4 Gemeente Schiedam U maakt de Keuze! a I U maakt de keuze! Vernieuwde Bibliotheek Noord weer open! Gesprek aan de Schie over integratie Onder nemei^order^^^^^^^ Nieuwsbrief Ruimte voor de Rivier Informatieavond TramPlus Met grof huisvuil kunt u twee kanten op www.schiedam.nl MM BplbED Met landelijke Invalidenparkeerkaart parkeren op vergunninghoudersplaatsen toegestaan WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 NS1-2 a» IpÉpTII Kom stemmen op dinsdag 11 maart Verkiezingen Provinciale Staten. Heeft u al een keuze gemaakt? Wilt u fietsend langs een kronkelend riviertje genieten van het veenweidegebied met drijvende kassen? Of kiest u juist voor een spannend avontuur op skates door een industrieel landschap? Een provincie besturen is keuzes maken. Om het u als Zuid-Hollander naar de zin te maken is een goed bestuur nodig. Op 11 maart maakt u de keuze voor een nieuw provinciaal bestuur door uw stem uit te brengen. Naar de stembus De provincie Ontmoet Partijen op de OpenDag Vurige debatten provincie holland Zuid Dinsdag 11 maart verkiezingen Provinciale py\ openbare biJ&Hothtek Vqt, De stichting Mentor biedt startende ondernemers advies op management-niveau Voor meer informatie: Het OndernemersioketStadswirikel Gemeente Schiedam (oio) 2465304 info@stichtingmentor.nl www.stichtingmentor. nj WET MILIEUBEHEER AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING KAPVERGUNNING Informatie Gemeente Schiedam op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 08, WOENSDAG 19 FEBRUARI 200 3 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Het provinciebestuur van Zuid-Holland wil rekening houden rnet alle wensen van haar inwoners. Maar de ene inwoner heeft andere wensen dan de ander. Daarom maakt het provinciebestuur keuzes. Met uw stem zegt u wat u belangrijk vindt in uw eigen omgeving: huizen, openbaar vervoer, windenergie, voorzieningen voor ouderen of gehandicapten of meer moge lijkheden voor cultuur en recreatie. Provinciale Staten van Zuid-Holland bepalen vervolgens welke wensen voor Zuid-Holland belangrijk zijn. Nederland kent drie niveaus van bestuur: de landelijke overheid (het rijk), de pro vincies en de gemeenten. Het rijk neemt veel beslissingen over grote uitgaven van het land. De provincie werkt veel onder werpen uit die het rijk heeft besloten. De gemeente doet veel dingen die mensen direct in hun omgeving merken. Daarom kennen mensen de gemeente beter dan de provincie. Maar het werk van het provin ciebestuur is net zo belangrijk. De provin cie gaat over het inpassen van wegen, hui zen en bedrijven in nieuwe en bestaande plannen. Ze is medebepaler wat er moet gebeuren met het water in Zuid-Holland, welk gebied natuur blijft en waar inwoners van de provincie kunnen wandelen of fiet sen. De bestuurders van de provincie zeg gen wat zij belangrijk vinden; daarna gaan de gemeenten in Zuid-Holland ermee aan de slag. U kunt stemmen op kandidaten van twin tig politieke partijen. Hun partijprogram ma's en kandida ten kunt u vinden op de website: www.zuid-hol- Iand.nl. Ook vindt u op de site een digitale program mavergelijking en kunt u meedoen met de stemwijzer. Zo kunt u testen bij welke partij uw stem het beste past. Op 8 maart 2003 bent u uit genodigd op de OpenDag van het Provinciehuis, Zuid-Holland- plein 1Hier ont moet u de politie ke partijen, kunt u meedoen aan het debat of aan een rondleiding. Brandende vragen en prangende kwesties. Tijdens de debatten is het uw kans lijsttrek kers van politieke partijen om antwoord te vragen. Grijp die kans! In vijf vurige debat ten heeft u de gelegenheid om politici aan de tand te voelen. Veilig of Voorkómen dinsdag 18 februari van 19.30 tot 22.00 uur in Marine Safety International (kop van Zuid) Natuur of Wegen woensdag 26 februari van 19.30 tot 22.00 uur Vliegveld Valkenburg Actie of Rust zaterdag 1 maart van 10.00 tot 13.00 uur recreatiecentrum de Staver iCHUÖAM Zelf of Samen zaterdag 8 maart van 14.00 tot 15.00 uur Provinciehuis Zuid-Holland, Zuid-Hof landplein 1 Ieder debat gaat over afwegingen waar het provinciebestuur mee te maken heeft. Meldt u aan voor de debatten via e-mail: verkiezinaeH2003@pzb.nlen kijk op de website voor meer informatie. Meer informatie Meer weten over de provinciale verkiezin gen? Of de activiteiten van de politieke partijen? Surf dan naar de website: www.zuid-hollmd. nl Een boekenbrievenbus, nieuwe kasten en presentatiemeubelen, nieuwe leestafels, gemakkelijke stoelen met leeslampen, een