w Commissie m Vergaderingen n 1' Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Nieuwe huisvestingsrichtlijn geldt ook in Schiedam Raadscommissies gewijzigd <4d PARKEERA U maakt de keuze! M DERDE WIJZIGING Uil VERORDENING PARKI WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 NS1-4WO Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Commissie Ruimte en Verkeer vergadert Commissie Wonen en Groen vergadert Commissie Bestuur en Cultuur vergadert Verkiezingen Provinciale Staten De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat bij de aanstaande verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten het een kiezer is toegestaan haar/zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. -—HOLLAND Dinsdag 11 maart verkiezingen Provinciale Staten KAPVERGUNNINGEN Het bestuur van de Stadsregio Rotterdam heeft in septem ber de nieuwe Huisvestingsrichtlijn voor de stadsregio vast gesteld. Deze nieuwe richtlijn bevat nieuwe inkomens- en huurgrenzen en een aangescherpt urgentiesysteem. Vanaf 1 oktober 2002 gelden voor alle achttien regioge meenten, waaronder Schiedam, dezelfde regels voor toewij zing van woningen. Vanaf 1 januari 2003 is bovendien een nieuw urgentiesysteem van kracht. Belangrijk om te weten is dat het aanvragen van urgentieverklaringen altijd geld kost. AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING BROERSVEST 7 PUBLICATIES G MEENTE SCHIE'DAM/'WEEK Op woensdag 19 februari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M. Siljee. Onderwerpen op de agenda zijn: Legionellaonderzoek Voorgesteld wordt een budget beschikbaar te stellen voor structureel periodiek onderzoek naar de aanwezigheid van de legionellabacterie in onder andere zaalsportaccommo daties en zwembaden. Vaststelling omvang middelen schoolbegeleiding 1 Voorgesteld wordt de middelen voor 2003 beschikba 2003 saar te stellen voor de reguliere begeleiding van de scholen in Schiedam. Krediet middelen Preventiebeleid 2001 - 2004 Voorgesteld wordt de bijdrage die Schiedam van de minis ter van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties voor de projecten Opvoedingsondersteuning Somalische Moeders en Uitbreiding en vernieuwing van mentoraatprojecten voor o.a. Antilianen ontvangt, in de gemeentebegroting op te nemen. WIW-inleen vergoedingen Voorgesteld wordt een budget beschikbaar te stellen voor de instellingen die door de gemeente Schiedam worden gesubsidieerd voor de door hen te betalen inleenvergoe- dingen ingevolge de Wet inschakeling werkzoekenden De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het taakveld van de com missie behoren. Gaat het om een vraag aan een wethouder dan moet u dit 48 uur voor de vergadering melden aan T.S. Halma, zodat de wethouder kan worden uitgenodigd aanwezig te zijn. Informatie bij T.S. Halma, telefoon (010) 2645665, e-mail: ts.halma@schiedam.nl Op donderdag 20 februari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Onderwerpen op de agenda zijn: Commentaarnota inspraak 30 km/u gebieden en over steken in Nieuwland. Hoe is met de inspraakreacties voor deze verkeersmaatre gelen in Nieuwland omgegaan. Voorontwerp Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2002-2020. Over dit belangrijke document op het gebied van verkeer en vervoer voor de gehele regio en dus ook Schiedam vindt een presentatie plaats en een eerste gedachtewisse ling. Het onderwerp komt vervolgens in de volgende ver gadering terug om standpunten in te nemen. Stand van zaken Parkeer- en bereikbaarheidsplan Binnenstad. Na alle discussies van de afgelopen periode en vóór de dis cussie die nog komen over parkeren, heeft de commissie behoefte aan een totaaloverzicht. Raadsvoorstellen parkeren bedrijven en Delflandseweg. In december zijn raadsvoorstellen over deze onderwerpen van de raadsagenda afgevoerd, omdat de commissie ze onvoldoende onderbouwd vond. Het gaat om aanzetten voor wijziging van het beleid. Agendering in de commissie vindt plaats onder het voorbehoud van tijdige verspreiding van de voorstellen. Actualisering Fietsnota. Raadsvoorstel actualisering bestemmingsplannen. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 2465788, e-mail j.gordijn@schiedam.nl Op dinsdag 18 februari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn: De klachtenrapportage 2002 van de Dienst Milieucon trole Rijnmond. Herstructurering Nieuwland Voorgesteld wordt gedurende vijf jaren een jaarlijks krediet beschikbaar te stellen ten behoeve van de gewenste herstructu rering en opwaardering van Nieuwland. Het plan behelst de sloop van 1140 woningen en het terugbouwen van 700 wonin gen in de speerpuntgebieden Parkweg en Goeman Borgesius. