De kleurrijkste lente van je leven Gemeenteberichten Afsluiting historische bruggen Kennisgevingen Afvalstoffenheffing 2003 Officiële opening Wijkservicepunt Groenoord Ron Wood op beurs in Atrium Den Haag om vrijheid Haaienkraakbeen houdt uw gewrichten in topconditie HER EN DER Ook op de skipiste gelden verkeersregels VEILING VENDU NOTARISHUIS Schiedam: G&W Gezondheidswinkel Libra Hoogstraat 1 5 Nieuw communicatieconcept Keukenhof: 1 WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 NS1-6 Gemeente Schiedam Informatie Gemeente Schiedam DIRK VAN WASSENAARSTRAAT 12 BROERSVEST 43A KOGGESTRAAT 7A KALMOESSTRAAT 67B AMNESTY International 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Voor sterke en soepele gewrichten Voor een sterk immuunsysteem 100% natuurlijk voedingssupplement 2,- KORTING voor 25,95 4,- KORTING voor 45,95 Een ongeluk op een skipiste is volgens velen 'het risi co van het vak'. Dat is echter niet helemaal waar, want net als in het gewone verkeer gelden er ook op de skipiste verkeersregels. Roekeloos gedrag kan dus wel degelijk worden bestraft. Jacques van der Linden kan daarover meepraten. Hij was begin vorig jaar met wat vrienden op skivakantie in Oostenrijk. Er even lekker tussenuit. Maar dat 'even er tussenuit' werd wat langer dan gepland. Tijdens een van zijn afdalingen werd Jacques geschept door een Oostenrijkse skiër die met de nodige waaghalzerij als een duivel naar beneden meende te moeten suizen. En dat terwijl het spitsuur op de piste was. Jacques van der Linden werd pas weer wakker in het ziekenhuis. Resultaat van de botsing: weg vakantie, gebroken rech terbeen en een zware hersenschudding. Niet alleen Jacques was daar niet blij mee, zijn werkgever ook niet. Want het weekje er tussenuit werd 2 maanden. Gelukkig was Jacques lid van de ANWB. Eén telefoontje naar de Alarmjurist was voldoende om een heel team van des kundigen kosteloos in beweging te brengen. Inmiddels is alles afgehandeld: de tegenpartij is aan sprakelijk gesteld en de (financiële} schade is ver goed. Diabetes de wereld uit. Giro 5766. Diabetes Fonds, Amersfoort. Recentelijk is een drietal historische bruggen in de binnen stad afgesloten voor alle autoverkeer. Deze bruggen, de Appelmarktbrug, Korte Havenbrug en de Beursbrug, zijn nu alleen nog toegankelijk voor voet gangers en (brom)fïetsers. De bruggen zijn afgesloten omdat het voortdurende auto verkeer ernstige schade aan de bruggen toebrengt. Om de historische bruggen in hun omgeving te kunnen behouden is afsluiting dan ook noodzakelijk. De afsluitingen maken deel uit van het Parkeer- en Bereik baarheidsplan Binnenstad. Deze week worden voor de eerste keer kennisgevingen voor de afvalstoffenhef fing verzonden. De kennisgeving wordt u toegezonden om vooraf inzicht te geven in hetgeen u dit jaar aan afvalstoffenheffing in rekening gebracht gaat worden. De afvalstoffenheffing is een belasting die betaald wordt voor het ophalen en verwer ken van huisvuil. De gemeente is verplicht om tenminste eenmaal per week huisvuil op te halen. Hierbij heeft de gemeente het recht een belasting te heffen van degene die feitelijk gebruik maakt van een perceel waar huishoudelijk afval kan ontstaan. Voor 2003 gelden de volgende tarieven: Eénpersoonshuishouden: 185,18 per jaar. Meerpersoonshuishouden: 218,27 per jaar. Indien u de belasting niet kunt betalen, kunt u kwijtschelding aanvragen. Of u voor kwijtschelding in aanmerking komt, hangt