Invalide stadgenote wacht op bereikbare parkeerplek Broersvest k KORTWEG 'Reserveer voldoende ruimte voor water' SCHIEDAM Actualiteiten in het Sterrenbos Nieuwe groep beginnende musici Eigen cd opnemen voorValentijn Uitwisseling moet sociale vaardigheden trainen Pianoduo in Westvest-concertserie Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 6 FEBRUARI 2003 6 - 1510 SCHIEDAM - Op ZOS-radio is donderdag het programma: 'Het Sterrenbos' te beluisteren, een informatief programma met Schiedams nieuws en activitei ten en veel muziek. ZOS-radio is te vinden op het Schiedamse ka belnet 91.5fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Verder zendt het ka naal de gehele dag lichte muziek uit. Ook voor een verzoekplaat, de groeten doen of gewoon een leuk verhaal kan gebeld worden naar de studio, tel.426 00 00. Of e-mail: redactie@zosradio.com SCHIEDAM - Bij Muziekver eniging St. Rimboud gaat dins dag 4 februari een nieuwe groep voor beginnende leerlingen van start. Onder deskundige leiding van orkestlid Wim Handels wor den in ongeveer twaalf weken de eerste beginselen bijgebracht van het leren samenspelen, het luisteren naar muziek en ritmiek. Hiermee hebben leerlingen een betere aansluiting naar het leer lingenorkest. Muziekvereniging St. Radboud biedt beginnende muzikanten een gedegen oplei ding door het volgen van mu zieklessen bij muziekcentrum Opmaat en meespelen in de star- tersgroep of het leerlingenorkest van de vereniging. De startersgroep komt bijeen el ke dinsdagavond van 19.00 tot 19.45 uur in het verenigingsge bouw van St. Radboud, zaal De Noord, aan de Kerkweg 46a in Schiedam-Kethel. Het leerlin genorkest repeteert ook op dins dag in De Noord van 18.45 tot 19.45 uur. Meer informatie over de starters groep en het leerlingenorkest is te krijgen bij Willem den Hollan der, tel. 010-4600953. SCHIEDAM - Bezoekers van de Nieuwe Passage krijgen zaterdag 8 februari de gele genheid een eigen cd op te nemen voor hun Valentijn. Onder begeleiding van een enthousiaste presentator wordt men uitgenodigd de opnamestudio in te stappen en live een cd op te nemen. Dat kan een lied zijn of een gedicht dat wordt voor gedragen. De cd is direct klaar en kan worden voorzien van een mooi hoesje. De studio is open tussen 12.00 en 16.00 uur. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Zo'n anderhalf jaar geleden werd begonnen met het opknappen van de Broersvest. Vanwege de werk zaamheden verdween onder meer de invalide parkeerplaats direct voor de woning van mevrouw Den Boer. Het zonder veel problemen in en uit de auto te stappen was daarmee voor haar verleden tijd. Tijdens de langdurige herindeling van de Broersvest parkeerde zij noodgedwongen de auto in de Korte Singelstraat. 'En daar had ik uiteraard begrip voor', verklaart zij. Toen de werkzaamheden aan de straat achter de rug waren kreeg mevrouw Den Boer haar par keerplaats echter niet terug. "Nog altijd parkeer ik de auto in de Korte Singelstraat. Ogen schijnlijk een korte afstand maar voor mij lopend bijna niet te overbruggen", verklaart zij. "Ie dereen kan met eigen ogen zien dat het tegenwoordig niet mak kelijk is om de Broersvest over te steken. Vooral niet als je zoals ik, met krukken loop." De bewoonster van de Broers vest is sinds de straat is opgele verd vaak getuige van valpartijen van mensen, zelfs als ze goed ter been zijn. "Meer dan voorheen zie ik vanuit mijn kamer ambu lances die personen ophalen die op de Broersvest ongelukkig ten val zijn gekomen. Het schijnt dat sinds het verhoogde fietspad in gebruik is genomen veel mensen in het ziekenhuis belanden met botbreuken." Volgens mevrouw Den Boer is op het Stadskantoor wel aan dacht voor haar probleem. "Als ik informeer wanneer ik mijn ou de parkeerplek terugkrijg, laat men weten dat er nog over wordt vergaderd. Iedere keer als ik bel of een e-mailtje stuur krijg ik hetzelfde antwoord, 'ze zijn er nog niet uit'. Daar schiet ik natuurlijk niets mee op. De afstand naar de Kor te Singelstraat is ruim honderd meter. Dat lijkt voor iemand die goed ter been is een fluitje van een cent, maar voor mij is het vooral met slecht weer rampza lig. Het gebeurt al te vaak dat ik afspraken met therapeuten moet afzeggen omdat het te veel ener gie kost om naar de Korte Sin