KORTWEG Nationale titels Jongekrijg en Tekin Diamanten huwelijksdag ieuwe Look Nifiiwf Rrii R#B BOON Nieuws van de Hargahoeve SCHIEDAM Depressie de baas Hulp bij belastingaangifte Het Nieuwe Stadsblad er HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 8- 1440 Zondag 23 februari zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek BK- laanAVarande) diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92 voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. Meeting Cliff Richard The Shadows zondag in de Blauwe Brug, Bachplein 590 van 12 tot 19 uur, o.a. grand café met Cliff muziek voor info: tel. 4705412. In de Grote Kerk is 1 maart een inloopconcert om 15 uur met black gospel Choir Miracles, Woerden o.l.v. Rene v.d. Velden. Twee singer/songwriter/gitaris- ten, uit Amerika ChrisJones en uit eigen land Ad Vanderveen vrijdag te horen in grand café De Serre in zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759. Het tweetal brengt voor folkclub No Frontiers allerhande luister- muziek, van blues tot folk. Aan- a n g 20.00 uur, en tree 12,50 euro.Leden van No Frontiers betalen 10,00 euro. In de Liduinabasiliek (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering met als voor ganger pater L.v.d. Velden met medewerking van het Liduina- koor. In podium cafe De Graauwe Hengst donderdag: Frank Mad ison om 21.30 uur, vrijdag 6e voorronde popprijs Schiedam 21.00 uur, zaterdag Flip d' Switch 22.00 uur, zondag Op Zondag Kan Het Anders 21.30 uur, dinsdag jamsessie om 21.00 uur. Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, eucharis tieviering met Pater Leo de Jong O.P. en Pastor Tessica Dam. De samenzang is o.l.v. Jan Meisters. Zaterdag 17.00 uurviering met muzikale begeleiding. SCHIEDAM - Denise Jongekrijg en Dogan Tekin zijn in Den Haag Nederlands juniorenkampioen judo geworden. Voor Jongekrijg was het een kwestie van 'driemaal is scheepsrecht'. In 2001 was ze name lijk ziek en in 2002 kampte ze met een ernstige knieblessure, waar door ze niet verder kwam dan een vijfde plaats. In de Hofstad baande ze zich een weg naar de finale door in de kwart finale Annemieke Zeen via een yuko te verslaan en in de halve fina le moest Gerdien Kupers (met een ippon) er aan geloven. De finale te gen Marloes van Ballegooien was ongemeen spannend. Hoewel Jon gekrijg meer aanviel en eigenlijk een score verdiende eindigde het du el onbeslist en moest een 'golden score' de winnaar aanwijzen. De felle start van Van Ballegooien werd door de bij het Maassluise Ma- horokan trainende Jongekrijg goed opgevangen. Met een overname scoorde ze een yuko en pakte daarmee de titel. Het kampioenschap is een mooie opstap naar het Europees kampioenschap voor jeugd tot 20 jaar, dat later dit jaar in het Bosnische Sarajevo wordt gehouden. De finitief is haar uitzending echter nog niet, omdat ook Zeen en Van Ballegooien nog een kans maken. Denise Jongekrijg neemt op zater dag 15 maart wel deel aan het 'Belgium Open Ladies'. Weer verlies Brandersstad De hoogste teams van de tafeltennisvereniging Brandersstad hebben opnieuw fikse nederlagen geleden. De dames verloren van najaars kampioen DOV/Klaver Lelie (0-7)en de mannen gingen zaterdag eerst tegen FVT/De Keij (1-6) ten onder en zondag tegen De Treffers (2-5). Tegen het niet op volle sterkte spelende FVT/De Keij (kopman Segun Toriola ontbrak) werd de spreekwoordelijke eer gered door Je roen Bastiaansen, Hij versloeg Roy Visser, die opmerkelijk genoeg slechts drie games nodig had om Arjan Karbaat te verslaan. Een dag later ging Brandersstad ten onder tegen De Treffers. Bij 0-2 zorgde Arjan Karbaat met een zege voor de aansluiting. Veel hielp het niet, want de tegenstander mocht eerst de wedstrijdzege veilig stellen al vorens Jeroen Bastiaansen in een (spannende) laatste partij het twee de Schiedamse punt binnenhaalde. De Brandersstad-vrouwen moes ten het opnieuw stellen zonder de van een polsblessure herstellende Jolanda Waterreus. Patricia Zwartjens verving haar verdienstelijk. De enige gamewinst kwam op naam van Kim van der Poort, die in de openingspartij de derde game pakte(l 1-8). Het was het enige opmer kelijke Schiedamse wapenfeit. Van Veen wacht op tegenstander De Open Zuid-Nederlandse kampioenschappen hebben voor Mesa Sport niet datgene gebracht waarop gehoopt werd. Alleen