M|T 10 00 oO 0 0 oO 00 oO 0 0 oO HAARDE meca-voordéel HAHHH tSSSSSSS MEGA-OPBUIMINGh MECA-MOORPEEI in de Howard Komproe en ander (lach)vertier in Het Kruispunt Een voorstelling van Productiehuis Rotterdam 5 I Oosthavenkade 56 Vlaardingen Tel.: 010 - 434 51 63 op de Open Dag! ili I tut! gordijnstoffen qEETKAM|R| - QpIgsoiRS TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD'-'- wonen en slepen DONDERDAG 6 FEBRUARI 2003 Vrijdag 7 februari MUZIEK 20.30 Peter Blanker. Balans. Al lerlaatste tournee van de Rotter damse dichter-zanger Peter Blan ker. Bibliotheektheater, Rotter dam. THEATER 20.00 Marc-Marie Huijbregts. Oude Luxor Theater, Rotterdam. 20.00 Ashton Brothers. Tragiek van de Onderman. Theater in op tima forma. Inclusief muziek, acrobatiek, ladders en leeuwen temmers. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. 20.15 Josee Ruiter speelt. Louis Couperus, een grote ziel. Josee als actrice verleidt Couperus om vanuit het hiernamaals tijdelijk terug te keren naar de aarde. SCC De Goote, Brielle. Zaterdag 8 februari MUZIEK 20.30 Leah Kline. All that Jazz. Met een repertoire van ruim drie honderd nummers en begeleid door een viertal uitstekende mu zikanten staat Leah garant voor een sfeervolle jazzavond. Theater de Schuurkerk, Maassluis. 20.15 Montezuma's Revenge. Hits again!! De groep klinkt als een band maar er komt geen ins trument aan te pas want de heren zingen a capella. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. THEATER 20.15 De omloop der Lage Lan den. De Nieuwe Snaar. Met steeds weer verrassende instru mentencombinaties, surreele tek sten en absurde gebeurtenissen wisten zij een alsmaar verschei- dener publiek op te bouwen. Cul tureel Centrum De Stoep, Spijke- nisse. 20.15 Tel uit je winst. Jon van Eerd e.a. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.00 Liz Snoyink e.a.. Niet een in de gaten dat het De Mooiste Tijd was. Vier vrouwen maken de balans op van hun leven. Stads gehoorzaal, Vlaardingen. 20.15 Eric van Sauers III, try-out. In de show heeft hij het over de liefde. SCC De Goote, Brielle. 20.30 GehavendAlex d'Elect- rique. Alex d'Electrique is al meer dan twintig jaar een begrip bij de fans. Borrelend totaal theater met als belangrijke ingre diënten theatraal gedoe, zwarte humor, trucjes, leugens en mee dogenloze onderlinge verhoudin gen. Voor deze voorstelling heb ben de makers zich, acht maan den opgesloten in een huis in Frankrijk. Wat u vanavond te zien krijgt, is het resultaat van deze maanden claustrofobische op sluiting. Reserveren: 010 - 458 6400 Isala Theater, Capelle aan den Ijssel. Zondag 9 februari MUZIEK 14.00 Jeugd Musical Amster dam. De Tovenaar van Oz. Een prachtig, tijdloos verhaal over Dorothy die droomt van een sprookjesland 'somewhere over the rainbow'. Theater Het Kruis punt, Barendrecht. Dinsdag 11 februari MUZIEK 20.15 Golden Earring. Unplug ged. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 20.00 Jeans 12. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Woensdag 12 februari JEUGD 14.00 Kijk haar nou (4+). De Droomwevers. Een spannende voorstelling vol vaart, humor en zang. SCC De Goote, Brielle. THEATER 20.15 The Reduced Shakespeare Com. The complete works of Shakespeare. