IN KRANT Kl m #ar«ötaura^ A jf m IKEA Delft is zondag a.s. open! Jeugdland dit jaar in teken van avontuur ^5^. Wegener huls-aan-hulskranten Wijkservicepunt Groenoord geopend ■F" Cët.1862 Havanna) Vrijdag 21 februari openen wij onze deuren!! n Protest tegen verdwijnen lijn 54 Pintilie gaat weer naar Roemenië Inzameling oud-papier moet beter Bibliotheek Noord weer open DONDERDAG 20 FEBRUARI 2003, JAARGANG 55 Nr. 8 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De beste taxaties! Gevraagd woningen TOTALE OPLAGE: Marjan Berk leest voor in de bieb Jenever met appelsmaak voor in het museum Zeewater van slechte kwaliteit HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Arclinea SCHIEDAM - Bewonersvereni ging Schiedam Oost heeft ruim vijfhonderd handtekeningen op gehaald van bewoners die protes teren tegen het feit dat buslijn 54 niet meer door de PKO-laan en Boerhaavelaan rijdt. De protes ten zijn vooral afkomstig van be woners van de twee seniorenflats op het Boerhaaveplein en de ge bruikers van clubhuis Oost. Van avond (donderdag) worden de handtekeningen overhandigd aan de commissie verkeer en vervoer van de gemeente Schiedam. Initiatief tot de actie werd geno men door mevrouw Groenheijde, bewoner van een van de senio renflats. Ze wees er bij de bewonersver eniging op dat de gemiddelde leeftijd in de flats boven de ze ventig jaar ligt en veel mensen gebruik maakte van de bushalte voor de deur om naar het station, hoofdpostkantoor of ziekenhuis te gaan. Bewoners moeten nu naar de Rotterdamsedijk lopen en daar de tram 1 te nemen naar de Koemarkt, waar ze alsnog op lijn 54 over kunnen stappen. "Vroeger waren ze in twee minu ten op het station, nu doe je daar zo'n twintig minuten over. Nog afgezien van het ongemak dat die mensen eerst een stuk moe ten lopen.", aldus Henk van der Velden van de bewonersvereni ging. Bijna alle bewoners van de flat hebben hun handtekening gezet. Ook clubhuis oost is volgens de bewonersorganisatie getroffen omdat veel inwoners van andere wijken hier cursussen kwamen volgen. Door het verdwijnen van de buslijn in het clubhuis niet goed bereikbaar meer. "Het is belachelijk dat de gemeente eerst een dure voorziening neerzet en de RET er vervolgens voor zogt dat 'ie in onbruik raakt", aldus Van der Velden. De Bewonersvereniging Schie dam Oost heeft bij de RET schriftelijk protest aangetekend tegen het opheffen van de haltes. Die beroept zich volgens de be wonersvereniging echter op het feit dat de maatregel voldoet aan de wettelijke eisen ten aanzien van het openbaar vervoer. De be wonersvereniging hoopt dat de gemeente alles in het werk stelt om de bus weer door de wijk te laten rijden. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Wijkservicepunt Groe noord aan het Bart Ver- hallenplein is vorige week donderdag offi cieel geopend. Nadat be woners de gelegenheid hadden gekregen om een kijkje te nemen in het nieuwe on derkomen, kwam wethouder H.J. Haber- mehl de officiële openingshandeling ver richten. Het wijkservicepunt - dat tijde lijk was gehuisvest aan het Bachplein - biedt onderdak aan het wijkserviceteam en wijkonderhoudsploeg (wop). De vei ligheidsassistenten en onderhoudsmede werkers van het serviceteam leveren een belangrijke bijdrage om de wijk Groe noord en het Beatrixpark schoon, heel, veilig en sociaal te houden. Sinds kort is het Wijkservicepunt telefonisch bereik baar onder nummer (OIO) 4492146. Ope ningstijden maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het eerste grote transport naar armlastige dorpen en instelling in Roemenië van de Stichting Pintilie dit jaar ver trekt, als er geen kink in de kabel komt, in de derde week van maart. Afgelegen dorpen zullen, als de wegen begaanbaar zijn, door Els en Paul Bosch van de stichting worden bezocht. Ook staan bezoeken op het program ma aan een bejaardeninstelling, een kindertehuis en een zieken huis. Goed draagbare gewassen kle ding, schoenen, dekens, lakens, handdoeken, toilet- en schoon makenartikelen en andere spul len die het leven van de arme be volking enigszins kunnen ver lichten, zijn welkom. Ook wordt in de vrachtwagen ruimte vrijgehouden voor goed werken de geisers en kachels. Voor het afleveren van artikelen eerst even een telefoontje naar 473 45 80. Helaas is het busje dat eind vorig jaar werd gestolen nog altijd spoorloos, zodat op halen van spullen alleen moge lijk is op dagen dat de Stichting Pintilie een