Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Mercedes-Benz E-Klasse Combi: flatteus, flexibel, functioneel Inruil voordeel tijdens Skoda Taxatiedagen Oldtimers in Veemarkt Utrecht Importeur maakt aan vooravond AutoRAIprijzen bekend Peugeot 607 Pescarolo te zien in Peugeot Experience Aantal verkeersdoden kan met tweederde omlaag Overheidsuitgaven auto blijven achter bij de trein Jaguar winst en verlies in 2002 WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 NS1-7 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 rubriek over mensen in de autobranche Het weekend van 22 en 23 februari wordt een hoogtepunt voor de liefhebbers van ou de voertuigen. De Utrechtse Veemarkthal len zijn dan afgeladen met honderden an tieke auto's en heel veel stands. De beurs is volgeboekt en er geldt inmiddels een wachtlijst. Het profiel van de Vehikel beur zen is al ruim 20 jaar onveranderd: honder den auto's en daaromheen meer dan 300 stands met onderdelen, miniaturen, docu mentatie en andere aan oldtimers gerela teerde spullen. Stands van merkenclubs met informatie en him mooiste voertuigen. Na de verhuizing naar de Veemarkt ontstond er voor Vehikel een ruimteprobleem omdat de Veemarkt 'maar' 16.000 vierkante meter groot is. Om die reden heeft de Vehikelor ganisatie besloten om de Vooij aars vehikel te splitsen in een vier- en een tweewielerge- deelte. Op 22-23 februari zijn de auto's aan de beurt, twee weken later de motoren. Ve hikel heeft ook een primeur. De Burton is een exclusieve en elegante zelfbouw auto (kitcar) op basis van de fameuze 'lelijke Eend', de 2CV Openingstijden zijn 10.00 - 17.00 uur, entree bedraagt 10 euro. Voor meer informatie bellen met 030 - 225 8262, of zie www.vehikel.com. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 door WILLEM VAN DEN ELSKAMP Mercedes-Benz lanceerde precies een jaar geleden zijn verregaand ver nieuwde E-Klasse. Kenners weten dan dat er ook een stationcar-versie in het vat zit. Deze nieuwe E-Klasse Combi staat vanaf maart 2003 bij de dealers. Belangrijkste aspect is zijn natuurlijk zijn variabele interieur met een maxi mum laadcapaciteit van 1.950 liter (bijna twee 'kuub'). Daarnaast ken merkt de E-Klasse Combi zich door diverse high-tech noviteiten. Geavanceerde techniek, oogstrelend design, een uitgebreide standaarduitrusting en een in genieus interieur zijn enkele eigenschappen van de nieuwe E-Klasse combi, die op de Au toRAI 2003 voor 't eerst in ons land te zien was. Uiteraard borduurt de nieuwe Combi voort op het succes van het voorgaande com bimodel. Met een productietotaal van ruim 266.000 exemplaren in zeven jaar tijd was dit één van de bestverkochte stationwagons in zijn segment ter wereld. Net als de vorig jaar verschenen E-Klasse Se dan, brengt de kersverse Combi exclusieve technologie van het hoogste niveau. Zo laat het uitrustingspakket van de combi zich lezen als een opsomming van mijlpalen uit de au tomobielhistorie, met onder meer Sensotro- nic Brake Controle (SBC). Dit elektrohy- draulische remsysteem omvat nu gemaks functies, zoals SBC hold en SBC stop. Ook een luchtgeveerde achterwielophanging met niveauregeling, adaptieve airbags voorin, tweetraps gordelspanningbegrenzers en grote window-airbags maken deel uit van de uitge breide standaarduitrusting van de nieuwko mer. En hiermee zijn dan nog slechts enkele van de ruim twintig noviteiten genoemd uit het basispakket van de E-Klasse Combi. An dere hoogwaardige systemen, die als optie le verbaar zijn in de nieuwe stationwagon, zijn de Airmatic CD luchtvering, het Comand be dieningsysteem met DVD-speler, de Ther- motronic met automatische vierzöne aircon ditioning plus de dynamische 'multi-contour' stoel die zich automatisch aanpast aan de ac tuele rij-omstandigheden. Belangrijk nieuws in de E-Klasse combi zijn ook bi-xenon koplampen met actieve boch tenverlichting. Hierbij draait de lichtbundel mee met de bocht, zodat de bestuurder in bochten een veel beter zicht heeft. Nog zo'n handige-verstandige functie is de hydraulisch bedienbare Easy-Pack vijfde deur (achter