gelstraat te lopen." Moedeloos De Schiedamse wordt er moede loos van. "Op het Stadskantoor onderzoekt men of ik iets dichter bij huis kan parkeren, maar op de Broersvest schijnt dat niet meer mogelijk te zijn. Het zou esthetisch niet verant woord zijn", merkt zij wat cy nisch op. "Ik woon vlakbij Mc Donalds en de rotzooi daar voor de deur is niet om aan te zien. Ook het aantal wildplassers is niet te tellen. Vooral omdat er wel plaats is voor vrachtwagens om te laden en lossen, moet het naar mijn mening ook mogelijk zijn een kleine plaats in te rui men voor mijn auto.' Woordvoerder Braam van de af deling Verkeer- en vervoer van de gemeente verklaart desge- l mm i vraagd niet te kunnen aangeven of mevrouw Den Boer op korte termijn een reactie krijgt op haar verzoek. "Het is de bedoeling haar parkeerprobleem in een ver gadering van burgemeester en door SANDRA DON SCHIEDAM - De Belgische brugklasleerlingen van het Sint Jozef Instituut uit Kontich (bij Antwerpen) keken dinsdag hun ogen uit in de Schiedamse binnen stad. De eersteklasleerlin gen van scholengemeen schap Spieringshoek had den namelijk zelf een rond leiding door het oude cen trum van de stad samenge steld. De reden? Een uitwis selingsproject. De veertig Belgische leerlingen waren eergisteren voor een dag te gast. Op 27 mei zullen de Vwo+ leerlingen van Spierings hoek een tegenbezoek afleggen aan Kontich en Antwerpen. Ook de tweede- en derdeklassers van de Schiedamse school brengen respectievelijk een bezoek aan Luxemburg of Duitsland en waarschijnlijk Wales. Kinderen die Vwo+ onderwijs volgen zijn leerlingen die boven gemiddeld scoren en daardoor extra vakken kunnen volgen. De ze vakken zijn door de school zelf ontwikkeld op basis van de uitgangspunten: activerend, praktijkgericht en nadruk op vaardigheden. De eerste drie maanden van het schooljaar vol gen de ruim negentig brugpie pers twee uur per week het vak internationalisering, een uniek vak dat alleen op Spieringshoek worden gegeven. Via een e-mail- project wisselen de leerlingen in formatie uit met leeftijdsgenoten over de hele wereld. Leerlingen in onder andere België, Japan en de Verenigde Staten worden op de hoogte gehouden van Schie damse vriendschappen, ervarin gen op school en gezinsomstan digheden. Na dit eerste trimester wordt er ook twee uur per week ingeruimd voor drama, gevolgd door het vak Spaans. Extra's bieden Aparte vakken voor eerstejaars leerlingen, die net van de basis school afkomen. Volgens Elly Hollemans en Yvonne de Vaal, die de vakken internationalise ring en drama geven en deze uit wisseling organiseerden, is het belangrijk dat kinderen naast het vele leren zich ook bezighouden met het sociale gebeuren. Hollemans: "Deze kinderen kun nen nu eenmaal heel goed leren en daarom vinden wij het be langrijk dat we ze iets extra's kunnen bieden. Door ze in con tact te brengen met leeftijdsge noten in België en waar ook ter wereld worden ze zich bewuster van hun culturele en sociale om geving. Ze worden er heel zelf standig door, worden heel be wust van hun omgeving en de wereld waarin zij leven en ze le ren zich tijdens een vak als dra ma op de juiste manier te uiten en te presenteren." "Zo'n project als deze uitwisse ling vormt een extra aanvulling op het bestaande leerpakket en is daarom alleen maar leuk voor de kinderen", vult De Vaal haar col lega aan. "De kinderen zitten een dagje niet op school, maar hou den zich wel met hele nuttige dingen bezig. Ze hebben er ook plezier in en ontwikkelen zich op deze manier op het sociale vlak weer wat verder." Bezienswaardigheden Dat de kinderen er plezier in hebben, blijkt wel tijdens de rondleiding door de stad. De rou te hebben ze zelf uitgestippeld en ook de informatie hebben ze zelf opgezocht. De Korenbeurs, de diverse molens, de Jenever pakhuizen, het Proveniershuisje, de Singelkerk, de Ruïne, het Stadhuis, het Stedelijk Museum en natuurlijk ook winkelprome nade De Passage; niets wordt overgeslagen en alle beziens waardigheden worden voorzien van de nodige mondelinge infor matie. Zo onthullen de Schie damse brugpiepers aan hun Bel gische leeftijdsgenoten dat alle Schiedammers vroeger alcoho listen waren, omdat er niet alleen jenever werd gestookt maar ook veel gedronken werd. "Maar ook tegenwoordig wordt er in Schie dam nog genoeg jenever gedron ken hoor", is de reactie van een van de andere leerlingen. De Belgische kinderen en hun twee docenten kunnen er wel om lachen, want ook in België houdt men van een goed glas op z'n tijd. Als de rondleiding om drie uur is afgelopen en de Belgen koukleunend hun bus weer op zoeken voor de terugreis, zwaai en de Schiedamse leerlingen hun 'vrienden' uit. 