SCHIEDAM Nieuws van de Hargahoeve 'Zwemmen zou net als lopen en fietsen iets vanzelfsprekends moeten zijn.' rm Ruim 1000 judoka's in sporthal Groenoord KORTWEG Juffertjes fleuren Rubensplein op DE NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN Calvin Klein DKNY R#B BOON Spaanse avond in No Frontiers Snertwandeling door Heemtuin Videoproductie moet belang van zwemles onder de aandacht brengen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 6 - 1440 SCHIEDAM - Folkclub No Frontiers staat vrijdagavond 7 fe bruari in het teken van Spaanse volksmuziek. Te gast is de vijfmans formatie Os Raparigos. De groep brengt al zo'n 15 jaar traditionele Gali- cische muziek waarbij de gaita (de Galicische doedelzak) en ori ginele percussie-instrumenten centraal staan. Ook de kenmerkende Spaanse zang vormt een niet weg te den ken onderdeel in de muziek van Os Raparigos. Het muzikale op treden wordt gecombineerd met een tapas buffet. De Folkclub is te vinden in de nieuwe grand café van woon- zorgcentrum Thurlede, aan de Nieuwe Damlaan 759 in Schie dam. Aanvang 18.30 uur. De en tree bedraagt 20,00 euro, incl. buffet, wel vooraf reserveren, tel. (010) 789 14 91. SCHIEDAM - ONS Groep or ganiseert zondag 16 februari in samenwerking met de heemtuin- vrijwilligers een snertwandeling door de Heemtuin. De start is om 13.30 uur bij het heemtuinhuisje op de Heemtuin en deelname is gratis. Tijdens de wandeling komen al lerlei bijzonderheden over bo men en struiken in 'winterrust' aan bod. Deelnemers krijgen de kans door middel van speciale tabellen bomen en struiken te le ren herkennen. Ook aan het le ven onder en in de bomen wordt aandacht besteed. Bomen en struiken zijn in de winter kaal en hierdoor valt het leven van die ren in en om de bomen extra op. Dit kan dan ook tijdens de wan deling goed worden geobser veerd. Vraatsporen van bijvoor beeld muizen en de tiksporen van een specht zijn vaak goed waar te nemen. Tot slot is er voor de liefhebbers een kopje erwtensoep en kan er onder begeleiding van An Slin ger een 'Valentijnshartje' van wilgentenen worden gemaakt. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM-Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week is dat Rollo. Hij zit in de dierenopvang te wachten op zijn baas. De medewer kers van de Hargahoeve la ten de 'vondelingen' zelf aan het woord: Rollo Wie kent mij? Door mijn huidige verzorgers wordt ik Rollo ge noemd. Op 25 januari heeft men mij aangetroffen op de Harga- laan, waar ik stond vastgebonden aan een prullenbak en naar het asiel gebracht. Ik ben een zwart/wit/bruine bastaard van ongeveer anderhalf jaar oud en mijn geslacht is mannelijk. Ver der is er dus niet zoveel over mij bekend, behalve dat ik best wel druk ben. Deze zwart witte kater stond on- Rollo langs in de krant. De eigenaar heeft de foto her kend en is zijn huisdier snel op komen halen. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op Deze kater is inmiddels weer thuis dinsdag tot en met vrijdag tus sen 11-12 uur en tussen 13.30 - 16 uur. Zaterdag van 11-15 uur. Voor info over de dieren: tel. 4714151 en internetsite www.hargahoeve.nl. door SANDRA DON SCHIEDAM - Als de kin deren het tijdens het schoolzwemmen voor het zeggen hadden, zouden ze alleen nog maar 'gatzwem- men'. Gatzwemmen, wat is dat nu weer? Het woord leidde afgelopen donderdag tot grote hilariteit onder de aanwezigen tijdens de pre sentatie van de video 'Schiedams Zwemonder wijs' in sport-en recreatie- bad Groenoord. De video, die in opdracht van de Dienst Educatie door Dub belklik Producties werd ge maakt, maakt