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 13 februari THEATER 20.15 Reduced Shakespeare Company. The complete works of Shakespeare in 97 minutes! Cul tured Centrum De Stoep, Spijke- nisse. Conny Janssen Danst en Cello Octet Conjunto Ibérico presne- teerden juli 2002 op uitnodi ging van het Noord Hollandse zomerfestival Karavaan de lo catievoorstelling Vuil Glass. In de inrijhal van de Huisvuil- centrale N-H in Alkmaar plaatste Conny Janssen de kwetsbare danserlichamen in een enorme, door techniek ge domineerde ruimte. Het ge zoem van de acht cello's van Conjunto Ibérico plantte zich voort over de immense beton- vlakte van de imposante hal. Conny Janssen Danst heeft de voorstelling nu omgemonteerd tot een theatervoorstelling voor de Grote Zaal. Uitgangspunt voor Vuil Glass is het creëren en overbruggen van contrasten en het spanningsveld dat dit ople vert. In een strak vormgegeven omgeving gaat Conny Janssen met dansers en cellisten op zoek naar betovering en verwondering. In Vuil Glass is muziek van Philip Glass te horen, live uitge voerd door het Cello Octet Con junto Ibérico. De beroemde Amerikaanse componist gaf toe stemming aan dirigent Elias Arizcuren om een aantal van zijn composities te arrangeren voor het cello-octet. Conny Janssen Danst werkte al eerder met het Cello Octet Conjunto Ibérico. In 1997 brachten zij gezamenlijk de voorstelling Vijzel uit die in 1998 onderscheiden werd met de Phi lip Morris Kunstprijs Dans. Conny Janssen (Rotterdam, 1958) voltooit in 1982 haar op leiding aan de Rotterdamse Dansacademie. Al tijdens haar danscarrière ontwikkelt ze zich tot een opmerkelijk choreografe. Na haar verrassende debuut in 1988 met The undertow komt haar doorbraak in 1991 met de choreografie Eloï eloï. Conny Janssen richtte met Wim Visser in 1992 het moderne dans gezelschap Conny Janssen Danst op. Behalve de voorstellingen voor haar eigen gezelschap maakte Conny Janssen gastcho- reografieën voor onder meer Dansgroep Krisztina de Chatel, Introdans, Introdans ensemble voor de jeugd, Djazzex, Hoge school voor de Kunsten Amster dam, de Rotterdamse Dansacade mie en Fontys Dansacademie. Conny Janssen kiest voor dansers die niet alleen meester zijn over hun lichaam maar ze zoekt ook naar mensen die een individuele podiumpersoonlijkheid uitstra len. De taal van het lichaam met alle kracht die daarin schuilt, is haar inspiratiebron. Typerend voor haar danstaal is de voorlief de voor contrasten: het organi sche, het zachte en het mooie te genover het grillige en het hoeki ge. Rotterdamse Schouwburg, woensdag 12 en donderdag 13 februari (première), Grote Zaal, aanvang: 20.15 uur. inleiding: 12 februari om 19:30 door de choreografe Conny Janssen. Kaartverkoop/reser veren: 010 - 411 811 0 www.schouwburg.rotterdam.nl Peter Sonneveld, bekend van ander meer Lazarus, een van de onbetwiste hoogte punten van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa, regisseert met Elek tra zijn eerste Griekse tra gedie. In Elektra vertelt Sophokles het verhaal van een familie die verscheurd wordt door haat en bloed wraak in de nasleep van de Trojaanse Oorlog. De voor stelling gaat in premibre op donderday 27 februari 2003 en is t/m 22 maart te zien in de Krijn Boon Studio van de Rotterdamse Schouw burg. Volgend seizoen volgt een landelijke tournee. Regisseur Peter Sonneveld be schikt over de gave een breed pu bliek aan te spreken met voorstel lingen die de fantasie prikkelen en de toeschouwer