koffïeautomaat, vloerbedekking in ver schillende tinten, een klein theater...: wie de bibliotheek aan het Bachplein binnen loopt zal zijn ogen uitkijken! De afgelopen 6 weken is er keihard gewerkt om de inrichting van de bibliotheek volledig te vernieuwen. En het resultaat mag er zijn! Vooral het kleine theater met podium op de begane grond is een blikvanger! Hier kunnen bezoe kers terecht voor kleine voorstellingen, maar ook voor lezingen en andere bijeenkomsten. In maart zal er al volop gebruik van het podium gemaakt worden want maart 2003 is voor Bibliotheek Noord feestmaand. Gedurende de gehele maand zullen er voor verschillende groepen activiteiten worden georganiseerd om de herinrichting van de bibliotheek te vieren! Het feestprogramma volgt binnenkort! Op 7 maart a.s. organiseert de Openbare Bibliotheek Schiedam voor de derde keer een Gesprek aan de Schie. Onder het motto 'Multicultureel Schiedam: naast elkaar of samen?' zal er gedebatteerd worden over integratie in Schiedam. De opzet van de avond is geënt op het televisieprogramma "Het Lagerhuis". Onder leiding van het presentatieduo Köksal Aytemir en Marco Visscher wordt door des kundigen en bezoekers gediscussieerd over de betekenis van de multiculturele samenle ving in Schiedam. Medewerking wordt o.a. verleend door historicus Han van der Horst en Brahim Bourzik, Gemeenteraadslid van Groen Links (Rotterdam). De discussieavond wordt gehouden in Bibli otheek Stadserf, Stadserf 1 in Schiedam en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Houders van een landelijke Invalidenparkeerkaart mogen sinds kort in Schiedam binnen het vergunningengebied ook parkeren op parkeerplekken voor vergunning houders. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders onlangs besloten. De landelijke Invalidenparkeerkaart werkt daarmee in Schiedam binnen de parkeergebieden waar vergunningparkeren en gemengd parkeren (vergunning en betaald parkeren) geldt, hetzelfde als een vergunning. In gebieden waar alleen betaald parkeren geldt, moeten ook houders van een landelijke Invalidenparkeerkaart het normale parkeertarief betalen. Bij het parkeren op een vergunninghoudersplek moet de landelijke Invalidenparkeerkaart zichtbaar voor de voorruit van de auto gelegd worden. Van het project Ruimte voor de Rivier is het eerste nummer van de nieuwsbrief 'Rivierbreed verschenen. Het project moet zorgen voor veiligheid tegen de steeds groter wordende hoeveelheid water in onze grote rivieren, maar op een andere manier dan Nederlanders tot nu toe gewend zijn. i n het verleden werd veiligheid tegen overstromingen vergroot door dijken te verhogen. In het project Ruimte voor de Rivier zal, om de gewenste veiligheid te bereiken, worden .ezocht naar duurzame, ruimtelijke maatregelen, die gericht zijn op waterstandsdaling in de rivier. 'Rivierbreed' is speciaal bedoeld voor bewoners van het westelijk deel van ons Merengebied en is gratis af te halen bij de bibliotheek of het Gemeentelijk Informatiepunt 111 de Stadswinkel. Als u een exemplaar thuisgestuurd wenst te krijgen kunt u bellen met Bureau Benedenrivieren te Rotterdam: (010) 217 09 06. ^itieudienst Rijnrno Beschikking artikel 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de ver gunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrek king van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 20 februari 2001 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvan gen. Het gaat om een verzoek van Mammoet voor het intrekken van de op 3 september 1997 verleende vergunning voor de inrichting aan de Admiraal Trompstraat vlg. ong. te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten het verzoek om intrekken van de vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 19 februari 2003 tot en met 1 april 2003 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010 - 2468 621) kan in de bovengenoemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden, geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel.: (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.: (010) 246 86 21). Projectnummer: 406895 Een informatieavond georganiseerd over de werkzaamheden voor de TramPlus Schiedam- Vlaardingenlijn. De avond is bedoeld voor omwonenden van de bestaande trambaan tussen Sporthal Margriet en de keerlus in Woudhoek (en uiteraard ook voor overige geïnteresseer den). Later zullen nog twee bijeenkom sten worden gehouden, een bijeenkomst voor omwonenden van de trambaan door Nieuwland