af van uw persoonlijke financiële omstan digheden. Tot en met 2002 kan kwijtschelding worden verleend voor het gehele bedrag. Met ingang van 2003 is kwijtschelding mogelijk voor 50 van het bedrag aan afvalstoffenheffing. Het op de kennisgeving vermelde bedrag wordt door middel van de voorschotnota's die maandelijks aan het energiebedrijf N.V. ONS "Energie" moeten worden betaald, in rekening gebracht. Indien u in aanmerking denkt te komen voor kwijtschelding of aanpassing van het tarief (één- of meerpersoonshuishouden), dan kunt u dit via de kennisgeving schrifte lijk doorgeven. Eventuele wijzigingen leiden niet direct tot het aanpassen van de voorschotnota, maar er vindt verrekening plaats via de jaarlijkse energierekening van de N.V. ONS "Energie". Voor nadere informatie over de kennisgeving kunt u tijdens kantooruren bellen met Team Heffingen en Invordering van de gemeente Schiedam, tel.: (010) 2465473 of 2465316. op iniernel: www.schiedam.nl IË Op donderdag 13 februari zal het definitieve onderkomen van het Wijkservice punt Groenoord aan het Bart Verhallenplein nr. 50 a/b officieel worden geopend. Eerst kunnen de wijkbewoners van 14.00 tot 16.00 uur een kijkje komen nemen in de ruimten waar het wijkserviceteam gehuisvest is en waar bewoners met hun eventuele meldingen terechtkunnen. Aansluitend zal om 16.00 uur wethouder H.J. Habermehl de officiële openingshandeling verrichten. Het Wijkservicepunt was voorheen tijdelijk gehuisvest aan het Bachplein. Het Wijkserviceteam vormt inmiddels een vertrouwd beeld in de wijk. Vanuit het Wijkservicepunt werken veiligheidsassistenten en wijkonderhoudsmedewerkers. Zij leveren een belangrijke bijdrage om de wijk Groenoord en het Prinses Beatrixpark schoon, heel, veilig en sociaal te houden. De veiligheidsassistenten (Vassers) zijn herkenbaar aan hun uniform. Hun werk is gericht op hulpverlening, constateren van onregelmatigheden, dienstverlening en toezicht en veiligheid openbare orde. De medewerkers van de Wijkonderhoudsploeg (Woppers) zijn herkenbaar aan hun oranje werkkleding. Hun werk ligt letterlijk op straat. Daarbij gaat het onder andere om het opruimen van zwerfvuil, het verwijderen van onkruid en het ledigen van prul lenbakken. Ook verrichten zij (kleine) herstelwerkzaamheden en klein onderhoud aan straatmeubilair en signaleren zij gebreken in het openbare gebied. Een wijkservicepunt in Groenoord kan goed werk verrichten maar betrokkenheid van bewoners is en blijft essentieel. Bewoners moeten betrokken zijn bij wat het team doet in het kader van het schoon, heel en veilig maken van hun wijk. Belangrijk is daarbij dat uit de buurt initiatieven komen. Wijkservicepunt Groenoord, Bart Verhallenplein 50 a/b Telefonisch bereikbaar via: telefoonnummer (010) 4492146. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 07, WOENSDAG 12 FEBRUARI, 2003 OPENBARE VERKOOP Op Woensdag 19 februari 2003 bij inzet en afslag (één zitting) in het Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2 te Schiedam, om 11.00 uur v.m. ten overstaan van één der notarissen, verbonden aan VAN DER VALK - BONGA PARTNERS, NOTARISSEN TE SCHIEDAM Ex artikel 3:268 BW: 1. het boven- en benedenhuis met garage, plaatselijk bekend te SCHIEDAM als kadastraal bekend als gemeente Schiedam sectie M. nummer 3637, groot 1 are 9 centiare leeg te aanvaarden, c.q. te ontruimen OZB: PM, Rioolrecht: 115,48, Waterschapslasten: PM Bijzondere Veilingvoorwaarden: 1. De verkoper sluit elke verantwoordelijkheid uit, voorzover de wet zulks toelaat en het terzake bepaalde in artikel 15 en overige artikelen van de AWE hierin niet voorziet. 