deel uit van een plan van aanpak om de zwemvaardigheid van de Schiedamse basisschoolleer lingen te verbeteren. En als er een ding duidelijk is ge worden na het zien van de video, dan is het wel de betekenis van 'gatzwemmen', want dat is 'kic ken'. De vertegenwoordigers van scholen, zwembaden, de gemeen te en de acteurs zelf, konden er wel om lachen. Maar gatzwem men, betekent dus vrij vertaald: onder water door een gat zwem men. Dat lijkt heel simpel, maar is alleen mogelijk wanneer kinde ren op school zwemles krijgen en een of meerdere diploma's beha len. En daar ligt nu juist het pro- bleem, want te veel kinderen be halen geen zwemcertificaat en dat moet veranderen, vindt de Dienst Educatie. En om dat probleem onder de aandacht te brengen, moeten vooral de allochtone ouders goed worden voorgelicht. De video zal daarom niet alleen tijdens voor lichtingsbijeenkomsten op de ba sisscholen worden vertoond, maar ook worden gebruikt als lesmid del in de inburgeringcursussen die bij het ROC Zadkine worden gegeven. Ouders moeten het be lang van zwemles inzien, zodat zij hun kind ervan kunnen over tuigen dat leren zwemmen in een waterrijk land als Nederland van belang is. Waterrijke stad Ook Schiedam is met de vele sin gels, de haven, de Waterweg en de talrijke sloten een waterrijke stad. Tijdens de video worden beelden getoond van situaties waarin kin deren in het water terecht kunnen komen. Daaruit blijkt hoe belang rijk het is dat kinderen zichzelf boven water kunnen houden. Of, zoals burgemeester Scheeres het onder woorden brengt. 'Zwem men zou net als lopen en fietsen iets vanzelfsprekends moeten zijn. Bij kinderen tot vijf jaar is ver drinking de belangrijkste doods oorzaak, blijkt uit de informatie die de half uur durende video geeft. 'Daarom is het ook zo be langrijk dat kinderen al op vroege leeftijd kennis maken met water', vindt Ad Geilvoet van de Dienst Educatie. 'Voor mensen die in Nederland zijn geboren is het heel normaal dat kleine kinderen op zwemles gaan, maar voor allochtone ou ders ligt dat anders. Die zien vaak de noodzaak van leren zwemmen niet in, vinden het niet belangrijk en kunnen het zelf vaak ook niet. Daarom moeten ze goed worden voorgelicht, zodat ze het juiste voorbeeld aan hun kinderen kun nen geven, waardoor kinderen ge stimuleerd worden om vooral te gaan zwemmen.' Daarom krijgen alle Schiedamse basisschoolleerlingen in de groe pen 4 en 5 zwemles. Of in sport en recreatiebad Groenoord of in Zwembad Zuid. Geilvoet: "Door dat wij het schoolzwemmen op deze manier onder de aandacht brengen, hopen we dat de kinde ren de basisschool verlaten met een zwemdiploma. Maar het be langrijkste blijft natuurlijk dat kinderen zichzelf in het water kunnen redden, zodat ze niet ver drinken. Hopelijk krijgen, door het vertonen van deze video, zo wel de ouders als de kinderen dat besef." SCHIEDAM - Meer dan duizend judoka's zullen op zaterdag 22 en zondag 23 februari in sporthal Groenoord gaan strijden op de zevende editie van het Open Schiedamse kampioenschap. Doordat vrijwel alle prominente sportscholen leerlingen zullen afvaardigen is het toernooi net als in voorgaande jaren kwalita tief weer sterk bezet. Ook het buitenland begint be langstelling te tonen voor het Schiedamse toernooi, waarin op zaterdag 600 jongens en meisjes uit de geboortejaren 1990 tot en met 1995 in actie komen en een dag later de rest. Bij die rest zit ten talrijke nationale toppers. Behalve de individuele prijzen zijn er zowel op zaterdag als zon dag drie verenigingsprijzen voor de beste sportscholen. Daarnaast is er een wisselbeker