bus kan lenen. door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Onlangs viel op ieder adres de jaarlijkse nota van het Hoogheemraadschap van Delfland in de bus. De hoogte van deze rekening voor afvalverwerking loopt met het jaar op. Nu betaalt een alleenwonende 56,65 euro en een meerpersoons- huishouden driemaal dit bedrag per jaar. Als het milieubewustzijn bij inwo ners niet verder toeneemt - huishoudelijk afval schei den bij de bron - stijgen deze bedragen in de toe komst onherroepelijk. Milieubewustzijn en recycling zijn voor de meeste Schiedam mers belangrijke argumenten om huishoudelijk afval te scheiden. Gemakzucht is het belangrijkste motief om dat niet te doen. De gang naar de glasbak lijkt, ook landelijk voor 84 procent van de burgers zo langzamerhand nor maal, maar als het om karton en papier gaat is men minder mi lieubewust. Uit NIPO onderzoek blijkt dat consumenten een te rooskleurig beeld hebben van zichzelf als het om milieuvriendelijk gedrag gaat. Gemiddeld is de inzame ling van papier en karton uit huishoudens te laag, slechts 36 procent belandt bij het oud-pa- SCHIEDAM - Een boeken- brievenbus, nieuwe kasten en presentatiemeubelen, nieuwe leestafels, gemakkelijke stoe len met leeslampen, een kof- fieautomaat, vloerbedekking in verschillehde tinten, een klein theater: wie de biblio theek aan het Bachplein bin nenloopt zal zijn ogen uitkij ken. De afgelopen 6 weken is hard gewerkt om de inrichting van de bibliotheek volledig te vernieuwen. En het resultaat mag er zijn. Vooral het kleine theater met podium op de be gane grond is een blikvanger. Hier kunnen bezoekers te recht voor kleine voorstellin gen, maar ook voor lezingen en andere bijeenkomsten. Om de heropening luister bij te zetten zal in maart volop gebruik van het podium wor den gemaakt. ZT m «is® :- m Éfey De A.A.P. eilandjes blijken positief te werken op de inzameling van gescheiden afval. pier. De afgelopen jaren vertoonde de oud-papieropbrengst in Schie dam een lichte stijging. Vorig jaar was daar echter geen sprake van. De totale hoeveelheid papier die werd aangeboden kelderde maar liefst met twintig procent. Volgens Jeffrey Steenes, beleids- adviseur afvalstoffen van Irado, heeft dit onder meer te maken met de economische terugval. "De kranten zijn wat dunner en bewoners krijgen minder folders in de brievenbus. Ondanks deze teruggang blijven wij een zwak ke opgaande lijn zien in het scheiden van afval. Een belang rijke rol hierin spelen de inmid dels door de gehele stad ge plaatste A.A.P eilandjes. Vooral het aanbod van glas is gigan tisch." De beleidsadviseur maakt duidelijk dat in 1999 14,6 kilo glas per inwoner in de glasbak verdween en dat dit vorig jaar al was opgelopen tot 21,3 kilo. "Dat is echt heel goed maar kan natuurlijk beter." Het inzamelen van oud-papier geeft een ander beeld. Steenes: 'De grens van wat haalbaar is nog lang niet bereikt. Uiteinde lijk moet het zo zijn dat per jaar per inwoner 89 kilo oud-papier wordt ingezameld. In 1999 was dat 74 kilo, in 2000 kregen we te maken met een grote terugval 43 kilo per burger en in ner bij een woning staat de meeste bewoners eerder bereid zijn daarin hun afval te depone ren. "Je moet het de burger mak kelijk maken. Nu belandt nog veel te veel papier tussen huis houdelijk afval." Irado heeft in verschillende laagbouw wijken mini containers geplaatst en dat blijkt goed te werken. "Dat levert ongeveer 80 kilo oud-papier per inwoner op." Voorts staan sinds kort bij alle basisscholen verzamelcontai- ners. Dit stimuleert ouders die hun kinderen naar school bren gen daar hun papier in te gooien en bovendien levert het de school extra inkomsten op. Overigens heeft Irado bij de gemeente een voorstel ingediend om de subsi die op de kiloprijs te verhogen. "Het is voor iedereen van belang dat er zo weinig mogelijk papier in huishoudelijk afval terecht komt. Want dat betekent dat de verwerkingstarieven van het af val naar beneden gaan en dat heeft weer gevolgen voor de hoogte van de afvalstoffen heffing", verklaart Steenes. "Inderdaad zal dat effect hebben voor de consument. Als de norm van 89 kilo wordt gehaald dan hoeft er minder afval te worden verbrand en daar heeft de burger financieel gezien absoluut profijt van." van 2002 was dat 44 kilo. In 2000 was de papierprijs zo hoog dat veel papierinzamelaars rechtst reeks naar de handelaren gingen.' A.A.P-en groot succes Uit ervaring weet Steenes