenelaan 32 te Schiedam. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m zondag van 12.00 tot 22.00 uur. De aanvraag ligt vanaf vandaag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schrifte lijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 84 bomen met bijbehorende begroeiing, staande op ontwikkelingslocatie aan de Bosrand, in verband met de bouw van een zorgcomplex. Start werkzaamheden in week 9 Met herplantplicht van tenminste 20 bomen Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een ver zoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel.: (010) 6315281. w "S i\f» i h.8 8 u T> Burgemeester en wethouders van Schiedam, maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 januari 2003 het Voorbereidingsbesluit parkeergelegenheid Ziekenhuis heeft vastgesteld. Het voorbereidingsbesluit houdt verband met het realiseren van parkeren op maaiveldni veau ten behoeve van het ziekenhuis alsmede intensivering van het verkeer over de dam in de Poldervaart. Deze ontwikkelingen wijken af van de vigerende bestemmingen ingevolge de bestemmingsplannen "Ziekenhuis 1999" en "Kethel-West". Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op: - het voormalig korfbalveld ten noorden van de Sportlaan; - het voormalig voetbalterrein van Demos, ten zuiden van de Sportlaan; - de dam in de Poldervaart, i.v.m. gebruik door ambulances en minder validen. Het gebied van het voorbereidingsbesluit, is aangegeven op de bij het besluit beho rende tekening. Het voorbereidingsbesluit ligt voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, met ingang van 6 februari 2003, en treedt in werking op dezelfde datum. Rechtsbescherming Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad een bezwaarschrift indienen tegen het voorbereidingsbesluit. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift bedraagt zes weken (met ingang van 6 februari t/m 19 maart 2003). Het bezwaarschrift dient te worden gezonden t.a.v. het hoofd van de Afdeling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat een bezwaarschrift geen schorsende werking heeft, kan door de indiener van een bezwaarschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden gedaan bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5