MODERN WONEN OP EEN HISTORISCHE LOCATIE... IETS VOOR U? I N KOOPHUIS Nieuwe trends in het teken van paradijselijk t rie^e 1 HiWfli WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 NS1-8 Na een periode van 'ruimte en vrijheid' (2001) gevolgd door 'plezier en energie' in 2002, laat de mode trend van het jaar 2003 zich het beste vangen onder de term 'paradijselijk'. Wat gaat dat betekenen voor onder meer het beeld in de mode en de woonkamers, de manier waarop men anno 2003 in het leven staat? De term paradijselijk (let terlijk een plaats van uit zonderlijke bekoorlijk heid) heeft vooral te maken met het opnieuw aan het ordenen van het leven en het op een rijtje zetten van de punten die werkelijk van belang zijn. Diepgang gaat het winnen van oppervlakkigheid. De ultieme wens is om ondanks de waan van de dag een eigen ideale wereld te scheppen. Ieder gaat werken aan zijn of haar een eigen Utopia. Een paradijs dat door iedereen persoonlijk ingevuld moet worden, en waar veel ruimte voor persoonlijke vrijheid is. Volgens de trendwachters gaan de volgende zes ele menten een voorname rol spelen om die persoon lijke paradijzen te creë ren. Reflectie Er is behoefte aan zelfre flectie. Niet meer mee- draven met de grote stroom, maar bewust kie zen en afwegen waar je wel en niet mee bezig bent. Dat vertaalt zich in spirituele activiteiten zoals tijd nemen voor reflectie en het spiegelen van eigen gedrag. Als die lijn door wordt getrokke, kan dat reflecteren en spiegelen ook letterlijk genomen worden. Spiegels, al dan niet gede coreerd, gaan een voorna me rol spelen in de vorm geving. Uitgelezen spel van schaduw en licht (lichtreflectie) sluit daar naadloos op aan. Surrealisme Het scheppen van een eigen paradijs betekent een uitdagende klus voor vormgevers. De consu ment schept zijn eigen wereld, zoals de droom van Alice in Wonderland. Surrealistisch dus, waar bij dingen niet zijn wat ze schijnen. Hoe pak je dat als vormgever aan? Het vereist in elk geval dat producten verbazing en verwondering moeten oproepen, bijvoorbeeld door vergroting of ver vorming. Het gebruik van verrassende kleuraccen ten, zoals fluorkleuren, draagt ook bij aan een surreëel beeld. Scherpe contrasten en tegenstellingen zijn onlosmakelijk verbonden met het jaar 2003. Sterker nog: men gaat het contrast cultiveren en wil dat graag in zijn omge ving terugzien. Enkele actuele thema's zijn wapenen en ontwapenen, mannelijk en vrouwelijk, leven en dood, goed en kwaad. Kortom, diepge wortelde contrasten dus, die al sinds het paradijs de kern van het bestaan raken. Controle Alle onzekerheden aan de ene kant vragen om com pensatie. Dus groeit de behoefte een aantal zaken onder controle te krijgen. Dit is ook een vorm van utopie. Controle is een ontastbaar begrip, maar je brengt het binnen handbe reik door je in het dage lijkse leven te bedienen van bijvoorbeeld over zichtelijke kasten, dozen, kisten en kratten. Het idee de zaak onder controle te hebben blijft niet beperkt tot alleen het interieur. In de totale vormgeving zal strak, overzichtelijk en eenvoudig de nieuwe norm zijn in 2003. De vraag naar producten met een unieke en per soonlijke uitstraling loopt gewoon door. Die trend is al enkele seizoenen op rij zichtbaar en zet zeker door. Hij wordt alleen maar dwingender, want hoe kun je beter je eigen Utopia scheppen dan met unieke producten? Bewustzijn Ondanks alle technische hoogstandjes en de wens voor een maakbare wereld, blijft de consu ment van het jaar 2003 ook graag met beide benen op de aarde staan. Het zelfbewustzijn zal groeien. Maar ook het bewustzijn voor de natuur. Ruwe, natuurlijke materialen gaan het dus goed doen. Zeker als ze contrastrijk, een tikkeltje surrealistisch en met goed gedoseerd licht en scha duw in beeld komen. www.flowercounsil.org Ooms Makelaars Ballast IMedam I» 4*^ Makelaardij Schiedam /wïi Nu projectrente 4,6% 4 5 jaar rentevast "Wanneer gaan we de molen bekijken?" in hel Zeeheldenkwartier. En... u kunt de in 199a gerestaureerde ImSoo is de stellingmolen'De Hoop'gebouwd in Hellevoetsluis. rrtoien van half mei tot en met september elke zaterdag en Het is een markant herkenningspunt voor uw nieuwe woning zondag bezoeken! Bouwen aan persoonlijk Utopia Bouwbedrijf Roosdom Tijhuis West b.v. Bouw-- COMBINATIE GROOTE DOK WEST «(WH Weit Nicolaas Beetsstr. 