IN KRANT Geschorst voorzitter vermoedt dubbele boekhouding Volkstuinen Vijfsluizen i mm Expositie grimeerkunst College ziet niks in rood fietspad Broersvest Aanrander opgepakt Inbraken Jeugdige brandstichters Wegener huls-aan-hulskranten Provincie houdt open huis Dolfijnen met zeebenen Grote belangstelling verwacht voor speciale ledenvergaderingtijdens PAULBERG Vrouw neergestoken Pizzeria overvallen WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003, JAARGANG 55 Nr. 8 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Schoenmakers concludeert dat hij moest vallen Schiedamse judoka's pakken kampioenschap REGIO - De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn nog maar net achter de rug, of de oproep kaarten voor de provinciale-sta- tenverkiezingen vallen alweer op de deurmat. De opkomst bij deze verkiezin gen is doorgaans mager. Om te laten zien dat de provincies er weldegelijk toe doen, houden zij zaterdag 8 maart, drie dagen voor de verkiezingen, open huis. Voor veel mensen is het onduide lijk wat de provincie in de melk te brokkelen heeft. Het provinciebestuur schrijft bij voorbeeld streekplannen waarin staat waar woningen mogen wor den gebouwd en waar recreatie gebieden worden uitgebreid. Verder bedenkt de provincie waar wegen moeten worden ver breed of aangelegd en hoe na tuurgebieden kunnen worden be schermd tegen oprukkende be bouwing. Op provinciaal niveau wordt ook geld vrijgemaakt voor voldoende sportmogelijkheden, bibliothe ken en jongerenwerk. Het provinciehuis is te vinden aan het Zuid-Hollandplein 1 in Den Haag. Meer informatie over de open dag op www.provin- cies.nl. KRANT NIET ONTVANGEN? zaterdag 8 O PTICIEN Dineke Berg over... contactlenzen: "Een lens-abonne ment heeft u al vanaf 15,50 per maand all-in" Scouts van de Burge meester van Haaren- groep hielden afgelo pen zaterdag open dag. Hiermee wilden ze de aandacht richten op een nieuwe, speltak, de Dolfijnen. De groep is bedoeld voor kin deren van 7 tot 10 jaar en be reid ze voor op het echte zeil werk. Dat houdt in dat ze naast de uren die ze op vaste wal doorbrengen ook leren roeien en zeillessen krijgen. Scouting heeft de nieuwe speltak in het leven geroepen omdat bleek dat ook jonge kinderen graag vrije tijd op het water door brengen. In en om het clubhuis aan de Schiedamseweg konden ze zaterdagmorgen alvast een voorproefje krijgen van wat dat inhoudt. SCHIEDAM - Een 35-jarige vrouw is zaterdagmorgen in de Henri Polakstraat in haar buik gestoken met een mes. De vrouw werd omstreeks drie uur belaagd door een onbekende man, die haar om geld vroeg. Nadat de vrouw antwoordde dat ze geen geld bij zich had, stak de man plotseling met een mes in haar buik en ging er vandoor. Het slachtoffer, afkomstig uit Helle- voetsluis, is door de GGD over gebracht naar het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. De recherche stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Twee nog onbe kende mannen hebben donder dagavond een pizzeria aan de Rotterdamsedijk overvallen. Het tweetal kwam omstreeks kwart over tien de zaak binnen en be dreigde de drie aanwezige perso neelsleden met een groot mes. De werknemers werden gedwon gen de kassa leeg te maken en moesten ook hun telefoons afge ven. De overvallers zijn wegge lopen in de richting van de Sin gel. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Het ziet er naar uit dat vanavond in de kantine van volkstuinen- complex De Vijfsluizen har de noten worden gekraakt. Aanleiding voor deze in al- lerhaast belegde algemene vergadering is de onhoud bare toestand tussen het be stuur en de inmiddels ge schorste voorzitter Gerard de Winter. Volkstuinvereni ging De Vijfsluizen telt 360 leden en de belangstelling voor de vergadering - zo verwacht men - zal groot zijn. Er zijn extra parkeer plaatsen beschikbaar en de avond staat onderleiding van een onafhankelijke ju rist van de Landelijke Volkstuindersbond. De vraagtekens die voorzitter Gerard de Winter zette bij de naar zijn mening ondoorzichtige handelwijze van het bestuur re sulteerde kortgeleden in zijn schorsing. De Winter: "Het be stuur van De Vijfsluizen zocht via de Landelijke Vereniging van Volkstuinders naar een onafhan kelijke bemiddelaar. Ik kon daar alleen mee akkoord gaan als ik als voorzitter werd geaccepteerd. Dat viel niet in goede aarde bij het bestuur van de Vijfsluizen en de bemiddelingspoging kwam zelfs niet opgang. Kort