2. De kosten van verwijdering van de zich bij de aflevering van de onroerende zaak daarin bevindende - niet in de koop begrepen - roerende zaken, komen ten laste van de koper. 3. Alle kosten, welke voortvloeien uit het indienen van een verzoek ex artikel 3:268 lid 2 BW aan de President van de Rechtbank om de onroerende zaak onderhands te verkopen, komen voor rekening van de koper. 2. de appartementsrechten, omvattende de vierkamerwoning op de elfde verdieping en berging op de parterre, plaatselijk bekend te SCHIEDAM als kadastraal bekend als gemeente Schiedam, sectie B. complexaanduiding 3665, indices 16 en 31 leeg te aanvaarden, c.q. te ontruimen OZB: PM, Rioolrecht: 115,48, Waterschapslasten: PM, WE: PM Bijzondere veilingvoorwaarden: Bij de betaling van de kooppenningen dient gelijktijdig door de koper te worden voldaan een bedrag aan rente berekend over de koopsom op basis van de wettelijke rente over de periode welke verstrijkt tussen de datum van toewijzing en de dag van betaling; 3.het appartementsrecht, omvattende de woning gelegen op de eerste woonlaag met berging in de onderbouw, plaatselijk bekend te ROTTERDAM als kadastraal bekend als gemeente Rotterdam, sectie AA. complexaanduiding 1738 index 9 leeg te aanvaarden, c.q. te ontruimen OZB: PM, Rioolrecht: PM, Waterschapslasten: PM, WE: PM Bijzondere veilingvoorwaarden: In afwijking van het bepaalde in artikel 9 lid 2 van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveiling worden de daarin genoemde kosten en lasten voor zover verschuldigd aan de koper in rekening gebracht. 4. het woonhuis, plaatselijk bekend te Hoogvliet (gemeente Rotterdam) als kadastraal bekend als gemeente Hoogvliet, sectie A. nummer 3600, groot 1 are 9 centiarefrecht van erfpacht, eindigend op 30 september 2098, erfpacht afgekocht tot 30 september 2049)leeg te aanvaarden, c.q. te ontruimen OZB: PM, Rioolrecht: PM, Waterschapslasten: PM, Bijzondere Veilingvoorwaarden: 1. De verkoper sluit elke verantwoordelijkheid uit, voorzover de wet zulks toelaat en het terzake bepaalde in artikel 15 en overige artikelen van de AWE hierin niet voorziet. 2. De kosten van verwijdering van de zich bij de aflevering van de onroerende zaak daarin bevindende - niet in de koop begrepen - roerende zaken, komen ten laste van de koper. 3. Alle kosten, welke voortvloeien uit het indienen van een verzoek ex artikel 3:268 lid 2 BW aan de President van de Rechtbank om de onroerende zaak onderhands te verkopen, komen voor rekening van de koper. Als de leeg te aanvaarden objecten nog worden bewoond/in gebruik zijn, kan de ontruiming -op eigen kosten - worden gevorderd krachtens de grosse van de veilingakten. De kopers dienen ter plaatse 10% van de koopsom te voldoen, dan wel voldoende andere zekerheid te stellen. AANVAARDING EN BETALING VAN DE KOOPPENNINGEN: 19 maart 2003 Kijkdag (indien mogelijk): maandag f7 februari van 14.00 uur tot 16.00 uur. Inlichtingen: Van der Valk - Bonga Partners, notarissen. Parkweg 216, 3119 CR SCHIEDAM telefoon (010) 427 44 44, fax (010) 427 44 00 en Veilingnieuws nr.: 7 Wie aan Nederland denkt, denkt aan tul pen. Wat marketeers ook bedenken en pro beren, héüt symbool van Nederland staat nog altijd fier over eind. En terecht, want Nederland mag trots zijn