en een bijeenkomst voor omwonenden van het nieuwe TramPlus tracé over de Brederoweg naar Vlaardin- gen. Informatie over deze avonden volgt nog. Het project TramPlus gaat een nieuwe fase in. Na de inspraak in 1999 is gewerkt aan een verdere detaillering van het ontwerp. In opdracht van het projectbureau TramPlus Schiedam- Vlaardingenlijn is gekeken naar de werkzaamheden die aan de bestaande trambaan moeten worden uitgevoerd om de trambaan op TramPlusniveau te brengen. Volgende week wordt tijdens de informatie avond uitgebreid ingegaan op de werkzaam heden die aan de bestaande trambaan en haar omgeving zullen plaatsvinden tussen Sporthal Margriet en de keer lus van de tram in Woudhoek. Naast de aanpassingen aan de trambaan is ook gekeken naar een goede inpassing in de omgeving. Verder hebben de ontwikkelingen in de om geving van de trambaan ook niet stilgestaan. Deze ontwik kelingen hebben op sommige plekken geleid tot kleine aan passingen aan het ontwerp waarop in 1999 al inspraak heeft plaatsgevonden. De werkzaamheden zijn: Bouwen van perrons waar passagiers op de tram kunnen stappen. Aanpassen van verkeerslichten, waarbij de tram voorrang krijgt op het overige verkeer. Aanleggen van veilige looproutes naar het perron. Groen inrichten van de trambaan en haar naaste omgeving. Gereed maken van de trambaan voor de nieuwe tramtoestellen. De informatieavond op 27 februari wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. Het programma is: 19:30 uur 20:00 uur 20:05 uur 20:35 uur 21:00 uur 21:10 uur 21:40 uur 22:00 uur Ontvangst Welkom Pauze Vragenronde Verdere procedure Sluiting Voor het aanbieden van grof huisvuil kennen de inwoners van Schiedam twee mogelijkheden: zelf brengen naar het afvalbrengstation of als dat niet mogelijk is laten ophalen op afspraak door IRADO. Vele Schiedammers maken gebruik van het afvalbrengstatiop aan de Van Heekstraat. Helaas komt het vaak voor dat grof huisvuil zonder afspraak wordt buitengezet. Het huisvuil wordt zomaar op straat of bij/ in een verzamelcontainer geplaatst. Dit is gebleken uit een analyse van de klachtenregistratie. Zonder afspraak grof huisvuil buiten zetten leidt tot vervuiling van de buurt. Uiteraard wil IRADO deze vervuiling een halt toeroepen. Daarom willen wij u nogmaals wijzen op de regels voor het aanbieden van grof huisvuil. U kunt hierbij twee kanten op: U brengt zelf uw grof huisvuil naar het afvalbrengstation. De openingstijden van het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat zijn: - Maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.30 uur - Zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. U belt tijdig naar ons bedrijf, (010) 2621000, voor het maken van een afspraak. IRADO zorgt ervoor dat het grofvuil, sneller dan dat u tot nu toe gewend bent, wordt opgehaald. We spreken met u af dat u uw grof huisvuil op de met u afgesproken ophaaldag niet eerder dan 05.00 uur buitenzet. Verder moet u uw grof huisvuil niet naast een blokcontainer plaatsen en niet deponeren in de blokcontainers die bestemd zijn voor huisvuil zakken. Bij een geconstateerde overtreding maakt de Reinigingspolitie een proces-ver baal op. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000, www.onsgroep.nl Graaf Florisstraat 62 b Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het uitbreiden van de ope ningstijden van het horecabedrijf, te weten een gezondheidscentrum, gevestigd in het pand Graaf Florisstraat 62 B te Schiedam. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 07.00 tot 22.00 uur en zaterdag en zondag van 09.00 tot 17.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 19 februari 2003 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schrifte lijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgemeester van Schie dam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intrekking kapvergunning Warande 184 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken hierbij bekend dat de vergunning van 9 september 2002, kenmerk: 020074, voor het kappen van een aantal bomen op de locatie Warande 184 is ingetrokken. Belanghebbenden die het met dit besluit niet eens zijn kunnen hiertegen een bezwaar schrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na dag van publicatie van dit besluit worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Schiedam, t.a.v. de bezwaarschriftencommissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. J

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 2