daarop kreeg ik een brief met de mede deling dat ik geschorst was als voorzitter en dat er een bijzonde re algemene ledenvergadering was uitgeschreven.' De geschor ste voorzitter zegt uit te kijken naar de vergadering van van avond. "Ik wil me graag verdedi- \\W t ii ï<i/ tl gen en weet dat er een paar hon derd leden aan mijn kant staan." Volgens Gerard de Winter wordt bij De Vijfsluizen veel achter ge sloten deuren afgehandeld. "Bui ten mij om gebeuren dingen die niet in den haak zijn. Dat ik geen inzage krijg in de post die bij het secretariaat van de vereniging binnenkomt is daar een klein SCHIEDAM - In Bibliotheek Stadserf is tot 1 maart een aantal bijzondere portretten te zien: foto's van gegrimeerde modellen. De modellen zijn gegrimeerd door Melissa v.d. Bos (Schiedam) en Mirjam Boomert (Vlaardingen). Het duo deelt een aantal gemeenschappelijke hobby's. Naast grimeren zijn dat fotograferen en rommelmarkten bezoe ken. Vooral deze laatste hobby heeft er toe geleid dat er in de loop der jaren een bonte verzameling van kleding en allerhande mate riaal is ontstaan. Deze verzameling is gebruikt om gefotografeer de portretten van een bijpassende lijst te voorzien. Dit leverde zeer verrassende resultaten op. Een deel hiervan is tentoongesteld in Bibliotheek Stadserf. De expositie is te bezoeken tijdens openingstijden van de biblio theek. voorbeeld van. Leden zijn vaak eerder op de hoogte van bepaal de kwesties dan ik." Inkomsten "Nog ernstiger is het feit dat ik in jaarverslagen als het gaat om de financiële verantwoording nooit bedragen tegenkom die onder meer door kantineverkoop, tuin- winkels, sponsering, lotto, kla- verjasclub en activiteiten voor de jeugd, de kas van de vereniging spekken. Op vragen waar die in komsten blijven kreeg ik nooit antwoord. Nergens wordt dat geld verantwoord.' De Winter: "Ja natuurlijk heb ik daar naar gevraagd, maar ik krijg geen in zage in de boeken. Het is voor gekomen dat ik weigerde de no tulen van een vergadering te te kenen omdat belangrijke finan ciële kwesties daarin niet waren terug te vinden. De leden van het bestuur waren door mijn weige ring zo beledigd dat zij unaniem vertrokken. Het gaat om grote bedragen die in contant geld bin nenkomen en ik kan me voorstel len dat dit voor sommige mensen wel eens de reden kan zijn dat zij zo hechten aan hun bestuurs functie. Ik geef direct toe dat het voor mij giswerk blijft maar ik word soms wel erg achterdochtig als ik stuit op onverklaarbare za ken. Nogmaals ik kan niets be wijzen. Maar uitgaande van 'om gekeerde' bewijslast, daag ik het bestuur uit aan te tonen waar het geld blijft dat maandelijks bin nenstroomt." Gewapend De Winter ergert zich naar eigen zeggen ook buitengewoon aan de discriminatie van het bestuur bij de afgifte van tuinen. "Zwakke ren worden gepakt en mensen met een grote mond wordt geen haarbreed in de weg gelegd', zo is zijn ervaring. "Iemand van Turkse afkomst die zich in schrijft voor een tuin kijkt vooral naar de aanleg van een moestuin en naar een plek om te barbe cuen. Als je die mensen een pe perduur huisje aanbiedt trekken ze zich teleurgesteld terug. Aan de waarschuwing 'dat ze dan weer onder aan de wachtlijst ko men te staan' die er notabene he lemaal niet is, hebben zij natuur lijk niets. Er zijn tuinen genoeg dus waar heeft het bestuur het over!" De Winter overweegt een meldpunt Discriminatie op te zetten om zo klachten boven ta fel te krijgen en gedupeerden te helpen. De geschorste voorzitter is ervan op de hoogte dat het be stuur van de Vijfsluizen alle le den een brief heeft gestuurd die hem in een negatief daglicht zet. Voluit lachend: "Ik zou 's nachts gewapend en gekleed in een ca mouflagepak door het tuincom plex dwalen om de huisjes te be schermen. Hoe krijgen ze het verzonnen." SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag een 46-jarige Schie dammer aangehouden op ver denking van aanranding. De man had een twaalfjarige meisje on der haar kleding betast. Dat ge beurde in een zaak aan de Lange Kerkstraat. Een familielid van het meisje ging achter de man aan en alarmeerde de politie. Op de Dr. Kuyperlaan kon hij wor den aangehouden. Tijdens het verhoor heeft de Schiedammer de aanranding bekend. Hij is voor nader onderzoek ingeslo ten. SCHIEDAM - Bewoners van een woning aan de Nieuwe Maas straat in Schiedam kwamen za terdagmorgen tot de ontdekking dat ze ongewenst bezoek hadden