voor de sportschool, die zich tijdens het ganse weekeinde de beste toont. De wedstrijden beginnen op bei de dagen om 9.30 uur. Op zater dag wordt begonnen met een ka- ratedemonstratie. De entree is 3 euro (12 jaar en ouder) en 1,50 euro (voor jeugd van 4 tot 12 jaar). Zaalvoetbal voor jeugd Voor jongeren tussen 12 en 22 jaar wordt op zaterdag 1 maart vanaf 17.30 uur in de Margriet hal een zaalvoetbaltoernooi ge houden. Het evenement wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Schiedam, Ambulant Jongerenwerk Sportbuurtwerk, Thuis op Straat en de Dienst Sport en Recreatie. De teams worden ingedeeld in twee leef tijdsklasse: 12t/m 15 iaar en 16 t/m 22 jaar. Per doelgroep kunnen acht teams bestaande uit maximaal acht spe lers (vijf veldspelers en drie wis sels) deelnemen. De jongste groep speelt tussen 17.30 en 19.30 uur en de andere tussen 20 en 22 uur. Deelname kost 15.00 euro per team. Tot 21 februari kunnen teams zich aanmelden bij Sportbuurt werk Miso Vukotic tel. 06- 54396838,- Dineke van Leeuwen (TOS) tel. 06-50240872 en Rudy Banfter (DSR) tel. 06-51203557. Tweemaal verlies Brandersstad Na de dikke nederlaag in het eer ste competitiewedstrijd hebben de tafeltennismannen van Bran dersstad ook hun tweede duel verloren. In het Gelderse Lo- chem was De Toekomst nipt (4- 3) sterker dan de Schiedammers. In hun strijd tegen degradatie had Brandersstad eigenlijk moe ten winnen. De Toekomst werd als een te kloppen tegenstander gezien. De Lochemmers namen echter al snel een 3-1 voor sprong. René Waterreus toonde daarna weinig ontzag voor ex-in ternational Ron van Spanje door hem in vier sets te verslaan. Daarna verloor Jeroen Bastiaan- sen en was de nederlaag een feit. Dankzij Arjan Karbaat, die na een marathonpartij van Remi Beelen won, bleef de grootte van de nederlaag binnen de perken. De dames verloren geheel vol gens verwachting van NAK/Den Helder. In de kop van Noord- Holland werd de Schiedamse formatie, ondanks bij vlagen eoed tegen snel. met 7-0 eenvou dig aan de kant gezet. Het lukte de bezoekster zelfs niet om de eer via gamewinst te redden. Het tweede mannenteam van Brandersstad verloor in Leiden met 6-4 van Scylla 3. Met twee zeges was Johan van Meurs in het Schiedamse kamp de gevier de man. Suzanne Steens aan de kant Een sinds haar geboorte niet goed ontwikkelde nier zorgt er voor, dat triatlete Suzanne Steens voorlopig niet aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen kan beginnen. Eind febru ari wacht haar een operatie, waarbij de niet werkende nier zal worden verwijderd. Daarna neemt ze een rustperiode van vier tot zes weken in acht. Vervolgens gaat ze onder leiding van een fysiotherapeut weer langzaamaan met de training be ginnen. Begin mei hoopt ze naar Zuid-Frankrijk af te reizen voor een trainingsstage ter voorberei ding op het Nederlands kam pioenschap, dat begin juni in Zundert wordt gehouden. VST/Schiedam nu ex- koploper VST/Schiedam is niet langer de enige koploper in de ereklasse van de damcompetitie. Door de tweede achtereenvolgende ne derlaag moeten de Schiedam mers nu Witte van Moort en Maas van 't Hoog naast zich dul den. In de uitwedstrijd tegen Maas van 't Hoog haalde slechts een enkele Schiedammer ziin nnrnra. Ie niveau. Het leverde een pijn lijk verlies op: 15-9. Rob Clerc was de enige die tot winst kwam. De overige punten kwamen tot stand door remises van Van Schaik junior, Vrijland, Van Ber- kel, Heusdens, Aliar en Gant- warg. VST heeft de kans op het kam pioenschap nog geheel in eigen hand. Dan moet er echter wel ge wonnen worden van Vorden en Hiltex. Mocht