klep), die met één druk op de knop geopend of gesloten kan worden. Met het Easy-Pack systeem beantwoordt Mercedes-Benz de vraag naar vernuftig laadmanagement. Dank zij diverse detailverbeteringen worden de veelzijdigheid, bruikbaarheid en veiligheid van de nieuwe combi aanzienlijk vergroot. Typerend voor Easy-Pack is de nieuw ont wikkelde, in asymmetrische delen neerklap- bare achterbank. Met enkele simpele hande lingen kun je deze kantelbank naar voren klappen, zodat een grote vlakke laadvloer ontstaat. Afhankelijk van de stand van de achterzittingen varieert het laadvolume van 690 tot 1.950 liter. Wanneer ook de opberg ruimte in de uitsparingen van het reservewiel wordt benut, kan de nieuwe E-Klasse Combi maximaal 90 liter (circa 15 procent) méér vervoeren dan zijn voorganger. Als optie is verder leverbaar de hydraulisch bedienbare Easy Pack bagagevloer. Deze kan met één druk op de knop 40 cm verschuiven om het in- en uitladen van zware voorwerpen te vergemakkelijken. Mercedes-Benz heeft ook een speciale Easy-Pack bevestigingsset (Fixkit) ontwikkeld. Hiermee kan het baga gecompartiment naar wens worden afge scheiden. Tevens kan hiermee de lading vei lig worden vastgezet. De kit bestaat uit teles coopstangen, een oprolbare gordel, vier vast- zetogen en verschuifbare bevestigingsele menten, die op twee aluminium rails kunnen worden vast geklikt. Dankzij het royale ruim teaanbod en de ingenieuze gebruiksmogelijk heden, kan de nieuwe E-Klasse Combi zon der problemen voor een groot aantal uiteen lopende vervoerstaken worden ingezet. Hij is een ideale reisgezel, zowel zakelijk als privé. Zijn laadvermogen bedraagt 575 kg. Met zijn lengte van 485,0 cm is de E-Klasse combi 3,2 cm langer dan de sedanversie. Dit is een ge volg van de grotere achteroverhang. De wiel basis bleef met 285,4 cm, vergeleken met de huidige sedanversie, onveranderd. Vergeleken met zijn voorganger is de nieuwe Combi 1,1 cm langer en 2,3 cm breder. Zijn wielbasis is met 2,1 cm gegroeid. Aan de vooravond van AutoRAI 2003, waar de E-Klasse Combi zijn Nederlandse pu- blieksdebuut beleefde, maakte importeur Mercedes-Benz Nederland alvast de prijzen bekend. Afhankelijk van de motorversie (er is keus uit zes krachtbronnen), uitvoeringsde tails en luxe gradaties gelden voor de nieuwe E-Klasse Combi prijzen van 52.100 tot 66.400 euro. De fraaie conceptcar Peugeot 607 Pescarolo die in september nog te zien was op de Mondial de 1'Automobile te Parijs, is vanaf heden voorlopig te bewonderen in het productinformatie- en ad viescentrum 'Peugeot Experien ce' aan de snelweg A2 te Breuke- len. De 607 Pescarolo is geba seerd op Peugeot's vlaggenschip. Echter de luchtinlaat in de voor bumper is aanzienlijk vergroot, de schermen werden 25 mm uit geklopt en de voorzijde is 25 mm lager gelegd. Hierdoor ziet de li mousine er ineens bijzonder ge spierd uit. Het beeld van een bij zondere 'voiture' wordt nog ver sterkt door de fraaie lijst op de flanken. Aan de achterzijde valt de robijnrode kleur van de helde re delen van de verlichtingsele menten op. Beide eindstukken van de uitlaat zijn op een estheti sche wijze met elkaar verbonden en de auto is voorzien van 19"- spaakvelgen. De donkerpaarse 607 Pescarolo staat op 245/45 R19 grote Mi- chelins. Vooralsnog zijn er geen productieplannen voor de 607 Pescarolo. Wel zullen er in de na bije toekomst op dieselgebied een aantal toevoegingen in het 607-gamma komen, waarbij het imago van de Pescarolo concept car zeker van pas zal komen. Skoda-dealer Autobedrijf J. van der Voorde B.V organiseert van 5 tot en met 7 maart de Skoda Taxatiedagen. Tijdens deze dagen draait al les om het inruilen van tweedehands auto's voor een nieuwe of jonge Skoda-occasion. Omdat veel autorijders eigenlijk graag willen weten wat ze voor hun auto terug kunnen krijgen, maar meestal niet naar een dealer gaan, organiseert Autobedrijf J. van der Voorde in Vlaardingen de Taxatiedagen. Iedereen die langskomt kan een aantrekkelijk inruil- aanbod tegemoet zien en bovendien een Skoda Taxatiepakket in ont vangst nemen. Het is een