meeslepen in een wereld van (kleine) emoties en (groot) gevoel. Elektra (414 v. Chr.) van de Griekse tragedie schrijver Sophokles brengt hij te rug tot de kern. Een moeder (Kly- taimnestra) en haar drie kinderen (Elektra, Orestes en Chrysothe- mis) zitten verstrikt in een onont warbaar web van haat en bloed wraak. Op het moment dat het stuk begint, keert Orestes terug naar huis, na vijftien jaar in bal lingschap te hebben doorge bracht. Hij is gekomen om de moord op zijn vader Agamemnon te wreken, een moment waarop zijn zussen Elektra en Chrysothe- mis jarenlang hebben gewacht. Voornamelijk literatuurbewerkingen Peter Sonneveld regisseerde tot nu toe voornamelijk literatuurbe werkingen zoals Gebr. (1998} naar Ted van Lieshout, De zelf moord van de meisjes (2000) naar Jeffrey Eugenides en Noodlot (2002) naar Louis Couperus. Voor het Culturele Hoofdstadjaar 2001 bedacht en regisseerde hij de succesvolle en hooggewaar deerde voorstelling Lazarus, waarin tien dichters in eenentwin tig monologen evenzovele Rotter dammers lieten verrijzen uit de dood. Met Elektra meet hij zich nu voor het eerst in het openbaar met het klassieke toneelrepertoi re. Sonneveld studeert in 1984 af aan de Toneelschool in Arnhem. Hij speelde onder meer bij Toneel groep Theater, Bonheur en het Ro Theater. Tegelijk begint hij ook met regisseren en lesgeven. Op de Arnhemse Toneelschool verkent hij met studenten uitvoerig de klassieke werken van Sophokles tot Shakespeare. Zo maakt hij met studenten een Medea. Ook speelt hij zelf in 1987 de rol van Orestes in Het huis van Atreus van To neelgroep Theater. In zijn eigen voorstellingen, die hij sinds 1988 maakt in Rotterdam, concentreert hij zich op door hemzelf gemaak te literatuurbewerkingen. Met ac teur Joop Keesmaat maakte hij bij het Ro Theater Dido en Aeneas verteld (1999) naar Vergilius. Bij de Rotterdamse Schouwburg maakt hij achtereenvolgens Gebr. (1998) naar Ted van Lieshout, De zelfmoord van de meisjes (2000) naar Jeffrey Eugenides en Nood lot (2002) naar Louis Couperus. Voor het Culturele Hoofdstadjaar 2001 bedenkt en regisseert hij de succesvolle en hooggewaardeerde voorstelling Lazarus, waarin tien dichters in eenentwintig monolo gen evenzovele dode Rotterdam mers lieten verrijzen uit de dood. Kom kijken of luisteren Maascollege Schiedam VMBO - LWOO Mgr. Nolenslaan 99b, Schiedam, (010) 47353 77 Zaterdag 8 februari 2003,10.00 -12.00 uur Inschrijf data: Maandag 10 t/m donderdag 13 maart 2003, 9.00 - 16.00 uur Dinsdagavond 11 maart 2003, 18.30-21.00 uur Donderdagavond 13 maart 2003,18.30 - 21.00 uur Vrijdag 14 en zaterdag 15 maart 2003, 9.00 - 14.00 uur www.maascollege.nl Met Elektra meet hij zich nu voor het eerst in het openbaar met het klassieke toneelrepertoire. Nauwelijks te bevatten Elektra wordt gespeeld door vier acteurs waarmee Sonneveld al eerder werkte, maar die nog nooit met elkaar hebben gespeeld. Zo was Jeroen Spitzenberger te zien in De zelfmoord van de meisjes (2000) en Marike van Weelden in Noodlot. (2002) en begeleidde Sonneveld Caroline Almekinders in haar afstudeervoorstelling aan de Arnhemse Toneelschool. De Rotterdamse actrice Martine Crefcoeur speelde in 2001 mee in Lazarus. Wat Peter Sonneveld in Elektra vooral fascineert is dat de jonge generatie niet in staat is het moorden te stoppen. Men beroept zich op god en