22 Schiedam Fraai en dubbel op eigen grond gelegen 7 (voorheen 8) kamer woonhuis met zonnige tuin, moderne keuken, balkon en Nefit Ecomliner Cv. Vraagprijs 205.000,= k.k. Ac «HNMNMMMi Maeslartden Makelaars Info - Koemarkt 4 - 3111 JH Schiedam B.K. Laan 235b Schiedam Een 3 verdiepingen tellend 5 kamer appartementsrecht met vele moge lijkheden. Geheel v.v. kunststof kozijnen met dubbel glas en Cv. Vraagprijs 189.000,= k.k. Lavendelveld 33 Schiedam Perfect wonen in een jonge moder ne omgeving in een 4 kamerappar- tement met ruime living met lami- naatvloer, nette badkamer, Cv en fraai en zonnig balkon. Vraagprijs 152.000,= k.k. Lange Haven 2 Schiedam Een bijzondere 3 kamer ruime bootsmanswoning op de 1e en 2e verdieping met moderne keuken en badkamer. Huurprijs 690,= p/mnd exd. BTW Hartmansstraat 73 Vlaardingen Uniek gelegen, met fraai uitzicht en veel privacy 4 kamer Penthouse maisonnette met sereens aan de buitenzijde, eigen parking en ber ging in de onderbouw. Vraagprijs 453.000,= k.k. r* Muskuskruid 24 Vlaardingen Perfecte 4 (voorheen 5) kamer hoekwoning met fraaie creatieve beschutte privé tuin en Siematic keuken gelegen in de geliefde wijk Holy. Vraagprijs 259.000,= k.k. Valeriusstraat 35 Vlaardingen Schitterend met luxe materialen verbouwde 3 kamer bovenwoning met zonnige veranda (10m2), luxe keuken, mooie badkamer en ruime geïsoleerde zolder. Vraagprijs 142.000,= k.k. Muskuskruid 9 Vlaardingen Fraai, rustig en kindvriendelijk gelegen ruime hoekeengezinswo- ning op geheel eigen grond (244m2), h.h. kozijnen met dubbel glas. ^Vraagprijs 249.000,= k.k. Chopinstraat 39b Vlaardingen Voor de handige doe het zeiver een op de 1e verdieping gelegen 3 kamerappartement waarvan alle ramen zijn v.v. kunststof kozijnen met dubbel glas. Vraagprijs 81.000,= k.k. Maria Rutgersstr. 44 Maassluis Een zeer royale 2 onder 1 kapvilla, prachtig van architectuur, perfect gelegen met riante zonnige tuin, inpandige garage, dubbele kan toorkamer etc. Vraagprijs 695.000,= k.k. Noordvliet 20 Maassluis Een fraai groot 7 kamer woon/werk grachtenpand met bedrijfsruim te/garage (60m2), besloten tuin met berging, 2 badkamers en semi- open keuken. ^Vraagprijs 405.000,= k.k. Windmolen 10 Maassluis Qua architectuur en ligging een absolute waanzinnige 9 kamer semi-geschakelde villa, zeer royaal van binnen en met luxe materialen afgewerkt. ^Indicatieprijs 400.000,= k.k. Peter van Anrooylaan 235 Maassluis Het laatste machtig fraaie 3 kamer vrij uitzicht appartement met grote eigen inpandige garage Vraagprijs 308.000,= k.k. Keukencheque 3.400,= Zeemandreef 99 Maassluis Rustig wonen in een modern strak eengezins hoekhuis welke recent is gestraald en gevoegd en is v.v. een zonnige ruime tuin. Vraagprijs 209.000,= k.k. Gerard Douplein 8 Maassluis Ideaal gelegen eengezinswoning met ruime tuin op het zuiden. Keuken, woonkamer, 3 slaapka mers, badkamer en grote zolder overloop en zolderkamer. Vraagprijs 206.000,= k.k. Pieter Schimstraat 17 Maassluis Leuke 3 kamer tussenwoning met mogelijkheid tot dakterras, ideaal voor starters en gunstig gelegen nabij het oude centrum van Maassluis. Vraagprijs 132.500,= k.k. Haven 10a Maassluis Te huur, ideaal aan de haven, direct tegen het centrum gelegen winkel, kantoor of showroomruimte met achteruitgang, berging en grote etalage. Huurprijs 640,= p/mnd exd. BTW Jan Steenstraat 24 Maassluis In een rustige woonwijk een zeer ruime 4 (event. 6) kamer eengezins- tussenwoning met fraai tuin, Cv, open keuken, luxe badkamer, gro tendeels v.v. h.h. kozijnen. Koopsom 219.000,= k.k. Maasdijk 60 Maasdijk Een fantastisch gelegen hoekwo ning met gezellig achtertuin per fect op de zon, garage en afge kocht erfpacht. Landelijk wonen met de stad onder handbereik. Vraagprijs 232.000,= k.k. Ortheliuspad 56 Hoek van Holland Mooi gelegen hoekhuis origineel van architectuur en groot van onderhoud. Alles geheel v.v. Cv, berging en grote zonnige tuin met extra tuinberging. Vraagprijs 239.000,= k.k. Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33o« Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 •Moeslanden HYPOTHEEK A D VIESCENTRUM Zeeheldenkwartier: Kom sfeer proeven tijdens de informatiedagen! 27 eengezinswoningen en 6 appartementen. Woningen met een Ooms Makelaars ontvangt u op zaterdag 8,15 en 22 februari plezierige ruimte en maximale variatie. Ruime woonkamers met met een kopje koffie en de volledige informatie over het plan toegang tot de tuin en drie of vier slaapkamers.De appartemen- in restaurant het 'Pompbuis', naast Droogdok Jan Blanken, ten beschikken over een riante woonkamer en 2 slaapkamers. Vanaf de droogdokzijde krijgt u een goede mdnrk van hef plan. Een groot terras maakt uw appartement af. De begane grond U vindt het Pomphuis in Hellevoetsluis Vesting, ais u direct na onder de appartementen is bestemd voor commerciële ruimten, de 'Brieise Poort' twee keer rechtsaf gaat Wilt u meer informatie? Neem contact op met Ooms Makelaars, telefoon 0181 - 321 849. Of loop vrijblijvend binnen Bruggehoofd 3, Hellevoetsluis. Kijk ook op: wvvw.thuishavenlieilevor -.luis.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 8