de concurrentie geen steken laten vallen, dan vol gen er beslissingswedstrijden. ODI houdt zicht op promotie Door met 8-14 te winnen van Ni- kantes 2 houdt ODI zicht op pro motie. Het stemde trainer Gerrei Verwaal tevreden: "Waar ploe gen als Maassluis en Caproen te gen Nikantes flink onderuit gin gen hebben wij laten zien, dat wij met goed en aantrekkelijk korfbal een veel te sterke tegen stander zijn.' ODI liet van meet af aan de bal goed circuleren, waardoor de te genstander geen grip op het spel kon krijgen. Het leverde een 2-7 ruststand op. In wat Verwaal een 'mindere periode van twaalf mi nuten noemt' kwam Nikantes even terug tot 7-10. Daarna her stelde ODI zich en nam het de finitief afstand. Voor de treffers zorgden Nico van Otterloo (4), Remco Zaaijer (3), Wijnand van Grootveld (2), Evelien Brinkman (2), Gerben Huiskens, Lenny de Vris en Arjan Docter. Waterweg-topscorer verein de lijstaanvoerder van het Waterweg-topscorerklassement. De Vlaardingers hebben een doelgemiddelde dat veruit supe rieur is aan de nummer twee van de lijst Excelsior'20. De stand (gebaseerd op het doel gemiddelde): 1. Zwaluwen 5,80 (29 doelpun ten voor, 5 tegen); 2. Excelsior'20 2,38 (31-13); 3. WK 2 (28-14); 4. VFC 1,75 (35-20); 5. Spaland 1,68 (32-19); 6. Demos 1,66 (35-21); 7. SVVSMC 1,52 (29-19); 8 en 9. Deltasport en PPSC 1,44 (26-18); 10. GTB 1,38 (25-18). De Bruin naar HBSS Ron de Bruin, nu nog trainer van PPSC, maakt in augustus de overstap naar 'vijand' HBSS. Het bestuur van de vierdeklasser heeft hem onlangs voor een jaar weten te strikken. Onder welke verdere condities hij in sportpark Harga aan de slag gaat, kon de clubleiding niet melden. "Details zullen, in samenspraak met De Bruin, in een later stadium wor den uitgewerkt", meldt secretaris Andre Hoving. Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het post adres is: Het Nieuwe Stads blad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beet- hovenlaan 4, 3144 AS Maas- Zondag 9 februari zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek BK- laan/Warande) diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W.van Sorge. In podium cafe De Graauwe Hengst, Lange Haven 28, mor gen Marco Friends om 21.30 uur, vrijdag 4e voorronde Pop prijs Schiedam om 21.00 uur, za terdag The Red Roosters om 22.00 uur, zondag op zondag kan het anders om 21.30 uur, dinsdag Jamsessie om 21.00 uur. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharis tieviering met als voorganger pater L.v.d. Velden met mede werking van het Liduinakoor. Morgen is er bij Harmonia een meditatieavond o.l.v. Gerrit van Oorschot, u kunt foto's meene men van personen die energie kunnen gebruiken, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. Zondag is er een ruilbeurs in de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan, aanvang 13.30 uur, toegang gratis. Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatie- kerk,Mgr.Nolenslaan 99, zon dagsviering met zang van het koor Laus Deo o.l.v.Jeanetty Geuze. Zaterdag 17.00 uur vie ring met muzikale begeleiding STICHTING WELZIJN In de Erker, Jan van Avennestraat 32 is 7 februari een tweede hands kledingbeurs voor kinde ren en volwassenen van 11 tot 15 uur, om kleding te verkopen kan er een tafel gehuurd worden kos ten 1,50 euro, voor info: tel. 4267767. OUDERENWERK Zondag 9-2:Countrydans de monstratie in dienstencentrum de 4 Molens,van 14.00 tot 16.00 uur,entree gratis Vrijdag 14/2:Vismaaltijd, in dienstencentrum de 4 Molens,aanvang 11.30 uur, keu ze uit diverse vissoorten o.a. schol, lekkerbek en haring incl. 2 broodjes, 1 glas