Kim Cat- halina stond in Helmond in de finale. Stephan van Veen hoefde niet in actie te komen, omdat zijn tegenstander verstek liet gaan en Linda Sloots bokste niet, omdat haar opponent meldde nog niet in conditie te zijn. Clayton Seferina was (wegens ziekte) niet op gewicht, terwijl Mark Barter en Kiona Teeuw in de voorrondes sneuvelden. Cathalina trof in de finale de Oud-Beijerlandse Chantal Sloof. Deze startte fel, maar de conditioneel en technisch sterke Schiedamse ving de aanval len geroutineerd op. Haar zege is geen moment in gevaar geweest en ze won met 3-0. Mesa Sport meldt, dat het gaat proberen om de fina lepartijen van Van Veen en Sloots naar Schiedam te halen. Het pro gramma wordt avondvullend gemaakt door ook andere wedstrijdbok sers de gelegenheid te geven om hun krachten te meten. De jeugdige Selim lik maakte zijn ringdebuut en won van zijn leef tijdgenoot Overgaauw (BCVA uit Poortugaal). De Mesa Sport-jonge- ling bokste een technisch en tactische goede partij. Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - Het was maandag zestig jaar geleden dat het echtpaar Kalkhoven-Eijsberg elkaar het ja-woord gaf in Schiedam. De heer T. Kalkbergen is geboren op 18 september 1918 in Schiedam. In het da gelijks leven werkte hij als chef onderhoud gebouwendienst van ge meentewerken. Ook zijn vrouw S. Kalkhoven Eijsberg is een geboren Schiedamse (20 maart 1918). Ze hebben vijf kinderen, vijf kleinkin deren en 2 achterkleinkinderen. Burgemeester Scheeres kwam per soonlijk lane om het diamanten echtpaar te feliciteren. V BRILMODE Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier door: WIM SCHELBERG SCHIEDAM - Maandag wa ren de raad en het voltallig college bijeen in een extra raadsvergadering om zich te buigen over de door wethou der Theo Schoenmakers inge diende ontslagbrief. Formeel stapte hij op om redenen van gezondheid, gecombineerd met de spanningen die tussen hem en zijn fractie waren ont staan. De hoofdrolspeler van de avond - Theo Schoenma kers zelf - verliet al voor de tweede termijn van de verga dering het podium. Politieke berekening of niet: daarmee is in ieder geval een welles- nietes ontstaan tussen de woorden van Schoenmakers en het college en blijft de raad achter met een ongemakkelijk gevoel. Voor dat ongemakkelijk gevoel zorgde natuurlijk vooral het feit, dat de voormalig wethouder door het bezoeken van pornosites de laan zou zijn uitgestuurd en dat de diverse fracties dit - en ander nieuws - voornamelijk uit de lo kale en landelijke media verna men. De PvdA had gevraagd om de extra raadsvergadering, mede namens GroenLinks, SP, D'66 en AOV, om alle verhalen rond het ontslag nu eens duidelijk op een rijtje te krijgen. Maarten Groene (PvdA): "We moeten vermijden dat één onderwerp wekenlang de wandelgangen domineert. Want Schiedam wordt daarmee zeer ne gatief op de kaart gezet". Volgens Groene kwam het college steeds minder aan besturen toe. Boven dien wordt nu de vraag actueel, wie als Leefbaar-kandidaat het stokje van Theo Schoenmakers zal gaan overnemen. Moeite had Groene vooral met de manier waarop het college de raad geïn formeerd heeft over het gebeurde. Over die gang van zaken kon Hennie Hagen (GroenLinks) kort zijn: "Je schaamt je toch kapot dat Schiedam op deze manier de voorpagina's haalt? Bovendien is het schandalig dat ik alles wat ik weet uit de krant moet halen". Ook bleef Hagen met veel vragen zitten. Vooral vragen over hoe lang de problemen feitelijk al spelen - en of het onderzoek, dat door het college is ingesteld, wordt voortgezet nu de wethou der vertrokken is. "In ieder geval maakt het duidelijk dat een ge dragscode hard nodig is. Zowel in het college als in de raad", con- SCHIEDAM - Riagg Rijnmond Noord West start 24 maart de cursus 'Depressie de Baas', een praktische cursus voor 60 plus sers die last of hebben van som berheid of een gevoel van ner gens meer zin in hebben. Het gaat niet om een gespreksgroep of psychotherapie. Deelnemers leren in tien bijeenkomsten hoe ze zelf depressieve klachten kun nen overwinnen door beter te ontspannen, minder te piekeren en opkomen voor jezelf. Ook wordt aandacht besteed aan het omgaan met moeilijke situaties die depressiviteit in de hand wer ken. Ieder deelnemer ontvang een werkboek met huiswerkop drachten om deze