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het taakveld van de com missie behoren. Gaat het om een vraag aan een wethouder dan moet u dit 48 uur voor de vergadering melden aan T.S. Halma, zodat de wethouder kan worden uitgenodigd aanwezig te zijn. Informatie bij T.S. Halma, telefoon (010) 2645665, e-mail: ts.halma@schiedam.nl Op maandag 17 februari 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Onderwerpen op de agenda zijn: Het politiedistrictsjaarplan 2003. In de vergadering van de commissie Algemene Zaken van 28 oktober 2002 hebben raadsleden aangegeven aan welke zaken de politie meer aandacht zou moeten schenken. De commissie kan nu nagaan of de politie aan deze wensen zal voldoen. Het evaluatierapport van het COT Instituut voor vei ligheids- en crisismanagement over de brand op het vissersschip 'De Friesland' op 6 maart 2002. De commissie Algemene Zaken heeft op 15 april 2002 tal van vragen gesteld en opmerkingen gemaakt die in een evaluatie aan de orde zouden moeten komen. De commis sie kan nu nagaan of dit is gebeurd. Verder kunnen de bevindingen en aanbevelingen worden besproken. De Verordening maatschappelijke verkenning. In een maatschappelijke verkenning verzamelen raadsleden zelf informatie op uitgekozen terreinen om te kunnen beoordelen of maatre gelen of beleid nodig is of bestaand beleid moet worden veranderd. De raad is op deze wijze minder afhankelijk van informatievoorziening door het college. GGinGcntGbsncl* De Verordening gemeentelijke De gemeenteraad heeft op 27 jan ombudsman. januari 2003 besloten een gemeentelijke ombudsman te benoemen. In deze verorde ning staan zijn taken en bevoegdheden. Actieplan n.a.v. Tussenstand Meerjarenontwikkeling- programma 2002-2004. Subsidie stadsmolenaar. Digitale stadsgids. De informatie uit de Stadsgids die jaarlijks wordt ver spreid, komt ook via de website beschikbaar. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Gaat het om een vraag aan een wethouder of de burgemeester, dan moet u dit uiterlijk vrijdag 14 februari 2003 om 12.00 uur melden aan J. Gordijn, zodat de wethouder of burgemeester kan worden uitgenodigd aanwezig te zijn. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 2465788, e-mail j.gordijn@schiedam.nl Daarbij gelden de volgende bepalingen: A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1, zijn formulieren (kosteloos) ver krijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelne men. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 25 februari 2003, door de kie zer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente waar zij/hij op de dag van de kandi daatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd indien aan de verzoeker is toegestaan om bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van de oproepings kaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van de oproepingskaart bij het Gemeentehuis van de gemeente, waar zij/hij op de dag van de kan didaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd om deze te laten omzetten in een kiezers pas. Dit kan uiterlijk tot donderdag 6 maart 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van haar/zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen de provincie Zuid-Holland. Nadere inlichtingen worden verstrekt Bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 op werkdagen geopend van 8.00 tot 17.00 uur. U 7 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 84 bomen met bij behorende begroeiing, staande op ontwikkelingslocatie aan het Bospad, in verband met de bouw van een zorgcomplex. Start werkzaam heden in week 9 1 ceder, staande in de achtertuin Bosrand 1, in verband met de situering. 1 populier staande aan de Peter van- Anrooylaan en 1 abeel, staande aan de Laan van Bofes, in verband met overlast en stormgevaarlijkheid. 182 bomen, staande in de wijk Groenoord Zuid, in verband met herstructu- ering openbare ruimte in Groenoord Zuid in het kader van wijkontwikkeling Groenoord.