'Tot 27 mei', wordt er massaal geroepen. Want dan staat het tegenbezoek aan Kontich en Antwerpen op het programma. "Antwerpen bezoeken vinden we natuurlijk veel leuker dan een rondleiding geven door Schie dam", is een van de reacties van de leerlingen van Spieringshoek. "Ik ben liever te gast dan dat ik voor gastvrouw moet spelen, maar we hadden vandaag in ie der geval lekker weinig les en dat is ook wel eens leuk." VLAARDINGEN - De eerste voorronde van het Songfesti val voor Volwassenen kenmerkte zich zondag vooral door het gevarieerd programma. Popsongs werden afgewisseld door musical liedjes en zelfs opera. De bezoekers die afge lopen zondag sneeuw en modder trotseerden kregen dan ook waar voor hun geld. Evenals bij het tienersongfestival was het niveau van kandidaten hoog. Ze werden beoor deeld door een kritische jury, ditmaal met Rik Reijnart als plaatsvervangend voorzitter daar Joop van de Hor ver plichtingen elders had, Rik, die zijn rol met verve vervulde, werd bijgestaan door vaste juryleden zangeres en zangpe dagoge Angelina en zanger/stylist entertainer Carlo Rijs- dijk. De eerste plaats ging met Iljitsj Clement, die een zelfgeschreven compositie ten gehore bracht over lost lovers. De gitarist/ zan ger is geen geen onbekende bij het Vlaardings Songfestival. Reeds eerder wist hij een plaats in de finale te bereiken. Zijn vol le stem doet hij enigszins denken aan John Denver. De tweede plaats was voor Manuela Fraikin, een zestienjarige kandidate uit Langbroek die al twee jaar zang les heeft en uit de opera Carmen het lied La Habanera liet horen. Ook de in Maassluis woonachti ge Noortje Herlaar schitterde de ze middag. Noortje wist al eer der de finale van het Tienersong festival te winnen. In de catego rie Volwassenen viel zij weder om op door haar vertolking van twee musicalnummers, namelijk Memory uit Cats en Kim uit de musical Saigon. De manier waarop zij de tekst zingt voor haar kind "Ik zweer dat ik mijn leven voor je geef" is ontroerend mooi. Noortje beschikt over een echte musicalstem en acteerta lent. Een vermelding waard is het op treden van Shirley Kats uit Schiedam. Shirley deed nu al voor de vierde keer mee aan het Songfestival en elke keer is haar performance sterker. Mocht ja ren geleden nog een verlegen meisje haar opwachting maken, nu staat er een zangeres die songs van Anouk en Ilse de Lan ge moeiteloos vertolkt en daar ook nog een eigen draai aan weet te geven. Ze heeft duidelijk ple zier in het zingen en weet dat ook over te brengen op het pu bliek. De Vlaardingse Anne van Aperen toonde deze middag dat ze niet voor niks de aanmoedi gingsprijs van de Gemeente Vlaardingen op haar naam heeft geschreven. Vooral het nummer dat zij pas ingestudeerd had "Son of a Preacherman viel bij het publiek en de jury in de smaak. Het nummer werd niet alleen technisch goed maar ook met het nodige gevoel gezongen. Met haar leuke lach en goede mimiek weet Anne de zaal pro fessioneel te bespelen. Nationaal tintje Net als voorgaande jaren namen kandidaten van ver buiten de re gio aan de voorronde deel, wat het Vlaardings Songfestival een nationaal tintje geeft. Rita Young, voorzitster van de Stich ting Vlaardings Songfestival en tevens presentatrice, die 14 jaar geleden samen met de toenmali ge directeur van de Stadsgehoor zaal Martin Putman dit songfes tival gestalte gaven had niet kun nen denken dat dit initiatief zou groeien tot een evenement dat Vlaardingen op de kaart zet. Voor de bekendmaking van de punten besloot Rik Reijnart deze zeer geslaagde middag met een wethouders aan de orde te stel len, maar een exacte datum is nog niet vastgesteld.'" Westvestconcert aan het Westvest 90 vrijdag 7 februari, 20.15 uur David Kuyken en Brenno Ambro- sini, twee piano's,W.A. Mozart Ada gio en Fuga; Larghetto en Allegro C. Debussy 6 Epigraphes Antiques M. Ravel La Valse S. Rachmani noff