op haar sierteelt industrie, vindt ook bloemententoonstelling Keukenhof, die zich middels een nieuw communicatieconcept trots presenteert als Nederlandse cultuur drager. Met een knip oog naar onze andere nationale trots: de Hollandse Meesters. Showvenster van de sier teeltindustrie "Keukenhof is nu en in de toekomst het internationale en zelfstandige showven ster van de Nederlandse sierteeltindustrie met de nadruk op (bol)bloemen", vat Walter Jansen, voorzit ter van Keukenhof, de mis sie van de bloemententoon stelling kernachtig samen. "Of het nu gaat om een staatsbezoek van onze Koningin of prinsessen, de Paasviering van de Paus of handelspresentaties in het buitenland: overal in de wereld worden we geasso cieerd met 'Nederland Bloemenland'. Het is dan natuurlijk geen wonder dat vrijwel iedere bezoeker van ons land wel eens met eigen ogen onze kleurrijke bloemenpracht wil zien." Oer-Nederlands oranje De nieuwe communicatie campagne heeft meer dan ooit tevoren een Nederlandse signatuur. Maar wel op een moderne manier. "De ontwerpen van A onze folders, posters en andere uitingen hebben een facelift gehad, zonder dat we meteen extreem modern willen zijn. De oer-Nederlandse kleur oranje speelt een promi nente rol. Deze kleur komt fel en stevig naar voren." Het ontwerp wordt wereld wijd gebruikt in alle nieu we uitingen. Ook is Keukenhof bezig met de vernieuwing van de websi te. In Keukenhof bloeien elk jaar meer dan zeven mil joen bolbloemen. Onze bezoekers worden hier zon der uitzondering door over weldigd. Bijna iedereen is onder de indruk van het 32 hectare grote park met zoveel bloemen. In de nieu we advertenties wordt de bloemenpracht met een knipoog naar de Hollandse Meesters gepresenteerd. Door de eeuwen heen zijn schilders en later ook foto grafen immers geïnspi reerd door de Nederlandse bloemenpracht. In de toekomst wil Keukenhof nadrukkelijk een podium zijn voor de aanstormende Hollandse Meesters. Jonge kunste naars uit alle disciplines moeten de ruimte krijgen om zich in Keukenhof te presenteren. Onze bezoe kers zijn op zoek naar Nederlands Cultureel Erfgoed én naar inspiratie. We willen ze laten zien dat niet alleen de Nederlandse sierteeltindustrie zich blijft ontwikkelen in de mondia le voorhoede, maar dat ons land ook op het gebied van kunst, cultuur en architec tuur blijft groeien. In 2003 worden er verrassende ten toonstellingen gepresen teerd. Al met al wordt Keukenhof steeds meer de 'Foyer van Nederland': dé ontvangstruimte voor wie wil (laten) zien wat Nederland te bieden heeft. Jaarlijks ontvangen we vele buitenlandse gasten vanuit Ministeries of de grote internationale bedrijven. Een moment van rust en inspiratie tijdens meetings en congressen. Ook komen er elk jaar weer Nederlanders op bezoek die hun Cultureel Erfgoed aan vrienden of familiele den uit het buitenland wil len presenteren. Regiofunctie Naast al het voorgaande zal Keukenhof vanaf 2003 meer aandacht geven aan haar Regiofiinctie. We wil len stimuleren dat we de inwoners van onze regio één of meerdere keren per jaar op bezoek krijgen. Keukenhof ontwikkelt hiertoe speciale abonne mentsvormen en zal hier ook in de programmering van tentoonstellingen en evenementen rekening mee gaan houden. In de PR- activiteiten krijgt deze actie een prominente plek. Keukenhof gebruikt het klassieke Nederlandse symbool 'de tulp' om te laten zien dat ons land zich continu blijft ontwikkelen. Op basis van