** Met herplantplicht van tenminste 20 bomen Met herplantplicht van tenminste 45 bomen Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed ver eist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 6315281. Om welke woningen gaat het? De Huisvestingsrichtlijn is in Schiedam van toepassing op woningen van Woonplus. Woonplus is dan ook belast met de uitvoering van de huisvestings richtlijn. De toewijzingsregels gelden voor: Woningen met 4 kamers of minder met een huurprijs minder dan 440,12 per maand (per 1 juli 2002) Woningen met 5 kamers of meer met een huurprijs van maximaal 471,67 per maand (per 1 juli 2002) Nieuwe inkomensgrens Om voor bovengenoemde wonin gen in aanmerking te komen mag het inkomen niet boven de zieken fondsgrens van 30.700 uitkomen (fiscaal inkomen per 1 juli 2002) De rijksoverheid stelt jaarlijks per 1 juli de nieuwe ziekenfondsgrens vast; Voor de periode 1 juli 2002 tot 1 juli 2003 is de ondergrens van de huurprijs voor woningen met vier of minder kamers verlaagd tot 390,27. Dat betekent dat huishou dens met een inkomen boven de ziekenfondsgrens ook in aanmer king komen voor een woning met een huurprijs tussen de 390,27 en 440,12 per maand. Nieuw urgentiesysteem per 1 januari 2003 Een huishouden dat wegens een per soonlijke noodsituatie zeer dringend andere woonruimte nodig heeft, kan in aanmerking komen voor een urgentiever klaring. In de nieuwe Huisvestingsricht lijn zijn de eisen waaraan men moet vol doen om in aanmerking te komen voor urgentietoekenning verscherpt. Alleen zo is net aantal urgent woningzoekenden in evenwicht te brengen met de mogelijk heden die er zijn om noodgevallen te huisvesten. U rgentieverklaring In de volgende gevallen kan men in aan merking komen voor een urgentieverkla ring. 1Medische gronden 2. De huidige woonruimte is onbe woonbaar 3. De woonlasten zijn te hoog 4. Er is sprake van geweld ofbedrei- r g'ng 5. Men is afhankelijkheid van een instelling of persoon 6. Bij doorstroming uit een opvangin stelling 7. In geval van resocialisatie In alle gevallen dient men aan een aantal strikt omschreven eisen te voldoen. Een aantal urgentiegronden is in de nieuwe richtlijn vervallen: ruimtegebrek, inwoning en echtscheiding zijn op zich geen grond meer voor het verkrijgen van een urgentieverklaring. Terwijl voor een aantal andere gronden de regels zijn aan gepast: medisch, geweld of bedreiging, jongeren in opvang en resocialisatie. t Herhuisvesting Een huishouden dat wegens een ingreep aan zijn woning moet verhuizen, kan in aanmerking komen voor een herhuisves- tingsverklaring. Deze verklaring geeft de eigenaar van de woning af. De herhuis- vestingsverklaring geeft dezelfde voor rang op de woningmarkt als de urgentie verklaring. De desbetreffende eigenaar (woningcorporatie) mag echter ook een andere woning aanbieden buiten het aanbodmodel om. Statiegeld Vanaf 1 januari 2003 brengen regioge meenten voor iedere urgentieaanvraag 45,- in rekening. Als de aanvraag leidt tot urgentietoekenning, krijgt de aanvra ger dit bedrag terug. Met het invoeren van dit 'statiegeld' zal de aanvrager vóór het indienen van de aanvraag een zorg vuldige afweging moeten maken. De ver houding tussen het aantal aanvragen en afwijzingen kan erdoor verbeteren. In een aantal regiogemeenten is met deze regeling goede ervaringen opge daan. Medische urgentie Een gemeente mag voor een medische keuring extra kosten in rekening bren gen. In Schiedam wordt voor een medische keuring 47,- extra in rekening gebracht. Dit extra bedrag krijgt de aan vrager niet terug bij toekenning van een urgentie. Geldigheidsgebied Iedere regiogemeente erkent een door een andere regiogemeente afgegeven urgentieverklaring. Alle regiogemeenten hanteren dezelfde regels, werkwijze en procedures. De gemeenten waarmee afwijkende afspraken zijn gemaakt mogen eisen dat de urgent woningzoe kende economisch of maatschappelijk gebonden is aan de gemeente of de sub regio. Regionale Overeenkomst Woonruim teverdeling De nieuwe Huisvestingsrichtlijn is een volgende stap op weg naar verdergaande regionale samenwerking op het terrein van woonruimteverdeling. In het geval van woonruimteverdeling komt het erop neer dat mensen zelf kunnen kiezen in welke gemeente ze willen wonen. Omdat het aanbod aan goedkope woningen nu eenmaal kleiner is dan de vraag er naar, zijn hiervoor afspraken gemaakt tussen stadsregio, regiogemeenten en corpora ties die een rechtvaardige verdeling van de beschikbare woningen regelen. Per 1 juli 2003 geldt voor de hele regio één aanbodmodel: de Regionale Overeenkomst Woonruimteverdeling. Daarna zijn er geen gemeentelijke woon ruimteverdelingsregels meer. Informatie Nadere informatie over dit onderwerp is verkrijgbaar bij de gemeente (Stadswinkel, balie bouwen, wonen en milieu), Woon plus, of kijk voor de exacte regels op site van de stadsregio: www.stadsregio.info De gemeenteraad heeft op 27 januari 2003 verandering aangebracht in de commissies. De commissies zijn nu: Bestuur en Cultuur: dit is een samenvoeging van de 'oude' commissies Algemene Zaken en Middelen. Taken zijn