Symfonische Dansen. Toegang: 12,00 euro, 10,00 euro(CJP, 65+) jongeren t/m 18 jaar met begeleiding 3,50 europrijzen inclusief re- serveringskosten en een pauze-consumptie, kaarten verkrijgbaar bij de VVV of voor aanvang concert. In de Harg/Spaland, 'Willem Andriessenlaan 2 is een expositie van Nelleke Luit te zien, de fotoserie heeft als thema Natuur dichtbij en is nog te zien en te koop tot 24 maart. wervelend gastoptreden. Zo wer velend dat een aantal kandidaten lieten zien dat zij behoorlijk met elkaar konden dansen en dat er van enige rivaliteit onderling geen sprake was. De volgende voorronde voor volwassenen wordt gehouden op zondagmiddag 9 februari in Zaal Middelhuyse aan de Koningin- nelaan in de wijk Holy te Vlaar dingen. Zaal open om 13.00 uur, aanvang 13.30 uur. Entree 3 euro Schee ReS? zwem&J msT V'ook kÏMDeQehi mbT zo Momm. zJm fitS LopeD £M p£73Ewi! SCHIEDAM - De vleugel staat centraal in de concerten op vrijdag 7 en zondag 9 februari in de Westvest-concertserie. Op vrijdag geeft het piano duo David Kuyken en Brenno Ambrosini een concert op twee vleugels. Zij spelen dan werken van Mozart, Debussy, Ravel (La Valse) en Rachmani noff. Een concert van een pianoduo is een unieke gebeurtenis, aangezien deze niet vaak voorkomen. Men moet namelijk kunnen beschikken over twee gelijkwaardige vleugels waarvan alleen al het stemmen een heel kar wei is. Daarentegen zijn er genoeg werken waaruit gekozen kan worden. Op de zondag daarop volgend, 9 februari, geeft de pianiste Hanna Shy- bayeva een pianorecital. Zij is winnares van het Young Pianist Foundation Nationaal Pianoconcours dat najaar 2001 in Amsterdam gehouden werd. Onderdeel van deze prijs is een optreden in de Westvest concertserie. Han na Shybayeva speelt die middag werken van Beethoven, Chopin en Rach maninoff. Het zondagmiddagconcert begint om 16.00 uur. Vanaf 15.30 is men welkom voor koffie of thee. Dit is bij de toegangsprijs inbegrepen. Kaarten voor beide concerten zijn verkrijgbaar bij de VW Schiedam, tel. 473 30 00 en VW Vlaardingen, tel. 434 66 66. Of voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Reservering kan via internet: www.west- vest90.nl. Het geannuleerde orgelconcert van 26 januari is vanwege een ingrijpende reparatie aan het instrument nu definitief verschoven naar het volgende seizoen. Houders van kaarten en passe-partouts kunnen hun geld terugkrijgen aan de zaal of bij de WV-kantoren. REGIO - Om hoog water het hoofd te kunnen bieden moet bij de in richting van Nederland voldoende ruimte voor water worden gereser veerd. Want met een stijgende zeespiegel en een zakkende bodem bie den alleen technische maatregelen als dijkversterking onvoldoende soe laas. Deze waarschuwing deed Commissaris van de Koningin J. Frans- sen zaterdag in Oude Tonge bij de herdenking van de Watersnoodramp. Franssen benadrukte dat de waterproblematiek hoog op de politieke agenda moet worden gezet. 'De zeespiegel kan volgens het KNMI de ze eeuw met 20 tot wel 110 centimeter stijgen. Tegelijkertijd daalt de bodem als gevolg van menselijk ingrijpen. Deze twee processen zijn sterk bepalend voor de waterhuishouding nu en in de toekomst.' Franssen erkent dat de strijd tegen het water ook een keerzijde heeft. 'Door de afsluiting van de zeegaten werd een zout getijdengebied ver anderd in een zoetwatergebied. Met als gevolg dat de waterkwaliteit achteruit ging en de karakteristieke flora en fauna verdween. De afge lopen jaren is daarover een discussie ontstaan waarin zoveel mogelijk herstel van de natuurlijke situatie wordt bepleit. Ik noem in dit verband het idee voor het gedeeltelijk weer openstellen van de Haringvlietslui- zen.' Maar in navolging van prins Willem-Alexander vindt Franssen dat veiligheid bij waterbeheer voorop moet staan. Wegener hUs-aan-hulskrantEn verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben as ia* Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Het verhoogde fietspad op de Broersvest zorgt volgens mevrouw Den Boer voor veel ongelukken. Foto: ROEL DIJKSTRA Brugklassers Spieringshoek leiden leeftijdgenoten rond in Schiedam Eerste sterren stralen op Songfestival Shirly Kats heeft plezier in zingen en straalt dat ook uit. -ML Foto; EUROFOTO

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3