de ambities van Keukenhof is door marketingcommunicatie adviesbureau Basis Communicatie uit Haarlem zowel de strategie- en de conceptontwikkeling ver taald naar vormgeving en PR. De band tussen Keukenhof in Lisse en het Huis van Oranje-Nassau wordt op zeer veel manieren geken merkt. In 2002 stond de internationale bloementen toonstelling in het teken van het Koninklijk Huis door een tulpenperk, waar in allerlei tulpen konden worden aanschouwd die een koninklijke naam droe gen. Dit jaar zal er een ware Oranjetuin zijn met maar liefst 18 cultivars van die kleur. Uitvoerder en initiatiefnemer Jan Guldemond noemt het "oogvriendelijk, spannend en efficiënt want de kleur oranje gaat het in de komende jaren helemaal maken, samen met bruin rood, dieppaars, groen en bont." Overigens is de combinatie met blauw ook niet slecht; reden voor de ontwerpers om de tulpen in een bodem van blauwe druiven te zetten. Willem-Alexander paviljoen De vier paviljoens op het Keukenhofcomplex, waar in gedurende de openings periode een keur van binnententoonstellingen worden gehouden, dragen de naam van [een telg uit] de dynastie van Oranje- Nassaü. In het Pr ids Willem-Alexander Paviljoen staan bijvoor beeld de tentoonstellingen van geforceerde heesters, hortensia's en kuip- en ter- rasplanten gepland. Het Koningin Beatrix Paviljoen huisvest de fantastische orchideeënshow en bezoe kers overschrijden de drempels van het Koningin Juliana Paviljoen om origi nele bloemsierkunst met de laatste trends op groenge bied te aanschouwen. En in het Oranje-Nassau Paviljoen is onder meer de permanente show van hon derden tulpensoorten ondergebracht. Keukenhof in Lisse is dé voorjaarsattractie bij uit stek. In de halve eeuw dat de tentoonstelling bestaat, hebben tientallen miljoe nen gasten genoten van de uitbundige kleurenpracht; temidden van de drukte van de Randstad. Op 32 hectare is een ware bloe menzee te zien, in perfecte harmonie met bloeiende heesters, talloze vaste plan ten, rustgevende waterpar tijen, klaterende fonteinen en grote vijvers. Veertig kunstwerken van Stones-gitarist Ron Wood zijn te zien op de Platen CD Beurs op zondag 23 februari in het Atrium van het Stadhuis in Den Haag. Naast expositie ruimte verandert de hal van het stadhuis dan voor ÜÜn dag in een muziek winkel. Het aanbod staat garant voor een uiterst gevarieerde keuze: behal ve elpees, singles en cd's zijn er ook video's, DVD's en duizenden andere arti kelen op het gebied van popmuziek te vinden. De unieke expositie van Ron Wood vormt een pro minent onderdeel van de platenbeurs. De gitarist van de Rolling Stones studeerde, voor hij aan zijn muzikale loopbaan begon, aan de Londense kunstacademie Ealing School of Art. Zijn liefde voor schilderen en tekenen is altijd blijven bestaan. In zijn werk beeldt hij vaak collega-muzikanten af, zoals Mick Jagger, Keith Richards, Jimi Hendrix, Bob Dylan en Elvis. De tentoonstelling is ingericht door de Art Gallery Schroder uit Hamburg. Eigenaar Ulrich Schroder noemde de expositie al gekscherend '40 works for 40 licks!' Speciaal voor Den Haag heeft hij nieuw werk van Wood meegeno men dat in Nederland nog niet eerder te zien was: 'Satisfaction' en 'Stray Cat Blues'. De beurs in het Atrium wordt georganiseerd door de specialist op dit terrein in Nederland, die ook ver antwoordelijk is Voor de grootste platenbeurs ter wereld in de Jaarbeurs in Utrecht. Topkwaliteit dus. Alle muzikale genres