gekregen. Onbekende hadden de voordeur geforceerd en een groot aantal kristallen beeldjes en een tinnen beeld weggeno men. Ook de 36-jarige eigenaar van een winkel aan de Broersvest was slachtoffer van een inbraak. De daders hadden hier eveneens de voordeur geforceerd om zich toegang te verschaffen. De buit bestond uit een aantal dart boards. SCHIEDAM - Drie jeugdige Schiedammers en een Vlaardin- ger moeten zich melden bij bu reau Halt omdat ze een brandje hebben gesticht. Getuigen had den gezien hoe het viertal vorige week woensdag een aantal recla mefolders in een prullenbak een speeltoestel in brand hadden ge stoken., Het gaat om twee broer tjes van 11 en 13 jaar en een 14- jarig meisje uit Schiedam en een 13 jarige jongen uit Vlaardingen. Ze werden vorige week woens dag door de politie in hun kraag gegrepen in de Valeriusstraat. SCHIEDAM - Het college van b en w is niet voornemens het fietspad op de Broersvest aan te passen. Het raadslid Henny de Groot (Leefbaar Schiedam) had voorgesteld om de fietsstrook net als andere fietspaden in de ge meente in een rode kleur uit te voeren om zodoende om een einde te maken aan de verwarrende verkeerssituatie. Doordat zowel fietspad, voetpad en iaad-en ioszones zijn uitgevoerd in grijs natuursteen kunnen ze moeilijk wor den onderscheiden. Gevolg is dat fietsers regelmatig hin der ondervinden van 'verdwaalde' voetgangers en gepar keerde auto's. Ook de fietsersbond loopt te hoop tegen de onduidelijke verkeerssituatie. Volgens hei college is het verven van het natuurstenen fietspad een slechte oplossing, die veel onderhoud vergt. Om misverstanden te voorkomen wordt overwogen om op regelmatige afstand fietsico- nen aan te brengen, waardoor het fietspad beter herkenbaar is. Het verzoek van De Groot om paaltjes te plaatsen bij het Gat van Bol- mers, om sluipverkeer naar Broersveld tegen te gaan, wordt wel ge honoreerd. De fietsersbond legde vorige week zaterdag een rode loper uit op de Broersvest om aandacht te vragen voor de problemen die twee- wielers na de opknapbeurt ondervinden. Regiovoorzitter Jan La- verman noemt de maatregel die het college nu voorstelt 'onvol doende' en pleit nog steeds voor asfalteren. "Rood verven heeft in derdaad geen zin want het doet niks af van de gladheid en de slech te fietskwaliteit van het wegdek. Natuursteen is gewoon geen ge schikt materiaal voor een fietspad, het is te glad en hobbelig. De ge meente had de situatie beter om kunnen draaien, namelijk het fiets pad van asfalt en de rijbaan van natuursteen. Dat zorgt ervoor dat de gemiddelde snelheid van het verkeer omlaag gaat en fietsers vei lig door kunnen rijden." Parkeerproblemen Ook het feit dat het fietspad regelmatig wordt geblokkeerd door ge parkeerde auto's, baart de fietsersbond zorgen. Volgens het college hebben de parkeerproblemen niet te maken met de inrichting van de straat. Door het hoogteverschil tussen fietspad en rijweg zou het volgens burgemeester en wethouders 'onlogisch' zijn dat bestuur ders hun voertuig ongemerkt op het fietspad zetten. Laverman: "We zijn zelf polshoogte gaan nemen. De laad en Ioszones zijn voor een vrachtwagenchauffeur nauwelijks te onderscheiden. Mogelijk werken de iconen tegen het foutparkeren maar ook daar zet ik vraagtekens bij." De verwachting dat de gemeente Schiedam aan de eis van de fiet- serbond zal voldoen zijn bij Laverman niet al te hoog gespannen. "Het komt relatief vaak voor dat gemeenten bij de aanleg van een fietspad te weinig rekening houden met functionaliteit. Als fietser- bond kijken we wel in een vroegtijdig stadium naar de zogenaam de inrichtingsplannen maar daar staan de materialen vaak nog niet op vermeld. Daar wordt je dus later mee geconfronteerd. Het is niet makkelijk voor een gemeente om vlak na een opknapbeurt, die een hoop geld heeft gekost, weer aanpassingen te maken. We hopen echter door onze protesten ook te bereiken dat een der gelijke fout niet nogmaals gemaakt wordt in Schiedam. NS1 Nieuwe HftStadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Aanvang 12.00 uur en 19.00 uur Kijk op: www.eur0pean5uperpull.nl DAT IS DUIDELIJK Mgr Nolcnslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 473 53 84 Foto; ROEL DIJKSTRA HI Volgens de Winter worden aspirant-leden weggestuurd terwijl er tuinen genoeg zijn. Foto; MIRJAM VAN DER HOEK/ ROEL DIJKSTRA Fietspad op de Broersvest. Foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1