op de eigen si tuatie toe te passen. Het is dus belangrijk dat deelnemers actief willen meedoen. De cursus be staat uit tien bijeenkomsten van 2 uur op maandagmiddag en wordt gegeven bij het Riagg aan de Westhavenkade in Vlaardin gen. Kosten 25 euro. Voor meer informatie of aanmelden: cur susleiders Elisabeth van Heinin gen of Paula de Ruiter, tel 010 4453 497. SCHIEDAM De Stichting Ou derenwerk NWN biedt oude ren uit Schiedam hulp bij het invullen van de belastingaan gifte. In twee van de diensten centra zijn hiervoor op bepaal de tijden deskundige vrijwilli gers aanwezig, die kosteloos advies geven. De belasting spreekuren van de Stichting Ouderenwerk NWN worden gehouden in: Ddienstencen- trum de Woudhoek, Heij er- mansplein 35, elke maandag morgen. Wel eerst afspraak maken, tel. (010) 470 95 55. En dienstencentrum de 4 Mo lens, Nieuwe Damlaan 766, op vrijdag 14, 21 en 28 maart, voor afspraak tel. (010) 470 55 00. SCHIEDAM Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierasiel de Harga hoeve in de schijnwerpers. Deze week is dat Mika en Barrel. Ze zitten in de dierenopvang te wachten op hun baas. De mede werkers van de Hargahoeve laten de 'vondelingen' zelf aan het woord: Dibbus Met mijn elf jaar ben ik 'een heer op leeftijd'. Met kinderen kan ik goed overweg en ook een hond duld ik in de buurt. Binnen wonen is geen bezwaar, al maak ik graag af en toe een wandelin getje. Ik vind het goed om af en toe lekker te kroelen als ik daar na weer languit op de venster bank mag liggen. Wie heeft nog een plekje voor deze zwart-witte gecastreerde kater. Jinks Mijn naam is Jinks en ik ben een kruising bouvier van anderhalf jaar. Sinds 23 november vorig jaar woon ik in de Hargahoeve. Dat komt zo. Een week eerder liep ik een aardig stel tegen het lijf op de Parkweg, die me mee nam naar huis. Het probleem was dat ik mijn tanden in het interieur zette, elke keer als ze deur uitgingen. Mijn nieuwe baas moet dus wel goed met jonge honden om kunnen gaan en me deze streken afleren. Mijn verzorgers kunnen niet zeg gen of ik al dan niet met kleine kinderen en katten om kan gaan. Wie laat zich niet ontmoedigen en biedt deze puber een goed huis. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag tussen 11 - 12 uur en tussen 13.30 - 16 uur. Zaterdag van 11-15 uur. Voor info over de dieren: tel. 4714151 en internetsite www.hargahoe- ve.nl BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) zond een schrijven retour waarin gevraagd werd om 'onweerleg baar en overtuigend bewijs' voor deze 'ernstige beschuldiging'. Als dat bewijs niet zou komen van de zijde van het college, zou den in ieder geval vier fractiele den het vertrouwen in datzelfde college opzeggen. Daarmee kwam ook de coalitie en dus het hele college onder druk te staan. Crisis De bemiddelingspogingen van Schoenmakers leken effect te sor teren, want Leefbaar Schiedam en de wethouder konden op ne gen februari melden dat ze er uit waren. Daarmee was de crisis voor het voltallig college en de coalitie bezworen, maar blééf het probleem rond De Jong, aange zien Leefbaar Schiedam niets van de eerdere verzoeken richting het college introk. Dus werd een eer der opgesteld antwoord, dat mede als gevolg van de extra door Schoenmakers gevraagde tijd, niet direct was verzonden, alsnog richting Leefbaar Schiedam ge stuurd. Volgens Scheeres was er immers geen enkele reden om iets terug te nemen van dé eerste brief van het college: die was geba seerd op informatie verstrekt door Schoenmakers zelf en daar aan twijfelde het college niet. Scheeres: 'Wij zijn niet zomaar een postzegelclubje; wij zijn b en w'. Maar daarmee bestond terde ge het risico, zo vond raadslid Marcel Houtkamp, dat de bemid delingspoging van Schoenmakers achteraf alsnog de grond werd in geboord. Hij moest immers met hetzelfde nieuws waarover eerder al ruzie was ontstaan, opnieuw naar de fractie. En alsof dat nog niet genoeg was, deelde het colle ge Schoenmakers dezelfde mid dag mede, dat er een onderzoek liep naar het internetgebruik op zijn computers in de bestuurs- vleugel. Een paar uur later diende de wethouder zijn ontslag in. De crisis zoals die bestaat tussen col lege en de vier Leefbaar-fractiele den lijkt feitelijk te zijn blijven bestaan. Boevenbehandeling Schoenmakers zelf ging opnieuw fel in