vaderland om zijn daden te verantwoorden, terwijl de kern - dat kinderen hun moe der doden, omdat deze hun vader heeft gedood - nauwelijks te be vatten is. Sonneveld plaatst de handeling in deze tijd, zonder de tekst te actualiseren. De familie der Atriden is een familie van nu, in een tijd waarin haat, bloed wraak en teruggrijpen op een god weer dagelijks de krantenkoppen beheersen. Elektra wordt gespeeld op dins dag 25 en woensdag 26 (try- outs), donderdag 27 (première), vrijdag 28 februari 2003 zater dag 1 maart, dinsdag 4 tot en met zaterdag 8, zondag 9 (14:30), woensdag 12 tot en met zaterdag 15, woensdag 19 m za terdag 22 maart 2003, in de Krijn Boon Studio van de Rot terdamse Schouwburg. Aan vang steeds 20.00 uur, entree 10,50 CJP/Pas65/R'dampas 9,00 Schouwburgkaart 7,50. Noodlot is nog te zien onder meer van 16 tot en met 19 apr 2003 in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. ns2-5 Howard Komproe is een van de ontdekkingen uit de kweekvijver van Comedytrain, geestelijk vader van FreshWagon en mensen mens. Aha, daar ken je hem van. DusDat... is zijn tweede solo. Wat mag je verwachten? Gaat ie zingen? Nee, toch... Dansen dan? Vertelt ie weer verhalen, grappen, of is er een serieuze boodschap? Als Howard je een tori vertelt moetje luisteren, maar hij luistert ook naar jou. Ga in die zaal zitten en 'go with his flow'. Howard, een-beet- je-dik-maar-wel-lekker, doet opnieuw zijn ding en dat wil je niet mis sen! DusDat... Howard heeft nog nooit deelgenomen aan een cabaretfestival. Prijzen kun je bij hem om die reden niet aantreffen, maar aan het talent van dit geboren podiumbeest valt niet te twijfelen. Komproe staat op donderdag 6 februari in Theater het Kruispunt in Barendrecht, aanvang 20:15 uur. Ook de rest van het weekend heeft het Kruispunt 'hoogstandjes' in de aanbieding waarvoor nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn. Buikpijn van het lachen; met Tel Uit Je Winst is de klucht terug! Tel uit je Winst is op vrijdag 7 februari, 20.15 uur te zien. Ray Cooney schreef dit hilarische stuk en hij is niemand minder dan de internationaal ver maarde meester van de bulderlach die jarenlang de hofleverancier was van John Lantings Theater van de Lach. Jon van Eerd (bekend van o.a. Titanic) volgde John Lanting op als dé kluchtacteur van Neder land en in Tel uit je winst vormt hij het hilarische middelpunt. Tel uit je winst is een klucht zoals ze vroeger door John Lanting werden ge maakt, maar dan gemoderniseerd naar de huidige tijd. Het stuk vertelt het verhaal van een getrouwde man met een ontzettend saai leven. Op een dag zoals elke andere stapt hij de metro uit met zijn koffertje in de hand, niet wetend dat deze dag zijn leven drastisch zal veranderen. Wanneer hij zijn koffertje opent treft hij in plaats van zijn vertrouw de broodtrommel meer dan 2 miljoen euro aan....Deze ontdekking leidt tot een dol avontuur boordevol persoonsverwisselingen en on verwachte gebeurtenissen. Tel uit je Winst maakt de klucht weer le vend en wordt door het publiek in de theaters goed ontvangen. Kaar ten kosten 19,50 en voor pashouders 18,50. Reserveren kan telefonisch bij de kassa op 0180-615958. Si' foto: SANNE PEPER Peter Sonneveld regisseert Elektra 0 V 0/t foto: RUUD BAAN lAKfi «SïïKlS. naast ewoo Pis ?«gr

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5