wijn of limona de kosten ongeveer 5,50 euro per persoon, inschrijven voor 12 fe bruari. Dinsdag 25-2:Knutselochtend, in dienstencentrum de Woud- hoek, aanvang 10.00 uur, materi aalkosten, opgeven aan balie t/m 21 feb. Elke woensdag:Koersbal, in wijkpost Zuid,van 13.30 tot 16.30 uur, kosten 2,70 euro per maand. Elke vrijdag:Klaverjassen, in wijkpost Zuid, van 19.30 tot 23.30 uur kosten 1,15 euro per keer. ZAKELIJK BEKEKEN SCHIEDAM - Sinds november wordt het Rubensplein op gefleurd door Juffertjes in 't Groen, het bloemenwinkeltje van de Schiedamse Inez en Elles. Hoewel ze zich nog maar net vestigden aan het splein, staat de kwaliteit van de bloe men al bekend in de buurt. De scherpe prijzen en kwaliteit maken de creatieve boeketten, bloemstukken en planten helemaal geliefd", vertelt Inez. Bloemen speelden altijd al een rol in het leven van de twee vriendin nen. Inez werkte al eerder in een bloemenzaak en als decoratief schil deren Elles heeft zich altijd beziggehouden met bloemschikken. Het idee om samen een bloemenzaak te beginnen, was er dan ook altijd al. Maar verder dan dromerige ideeen kwam het niet. Tot afgelopen zomer. Toen viel ineens alles samen. 'Alles klopte', zo beschrijft Inez het. Naast het schoonheidsinstituut van Inez' schoon zus aan het Rubensplein kwam een pand vrij. Een oude slagerij op slechts 200 meter lopen van de huizen van de vriendinnen en tevens buurvrouwen Elles en Inez. Daar kwam nog eens bij dat Elles een an dere baan zocht. De beslissing was dus snel genomen. Elles en Inez zouden een bloemenwinkel beginnen en daar hebben ze nu, na drie maanden, nog lang geen spijt van. 'We hadden er gewoon zoveel zin in', vertelt Inez. 'Nu nog. Je kunt zoveel kanten uit met bloemen en planten en het Rubensplein is gewoon een heel leuk pleintje. We doen veel met de winkeliersvereniging en iedereen kent elkaar.' De naam van de nieuwe zaak was er al snel. Toen Elles en Inez in de zomer weer eens zaten te mijmeren over hun eigen bloemenzaak, kwam Elles' moeder ermee. Alledrie waren ze het erover eens: als de zaak er ooit zou komen, zou dit de naam zijn. 'Het juffertje in 't groen is gewoon een mooie bloem. De bol is heel mooi, die komt dan ook in ons logo terug. Eigenlijk was het grafisch gezien ook een mooie bloem. Omdat we met z'n tweeën zijn, heet het niet juffertje, maar juffertjes.' De twee eigenaressen barsten van de creativiteit en dat is duidelijk te zien in de winkel, zowel in de boeketten als het interieur. Met de hulp van familie en vrienden, pakten Elles en Inez de voormalige slagerij zelf aan. Van het eerste spijkertje tot het laatste haakje. Inez, die tot voor kort werkte als decoratief schilder, voorzag de muren van een paar mooie schilderingen. Zo ontstond, na twee maanden hard wer ken, Juffertjes in 't Groen. Over de gehele inrichting werd goed nage dacht. Pronkstuk in de winkel is de toonbank. Een oude Belgische ba lie van eikenhout. Nu alles af is, leven de 'Juffertjes' hun creativiteit uit op de bloemen en daar kunnen ze voorlopig nog veel in kwijt. Natuurlijk bij: Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 BRILMODE www.brilmoderobboon.nl Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 ujegener huts-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampsohuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010)4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redaotie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto: ROEL DIJKSTRA foto: ROEL DIJKSTRA Foto: ROEL DIJKSTRA 7wqlnwprt i<? BppI «joh- slnic ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9