dat hoe dichter een A.A.P of contai- Tegen inlevering van deze bon iedere 2e gast GRATIS eten!! Tevens organiseren wij een "Spectaculaire Flüeelpartv" met mooie Flügelprijzen Openingstijden: di. tot do. 11.00 tot 01.00 uur, vrij. za. 11.00 tot 02.00 uur, zo. 13.00 tot 01.00 uur Restaurant is geopend: 17.30 tot 22.00 uur Broersvest 9 Schiedam «Tel.: 06-14435215 JnM Jeugdland trok vorig jaar honderden kinderen. SCHIEDAM - De voorjaarsvakantie staat voor de deur en in Schiedam betekent dat automatisch het startschot van Jeugdland. Dit jaar staat het programma, waarvoor Pim Schenkelaars en Daphne Meijer van de dienst sport en recreatie wederom tekende, in het teken van avontuur. Tijdens twee grote evenementen op dinsdag 25 en don derdag 27 februari zal de spanning er zeker inzitten. Zo als ook bij eerdere edities het geval is, zijn de activiteiten gratis voor kinderen van 5 t/m 14 jaar Van tevoren opge ven is in sommige gevallen verplicht. 'Avontuur en Spektakel' luidt de titel van het groots opgezette jeugdevenement dat dinsdag 25 februari plaatsvindt in Sport en Evenementenhal Margriet. Durfals moeten zeker een kijkje nemen bij het Puenting. Hierbij wordt de deelnemer stevig vastgemaakt aan een touw waarna hij of zij zich achterover moeten laten vallen van een zes meter hoge toren. "Het doet een beetje denken aan bun- gyjumpen maar het grote verschil is dat je niet valt maar heen en weer wordt geslingerd", vertelt Pim Schenkelaars. Een andere ma nier om van de toren af te komen is een soort ontsnappingsglijbaan waar je met een flinke vaart van afraast. Aan ouders die bij het le zen van bovenstaande bezorgd de wenkbrouwen fronsen, deelt Pim mee: "Hoe spannend de avonturen ze ook mogen zijn, veiligheid staat natuurlijk voorop. Alle attracties zijn geschikt bevonden voor de hele doelgroep." Verder is er Ocean, een pretpaleis dat speciaal bedoeld is voor jongere kinderen. En anders is er genoeg lol te be leven op het avonturenparcours dat bestaat uit een ballenbak, won- derwiel en tal van luchtkussen. Ook worden er weer pannenkoeken gebakken en zijn er tal van doe-activiteiten. Sport en Recreatiebad Groenoord is donderdag 27 februari het to neel van het Zwembadwateravontuur. In het wedstrijdbad worden verschillende hindernissen gemaakt en allerlei aparte spelonderde- len uitgezet met opblaasbare waterobjecten. Van 10.30 tot 12.00 uur zijn kinderen van 6 tot 9 jaar welkom om de spannendste avon turen te beleven. Daarna wordt het parcours en aangepast en kun nen de 10 t/m 14 jarigen om 13.00 uur hun opwachting maken. Na afloop mogen beide groepen verder spelen in het recreatiebad. Deelnemers moeten wel minstens 6 jaar oud zijn en een zwemdi ploma hebben. Opgeven is voor dit onderdeel verplicht, tel 010 208 23 60. Nieuwe opzet Jeugdland is oorspronkelijk in het leven geroepen voor kinderen uit families die geen mogelijkheden hadden om op vakantie te gaan. Dat principe is inmiddels goeddeels achterhaald maar de gemeente Schiedam vindt het belangrijk dat het jeugdevenement wordt voort gezet. Vijfjaar geleden is jeugdland in een nieuw jasje gestoken en met succes. "Het aantal deelnemers groeit en we zien dat kinderen alle activiteiten in de stad volgen. De laatste tijd komen ook steeds meer ouders mee. Het dwingt ons om het evenement steeds groot schaliger op te zetten. Dat het slaagt is onder meer te danken aan onze vaste team vrijwilligers", aldus Schenkelaars. Elk jaar een thema gekozen. Na een differend world - met een on derwaterwereld in het gemeentearchief, en fantasie, luidt het thema dit jaar Avontuur. Schenkelaaars: "Alle activiteiten die we organi seren moeten bij die kapstok passen. Inmiddels zijn we ook al be gonnen met de organisatie van het zomerspektakel. Ik kan daar nog niet teveel over verklappen. Het kan een city survival zijn of een mega grote speurtocht maar ook avontuur naar je eigen creatieve mogelijkheden." NS2 Nieuwe HikStadsblad I 010 409 01 44 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl tecnologia creativa www.hanslamet.nl RIVIUM-? STRAAT 22 CAPELLE A/D IJSSEL 010-4470319 FotoftOBL DIJKSTRA Milieubewust gedrag betaalt zich terug op de rekening afvalheffing y - Foto: ROEL DIJKSTRA /tf17 i ttnnrLiPPn IKEA Delft Olof Palmestraat 1 2616 LN Delft Tel 0900-2354532 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u zondag 10-17u Foto: ARCHIEF HHMHI

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1