verweer tegen de hele gang van zaken. Maar ook hij oogde zichtbaar aangeslagen en ver moeid door het gebeurde. Het viel hem, zo meldde hij, moeilijk de laatste keer in de raad te staan. Schoenmakers mag naar eigen zeggen zijn kamer niet eens meer in. "Een dergelijke boevenbehan deling begrijp ik niet. Het college gaat ondanks de collegialiteit waarin ik mij tot woensdag mocht verheugen, om met de feiten als of de raad al besloten heeft." De conclusies waren al getrokken volgens Schoenmakers. Behalve richting college ging er een aan val richting delen van het ambte narenapparaat. Schoenmakers: "Vanuit de orga nisatie werd me al eens gemeld dat er intern aan mijn poten werd gezaagd, maar je kunt op zo'n moment niets met die medede ling". Vooral met de afdeling ICT lag Schoenmakers regelmatig in de clinch, hetgeen wethouder Ha- bermehl kon bevestigen. Hij dis tantieerde zich echter van de be schuldiging van Schoenmakers, dat er van die zijde sprake zou zijn van vuil spel. "Maar de kie zer is nu de verliezer", aldus Schoenmakers. "Ik ben onthutst door de beschuldigingen. Het be zoeken van sex-sites is voor mij volledig out of character. Al reali seer ik me dat ik me nu in de rij plaats van zelfverklaarde droogk loten. Het zij zo", aldus Schoen makers. "Ik heb aan mijn ontslag brief nog een politieke wending gegeven omdat ik daarmee kan leven". Met de beschuldigingen zoals die nu bestaan, kan Schoen makers dat niet. 'Ik was na de on derhandelingen met de fractie aan het eind van mijn Latijn. Vervol gens word ik geconfronteerd met een college dat de resultaten van die bemiddeling niet voldoende acht'. Schoenmakers heeft er bij het college op aangedrongen, de nieuwe brief niet te schrijven. Vervolgens werd hij geconfron teerd met de beschuldigingen en het lopende onderzoek. "Ik ben hiervan nooit eerder op de hoogte gebracht. Sterker nog: er zijn al tijd andere argumenten geweest om de problemen met mijn com puters te verklaren."Schoenma- kers heeft maar één conclusie: hij moest vallen. Verslagenheid bij wethouder Schoenmakers en burgemeester Scheeres Tel. (010)4455599 (010) 4699.444 cludeerde Hagen. Marcel Houtkamp (D'66) en Ca- telijne de Groot (AOV) uitten vooral bezorgdheid over de ma nier waarop alles gegaan was. De Groots "Er is veel meer aan de hand" deed nauwelijks onder voor het "Heeft het college Schoenmakers naar een vrijwillig ontslag geduwd" van Houtkamp. Voor Houtkamp stond het wel buiten kijf dat Schoenmakers een 'garantie voor mislukking' zou zijn geweest. "Als wethouder heb ik hem nooit goed gevonden", meldde hij, "Gaandeweg werd hij narriger en stootte hij meer men sen van zich af." Aangeslagen Een duidelijk aangeslagen burge meester Scheeres mocht namens het college als eerste het woord voeren. Om verwarring met zijn gebruikelijke rol als voorzitter van de raad te voorkomen, had Engeline van Collenburg (VVD) die taak op zich genomen. Zelfs na het harder zetten van de ge luidsinstallatie was hij door vele toehoorders in de zaal nauwelijks verstaanbaar. Hij verviel op som mige punten ronduit in gemom pel, toen hij de raad de college versie van het gebeurde voorleg de. Ook het college vindt de gang van zaken diep treurig - ook voor Schoenmakers zelf. Maar er is nooit een reden geweest om van Theo Schoenmakers af te willen, verzekerde Scheeres. "De per soonlijke en collegiale verhou dingen waren goed". Dat was ook wat de andere collegeleden - Schoenmakers uitgezonderd - de raad konden mededelen. Daar mee lijkt het verhaal een ongeluk kige samenloop van diverse om standigheden. De relatie van Schoenmakers met zowel het col lege als met de eigen fractie was onder druk komen te staan na het schandaal rond het 'lekken' van vertrouwelijke informatie door één van de fractieleden van Leef baar Schiedam, Erik de Jong. Schoenmakers deed daarover in het college mededeling, hetgeen resulteerde in een schrijven van het college richting de fractie, waarin om opheldering werd ge vraagd over het gedrag van het raadslid. Leefbaar Schiedam Foto: ROEL DIJKSTRA DOLCE GABBANA HUGO BOSS CALVIN KLEIN ESCADA CHOPARD www.brilmoderohboon.nl Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Onduidelijkheid over ontslag wethouder Schoenmakers blij ft Foto: ROEL DIJKSTRA Luegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3