zijn vertegenwoordigd, behalve klassiek. Voor dj's, scrat- chers en beatjugglers is dit de plek bij uitstek om de collectie vinyl aan te vullen met oude klassiekers uit de jaren '70 en '80, of met recente uitgaven. Er zijn talloze stands met maxi- singles op het gebied van house, dance, hiphop en reggae. Verzamelaars vin den hier de laatste ontbre kende plaatjes uit hun ver zameling: net dat ene sin geltje met een buitenlands fotohoesje of die andere versie op gekleurd vinyl. Jukeboxers kunnen zich te buiten gaan aan de bakken vol 45-toeren plaatjes: van ■rock 'n roll tot smartlap pen. En voor popliefheb bers zijn er bakken vol koopjes. In de ons omrin gende landen liggen de prijzen van cd's vaak lager en daar valt op deze beurs van te profiteren. De Platen Cd Beurs in het Atrium van het Stadhuis in Den Haag vindt plaats op zondag 23 februari van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 4,-. Houders van Pas 65 of CJP betalen 3,-. Kinderen onder de 12 jaar hebben gratis toe gang. Voor meer informa tie kan overdag gebeld worden met organisator ARC, telefoon 0229 213891 of kijk op www.mmmarc.com. Support our fight for human rights Soepel blijven bewegen is belangrijk. Niet alleen als we jong zijn. Maar ook als we ouder worden. Het klinkt misschien wat vreemd, maar haaien kunnen een goede bij drage leveren aan het behoud van soepele gewrichten. Het kraakbeen van deze ver vaarlijke roofdieren bevat namelijk een hoge concentratie ondersteunende stoffen die helpen om de conditie van de gewrichten te behouden. In Nederland is het pure haai- enkraakbeenpoeder verkrijgbaar in de vorm van capsules. Uw gewrichten zijn ingenieuze hefboomsyste- een goede bijdrage aan het behoud van een soe- men die het mogelijk maken dat u kunt blijven lopen, rennen, bukken en klimmen. Toen u nog jong was, ging dat allemaal nog vanzelf. Soms haalde u zelfs de meest ingewikkelde hoog standjes uit zonder er één moment bij na te den ken. Boven de 50 jaar kan dat veranderen. Er zijn mensen die hun gewrichten soepel en vitaal willen houden. Het tot pulver gemalen kraak been van haaien kan daarbij helpen. Schokdempers Haaienkraakbeen helpt om de botmassa van de gewrichten soepel te houden. Deze taaie sub stantie is rijk aan bepaalde stoffen, die een ver zorgende invloed hebben op het kraakbeen dat als een soort van schokdemper tussen uw gewrichten zit. Dat betekent dat Arthelan® zowel het bot als het kraakbeen van uw gewrichten in oeen goede conditie helpt te houden. En dit levert pel en vitaal bewegingsapparaat. Arthelan®, is dan ook een goed hulpmiddel voor mensen die zich ook op oudere leeftijd vrij en onbelemmerd willen blijven bewegen. Bewegingsvrijheid Haaienkraakbeen is momenteel met name in Amerika populair. Daar is de trend om tot bij het klimmen der jaren fit en vitaal te blijven. Het behoud van soepele gewrichten speelt daarbij een grote rol. Met behulp van Arthelan® kan ook iedereen in Nederland volop profiteren van de gunstige invloed die haaienkraakbeen op de gewrichten heeft. Geadviseerd wordt om tijdig met het gebruik van haaienkraakbeen van start te gaan! Arthelanis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adres sen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.arthelan.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 60 capsules verpakking Arthelan van op een 120 capsules verpakking Arthelan van

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6