o.a. veiligheidsbeleid, politie, brand weer, financiën, grondbedrijf, communicatie, burgerparticipatie, cultuur, regio aangelegenheden, economische aangelegenheden. Ruimte en Verkeer: dit is een deel van de 'oude' commissie Grondgebied. Taken zijn ruimtelijke ordening en verkeer. Wonen en Groen: dit is het andere deel van de 'oude' commissie Grondgebied. Taken zijn o.a. stadsvernieuwing en volkshuisvesting, monumen tenzorg, woonruimteverdeling, milieu, beheer openbare ruimte. Bevolking en Onderwijs: dit is slechts een verandering in de naam van de commissie Bevolking. De taken zijn o.a. sociale zaken, onderwijs, welzijn, jeugd- en jongerenbeleid, ouderenbeleid, volksgezondheid, sport en recreatie. Binnenstad en Schieveste: in de naam van deze projectcommissie is duidelijk gemaakt dat Schieveste ook binnen het taakgebied valt. Alle zaken met betrek king tot de Binnenstad en Schieveste behoren tot het werkterrein. De grenzen van wat onder Binnenstad moet worden verstaan voor deze commissie zijn enigszins aangepast en 'logischer' gemaakt. Het Proveniershuis valt binnen deze commissie, waarmee aan de onduidelijkheid van de afgelopen periode een eiitóek is gemaakt. Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 en artikel 2.3.8 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf, te snackbar/ cafetaria in het pand Broersvest 7 te Schiedam. weten ee De vrij e gevraagde openingstijden zijn: zondag t/m donderdag van 10.00 tot 01.0( ijaag en zaterdag van 10.00 tot 02.00 uur. De aanvraag ligt Vdnaf 12 februari 2003 vier weken ter inzage bij het Gemeent Informatiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren breng kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zie schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgei van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in hun vergadering van 21 januari 2003 hebben besloten op grond van artikel 2 van de Parkeerverördening 1996 en artikel 2 sub a en artikel 7 van de Verordening Parkeerbelastingen 1998 onder de volgende voorwaarden: volgens de aangegeven sectorindeling van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur op koopavonden (donderdag) van 18.00 tot 21.00 uur op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur met uitzondering van erkende feestda gen aan te wijzen voor het parkeren door vergunninghouders en waar tegen betaling mag worden geparkeerd op de volgende weggedeelten: Sector B Marconistraat 1 -13ab, zijde oneven nummers, (vergunninghouders, alle tarie ven) Sector D Delflandseweg 223-301, zijde oneven nummers (geen vergunninghouders, alle tarieven) Het weggedeelte aan de Marconistraat was abusievelijk niet vermeld in de bijla ge met weggedeelten en terreinen voor vergunningen en betaald parkeren. Dit besluit herstelt deze omissie. De aanwij zing van het weggedeelte aan de Delflandseweg betreft de uitvoering van een verzoek van vertegenwoordigers van dit deel. Het besluit en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, welke geopend is tijdens kantoortijden. Het besluit treedt in werking op de dag na deze bekendmaking. De bekendma king vindt plaats door opname van het besluit in de verzameling "Belasting- en retributieverordeningen" op 12 februari 2003 onder "Belasting- en retributiever ordeningen 2003", nummer 14. Eenieder kan op verzoek een afschrift krijgen van deze beleidsregel. fng licatie Rekeninghoudend met deze wijzi: zijn met ingang van de dag na pu in de Gemeente Schiedam de volgende weggedeelten aangewezen voor het par keren door vergunninghouders en waar tegen betaling mag worden geparkeerd: Sector A De Stadskern Achtererf Appelmarkt Baan Baansteeg Baanstraat Bagijnhof Blauwesteeg Bokkensteeg Boomgaardstraat Boterstraat 2-56, zijde even nrs! Boterstraat 39-67, zijde oneven n Boterstraat 58-78, zijde even nrs. Boterstraat 71-89, zijde oneven n Brede Marktsteeg Broersveld Broersvest 1-135, zijde oneven ni Gedempte Baansloot Groenendaal Grofbaan Grote Markt Gruttersteeg Havensteeg Herenpad Herenstraat Hoflaanstraat Hoogstraat Koemarkt 2-20, zijde even nrs. Korte Achterweg Korte Dam Korte Kerkstraat Kreupelstraat Laan Laan Ons Genoegen Lange Achterweg Lange Haven 2-138ab, zijde even Lange Kerkstraat 26-86, zijde eve Lange Kerkstraat, zuidzijde Leliendaal Lindenhof Lombardsteeg Nieuwe Buurt Nieuwe Sluisstraat 2-10, zijde eve Nieuwstraat Ooievaarssteeg Oude Kerkhof Overmaassesteeg Overschieseplein Pastorietuin Roosbeek Schie 1-21, zijde oneven nrs. St. Janshof Taansteeg Watersteeg Willemshofje Zwaansteeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 4