tijdelijke actie waarmee de Skoda-dealer het iedereen gemakkelijk wil maken om eens langs te komen. Er staat een heel team van medewerkers klaar om de auto's te taxeren en om men sen te woord te staan in de showroom. Een afspraak maken, is niet no dig. Bij Autobedrijf J. van der Voorde staan de nieuwste modellen van Skoda klaar, inclusief de meest recente, de Superb. Voorts is er ook ruime keuze in jonge Skoda's, oftewel Garant Occasions. De bezoe kers kunnen vanzelfsprekend een uitgebreide proefrit maken. Jaarlijks vallen er in het Nederlandse ver keer ruim duizend doden te betreuren. Dit aantal zou, als het aan de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid ligt (SWOV) 700 personen minder kunnen zijn. Voorwaarde is wel dat alle verkeers- voornemens van de overheid en de ver keersveiligheidsorganisaties worden uitge voerd, in combinatie met een aanvullend pakket maatregelen. Volgens de SWOV kunnen hierdoor de kosten van verkeerson gevallen die nu circa acht miljard euro per jaar bedragen met ongeveer tweederde da len. De SWOV stelt voor, het tempo waar in het wegennet 'duurzaam veilig' wordt gemaakt te verhogen, vergeleken met de plannen van de overheid. Verder zou er een plan van aanpak moeten komen om het aantal snelheidsovertredingen drastisch in te dammen. Hierbij tekent de SWOV aan dat de huidige snelheidslimieten nog eens tegen het licht moeten worden gehouden. Sinds 1995 is het aantal kilometers snel- en autoweg in ons land vrijwel niet noemens waardig toegenomen. Jaarlijks wordt onge veer 1,5 miljard euro in het vaderlandse rijkswegennet geïnvesteerd. Daarnaast steekt de overheid jaarlijks een kleine mil jard euro in railwegen. Het autoverkeer is op jaarbasis echter verantwoordelijk voor ruim 135 miljard afgelegde reizigerskilo meters, terwijl het openbaar vervoer goed is voor slechts zo'n 23 miljard kilometers. Omgerekend betekent dit dat de rijksover heid ongeveer 9,90 euro uitgeeft voor elke duizend per auto aflegde kilometer tegen over circa 42 euro voor iedere duizend ki lometer die per trein wordt afgelegd. Bij deze berekening is geen rekening gehou den met de belastingsinkomsten die het wegverkeer jaarlijks opbrengt. Per jaar gaat het daarbij om een bedrag van zo'n 15 mil jard euro, Na negen maanden 2002 waren er wereld wijd al meer nieuwe Jaguars verkocht dan in heel 2001, namelijk ruim 100.000. Toch vertelde Ford-topman Nick Scheele bij de introductie van de nieuwe XJ dat Jaguar Cars Ltd over 2002 een substantieel verlies van zo'n 500 miljoen dollar zal lijden. Dit heeft te maken met de langere aanlooptijd van de ingewikkelde productie van de alu minium carrosserie van de nieuwe XJ. Hierdoor was de auto niet leverbaar in 2002, zoals oorspronkelijk de bedoeling was. De geplande inkomsten hiervan wor den derhalve ook gemist. De inmiddels fraai gevulde orderportefeuille voor de nieuwe XJ en de aantrekkingskracht van de Jaguars X-Type, S-Type en XK kunnen in 2003 de geleden verliezen van 2002 hope lijk goed maken. Nissan heeftdePa.ro! GR in het nieuw gestoken. Technisch is de 4x4 nog even geavanceerd was. Het uiterlijk is gemoderniseerd De styling van onder meer bumper, de grille en de koplampen wetd fijn geslepen. Meer dan ooit heef de Patrol GR een voorkomen dat bij zijn prestaties past. stoer, doelmatig en luxueus. Zowel de buiten- als de binnenkant van de Patrol GR is door de Nissan designers stevig onder handen genomen. Den,ou we Patrol OR heeft nu eigentijdse koplampen a ter helder glas. Ook de grille is licht gewijzigd- De voorbumper en plootlijsten kregen eveneens een ander design. Het resultaat van deze subtiele in grepen is een nog robuuster ogende voorzijde. Daarnaast beschik, de Patrol GR voorman over modern uitziende achterlichtunits en een extra so- lide hoes voor het reservewiel. In het inten- eur is een nieuw stuurwiel te vin den. Ook de middenconsole weri anders vormgegeven. De ver nieuwde Patrol GR is lever baar in de uitvoeringen Com fort, Luxury en Elegance. Nieuwe HikStadsblad MM nwerpe

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7